صفحه 1 از 7 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 69
Like Tree42تشکر

موضوع: Panasonic FZ35 یا Canon SX20 IS یا Fuji S200EXR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    23

پیش فرض Panasonic FZ35 یا Canon SX20 IS یا Fuji S200EXR

با سلام

Panasonic FZ35 یا Canon SX20 IS یا Fuji S200EXR

دوستان من واقعا بین خرید این سه گزینه موندوم. از یک جهت چرخش LCD کانن برام مهمه اما این امتیاز رو نمی خوام فدای کیفیت کنم. شنیدم کیفیت FZ35 بهتره. اما چقدر؟ محسوسه؟

ممنون میشم راهنماییم کنید.
    SHOK53 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    23

پیش فرض پاسخ: Panasonic FZ35 یا Canon SX20 IS یا Fuji S200EXR

البته اینم مقایسه هاشون:
    http://www.dpreview.com/reviews/comp...00exr&show=all
    SHOK53 تشکر می‌کند.

كاربر همراه M. Ali Farajian آواتار ها
    تشکر کرده
    3145

به این تاپیک مراجعه کنید در مورد SX20 و FZ35 زیاد صحبت شده است:

راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like .... ا
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=7122
    محمد علی فرجیان Canon SX20 IS
    از قضاوت کردن دست بکش تا آرامش را تجربه کنی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط M. Ali Farajian نمایش پست ها
    به این تاپیک مراجعه کنید در مورد SX20 و FZ35 زیاد صحبت شده است:

راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like .... ا
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=7122
    محمد جان من اون تاپیک ها رو خوندم که حالا بین این سه گزینه موندم. همانطور که گفتم چرخش LCD کانن برام مهمه اما این امتیاز رو نمی خوام فدای کیفیت کنم. می خوام بدونم کیفیت FZ35 اونقدر بالاتر هست که از کانن بگذرم. یا تو بعضی از تاپیک ها اونقدر از S200 تعریف کردن که آدم اون دو تا رو فراموش می کنه. حالا از HX1 که هیچی نگفتیم.

از نظر بالاترین سرعت که اول فوجی با 4000 بعدش کانن و پانا.
    از نظر پایین ترین سرعت که اول پانا بعد کانن و فوجی. ( این سرعت 1 دقیقه پانا خیلی به درد می خوره)
    و از نظر دیاف رنج کانن از بقیه بیشتره. آیا بین 4.4 و 5.3 و 5.7 این سه تا میشه تفاوتشون رو احساس کرد؟
    در کل من عاشق SLR هستم اما با همچین زومی فعلا امکان مالیش نیست. شاید وقتی دیگر.

اگه ممکنه بیشتر راهنماییم کن. ولی با اون امضات مثله اینکه شما با کانن موافقی؟ نه؟

ممنونم
    ویرایش توسط same : Monday 22 March 2010 در ساعت 15:42

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    355

نقل قول نوشته اصلی توسط same نمایش پست ها
    محمد جان من اون تاپیک ها رو خوندم که حالا بین این سه گزینه موندم. همانطور که گفتم چرخش LCD کانن برام مهمه اما این امتیاز رو نمی خوام فدای کیفیت کنم. می خوام بدونم کیفیت FZ35 اونقدر بالاتر هست که از کانن بگذرم. یا تو بعضی از تاپیک ها اونقدر از S200 تعریف کردن که آدم اون دو تا رو فراموش می کنه.

از نظر پایین ترین سرعت که اول پانا بعد کانن و فوجی. ( این سرعت 1 دقیقه پانا خیلی به درد می خوره)
    و از نظر دیاف رنج کانن از بقیه بیشتره. آیا بین 4.4 و 5.3 و 5.7 تفاوتشون رو احساس کرد؟

اگه ممکنه بیشتر راهنماییم کن. ولی با اون امضات مثله اینکه شما با کانن موافقی؟ نه؟

ممنونم
    سلام
    با عرض تبريك سال نو
    دوست عزيز من با پاناسونيك FZ35 و FujiFilm S200EXR كار كردم و خودم هم SX1 IS دارم كه از لحاظ كيفيت تفاوت چنداني با SX20 نداره، من ميتونم اينو عرض كنم كه اگر كيفيت عكس و حداقل نويز براتون اهميت داره و وزن دوربين هم اگر براتون مساله اي نيست به نظر من فوجي بهتر از دو مدل ديگه هست البته فيلمبرداريش در حد دو مدل ديگه نيست ولي سنسورش از دوتاي ديگه بزرگتره و قيمتي در حدود 440 تومن داره، اگر لنز وايد مد نظرتون هست و همچنين وزن كم دوربين براتون مهمه FZ35 انتخاب مناسبي ميتونه باشه البته كفشك فلاش نداره و قيمتش هم از دو مدل ديگه گرونتره در حدود 465، اگر زوم بيشتر و LCD چرخان در اولويت خواسته هاتون قرار داره SX20 انتخاب نسبتا خوبيه البته از فرمت RAW پشتيباني نميكنه و قيمتش هم حدود 420 تومن هست. البته تفاوتهاي جزيي ديگري هم باهم دارن ولي خوب مهمترينشون به نظرم همينهاست. در آخر اينو ميتونم عرض كنم كه اگر فيلمبرداري HD براتون اهميت زيادي نداره و تاكيدتون بيشتر بر كيفيت عكس هست، فوجي به نظرم از دو مدل ديگه سر تره و يك حسن ديگه اي هم كه داره اينه كه رينگ زوم و فوكوس دستي داره كه اين امكان براي خود من خيلي مهمه. چيزي كه مهمه اينه كه انتخاب نهايي با خود شماست و اميدوارم هر كدوم رو كه انتخاب كرديد لحظات خوشي رو باهاش ثبت كنيد.
    same و SHOK53 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3145

محمد جان من اون تاپیک ها رو خوندم که حالا بین این سه گزینه موندم. همانطور که گفتم چرخش LCD کانن برام مهمه اما این امتیاز رو نمی خوام فدای کیفیت کنم. می خوام بدونم کیفیت FZ35 اونقدر بالاتر هست که از کانن بگذرم. یا تو بعضی از تاپیک ها اونقدر از S200 تعریف کردن که آدم اون دو تا رو فراموش می کنه. حالا از HX1 که هیچی نگفتیم.

و از نظر دیاف رنج کانن از بقیه بیشتره. آیا بین 4.4 و 5.3 و 5.7 این سه تا میشه تفاوتشون رو احساس کرد؟
    در کل من عاشق SLR هستم اما با همچین زومی فعلا امکان مالیش نیست. شاید وقتی دیگر.

ممنونم
    سلام

مهمترین مسئله در خرید دوربین سایز سنسوره که باعث تفاوت چشمگیر در کیفیت عکس می شود و در بسیاری از دوربین های کامپکت این سایز یکی است. پس زیاد در مورد تفاوت نویز در یک سایز سنسور سخت نگیر چون تفاوت آنقدر نیست که نظرت رو جلب کنه و اگر تفاوتی هم هست معمولا به علت پردازش هایی است که پس از عکس برداری خود دوربین انجام می دهد. این پردازش رو شما هم می تونی پس از عکس برداری انجام بدهید. از این بابت سایز سنسور SX20 و fz35 یکی است و فقط فوجی سنسور بزرگتری داره.

اگر دنبال کیفیت متفاوت هستی باید در سایز بزرگتر سنسور دنبال آن باشی و گرنه FZ35 و SX20 تفاوت کیفیتی خاصی با هم ندارند. در مورد SX20 نوشته شده که اشباع رنگی کمی نسبت به FZ35 داره. تنظیمات رنگی در هر دوربینی وجود داره و SX20 هم مستثنا نیست و با یک تنظیم کوچیک حل می شه. تازه این موضع اصلا در عکاسی با این دوربین عمومیت نداره.

من خودم SX20 دارم و در ضمن به مارک کانن هم علاقه بیشتری دارم و دلایلی که این دوربین رو انتخاب کردم این سه مورد بود : زوم 20 برابر، فیلمبرداری HD ، مونیتور چرخون (من که از مونیتور چرخون این دوربین واقعا خوشحالم بعضی از اوقات واقعا به درد می خوره)
    ------------------------------------
    اما نقاط ضعف SX20 :
    حتما این مقایسه رو دیدی :
    http://www.cameralabs.com/reviews/Ca..._results.shtml

CA (حاشیه های رنگی در عکس) در عکس های SX20 بیشتره البته این مشکل به صورت نرم افزاری تا حدودی قابل اصلاح است گاهی اوقات هم کاملا اصلاح می شود. البته این موضوع فقط وقتی که عکسو فول سایز باز کنی دیده می شه مثل کراپ های لینک قبلی.

عکاسی با فلاش این دوربین خیلی راحت نیست و احتیاج به تنظمیات دستی داره تا رنگ ها طبیعی شوند.

فرمت Raw رو پشتیبانی نمی کنه نمی دونم چقدر بهش احتیاج داری و چقدر با ادیت عکس ها آشنایی داری؟ من که در حد خودم همین عکس های jpg رو ادیت می کنم و مشکلی ندارم. البته من آماتورم.
    ---------------------------------
    در مورد رنج دیاف که نوشته بودی این دو عدی که در دوربین ها می بینی در واقع بازترین دیاف ممکن در کمترین و بیشترین فاصله کانونی است. مثلا برای SX20 داریم 2.8-5.7 یعنی در زوم 20 برابر بازترین دیاف ممکن 5.7 است و اگر هم زوم نکنی 2.8 است رنج دیاف در این دوربین 2.8-8 است. زوم کردن دیاف رو محدود می کنه که در دوربین های مختلف کمی متفاوت است. عدد دیاف هر چه کمتر باشه دیاف باز تره و نور بیشتری به سنسور می رسه یعنی با سرعت شاتر بیشتری می شه عکاسی کرد و هرچه این عدد کمتر باشه می گویند لنز سریعتر است. پس می شه گفت لنز پاناسونیک از همه سریعتره!! ولی خوب نسبت به SX20 زوم کمتری هم داره و این سه دوربین زوم های یکسانی ندارند.

هیچ دوربینی کامل نیست و شما مجبوری بعضی از امکانات رو فدای بقیه بکنی پس بر اساس نیاز های اساسی خودت، تصمیم بگیر.
    شما خودت تفاوت های این سه دوربین بهتر از بقیه می دونی فقط باید اولویت های اصلی رو مشخص کنی تا به انتخاب درست برسی

موفق باشید
    ویرایش توسط M. Ali Farajian : Monday 22 March 2010 در ساعت 19:49
    ali_ab و same تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    23

واقعا نمی دونم چه جوری محبتهای محمد و ابراهیم عزیز رو جبران کنم. فقط ممنونم

اما چند مورد
    ابراهیم جان مگه واید بودن لنز FZ35 اینقدر محسوس بود که بهش اشاره کردی؟ همچنین اگه ممکنه یه کم بیشتر در مورد رينگ زوم و فوكوس دستي S200 توضیح بده ، آیا مثله فوکوس SLR است؟ فوکوس اتوماتیکش چطور بود؟ یک دفعه منو به S200 علاقه مند کردی.
    محمد جان خیلی قشنگ گفتی واقعا متاسفانه هیچ دوربینی کامل نیست منم مثل شما متحرک بودن ال سی دی برام مهمه چون دیگه لازم نیست برای برخی زوایا خودتو درب و داغون کنی مثلا اگه فوجی همین ال سی دی S200 خودشو مثله مدل قبلیش S100 متحرک می کرد دیگه لازم نبود اینقدر مزاحم شما بشم.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    355

واقعا نمی دونم چه جوری محبتهای محمد و ابراهیم عزیز رو جبران کنم. فقط ممنونم

اما چند مورد
    ابراهیم جان مگه واید بودن لنز FZ35 اینقدر محسوس بود که بهش اشاره کردی؟ همچنین اگه ممکنه یه کم بیشتر در مورد رينگ زوم و فوكوس دستي S200 توضیح بده ، آیا مثله فوکوس SLR است؟ فوکوس اتوماتیکش چطور بود؟ یک دفعه منو به S200 علاقه مند کردی.
    دوست عزيز شايد 1 ميليمتر براي خيلي ها مهم نباشه ولي بعضي ها هم هستن كه وايد بودن لنز حتي 1 ميليمتر بيشتر براشون قابل اهميته. بنده از اونجايي كه يكي از دوربينهام SX1 هست موقع فيلمبرداري و وقتي ميخوام زوم كنم صداي موتور زوم روي فيلم ميافته در ضمن چون فوكوس دستي اين دوربين و SX20 بوسيله Jog Dial در پشت دوربين انجام ميشه عملا زياد كاربردي نيست (البته اين نظر شخصي منه) ولي چون زوم در دوربين فوجي بصورت رينگ هست و موتوري براي اين كار وجود نداره در نتيجه در مواقع فيلمبرداري صدايي ناشي از زوم كردن توليد نخواهد شد و در مورد فوكوس بوسيله رينگ فقط ميتونم اينو بگم كه بنده بعد از خريدن دوربين (SLR (Canon 50D فهميدم كه فوكوس دستي به معناي واقعي يعني چه. بنده با اين دوربين(فوجي) مدتي كار كردم و ميتونم بگم كه نسبت به قيمتش واقعا عاليه و فوكوس دستي و كيفيت عكسهاش از دو مدل ديگه بوضوح بهتره.
    ویرایش توسط Javad Ebrahimi : Tuesday 23 March 2010 در ساعت 01:55
    same تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    23

با کمک دوستان گلم Fuji S200EXR رو انتخاب کردم یا بعد تعطیلات می گیرمش یا اگه تونستم تا آخر بهار تحمل کنم Fujifilm HS10 می گیرم بالاخره این ابراهیم عزیز منو معتاد فوجی کرد راستی محمد جان این Fujifilm HS10 مثل اینکه ال سی دیش هم متحرکه ، شاید یه مثال نقضی برای اون جمله " .... کامل نیست" گیر آورده باشیم. البته باید دید.
    http://www.dpreview.com/reviews/spec...ifilm_hs10.asp

اگه دوستان تا اون موقع نظرات دیگه ایی دارن بفرمایند.

خیلی ممنون.

تشکر کرده
    3145

با کمک دوستان گلم Fuji S200EXR رو انتخاب کردم یا بعد تعطیلات می گیرمش یا اگه تونستم تا آخر بهار تحمل کنم Fujifilm HS10 می گیرم بالاخره این ابراهیم عزیز منو معتاد فوجی کرد راستی محمد جان این Fujifilm HS10 مثل اینکه ال سی دیش هم متحرکه ، شاید یه مثال نقضی برای اون جمله " .... کامل نیست" گیر آورده باشیم. البته باید دید.
    http://www.dpreview.com/reviews/spec...ifilm_hs10.asp

اگه دوستان تا اون موقع نظرات دیگه ایی دارن بفرمایند.

خیلی ممنون.
    این HS10 که باز سنسورش کوچیکه!!!!!!!!:biggrin:
    من عکس های HS10 رو نگاه کردم LCD ظاهرا فقط به بالا باز می شه (البته فقط حدس می زنم) یعنی عکاسی از خودت کمی سخت می شه و از بالا سر بقیه به راحتی نمیشه عکاسی کرد به هر حال از هیچی بهتره (چرخش کامل مونیتور SX20 علاوه بر محاسن دیگرش، باعث محافظت از آن می شود)

اما نقاط ضعف Fuji S200EXR:

- عدم فیلمبرداری HD
    - وزن زیاد (835 گرم بدون باتری)
    - حداکثر تا 10 سانتی متر میشه به سوژه نزدیک شد (حالت ماکرو) باید حداقل تا یک سانت رو می داشت.
    - لنزش 30.5 م م است
    - زوم 14.5 برابر (وقتی بخوای از یک پرنده که نمیشه بهش نزدیک شد عکاسی کنی کمبودش بیشتر احساس می شه. برای من 20 برابر هم کم است بستگی به خودت داره و هدفت از عکاسی)

راستی نمونه عکس های هر دوربین رو حتما نگاه کن و به یک منبع هم اکتفا نکن

موفق باشید
    ویرایش توسط M. Ali Farajian : Tuesday 23 March 2010 در ساعت 12:54
    same تشکر می‌کند.

صفحه 1 از 7 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین