صفحه 2 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 71
Like Tree151تشکر

موضوع: Canon 500D يا Nikon D5000

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

پیش فرض پاسخ: Canon 500D يا Nikon D5000

نقل قول نوشته اصلی توسط farhadi نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ -
    محل زندگي كه تهران و فكر كنم جفتشون اينجا پشتيباني خوبي داشته باشه . كاربرد خودم هم بيشتر عكاسي تله و عكاسي در طبيعت . اگه در شرايط سخت هم بتونم جواب بگيرم كه عاليه ( ارتفاع زياد و باد و سرما )
    در خصوص لنز هاي تله canon انتخاب بيشتري بايد داشته باشه و لي قيمتشونو نميدونم.
    براي موارد عكاسي كه فرموديد، هر دو دوربين مناسب است.
    ساخت ‍ژاپن بودن يا نبودن هم چندان فرقي ندارد. باور كنيد كيفيت همه دوربينهاي موجود خوب است.
    و در مورد مگاپيكسل بالاتر هم (اگر كاربرد خاص مثل چاپ هاي بزرگ و ...‌ نداريد) زياد به آن فكر نكنيد. براي كاربردهاي عادي فكر نمي كنم روزي بگوييد: كاش به جاي 12mp ، دوربين 15mp داشتم.
    اندازه و قد و قواره دو دوربين هم تفاوت آنچناني ندارد. ولي تفاوت در ارگونومي دارد.
    به اعتقاد بنده براي انتخاب بين اين دو دوربين ، توجه به مسائل و لوازم جانبي از خود دوربين مهم تر است.
    براي استفاده در شرايط سخت ، هرچند بزنم به تخته :biggrin: دوربينهاي مورد نظر شما هم در آن شرايط كم نمي گذارند ، ولي نيم نگاهي به D300 و 40D , 50D هم داشته باشيد بد نيست.
    farhad44، Afshin.Prt، farhadi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

هر دو دوربین بسیار خوب اند و انتخاب هیچ یک از برتری یا ضعف واضحی به نسبت به دیگری ندارد. در رده لنز های walk around ارزانتر نیکون انتخاب های بیشتری میدهد و در رده تله های حرفه ای کنون انتخاب های بیشتری دارد.
    بهترین راه برای تصمیم گیری این است که هر دو دوربین را در دستتان بگیرید و هر یک به نظرتان خوش دست تر و خوش ساخت تر بود ان را بخرید.
    farhad44، M.Mobin، Afshin.Prt و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

نكته ها رو دوستان همه فرمودند. اول لوازم جانبي و لنز و ... را در نظر بگيريد ولي اگر فكر مي كنيد در آينده خيلي در خيال اضافه كردن لوازم ديگر نيستيد كه روي انتخابتان تاثير بگذارد، از لحاظ بدنه و امكاناتش من بين اين دو 500D رو انتخاب مي كنم به دليل:

1- فيلمبرداري Full HD در برابر HD
    2- LCD با رزولوشن بالاتر (920.000 در برابر 230.000 )
    3-رزولوشن بالاتر (مگاپيكسل بيشتر) كه گاهي در تله فوتوگرافي و براي كراپ كردن تصوير به كار خواهد آمد و تفاوتش فقط نياز به چاپ با ابعاد بالاتر نيست.

البته D5000 هم مزايايي مثل ارگونومي بهتر و لامپ كمكي فوكوس و LCD چرخان دارد كه اين آخري را من به شخصه دست و پاگير مي دانم به ويژه كه در D5000 رو به پايين باز مي شود و موقع نصب روي سه پايه بي استفاده است.
    Afshin.Prt، Ali Talebi و farhadi تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال Afshin.Prt آواتار ها
    تشکر کرده
    6024

نقل قول نوشته اصلی توسط farhadi نمایش پست ها
    با سلام و مطالب پراكنده و متنوعي در خصوص انتخاب بين يكي از دوربين هاي Canon 500D يا Nikon D5000 خوندم ولي متاسفانه نهايتا هيچ نتيجه گيري مناسبي گرفته نشد . :(
    ساخت زاپن بودن 500D و كيفيت بهتر lcd و مگاپيكسل بالاتر آن مزيت است كوچيكتر و سكتر بودن 500ِD براي كساني كه نياز به سفر سبك و كوله جمع و جور دارن مناسبه .ولي ولي مثل اينه در ايزو هاي بالا نويز بيشتري نسبت به D5000 داره . اين موضوع چقدر صحت داره ؟قيمت ها شون هم تو يه رنجه. بيشتر ميخواستم در مورد كيفيت عكسها اين دو در شرايط يكسان بحث كنيم .
    در خصوص تفاوت اندازه حسگر و برتري هركدوم هم برام جاي سواله !؟
    بهر حال اميدوارم دقيقتر اينجا موضوع بررسي بشه !!!!.
    با درود

من هم اوایل که در مورد انتخاب برند و نوع دوربین تحقیق میکردم بین این دو دوربین خیلی مطالعه کردم بصورت خلاصه مواردی که از هرکدام برایم جالب بود اینها بود:

دی5000 نیکون بصورت فاهشی کم نویزبود که خود شما اشاره کردید، نمایشگر چرخان اون برای من با توجه قابلیتهای اون در عکاسی از جمع و زاویه های خاص، خیلی جالب توجه بود، و آخر از همه سخاوت نیکون در عدم حذف آپشنهایی که توی دوربین رده بالاترش وجود داره (منظورم دی90،در واقع دی5000 روایت ارزون شده اینه ولی ارزونی توی جنس بدنه، ابعاد اون و تجهیزاتی مثل منشورشه و نه نرمافزاری). برند نیکون باوجود سهم بازار کمتر توی ایران ولی توی رده آماتوری (Entry level) دارای تعدادی لنزه ارزونتر و مناسب هستش که کنون تازه به فکر این بخش از بازار لنزها افتاده.

500دی دارای نمایشگری بسیار واضح و خوبه که شما رو از بررسی عکساتون توی کامپیوتر تقریبا بی نیاز میکنه، مگاپیکسل بالاش یک نقطه ضعفه اساسیه چون از 12 به 15 باعث ایجاد نویز زیاد شده که توی 50دی هم دیده میشه (فرمایش آقای زمانی کاملا متینه)، برند کنون بعلت تعدا مشتری بیشتر توی ایران از بابت وسایل جانبی پربارتره ( تقریبا مثل بازار لوازم یدکی پیکان میمونه!).

خلاصه در نهایت من روی نیکون به نتیجه رسیدم ولی وقتی رفتم توی مغازه و این دوتا رو توی دستم امتحان کردم داستان عوض شد! و چون گریپ نیکون کمی زنونه طراحی شده تصمیم گرفتم کنون بگیرم (و البته چون فیلم برداری برام مهم نبود ترجیح دادم مدل قبلی یعنی 450دی رو بگیرم که به جیبم هم کمکی کرده باشم).

درنهایت من اگه کمی بیشتر بودجه داشتم حتما بین دی90 نیکون و 40دی کنون یکی رو انتخاب میکردم (چون مشکل گریپ نداشتم)
    farhadi، a6l3i و D_felfelak تشکر می‌کنند.

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

نمیدانم خرید کرده اید یا خیر اما به نظر من، بهترین کار برای انتخاب بین این دو دوربین همان است که بروید و دستتان بگیرید و بین تفاوتهای این دو دوربین (که عمدتا برتری نیستند و میتوان گفت صرفا تفاوتند) خود را درگیر نکنید.

تنها مزیتی که (به نظر من) در این دو دوربین نسبت به هم وجود دارد، LCD بهتر کنون (که در بررسی عکسهای گرفته شده بسیار مفید است) و ارگونومی بهتر نیکون است و لاغیر.

خودم را عرض میکنم. LCD چرخان را یک تفاوت میدانم نه یک برتری، مگر در عکاسی با SLR ها چقدر از لایو ویو استفاده میشود، که آن هم در موقعیتی باشد که مشاهده LCD برای چند ثانیه سخت باشد؟ نه اینکه اگر LCD قابلیت چرخش داشته باشد بد است. اما از نظر من اهمیت این موضوع به اندازه اهمیت این است که از مثلث قرمز روی گریپ نیکون خوشتان می آید یا خیر! یا مثلا فیلمبرداری Full HD کنون با 20 فریم بر ثانیه و حجم بسیار زیاد، من شخصا همواره HD با حجم کمتر و نرخ فریم بیشتر را ترجیح میدهم.

و در نهایت، اگر من میخواستم بین این دو دوربین یکی را انتخاب کنم و مسئله انتخاب برند با توجه به آینده و لوازم جانبی و ... را در نظر نمیگرفتم، کنون 500D را انتخاب میکردم.
    farhad44، Ali Talebi، farhadi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش شاهکار

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    54

ببخشید من جائی در این فروم خوندم d5000 گریپ نمیخوره ؟ من اشتباه کردم یا ..... ؟
    مهرداد.امیری
    Panasonic Lumix Dmc-Fz35

كاربر همراه BERLANO آواتار ها
    تشکر کرده
    2760

مگاپیکسل بالاش یک نقطه ضعفه اساسیه چون از 12 به 15 باعث ایجاد نویز زیاد شده
    قطعا نیکون نسبت به کنون کم نویز تره ولی این اختلاف اونقدر زیاد نیست که تصمیم رو برای خرید عوض کنه (این رو به عنوان کسی که قبل از خرید 500دی، حدود یک ماه در حال تحقیق روش بودم و اتفاقا یه رویو هم در مورد مقایسه نویز این دو دیدم، اما تفاوت فقط در کراپ صد در صد قابل مشاهدست)

اینکه 15 مگا و در کل مگاپیکسل بالاتر باعث افزایش نویز میشه فکر نکنم درست باشه، اگه دو دوربین رفتار نویزی مشابهی داشته باشن اما با مگاپیکسل متفاوت، قطعا اونی که مگاپیکسل بالاتر داره در کراپ بالا درش نویز بیشتر دیده میشه اما این دلیل نمیشه بگیم نویزش بیشتره

من فکر می کنم اگر اندازه عکس دو دوربین رو به اندازه کوچیکتری، مثلا در حد 10 مگ کاهش بدیم، رفتار نویزی اختلافش اونقدر نیست که تصمیم رو برای خرید عوض کنه

در مورد مگاپیکسل در یه فروم خارجی یه جمله کوتاه جالب در دفاع از مگاپیکسل بالا خوندم اونم اینه

It's better to have more pixels that don't need them than need more pixels that don't have them
    AslanAslan، Afshin.Prt، Ali Talebi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad-a نمایش پست ها
    ببخشید من جائی در این فروم خوندم d5000 گریپ نمیخوره ؟ من اشتباه کردم یا ..... ؟
    ظاهرا درست می فرمایید.

The D5000 isn’t compatible with any of Nikon’s existing battery grips, and unfortunately there won’t be a new grip for this model.
    کد:
    http://www.popphoto.com/Features/Canon-EOS-Rebel-T1i-vs.-Nikon-D5000
    ولی ظاهرا غیر نیکونی آن (Third Party) وجود دارد.
    Rouzbeh Ehsani و D_felfelak تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نیکون برای این دوربین هم مانند دی50 و دی70 و دی 40 و دی 60 گریپ نساخته است اما برای همه این دوربین ها گریپ های 3rd party ساخته شده است:

Professional Power Grip For Nikon D5000

Model No. ZE-NBG5000
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    farhad44، Amir Tavakoli، mehrdad-a و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر آشنا farhadi آواتار ها
    تشکر کرده
    206

ممنون از راهنماييهاتون . فعلا كه ترازو به سمت Canon سنگينتره . در خصوص عمر باطري هاشون كسي تجربه اي داره ؟
    D_felfelak تشکر می‌کند.

صفحه 2 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین