صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 49
Like Tree63تشکر

موضوع: راهنمایی خرید بین 1100d و 500d

كاربر همراه M.Moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    3146

نقل قول نوشته اصلی توسط djmehdi_67 نمایش پست ها
    جناب مقدم عزیز
    دوستان نظرات خوبی رو دادند که فکر میکنم تا حدودی کمکتون کرده باشه اما من جدا از بحث فنی که خوب به اندازه اساتید هم وارد نیستم میخوام یه بحث تجربی با شما داشته باشم
    جواب این سوالهای من رو با صداقت به خودتون بدید مطمئنم در تصمیم گیری شما تاثیر میزاره
    اول اینکه مطمئن بشید و بعد پا به این دنیا بزارید.این دنیا علاوه بر هزینه ی زیادی که به نسبت میطلبه صبر علاقه و حوصله خاصی رو میطلبه و در اوایل کار با این دوربین ها کمی مشکل به نظر میاد که با تمرین مشکل حل میشه . این از این و ما با توجه به موضوع تاپیک فرض میکنیم شما علاقه مندید و دانسته قدم برمیدارید
    نکته دوم اینه که مقصود شما کجاست؟؟؟ این مساله به نظر من بسیار بسیار مهم تر از رفتار نویزی دوربین ها در ایزو 1600 هست.یعنی شما میخواهید همیشه 1100 دی یا 500 دی داشته باشید یا در آینده(دور یا نزدیک) میخواهید به سمت xxD مثل 60D یا 50D یا xD مثل 7D و یا فول فریم مثل 5D بروید؟!؟!
    اگر قصد کوچ به دوربین های حرفه ای را دارید به هیچ وجه مبلغ زیادی برای خرید دوربین entry level نپردازید ولی در عوض هزینه خود را فقط صرف خرید لنزهای با کیفیت و البته گران قیمت بکنید تا در صورت کوچ مجبور به فروش با ضرر تجهیزات و دوربین نشوید و بتونید از این لنزها در دوربین جدید استفاده کنید
    اگر غایت راه شما دوربین APS-C 7D خواهد بود میتوانید هزینه رو برای لنزهای EF-S با کیفیت خرج کنید تا با ضرر مواجه نشید
    یه نکته دیگه اینکه برند خود رو حتما مشخص کنید.مثلا اگه برای فول فریم نیکون میخواهید جهش کنید پس ابدا 500 دی یا هر دوربین دیگه ای از کنون نخرید وگرنه مجبورید با ضرر زیادی دوربین و تجهیزاتش رو بفروشید.ضمن اینکه این نکته رو هم در نظر بگیرید که خرید و فروش و پیدا کردن لوازم جانبی کدام برندها در ایران راحت تر و ارزانتر هست

این مطالبی که عرض کردم تنها راهنمایی بود و به هچ وجه قصد تشویش اذهان عمومی رو نداشتم امیدوارم تونسته باشم کمکتون کرده باشم
    با سلام خدمت شما دوست عزیز
    در جواب سوالتان:چون شغل من ربط زیادی به مسئله عکاسی ندارد عکاسی را به عنوان تفریح ویک هنر میخواهم شروع کنم و درامد زایی برای این کار ندارم(البته اگر درامد زایی هم کرد که چه بهتر)پس باتوجه به عرایضم فعلا به 1dیا d3s فکر نمیکنم و نظرم این است که اگر در اینده علاقه ام را از دست دادم(که با شناختی که از خود دارم بعید است) که ضرری نکردم و میتوانم برای مصارف خانگی استفاده کنم ولی اگر ادامه دادم نهایتا تجهیزات را در اندازه نیاز اضافه می کنم
    فکر میکنم در مرحله کوچ نیز در رده فول فریم هم نیکون عالی وجود دارد هم کنون عالی پس فعلا نگرانی از این بابت ندارم
    از شما بخاطر مطرح کردن بعد دیگر خرید و اینده نگری که گوش زد کردین بسیار سپاس گزارم.

تشکر کرده
    3146

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    با درود دوباره

از اونجا که نتونستم عکستون رو باز کنم ، خودم از لینک D3100 در DP استفاده کردم و این مقایسه رو انجام دادم :

همون طور که گفتم از لحاظ نویز تقریبا فرقی نمی کنن . ولی عکس های D3100 و 550D طبیعی تر هستن و رنگ پردازی بهتری دارن . البته بحث ما روی 550D نیست چونکه به بودجتون نمی خوره . 550D رو فقط به خاطر مقایسه ذکر کردم .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    دوست عزیز من هر کاری کردم نتوانستم این عکس dp رو ضمیمه کنم لذا از شما خواهش میکنم همین کار را روی ان سکه ها انجام داده ودر این پست قرار دهید منظورم را به شما برسانم و فکر میکنم شاید دوست اماتور دیگر نیز همین سوالات را داشته باشند
    ممنون

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadmoghadam نمایش پست ها
    دوست عزیز من هر کاری کردم نتوانستم این عکس dp رو ضمیمه کنم لذا از شما خواهش میکنم همین کار را روی ان سکه ها انجام داده ودر این پست قرار دهید منظورم را به شما برسانم و فکر میکنم شاید دوست اماتور دیگر نیز همین سوالات را داشته باشند
    ممنون
    البته تفاوتی در ماهیت موضوع ایجاد نمیشه ، ولیکن به روی چشم . من از لینک D3100 در DP استفاده کردم و این مقایسه رو انجام دادم :

همون طور که گفتم از لحاظ نویز تقریبا فرقی نمی کنن . ولی عکس های D3100 و 550D طبیعی تر هستن و رنگ پردازی بهتری دارن . برای اینکه دقیق تر متوجه صحبتم بشین ، به رنگ قرمز در متن نوشته شده روی بطری مارتینی توجه کنید ؛ به نظر من کیفیت رنگ در 4 مدل مذکور ، به این ترتیبه :
    1) کانن 550D
    2) نیکون D3100
    3) کانن 1100D
    4) کانن 500D

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    M.Moghadam تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    3146

درود

البته تفاوتی در ماهیت موضوع ایجاد نمیشه ، ولیکن به روی چشم . من از لینک D3100 در DP استفاده کردم و این مقایسه رو انجام دادم :

همون طور که گفتم از لحاظ نویز تقریبا فرقی نمی کنن . ولی عکس های D3100 و 550D طبیعی تر هستن و رنگ پردازی بهتری دارن . برای اینکه دقیق تر متوجه صحبتم بشین ، به رنگ قرمز در متن نوشته شده روی بطری مارتینی توجه کنید ؛ به نظر من کیفیت رنگ در 4 مدل مذکور ، به این ترتیبه :
    1) کانن 550D
    2) نیکون D3100
    3) کانن 1100D
    4) کانن 500D

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    دوست عزیز ممنون که این لطف کردین من وقتی چهار دوربین 500دی و1دی مارک 4 ودی3100 ودی3اس رو در سایت دیپی مقایسه کردم احساس کردم عکس های نیکون پر رنگتر از کنون و به خاطر همین در اول تاپیک عرض کردم نیکون اقراق امیز البته فقط تصور من است
    و خیلی برام جای سوال که دی3اس از لحاظ رنگ به واقعیت نزدیکتر یا 1دی مارک 4؟ که بخوام دی 3100 و500 دی رو باهاش مقایسه کنم

تشکر کرده
    4662

خیلی برام جای سوال که دی3اس از لحاظ رنگ به واقعیت نزدیکتر یا 1دی مارک 4؟ که بخوام دی 3100 و500 دی رو باهاش مقایسه کنم
    درود
    میشه یه کم بیشتر توضیح بدید ؟ دو سه بار جملتون رو خوندم ولیکن متوجه نشدم ...

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    M.Moghadam تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    3146

درود
    میشه یه کم بیشتر توضیح بدید ؟ دو سه بار جملتون رو خوندم ولیکن متوجه نشدم ...

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    عذر میخوام که روشن ننوشتم
    به نظرم برای هر موضوعی یه رفرنسی میتوان پیدا کرد من به دنبال ان رفرنس هستم
    میخوام بدون در مورد دو دوربین نیکون d3s و کنون 1d mark 4 کدام بیشتر به واقعیت نزدیک است چون وقتی این دو دوربین با هم مقایسه میکنم از لحاظ رنگ فقط باز نیکون از کنون پر رنگتر هست و فکر نمیکنم که نیکون دی 3100 از کنون 1دی هم از لحاظ رنگ طبیعی بهتر باشه

كاربر همراه
    تشکر کرده
    752

سلام

درمورد رنگها بحث زیاد است و از چشم تا چشم تفاوت است و این قضیه نسبیست
    حال آنکه کدام یک به طبیعت نزدیکترند یا کدام یک زیباتر بحثی است عظیم وشاید به نتیجه دقیق و کاملی هم نرسیم.
    شما اگر با هر کدام از این دوربین ها در حالت raw عکاسی کنید وتسلط کافی هم به پردازش دیجیتالی داشته باشید می توانید تاحدودی در کامپیوتر به رنگهای یکدیگر یا به رنگهای دلخواهتان دست پیدا کنید.

پیروز باشید
    Walkman، persian.boy، data و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3146

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad-d نمایش پست ها
    سلام

درمورد رنگها بحث زیاد است و از چشم تا چشم تفاوت است و این قضیه نسبیست
    حال آنکه کدام یک به طبیعت نزدیکترند یا کدام یک زیباتر بحثی است عظیم وشاید به نتیجه دقیق و کاملی هم نرسیم.
    شما اگر با هر کدام از این دوربین ها در حالت raw عکاسی کنید وتسلط کافی هم به پردازش دیجیتالی داشته باشید می توانید تاحدودی در کامپیوتر به رنگهای یکدیگر یا به رنگهای دلخواهتان دست پیدا کنید.

پیروز باشید
    سلام دوست عزیز
    پس مطلب اختلاف رنگ کلا در نیکون وکنون وجود دارد؟
    چون بسیار شنیده بودم که نیکون رنگ ها را غیر واقعی به تصویر میکشد و در اول این تاپیک هم اشاره شد و دوستان فرمودند که خیر اینگونه نیست
    پس یا کنون رنگهای بی روحی دارد یا نیکون رنگهای اقراق امیز ؟؟؟؟؟!!!!!!!!!

تشکر کرده
    4662

پیش فرض افزودن قسمت دوم

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadmoghadam نمایش پست ها
    عذر میخوام که روشن ننوشتم
    به نظرم برای هر موضوعی یه رفرنسی میتوان پیدا کرد من به دنبال ان رفرنس هستم
    میخوام بدون در مورد دو دوربین نیکون d3s و کنون 1d mark 4 کدام بیشتر به واقعیت نزدیک است چون وقتی این دو دوربین با هم مقایسه میکنم از لحاظ رنگ فقط باز نیکون از کنون پر رنگتر هست و فکر نمیکنم که نیکون دی 3100 از کنون 1دی هم از لحاظ رنگ طبیعی بهتر باشه
    درود
    به نظرم قیاس فول فریم با D3100 مع الفارغه . با این حال پیشنهاد می کنم که واقعیت رو ، فول فریم در نظر بگیرید ... یعنی بین 1d mark 4 و d3s ، هر کدوم رو که خواستین ، واقعیت فرض کنید . بعدش به رنگ های تولید شده توسط D3100 و 500D توجه کنید ؛ هر کدومش که به فول فریم نزدیک تر بود ، نتیجه بگیرید که اون طبیعی تره . به شخصه دیگه ترفندی از این مبتدیانه تر به ذهنم نمیرسه!

چون بسیار شنیده بودم که نیکون رنگ ها را غیر واقعی به تصویر میکشد و در اول این تاپیک هم اشاره شد و دوستان فرمودند که خیر اینگونه نیست
    پس یا کنون رنگهای بی روحی دارد یا نیکون رنگهای اقراق امیز ؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
    متاسفانه تصور شما از فضای رنگ نیکون و کانن نادرسته . بنده هم در بسیاری مواقع شاهدم که خیلی از دوستان میگن چرا نیکون پر رنگه ! خیلی خوشحالم که خودتون 1d mark 4 و d3s رو مثال زدید . از شما می خوام که حتما در همون سایت و در لینک D3100 ، نشانگر رو یک بار روی صورت آن بانوی سمت راست ببرید و یک بار روی سکه ی بطری مارتینی ؛ حالا ببینید که کدومش پر رنگ تره ... به نظر من در هر دو حالت ، 1d mark 4 پر رنگ تره . ولی با این ملاک نمیشه گفت که چون 1d mark 4 پر رنگ تره پس واقعی تره یا به نظر شما چون پر رنگه پس غیر واقعیه . بنده هم از همون ابتدا نگفتم که چون نیکون پر رنگه ، واقعیه . در واقع هر عکسی رو باید در جایگاه خودش مقایسه کرد .
    در باره ی بی روح بودن صحبت کردید ... خیلی خوب شد که من از برند کانن در عکس هایی که لینک کردم ، 3 مدل رو گذاشتم . یک سوال دارم ؛ آیا در مقایسه ی سکه ی بطری مارتینی ، فضای رنگ 550D و 1100D به D3100 نزدیک تره یا به 500D ؟ به نظر من عکس های 550D و 1100D به D3100 نزدیک تره . لذا میشه نتیجه گرفت که اشکال از 500D یه نه D3100 . امیدوارم توضیحم کامل بوده باشه .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    ویرایش توسط persian.boy : Saturday 21 May 2011 در ساعت 18:14
    M.Moghadam تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    3146

درود
    به نظرم قیاس فول فریم با D3100 مع الفارغه . با این حال پیشنهاد می کنم که واقعیت رو ، فول فریم در نظر بگیرید ... یعنی بین 1d mark 4 و d3s ، هر کدوم رو که خواستین ، واقعیت فرض کنید . بعدش به رنگ های تولید شده توسط D3100 و 500D توجه کنید ؛ هر کدومش که به فول فریم نزدیک تر بود ، نتیجه بگیرید که اون طبیعی تره (به شخصه دیگه ترفندی از این مبتدیانه تر به ذهنم نمیرسه!) .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    دوست عزیز میدانم که پاسخ به سوالاتی چنین اماتور بسیار خارج از حوصله شما اساتید است و کمال تشکر را دارم
    تفاوت رنگ این دو فول فریم وجنس رنگشان با هم بسیار فرق دارد به عنوان متال اگر 1دی را پایه بگیریم دی3100 رنگ اقراق امیز دارد و پر رنگتر است و اگر دی3اس را کنون خیلی بی روح است
    باز هم ممنون از اساتید که راهنمایی میکنید

صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین