صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 56
Like Tree3تشکر

موضوع: D70 Or 350d

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

امین کاملا درست میگه لنز 300-70 کنون از نوع Do هست به قیمت 1600000 تومان.قیمت 300-75 لرزه گیر دار کنون هم که من دارم الان آفومار میده 512 تومان.اما سیگمای Apo Dg از سایر 75-300 معمولی کنون به مراتب بهتره قیمتش هم فکر کنم 218 تومان باشه.
    Shamim تشکر می‌کند.
    Canon EOS 20D + EF-S 18-55 f/3.5-5.6 + Canon EF 75-300 IS USM + Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM + Sigma 70-200 F2.8 APO DG EX HSM

http://nima.fotopages.com/

نیما معصومی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

البته یه چیز دیگه که یادم رفت.من قبل از خرید لنز 28-135 می خواستم دوربین بگیرم مردد بودم بین 350D و D70s که تحقیق در مورد این دو دوربین رو گذاشتم به عهده دو دوسته بسیار وارد در زمینه دوربین توی انگلیس.دقیقا این دو دوست به مدت 1 ماه برای من تحقیق کردن لینکهای مختلف از سایتهای تست دوربین ها رو برای من فرستادن .آخر به این نتیجه رسیدیم که 350 یه سروگردن از D70s بالاتره و تنها نقطه ضعفی که برای 350 عنوان میشد بدنه بسیار ضعیف و بددستی دوربین بود اما در کلیه عملکردها این دوربین خیلی نزدیک به 20D بود.در ضمن خود این دوستان محقق هم بد نیست که بگم نیکون باز بودن.
    Shamim تشکر می‌کند.
    Canon EOS 20D + EF-S 18-55 f/3.5-5.6 + Canon EF 75-300 IS USM + Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM + Sigma 70-200 F2.8 APO DG EX HSM

نیما معصومی

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

- احتمالا نيما اولويتهاي خاصي رو مد نظر داشته كه طبق اون اولويتها، 350دي يك سرو گردن بالاتر از D70s شده. وگرنه واقعا اين دو دوربين شرائط كم و بيش معادلي دارند كه سخت ميشه درموردشون به اين صراحت قضاوت كرد.
    - مزايا و معايب هر دو دوربين در پستهاي قبلي تقريبا به طور كامل بحث شده اند. اما هر كدام يك سري ويژگيهاي كليدي دارند كه واقعا نميشه از شون راحت گذشت:
    در مورد D70s : ويژگيهاي كليدي مهمش= سينك 1/500 + اسپات مترينگ + لنز كيت بهتر + custom functuion‌هاي بيشتر+ راحتي بيشتر دراستفاده و بدنه اش
    در مورد 350d : ويژگيهاي كليدي اش= رزولوشن 8 مگاپيكسل( نگيد كه مهم نيست!) + پروسس سريع و احتمالا كمي كم نويزتر! + ميرور لاك آپ + تنظيمات خاص كاملتر در دوربين

بر اساس اين ويژگيهاي كليدي و توجه به اولوليتهاي شخصي ميشه تصميم گرفت.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

من تمامی این گفتگو ها رو خوندم ولی اگه اشتباه نکنم این 2 دوربین یک تفاوتی با هم دارند اونهم سیستم af -assistant که در دوربین کنون از طریق فلش انجام میشه

من خودم راستش با این سیستم مشکل داشتم بخصوص اینکه شب در خیابان با سوژه های متحرک تازه کلی هم جلب توجه میکرد البته تجربه مشابه با نیکون نداشتم ولی میدیدم که بعضیها با همین نیکونه ظاهرا راحت و سریع عکس میگرند

خوب یک نکته ایی باید بگم که من رو نباید به عنوان کاربر حرفه ای به حساب بیارید و شاید اشتباهی یا بصورت ناقص دوربین رو تنظیم کرده بودم ( این تجربه من مربوط میشه جشنی که مردم در خیابان برای تیم ملی فوتبال برای رفتن به جام جهانی گرفتن )

وقتی فلش شروع میکنه سریع پشت سر هم آتیش کردن قیافه مردم دیدنیه که این دیگه چه جور دوربینیه

در ضمن یک نکته ای که این روش فکر کنم نسبت به سیستم لامپی دقیقتر باشه و حتی در فضایی که هیچ نوری نیست دوربین میتونه فوکوس دقیقی بکنه

ولی من شخصا خیلی از 350 راضی هستم و سایز و هیکلش هم برای من مشکلی نداشته بخصوصکه انگشتهای زیاد بلندی ندارم

دوربینی جمع و جور و فوق العاده سریع و با امکانات کافی برای کسانی که مثل من عکاسی رو برای لذت بردن ولی جدی دنبال میکنند

من فکر کنم اگر این دو دوربین رو با هم از نظر تکنیکی مقایسه میکنیم باید برای کنون هم لنزی در حد نیکون در نظر بگیریم بعد از نتیجه گیری بریم سراغ قیمت و قضیه خرید

از نظر رقابت کلی این دو مارک با مطالبی که خونم نیکون از کنون در اکثر کلاسهای دوربین عقب تره و حتی با دوربین جدیدی که میخواد معرفی کنه D200 خیلیها معتقدند که بازهم مشکلخواهد داشت چون اگر در رده d2x باشه باز جای خالی رقیب برای 20D پر نخواهد شد و از طرفی سونی سنسور با رزولوشن 8 مگا برای این رده نداره و احتمالا همنمیارزه فقط برای یک سری سفارش ساخت بدهند

این اطلاعات ناچیزی بود که من تونسته بودم ازتالارهای گفتگوی سایت dpreview بدست بیارم
    اگر جایش نادرست بود منو به بزرگیه خودتون ببخشید
    محمد امدادی

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

بحث شیرینیست!
    پابرهنه بدوم وسط!
    آقا ما امروز این آقا مجید رو تو پارک دیدیم! داشت قدم میزد میگفت تو این پارک همه میگن D70 شاترش تاخیر داره!
    والا من که بدقولی از شاتر دی هفتاد ندیدم ... اگر کسی سند و مدرکی از تاخیر شاتر های دی هفتاد و 350 کنون داره رو کنه که این مساله برا همه روشن بشه.... (راستی اون پارک هم پارک خانه هنرمندان بود و امشب مراسم اختتامیه تصویر سال....)

آقا مجید هم که شام و بستنی رو خورد ناپدید شد و دیگه رویت نشد که در مورد دوربین یا بستنی صحبتی کنیم.

مورد بعدی....
    یه چیزی امین جان گفتن که من یه ذره اصلاح کنم:

درمورد سیگما باید بگم که لنزهای خوب با رنج های مفید و جذاب رو از کارخانه های نیکون و کانن با فرایند مهندسی مجدد یا حتی طراحی خودش دوباره میسازه.. مثل 12-24 از نیکون یا 70-200 از کانن (نیکون 80-200 داره درسته؟) یا 24-70 و غیره.. سیگما یکسری لنزهای جالب دیگه هم داره مثل 300-800 و 50-500 که واقعا کار چشمگیری ارائه میدهند.
    12-24 سیگما ربطی به 12-24 نیکون نداره... و این دو لنز کاملا متفاوت هستن. چون 12-24 نیکون فول فریم نیست و Dx هستش و کلا طراحی متفاوتی داره...

نیکون یه 80-200 با F2.8 داره که قدیمی شده ... و گمان میکنم تولیدش متوقف شده و با تخفیفهای بالا حدود 700 -800 دلار به فروش میرسه...
    یه نسخه جدید داره 70-200 Ed Vr F2.8 که باز از لحاظ طراحی و ساخت با لنز سیگما فرق میکنه....

سیگما اصولا طراحی 70-200 اش شبیه کنون باید باشه... بدون لرزه گیر..

و کل نظر امین خان در مورد لنز های سیگما رو دربست قبول دارم....
    و مثلا یه نکته جالب این وسط اضافه کنم:
    80-400 سیگما طراحی شبیه به لنز مشابه ساخت نیکون داره... میشه گفت از اون کپی شده... اما نکته؟
    به هیچ وجه کیفیت اون رو نداره.... اما لرزه گیرش بهتر عمل میکنه! هم از نیکون 80-400و هم از 100 -400 کنون....
    به هر حال پیش میاد دیگه! و اینجوری به فروش میره...

در مورد لامپ کمکی فوکوس هم بچه هایی که تجربه دارن بگن! این تیربار فلاش اصولا موجب دردسره!
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

در مورد این تیربار فلاش کنون باید بگم که منم موافقم روی حالت انسانی کاملا تاثیر میزاره و اکثرا باعث میشه ملت یا چشاشونو مثل چینیا کنن یا این که به صورت متعجب خیره شن به دوربین.اما نکته خوبش همونطور که دوستان گفتن برای فوکوس توی حتی تاریکی کامل عالی جواب میده و تا شعاع تقریبا 7 متری رو فوکوس میکنه که البته باطری خورشم توپه.در زمینه فوکوس با این سبک به نظر من از نیکون بهتر عمل میکنه.البته اون نوری هم که من از لامپ فوکوس نیکون دیدم چیزی دسته کم نداشت اونم خیلی شدید و خیره کننده بود.
    Shamim تشکر می‌کند.

نیما معصومی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    16

... و خدا لنز را آفريد!
    در بعضي نوشته هاي دوستان ديدم که روي لنزهاي کيت دوربين تاکيد مي شه. با اجازه مي خوام اين قانون رو نقض کنم. هر لنز کيتي با وجود قيمت و يا کيفيت مناسب نمي تونه براي هر کسي مفيد واقع بشه و چه بسا دردسرهايي هم ايجاد کنه که اين موضوع در مورد لنز کيتهاي گران! مثل Nikon18-70 بيشتر صادقه. به اين دليل که ممکنه شما به تله يا وايد بيشتري نياز پيدا کنيد و همزمان از دو سه لنزه شدن وحشت داشته باشيد و اين لنز براتون بشه آينه (شيشه!) دق که نه مي شه به راحتي ولش کرد (گويا اساتيد فروم اين کارو خيلي راحت انجام مي ده!) و نه اينکه بخاطر نياز به 50 يا 100 ميل تله بيشتر رفت سراغ باز و بسته کردن لنز.
    البته چيزايي که گفتم بيشتر در مورد D70 عزيز و لنز کيت اون مصداق پيدا مي کنه چه بسا 18-55 ارزش اينهمه فکر کردن نداره (بخاطر مشتي دلار!)
    پيشنهادم اينه که در صورت انتخاب D70 اونو بدون لنز کيت بگيريد مگر اينکه بخواهيد:
    از لنز مکملي مثل Nikon70-300 که برادر تله همون لنز کيته با قيمت 300تومن و يا Sigma 70-200 f:2.8 که لعبتي است در نوع خود با قيمت 500تومن استفاده کنيد.
    حالا در صورت نداشتن Nikon18-70 که از اين نعمت بي نسيبم و مي گزارمش به حساب معيشت الهي (sigma :D) چه انتخابي مي شه کرد؟ 24-120? 28-200? 50-500? مسئله اين است.
    پي نوشت (دو سه نوشته آخر رو نديده بودم) : دي70 شاتر خوبي داره که اين حرف از دهان يک دارنده 300 دي خارج شده. تير بار رو هم مي شه خاموش کرد و باز هم فوکوس هاي عالي اي در نور خيلي کم داشت.
    ویرایش توسط behtash : Saturday 6 August 2005 در ساعت 18:52
    M.Behtash

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض عشق !!!

خوب راسته كه ميگن در نا اميدي بيس اميد است. قبل از اينكه بگم جريان چيه بايد يه چيز ديگه بگم.

دليل اصلي اينكه من مجبور شدم به سمت SLR بيام اين بود كه دوربين فعليم (FujiFilm S602) كه خيلي خيلي دوسش دارم رزولوشن پايينش بود كه اذيتم ميكرد وگر نه بنظرم از خيلي از دوربينهاي چند ميليوني هم بهتره ولي و در اين Level هم هيچ كدوم از دوربنهاي موجود راضيم نميكرد. پس مجبور بودم بيام به سراغ رده D70 و350D كه انتخاب يكي از اين دو هم خودش داستاني شده بود برام و حسابي نا اميدم كرده بود و داشت اذيتم ميكرد مخصوصا موضوع لنز و تعويض لنز و داستانهاي ادامه دارش .

ولي ولي ولي ديشب به لطف آرش متوجه شدوم كه فوجي عزيز دوربين جديدي رو داره ارائه ميكنه به نام S9000 كه از وقت يديدمش شديدا عاشقش شدم و البته مشخصات خيلي خوبي هم داره و در واقع تمام خاصته هاي منو يكجا جمع كرده. بقول خودم " اين فوجي خوب منو ميفهمه ".

با تشكر بسيار بسيار زياد از همه دوستاني كه در اين تاپيك سعي كردن كمك كنن من فعلا منتظر مي مونم تا اين عزيز دل به بازار ايران برسه و خانواده ايي رو از نگراني در بياره.

http://www.dpreview.com/news/0507/05...000zs9500z.asp
    ویرایش توسط rootooshbashi : Saturday 6 August 2005 در ساعت 19:29
    Fuji S602+Nikon D50 + nikkor AF-S DX ED 18-55 1:3.5-5.6 G IF
    --------------------------------------------------------------------------------
    http://photolog.rootooshbashi.com/?

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

البته مجبد جان، باید منتظر بود و دید این مولود جدید فوجی چی از کار در میاد. S7000 فوجی اونطور که انتظار می رفت نبود و اصلا با S602 قابل قیاس و در ادامه اون نبود. البته در این دوربین من دیدم که یک سری ضعفهای عمده s7000 احداقل از لحاظ مشخصات حل شده، حالا باید منتظر نمونه عکسها و مرورهای فنی باشیم ببینیم این یکی چطوره

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

مجيد عزيز به نكته مهمي اشاره كرد و اونم نياز به يك SLR-like بود و نه يك SLR. واضحتر بگم... هنوز SLRlike ها در بسياري از موارد انتخاب بهتري محسوب ميشوند البته طرف صحبتم اين فوجي خاص نيست و در كل Slr-like ها مواردي وجود دارند كه شايد براي تهيه يك SLR با همان مشخصات و كارآييها نياز به دو برابر يا حتي بيشتر هزينه وجود دارد.
    تازه هنوز اين حيطه SLR like به دوران بلوغش نرسيده و بايد منتظر نواوريهاي بيشتر و كمرنگتر شدن مرز آنها با SLRها باشيم.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین