صفحه 1 از 6 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 54
Like Tree114تشکر

موضوع: 7D یا 60D

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

Question 7D یا 60D

سلام
    من میخوام یک دوربین جدید بخرم ولی بین 60D و 7D شک دارم.دوربین فعلی من 400Dهست و عکاس یک مجله هستم.با توجه به اختلاف قیمت این ۲ مدل پیشنهاد شما چیه؟

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

پیشنهاد من به شما بدون برو برگرد 7D هست
    اما چرایی
    به نظر من تنها شباهت این دو دوربین سنسور مشترک هست
    شما با دوربین 400D کار کرده اید که از بعضی جهات مشابه 60D هست(البته در برتری 60D شکی نیست اما منظورم سبک کلی و امکانات دو دوربین هست) اما نهایتا شما باز هم تنها یک قدم به جلو برداشته اید و بعدها بازهم احتمالا مجبور به فروش دوربین خواهید شد اما اگر 7D بخرید جهش بسیار بلندی کرده اید که بعید به نظر میرسه به این زودی ها شما رو به سمت فول فریم سوق بده و حالا حالاها براتون یه دوربین عالی با امکانات حرفه ای خواهد بود و شاید مانند بسیاری آخرین منزل دوربین
    نظر شخصی من اینه از 500D به 550D پریدن و یا از 550D پریدن به 60D نه اینکه بد باشه اما حرکت خیلی جالبی نیست(به نظر من) و حرکت بعدی باید به سمت 7D یا 5D باشه و با این جهش های کوتاه چیز زیادی عایدتون نمیشه
    باز هم نظر شما ....
    ehsan+ و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    چیزی که امروز داری فردا از رده خارج است
    خودتان را برای برندها و محصولاتشان قیمه قیمه نکنید!/مهدی استیری/
    تجهیزات

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط alinavaie نمایش پست ها
    سلام
    من میخوام یک دوربین جدید بخرم ولی بین 60D و 7D شک دارم.دوربین فعلی من 400Dهست و عکاس یک مجله هستم.با توجه به اختلاف قیمت این ۲ مدل پیشنهاد شما چیه؟
    درود

اجالتا پاسخی خدمتتان عرض کنم تا دوستان کنونی هم از راه برسند

دو چیز باعث میشود که 7d را از این بین برگزینیم

یکی اینکه بودجه این دوربین را که مدلی بالاتر از 60d است را داشته باشیم.
    و دوم بداینم چه چیز هایی 7d بیشتر از 60d دارد که وقتی که قرار است بخاطر آنها پول بیشتری بدهیم آن چیز ها با توجه به نیاز عکاسی ما ، بکار میروند یا خیر

از آنجا که سنسور دوربین 7d همانی است که در دوربین 60d هم کار گذاشته شده ، با خروجی چندان متفاوت تری در این دو ربرو نیستیم ( هر چند که به دلیل جدید تر بودن و بهینه شدن قدری 60d کم نویز تر است البته اختلاف ها در حدی نیست که در عکسها مشهود باشد فقط در تست های آزمایشگاهی این اختلاف ها مشهود بوده )

اما گذشته از این LCD متحرک 60d که برای بعضی موقعیت ها مفید واقع میشود ،باعث میشود این دوربین خیلی برای مصارف که ممکن است شرایط سخت باشد چنین مناسب نباشد . دوربینی که LCD متحرک دارد برای اینکه از دستتان زمین بخورد ساخته نشده.

و دیگر جنس بدنه آلیاز منیزیمی 7d است که نشان از نیت سازنده آن از تولید ، برای استفاده در شرایط سخت تر دارد.
    خصوصا داشتن سیلینگ و عایق بودن در برابر رطوبت و گرو وغبار که در 7d هست و چنین امکاناتی را در رده ای بالاتر از
    دوربین ها میتوان یافت که همگی حکایت از این دارد که این دوربین برای استفاده در شرایط سخت و وضعیت نامساعد آب و هوایی وطبیعت و جنگل و بیابان است. و برای چنین مصارفی مسلما 7d فقط گزینه درست است.

اما شاید برای کسی که قرار باشد دوربین را فقط در محیط Indoor و یا خانه و آتلیه استفاده کند خوب این امکانات بلااستفاده میمانند.
    گذشته از اینکه سیستم فوکاس 7d بسیار کامل تر و سریع تر است که برای عکاسی از سوژه هایی که سریع و چابک هستند ساخته شده
    مثل عکاسی حیاط وحش یا عکاسی ورزشی و دیگر سرعت بیشتر در عکاسی متوالی هم برای چنین ژانر هایی از عکاسی لازم است در نتیجه 8 فریم بر ثانیه ای که 7d میدهد تعیین کننده میشود.

اینها عوملی هستند که باعث میشود کسی بر حسب نیاز های خودش دست به انتخاب بزند
    چون اساسا مصرف کننده های این دو دوربین بکلی با هم تفاوت دارند.

پی نوشت :با جناب استیری خط رو خط شدم

موفق باشید

انوش
    omid22، Pooyan، Rouzbeh Ehsani و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

سلام دوست عزیز
    من با 400 زیاد کار کردم یعنی از زمانی که معرفی وبه بازار عرضه شد هنوز هم 2 دانه دارم و باهاش کار میکنم
    60نداشتم ولی 40d داشتم
    با 7d هم یکم کار کردم وبا تجربه که من داشتم از دوربین های مربوطه نتیجه اخلاقی شرح ذیل می باشد
    7 دی دوربینی ایده آل برای کار های خبری .......سرعت بالا عکس برداری ....بدنه مقاوم در مقابل حوادث .....بسیار خوشدست.....وووووووووووو
    60 دی دوربین خوب با امکانات و مگاپیکسل بالا فیلم برداری عالی مانیتور چرخان و وووووووووووووووو
    در خرید 7دی اصلا شک نکنید وقتی دستتون بگیرید عاشقش میشید البته اگر مشکل بودجه ندارید
    من این دوربین رو یک وپنصد خریدم ولی حالا فکر کنم به دو تومان رسیده

با انوش و مهدی عزیز خط رو خط شدیم

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

نقل قول نوشته اصلی توسط alinavaie نمایش پست ها
    سلام
    سلام

با تشکر از توضیحات خوب جنابان انوش . استیری و هراتی

60D دوربین خوبی است اگر بودجه خرید 7D را نداشته باشید.

برای اینکه بتوانیم 60D را با 7D مقایسه کنیم . در ابتدا بایستی 550D را هم به خوبی بشناسیم - اجازه بدید نگاهی گذرا به این سه دوربین بیاندازیم:

نتیجه :

اگر 550D را به عنوان یک فنجان چای و 7D را به عنوان یک فنجان قهوه تصور کنیم و یک فنجان خالی را نصف چای و نصف دیگر قهوه پر کنیم تبدیل به 60D خواهد شد. شما طعم این معجون را چگونه فرض می کنید؟ احتمالا بعضی ها دوست دارند و بعضی ها دوست ندارند.
    هدف از این مثال نمایاندن جایگاه 60D بین دو دوربین دیگر است. ( 7D خرفه ای و 550D برای تازه کاران)

حالا کدوم را باید خرید ؟ 7D یا 60D

با توجه به توضیحات دیگر دوستان - این دیگر به نیاز شما مرتبط است
    ویرایش توسط Miri : Monday 23 May 2011 در ساعت 22:03
    Hoda Zaeimi، alie، M-ESMAILZADEH و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه drmottaghizade آواتار ها
    تشکر کرده
    236

وقتی 7دی رو دست میگیری احساس غرور هم میگیردت.ولی 60 دی تقریبا مثل 550 دی
    در ضمن سرعتش خیلی جاها کاربرد داره.ولی الان با این قیمت کمی سخت میشه تصمیم گرفت چون وقتی 1500 بود 5دی مارک2 2400 بود و خیلی وسوسه کننده.اما الان؟هردو گرونن.
    باخرید 7دی حداقل اگه زیاد هم کارکنی 6.7 سال بینیازت می کنه . مگر اینکه علم عوض بشه و تغییر اساسی بده و دوربین 4بعدی بسازن.
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

نقل قول نوشته اصلی توسط miri نمایش پست ها
    سلام

نتیجه :

اگر 550D را به عنوان یک فنجان چای و 7D را به عنوان یک فنجان قهوه تصور کنیم و یک فنجان خالی را نصف چای و نصف دیگر قهوه پر کنیم تبدیل به 60D خواهد شد. شما طعم این معجون را چگونه فرض می کنید؟ احتمالا بعضی ها دوست دارند و بعضی ها دوست ندارند.
    هدف از این مثال نمایاندن جایگاه 60D بین دو دوربین دیگر است. ( 7D خرفه ای و 550D برای تازه کاران)
    با تشکر

والا من مدتی متحیر بودم از این نتیجه گیری چای و قهوه..... ( فکر کنم مثل اون فردی که مخلوط چای و قهوه رو خورده ،اور دوز فلسفله کردم)

سلام
    من دوتا سوال دارم از شما:
    1- لنز هایی که الان استفاده می کنید کدوم ها هستند؟
    2- آیا هزینه دوربین رو مجله پرداخت می کنه یا شخصی خودتون پرداخت می کنید
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.
    خراب رفاقت آنم که جان دهد در بهر دوست ... خط و خال لغو بر در نهاده و بی آرزوست

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

من دوتا سوال دارم از شما:
    1- لنز هایی که الان استفاده می کنید کدوم ها هستند؟
    2- آیا هزینه دوربین رو مجله پرداخت می کنه یا شخصی خودتون پرداخت می کنید[/QUOTE]

سلام
    خیلی ممنون از راهنمایی دوستان
    لنز های من فعلا عبارتند از:
    18-55 Canon
    50 mm canon
    18 - 200 sigma

كاربر همراه AliAk آواتار ها
    تشکر کرده
    3315

سلام
    فکر میکنم ال سی دی گردان 60دی هم مهم باشه
    هر چند دوستان بحث کردن
    ولی خب خیلیا به خاطر مقتضیات کاری و فقط به خاطر ال سی دی این بدنه رو انتخاب کردن
    =

گفتم به گوشه‌ای بنشینم ولی دلم
    ننشیند از کشیدن خاطر به سوی دوست

كاربر همراه drmottaghizade آواتار ها
    تشکر کرده
    236

در کل اگه با دوربین پول درمیارید
    بهتره چیزی بگیرید تا حداقل 5.6 سال سالم بمونه و درحد حرفه ای های 6 سال دیگه باشه.
    لنز هم مهمه شما لنزای خوبی ندارید.من پیشنهاد 7دی بهمراه 15-85 رو میکنم.ولی حالا نه
    کمی صبر کنید یا لنز رو بگیرید چون زیاد قیمتش عوض نشده توای خرابی بازار
    بعد 7دی.
    AliAk و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

صفحه 1 از 6 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین