صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 56
Like Tree3تشکر

موضوع: D70 Or 350d

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض Maxxum 7

الان فهميدم منظور آرش چي بوده. Maxxum 5 & Maxxum 7

http://kmpi.konicaminolta.us/eprise/...etail=Features

http://kmpi.konicaminolta.us/eprise/...etail=Features

هيچ نظري در موردشون ندارم

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

1- در مورد اينكه اون لنز كيت نيكون بهتر از لنز كيت كانن است،‌شكي وجود ندارد. اما ... من با نظر امين موافقم كه اين لنز كيت كانن آنقدر هم بد نيست. يا بهتر بگم، شايد براي 80 در صد افرادي كه كانن 300 يا 350دي را ميخرند كاملا كافيست. بخصوص در ايران با قيمتهاي ريالي حاصله از دلار .

2- تمام صحبتها و مقايسه ها بايد با توجه به اين نكته صورت گيرد كه اولا انتخاب بين دو دوربين خاص است( يعني 350دي و دي70) و نه مقايسه تكنولوژي كانن ونيكون و ثانيا مراد، انتخاب در ايران است ، كه در جاي دگر صحبتي دگر است و شرائطي بهتر!

3- در مورد مزاياي 350 دي كه جناب شهبازي گفتند، فوكوس هوشمندش را نيز اضافه كنيد . همچنين آن فاين تيونينگ رنگ براي تنظيم وايت بالانس براي كسانيكه حوصله RAW ندارند بسيار مفيد است و نيز آن ميرور لاك آپ 30 ثانيه اش و نيز آن پارامتر ست خاص عكسهاي سياه و سفيد(‌مانند 20دي) كه قابليت تنظيم تون براي عكسهاي سياه وسفيد ميدهد.

4- با تمام اين صحبتها بازهم انتخابم براي اين مورد خاص D70s است. دقت كنيد كه اين نوع انتخاب دقيقا مشخص ميكند كه اولا سليقه بسيار دخيل است ثانيا پرامترهاي زيادي در ذهن است كه منجر به اين انتخاب ميشود.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

امين عزيز، همون طور كه خودت ميدوني، اصلا تعصبي به برند ندارم. حتي اولش در جريان هستي كه ميخواستم 350D بخرم. اما بررسي كردم و ديدم لنز كيتش، علاوه بر يه مقدار حالا مشكلاتي كه ميتونستم ازش بگذرم ، دامنه محدودتري داشت و از سمت تله اش براي من كه قصدم استفاده دوربين توي استوديوست كم بود. اما هيچ تعصبي ندارم ، حتي يكي از بچه هاي سايت بعد از اينكه دوربينمو خريدم برام ايميل زد كه چي بخرم، من بهش جواب دادم كه هر دو دوربين جذاب و با كارايي هاي بسيار هستند و ميتوني چشم بسته از بينشون انتخاب كني و دلايل خودمو براي ترجيح دادن نيكون گفتم و اضافه كردم كه هر كدوم رو ارزونتر ، مناسب تر و از همه مهمتر هر كدوم به دلت نشست بخر.

بيشتر هدف من از اين صحبتها اينه كه واقعا حكم قطعي دادن راجع به دوربين هايي در اين حد و اندازه و اينقدر شبي به هم اشتباهه و واقعا نميشه با هيچ استدلالي رسيد به اينكه ديگري رو نبايد خريد، بايد شرايط موجود رو بررسي كرد.

من ميدونستم تا مدتها امكان خريد لنز رو ندارم و بايد با لنز كيت سر كنم، و لنز كيت نيكون رو به مراتب كاراتر و يا رنج بهتر يافتم. در ضمن از امكانات زياد و ارگونوميك منحصر به فردش هم نميتونستم بگذرم و همينطور از سرعت سينك فلاشش. اينا هايلايت هاي من بود. ممكنه يكي ديگه يه جور ديگه فكر كنه.

يه چيزي راجع به نويز، بازم همون dpreview ناقلا، ميتوني ببيني كه 300D و 350ِ رفتار نويزي شون تقريبا عين همه، و بازم اين سايت ناقلا از روبرو كردن اين دو دوربين با نيكون حذر كرده (البته شايد به خاطر اين بوده كه 300D و 350D خيلي شبيه اند و در ريويوي قبلي اين مقايسه رو انجام داده بود):

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos350d/page26.asp

بازهم تاكيد ميكنم كه فقط منظورم اينه كه اين دو دوربين از لحاظ رفتار نويزي خيلي شبيه اند. اگر اختلافي داشت نيكون، هم خواننده مشتاق بود، هم اين سايت قهرمان برجسته كردن اين اختلافات است!

از شاهكارهاي اين سايت، ريويوي D2X بود كه اين دوربين رو هم زير سبيلي ردش كرد!

آها نكته آخر، لنز 135-28 كانون (كه بسيار دوستش ميدارم) معادلي در دنياي نيكون دارد به نام 120-24 با لرزه گير. اگه قراره 1300-1400 سلفيد، خوب ميشه توي اين دنيا هم اين كارو كرد.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

امیرجان راستش دقیقا چون میدونستم که تعصبی روی برند نداری این challenge رو پیش کشیدم (چنانچه با شخص متعصبی بحث کنید، به زودی به جدل کشیده میشود و ... یکی از دلایلی که در بعضی بحثها شرکت نمیکنم همینست) کاملا هم جریان خریدن دوربینت رو به خاطر دارم. ولی به یاد داشته باش که الان 350دی حدود 100هزار تومان ارزانتر شده است که پول کمی نیست!
    همونطور هم که گفتم زیاد در جریان قیمت دقیق D70s و اصولا در جریان قیمتهای لنزهای نیکون نیستم.. اگر دوستانی که دسترسی به قیمت آنها دارند میتونستند اینها رو در اختیار بقیه بگذارند خیلی راحتتر میشد بحث کرد. در هر صورت ممنون به خاطر اطلاعاتت.
    و اما سایت dpreview راستش رو بخوای من فقط تا حالا 5 بار این سایت رو دیدم! و خوب میدونم که بسیاری از این سایتها به دلیل روابط پشت پرده با کمپانیهای مختلف لزومی نداره که همیشه واقعیات رو صاف و ساده جلوی مردم بگذارند. رفرنس من هم این سایت نبوده. در مورد نویز 350دی من به چند جای مختلف استناد کردم: یکی ساختار سخت افزاری 350دی با پروسسور Digic II که شبیه 20دی است و خیلیها گفته اند که رفتار 350دی روی ایزو 800 و ایزو 1600 بسیار شبیه 20دی است (اگر درست به یاد داشته باشم نعمای عزیز در تاپیک 350دی یک سایتی رو معرفی کرده بود برای این موضوع و گفته بود "نویز 350دی غیرقابل افتراق از 20دی است" حالا پیدا کردنش با شما) و خوب این یعنی کم نویزی زیاد!
    نکته دیگری که باهات خیلی موافقم اینه که انتخاب دوربین در این سطح بسیار به سلیقه شخصی، نوع کاربری وو همینطور شرایط خاص مربوطه. همونطور که قبلا گفتم یکی از بهترین عوامل تصمیم گیری اینه که دوربین رو دست بگیرید و کمی باهاش کار کنید.. با کدوم راحتترین؟ با کدوم احساس بهتری دارین؟ اصولا به داشتن رابطه عاطفی با وسایل شخصی بسیار معتقدم!! خود مجید خان حرف بسیار خوبی زده:
    مهم ترين دليلم اينه كه اين دوربين حس عكاسانه بيشتري بهم ميده وقتي سنگينيشو تو دستم حس ميكنم!
    مجید جان، باور کن هیچی جای اینو نمیگیره! کاملا موافقم!
    نوع کاربری؟ همونی که امیرعزیز میگن: کار در آتلیه برای همین لنز تله تر، فلاش سینک بیشتر و ... شما چطور؟
    حالا شرایط خاص یعنی چی؟ من دوربینم رو ارزون خریدم.. 500هزار تومان هنوز هم این قیمت یک شاهکاره. اون موقع بهترین قیمت دی70 یک میلیون و 100 بود.. شک نکردم! برای همینه که میگم شرایط خاص مهمه!!

و اما در این فاصله در مورد 24-70 سیگما کمی خوندم.. مثل اینکه خیلی خیلی خوبه!!! حالا یکبار دیگه حساب کنیم: 350دی+لنز سیگما=850+120=970.. و اگر 28-135 باشه: 850+450=1300
    اینا رو مینویسم که نعما رو تحریک کنم دست ازانتخاب شخصیش ( دی70اس ) برداره.. قراره از خود کانن ژاپن یه چک بیاد در خونمون! [wink]
    امین خسروشاهی
    [Canon Digital Rebel]
    [EF-S 18-55 f/3.5-5.6] [EF 70-200 f/4L] [EF 50 f/1.4USM] [Canon 17-40 f/4L][Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM]
    [Canon SpeedLite 580EX] [Manfrotto 055PROB tripod+Manfrotto 322RC2 head]

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

امين عزيز ، لذت اين بحث ها اينه كه طرف شما كسي مثل امين باشه! والا قضيه زود لوث ميشه.

اولا نعماي عزيز مدتيست با نيكون واكسينه شده، و جز در مواقعي كه رايحه "مارك تو" به مشام ميرسه ، يا حرف 20d پيش مياد، طرفدار نيكون شده! ماهم حسابي هوا شو داريم تا توي اين گروه بمونه!

اما امين عزيز ، حرف آخر: در رابطه با قيمت كه گفته بودي، فراموش نكنيد كه يك دوربين 880 دلاري رو با يك دوربين 1200 دلاري (قيمت هاي روز B&h) مقايسه ميكنيد!

اما راجع به خريد دوربين خودت ، من يك وقتي روي يك مسافر آمريكا حساب كرده بودم، تركيب سفارشي خودم يك سيصد دي بود (از نوع 500 توماني اش!) يك لنز 40-17 يك 135-28 و يك 200-70 كه عاقبت نشد كه بشه! اما چاره اي نيست، نميشه از مردم توقع داشت.
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Thursday 4 August 2005 در ساعت 23:58
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض قيمت

Nikon D70s (950000)+lens 70-300 (80000)+ram 1Gb (55000)=1085000 t
    Canon 350d (840000)+ lens 70-300(170000)+ram 1Gb (55000) = 1060000 t
    ویرایش توسط rootooshbashi : Friday 5 August 2005 در ساعت 04:02

كاربر همراه eksir آواتار ها
    تشکر کرده
    557

نقل قول نوشته اصلی توسط rootooshbashi
    Nikon D70s (950000)+lens 70-300 (80000)+ram 1Gb (55000)=1085000 t
    Canon 350d (840000)+ lens 70-300(170000)+ram 1Gb (55000) = 1060000 t
    قيمت هارو از کجا گرفتين؟
    محسن مظهری

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

مجید عزیز.. در مورد لنزهای فکر میکنم منظورت از 70-300 کانن 75-300 باشه.. چون کانن فقط یک نوع 70-300 داره که اونم DO هستش و قیمتش بالای یک میلیون باید باشه.. به هر حال هیچ احتمالی رو رد نمیکنم! اگه دیدی که DO هستش و 170 هزار تومان (لنزهای DO یک حلقه سبز رنگ دارند) حتما خبرم کن! شیرینیت رو هم خودم میدم!!
    و اما 75-300 های کانن.. بهترینش اونیه که لرزه گیر داره و گرونه. نیما داره این لنز رو.. از خودش بپرسیم چند آب خورده براش... 75-300 هایی که لرزه گیر ندارند قدیمیترن.. یکیش موتور USM داره و اون یکی که خیلی قدیمیه اصولا لنز زیاد خوبی به حساب نمیاد.
    در مورد لنز 70-300 نیکون نظری ندارم .. ولی یک چیز رو میدونم 80هزار تومان برای لنز! احتمالا دست دوم و خیلی قدیمی .. نمیشه اونقدر ازش انتظار داشت..
    در مورد لنز زوم تله بازهم سیگما رو پیشنهاد میکنم دو نوع 70-300 داره .. با APO و بدون اون که نوع APOدارش لنز مفیدیه.. از امثال کانن و نیکونش کاملا بهتره... قیمتش هم فکر کنم حدود 180-190 باشه.

حرف آخر! مجید جان منو یادت نره اگه یه وقت دیدی اون لنز کانن یه حلقه سبز داره و 170 تومنه هاااا.... [wink]

راستی امیرجان ما مخلصیم... اولا که در مورد نعما اینقدر مطمئن نباش، چون هنوز چکهای کانن رو ندیده با آرم قرمزش!! بعدش اینکه میفهمم چی میگی انشاا... اگه خودم رفتم واست کانن میارم به شرطی که سر نیکون رو ببری پای هواپیما [wink]
    امین خسروشاهی
    [Canon Digital Rebel]
    [EF-S 18-55 f/3.5-5.6] [EF 70-200 f/4L] [EF 50 f/1.4USM] [Canon 17-40 f/4L][Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM]

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

- بسي لذتبخش بود اين بحث D70s‌ و 350d . اميد دارم كه براي مجيد عزيز نيز مفيد بوده باشه و بتونه انتخابش رو انجام بده. به هر حال هر دو سوي بحث نسبتا متعادل بوده و هر كدام مزايا و معايبي داشتن كه ذكر شد. قدم آخر تصميم گيري شخصيه كه مهمترين فاكتور محسوب ميشود در اين مواردي كه دو كفه نسبتا معادلند.
    - مجيد آقا، اين قيمتهاي لنزي كه فرمودي مربوط به چه لنزهايي است؟
    -اون 24-70 سيگما زيادي جالبه با اون قيمتش. بقول آرش مزه باقلوا ميده! واقعا قيمتش اينقدر ارزونه؟
    - جريان كپيهاي مختلف يك لنز چيه؟ كه ممكنه كارايي مختلفي داشته باشن. كلا شيوع اين مساله چقدره و موقع خريد لنز ميشه اين مساله رو بررسي كرد؟ مثل اينكه در مورد اين لنز خاص سيگما اين مساله كم و بيش گزارش شده.
    - بعنوان آلترناتيو لنز نظرتون راجع به Canon EF 28-105 F/3.5-4.5 II USM چيه؟ قيمتش درايران؟ نسبت به اون سيگما USM داره و كيفيتش هم بدك! نيست.
    - اعتراف ميكنم كه چيزي را جع به اون چكهاي كانن نشنيدم! جريانشون چيه؟
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

- فکرمیکنم اگر قرار شد که این بحث ادامه پیدا کنه بهتره بره تو بخش لنز.. فعلا شروع کنیم ببیینیم چی میشه..
    -در مورد اون 24-70 سیگما من قیمتشو دیروز از سیگل گرفتم. این لنز دو نسخه داره. نسخه اول 24-70 با دیافراگم ثابت 2.8 که در کل فاصله زوم ثابته. لنز باکیفیت اسفریکال .دیدمش ولی تستش نکردم.توی ریویو ها معمولا نمره متوسط به بالایی گرفته. بزرگترین اشکالش سایز بزرگ فیلتره (82 مم) و همینطور نسبتا سنگین ولی من همه جا دیدم که گفته اند اگر پول لنز L
    رو ندارید این بهترین انتخابه. نسخه دیگه این لنز که نمره های خیلی خیلی خوبی گرفته (من متاسفانه دستم بهش نرسیده تا حالا) همون رنج رو داره با دیافراگم 3.5-5.6 که اسفریکال است. به نسبت قیمتش (دیروز 119 هزار تومان) و اینکه لنز شارپی محسوب میشه بینهایت عالیه. سایز فیلتر 62مم.این لنز به همه توصیه میشه.. این قیمت و این بازدهی؟ بینهایت عالیه! فقط مونت پلاستیکی داره که اونم اونقدرا مهم نیست.. کسی این لنز رو نداره؟
    راستی نسخه اول قیمتش دیروز بود 460هزار تومان
    -در مورد کانن 28-105 اگه به قیمت واقعیش تو ایران پیدا بشه یک لنز همه کاره عالیه.. قیمتش دوروبر 200 تا 230 دلار باید باشه که تو ایران سرگردنه میفروشنش 350-380 با توجه به اینکه 28-135 با لرزه گیر 450 تومان میشه تهیه کرد، این لنز توصیه نمیشه. راستی نعما جان فکر میکنم بهتره از یک معیار معتبری برای رنکینگ لنزها استفاده کنیم. مثلا شما به این لنز میگین بدک نیست من میگم خوبه یکی دیگه میگه متوسط رو به پایین که این کار رو برای خواننده سخت میکنه. فکر میکنم بهتره در زمینه های مختلف به اینها نمره بدیم.. مثلا قیمت 8 از 10 یا مثلا کیفیت 7 از 10 و همینطور...
    -در مورد کپی های مختلف یک لنز.. منظورت رو دقیقا متوجه نشدم.. یعنی مثلا از لنز کاننی که بالا صحبت کردیم دو نمونه تهیه کنیم و کیفیت هاش فرق داشته باشه؟ یا اینکه مثل لنز سیگما با دیافراگم ها و امکانات مختلف؟ در مورد اول باید بگم که در مورد کارخانه های معتبرتر نیکون و کانن این اتفاق کمتر میافته.. به خاطر اینکه کنترل کیفیت بسیار دقیقی اعمال میکنند روی محصولاتشون..سیگما رو هم میشه جز اینها به حساب آورد ولی تامرون و توکینا و ... در تلاشند که به اونجا برسند.. در مورد ساخت لنز که عملیات دقیق مکانیکی و اپتیکال داره بروز مشکلات مختلف روی خط تولید اجتناب ناپذیره و کنترل های مختلف کیفیتی میتونه اینها رو به حداقل برسونه. و اما مورد دوم.. در مورد لنز کانن همون 75-300 نسخه اولیه قبل از ابداع موتور مافوق صوت ساخته شده.. از اونجا که لنز پرفروشی بوده هم تجدیدنظر های مختلفی روش صورت گرفته و از نظر اپتیکی اصلاح شده هم اینکه موتور مافوق صوت روش نصب شده.. الان نسخه سومش تو بازاره هم با موتور مافوق صوت هم بدون اون. در ضمن بعد از ابداع سیستم ضدلرزش کانن توی این رنج پرمصرف یک ضد لرزش هم روش نصب کرده..
    درمورد سیگما باید بگم که لنزهای خوب با رنج های مفید و جذاب رو از کارخانه های نیکون و کانن با فرایند مهندسی مجدد یا حتی طراحی خودش دوباره میسازه.. مثل 12-24 از نیکون یا 70-200 از کانن (نیکون 80-200 داره درسته؟) یا 24-70 و غیره.. سیگما یکسری لنزهای جالب دیگه هم داره مثل 300-800 و 50-500 که واقعا کار چشمگیری ارائه میدهند.

-نعما جان.. من که گفتم تو بیخیال نیکون شو برو سراغ کانن .. بالاخره من که بیخود از کانن طرفداری نمیکنم که؟ ]wink[ بالاخره اینترنت و دوربین و اینا خرج داره دیگه! )just kidding(
    امین خسروشاهی
    [Canon Digital Rebel]

صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین