صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 2 3 4 5 6
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 54 , از مجموع 54
Like Tree114تشکر

موضوع: 7D یا 60D

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

با سلام
    قبل از طرح سوالم به این موضوع اشاره کنم من بیشتر به عکاسی پرتره علاقه مند هستم و در حال حاضر حدود 4.2 میلیون تومان میخواهم برای خرید دوربین و لنز هزینه کنم. با تحقیقاتی که بین لنزها و دوربین های مارک کنون انجام داده ام نهایتا برای خرید به انتخاب های زیر رسیدم.به نظز شما دوستان و اساتید صاحب نظر که در این ضمینه تجربه دارید ترکیب کدام مجموعه برای کار من مناسب است؟
    7d+15-85 is usm
    7d+18-55+50 f1.4 usml
    60d+18-55+70-200 f4L is usm
    لنز 55-18 هم صرفا جهت پرکردن فاصله کانونی واید میباشد و روی کیفیت تصویر آن اصلا حساب نمیکنم

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    277

نقل قول نوشته اصلی توسط rezamicro نمایش پست ها
    من بیشتر به عکاسی پرتره علاقه مند هستم
    7d+15-85 is usm
    7d+18-55+50 f1.4 usml
    لنز 55-18 هم صرفا جهت پرکردن فاصله کانونی واید میباشد و روی کیفیت تصویر آن اصلا حساب نمیکنم
    جناب رضا خریدن 7D +18-55 فکر نکنم کار جالبی باشه( مثه بستن سر اگزوز دستفروش های چراغ برق واسه لامبورگینی میمونه)
    با توجه به اینکه واسه پرتره میخواین نظر بنده اینه که گزینه اولتون گزینه بهتری هست
    Whatever you do in your life will be insignificant, but it's very important that you do it. Because nobody else will

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط rezamicro نمایش پست ها
    با سلام
    قبل از طرح سوالم به این موضوع اشاره کنم من بیشتر به عکاسی پرتره علاقه مند هستم و در حال حاضر حدود 4.2 میلیون تومان میخواهم برای خرید دوربین و لنز هزینه کنم. با تحقیقاتی که بین لنزها و دوربین های مارک کنون انجام داده ام نهایتا برای خرید به انتخاب های زیر رسیدم.به نظز شما دوستان و اساتید صاحب نظر که در این ضمینه تجربه دارید ترکیب کدام مجموعه برای کار من مناسب است؟
    7d+15-85 is usm
    7d+18-55+50 f1.4 usml
    نگفتید چه جور پرتره ای؟!
    برای پرتره آتیه 70-200 بکارتون نمیاد. یا بهتره بگم فاصله کانونی، کیفیت و ... لنز 15-85 شمارو لنگ نمیزاره که به فکر 70-200 باشید.
    برای پرتره محیطی هم لزوما به فاصله کانونی بالا نیاز ندارید این داستانها که لنز مناسب پرتره باید بین 85 تا 135 باشد و ... را هم فراموش کنید . اصولا به طور کلی لنز مناسب ویا نا مناسب برای پرتره نداریم بسته به پرسپکتیو مورد نظر بعضی از پرتره ها را باید با لنز واید گرفت و بعضی را با لنز تله. مگر پرتره های استودیو که داستانی دیگر است.
    پیشنهاد من به شما انتخاب 60 دی به عنوان بدنه است است. چون امکانات 7دی بکار شما نمی آید. اختلاف قیمت را هم میتوانید صرف 50 1.4 که نیاز دارید کنید. در مورد لنز بسته به نوع علاقه شما داستان متفاوت خواهد بود. برای کار در استودیو 15-85 کفایت خواهد کرد. اما برای پرتره محیطی به لنزهایی با دیافراگم باز مثل 50 مم و لنزهای تله نیاز دارید.
    درضمن کیفیت اپتیک 18-55 خیلی هم خوب است.
    yaghoobi، rezamicro و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    نگفتید چه جور پرتره ای؟!
    برای پرتره آتیه 70-200 بکارتون نمیاد. یا بهتره بگم فاصله کانونی، کیفیت و ... لنز 15-85 شمارو لنگ نمیزاره که به فکر 70-200 باشید.
    برای پرتره محیطی هم لزوما به فاصله کانونی بالا نیاز ندارید این داستانها که لنز مناسب پرتره باید بین 85 تا 135 باشد و ... را هم فراموش کنید . اصولا به طور کلی لنز مناسب ویا نا مناسب برای پرتره نداریم بسته به پرسپکتیو مورد نظر بعضی از پرتره ها را باید با لنز واید گرفت و بعضی را با لنز تله. مگر پرتره های استودیو که داستانی دیگر است.
    پیشنهاد من به شما انتخاب 60 دی به عنوان بدنه است است. چون امکانات 7دی بکار شما نمی آید. اختلاف قیمت را هم میتوانید صرف 50 1.4 که نیاز دارید کنید. در مورد لنز بسته به نوع علاقه شما داستان متفاوت خواهد بود. برای کار در استودیو 15-85 کفایت خواهد کرد. اما برای پرتره محیطی به لنزهایی با دیافراگم باز مثل 50 مم و لنزهای تله نیاز دارید.
    درضمن کیفیت اپتیک 18-55 خیلی هم خوب است.
    با تشکر از راهنمایی و پیشنهادات شما دوستان عزیز
    بعد از 4 ماه بازدید روزانه از این سایت و خواندن مطالب و تجربیات دوستان بالاخره دو هفته قبل 7D+15-85 خریدم و بسیار از انتخابم راضی هستم
    با تشکر

صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 2 3 4 5 6