صفحه 10 از 10 نخستنخست ... 6 7 8 9 10
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 100
Like Tree171تشکر

موضوع: Canon EOS 600D یا Nikon D5100

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    سلام

یکی از دوستان هم همینو بم گفت و من برای این ک بش بر نخوره دگ جوابی بهش ندادم اما مزیت های 5100رو در برابر مزیت های دی90بزاریم میبینم که بازم5100بصرفه تره.
    مرسی
    محمد جان راستش در این خصوص از من بر نمی خورد ! اگر به شما توصیه ای می کنیم یا قسمتی از فرمایشات شما توسط دوستان تصحیح می شود ، صرفا به خاطر خود شما و نیز آگاهی دیگر خوانندگان است. D90 در کلاس بالاتری نسبت به D5100 قرار می گیرد و از نظر بنده بدنه ی معقول تری است. با این حال برای کاربری که تازه می خواهد DSLR بخرد D5100 خروجی بهتری دارد . این به خودتان بستگی دارد که کدام مورد برای شما در اولویت است ولی مطمئن باشید تصمیم شما برای بنده قابل احترام است و ابدا باعث برخوردن از کسی نمی شود .

اما عدسی هایی ک نیکون استفاده میکنه رو هیچ برند دیگه ای نداره و یا تعداد کمی ازشون رو داره و ست کاملشونو نداره
    اسم عدسی هاشو حقیقتش یادم نیست
    اما میدونم ک نیکون همیشه توی تولید عدسی یه قدم از کنون جلوتر بود
    میتونین تاریخچه ی این دو برند رو بخونین تا متوجه منظورم بشین
    وقتی می گوییم مطالعه کنید به همین خاطر است ! شما با برند های دیگر آشنا نیستید . مثلا در سال 2010 دو 35مم اف 1.4 از زایس و نیکون معرفی شد ... کدام شارپتر بود ؟ البته شما که ریویو های این دو لنز را نخوانده اید و طبعا برای نخستین بار است که این را می شنوید ولی لازم است بدانید که 35مم اف1.4 زایس اندکی شارپتر از همتای نیکونی خود بود . همچنین اندکی بعد نیز سامیانگ یک 35مم اف1.4 معرفی کرد که آن نیز شارپتر از مدل نیکونی بود ... و جالب تر آنکه لنز سامیانگ با چنین شارپنسی حدود 1/3 نیکون قیمت دارد !

این مسائل را نمی گویم که نیکون را زیر سوال ببرم یا فلان برند را بهتر جلوه دهم ... عرض من دقیقا همان چیزی است که داریوش جان فرمودند ؛ یعنی به این راحتی نمی توان حکم کلی صادر کرد ! امیدوارم در آینده اظهار نظر های دقیق تری را از شما شاهد باشیم .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    amir.g، Moty، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    درود

محمد جان راستش در این خصوص از من بر نمی خورد ! اگر به شما توصیه ای می کنیم یا قسمتی از فرمایشات شما توسط دوستان تصحیح می شود ، صرفا به خاطر خود شما و نیز آگاهی دیگر خوانندگان است. D90 در کلاس بالاتری نسبت به D5100 قرار می گیرد و از نظر بنده بدنه ی معقول تری است. با این حال برای کاربری که تازه می خواهد DSLR بخرد D5100 خروجی بهتری دارد . این به خودتان بستگی دارد که کدام مورد برای شما در اولویت است ولی مطمئن باشید تصمیم شما برای بنده قابل احترام است و ابدا باعث برخوردن از کسی نمی شود .

وقتی می گوییم مطالعه کنید به همین خاطر است ! شما با برند های دیگر آشنا نیستید . مثلا در سال 2010 دو 35مم اف 1.4 از زایس و نیکون معرفی شد ... کدام شارپتر بود ؟ البته شما که ریویو های این دو لنز را نخوانده اید و طبعا برای نخستین بار است که این را می شنوید ولی لازم است بدانید که 35مم اف1.4 زایس اندکی شارپتر از همتای نیکونی خود بود . همچنین اندکی بعد نیز سامیانگ یک 35مم اف1.4 معرفی کرد که آن نیز شارپتر از مدل نیکونی بود ... و جالب تر آنکه لنز سامیانگ با چنین شارپنسی حدود 1/3 نیکون قیمت دارد !

این مسائل را نمی گویم که نیکون را زیر سوال ببرم یا فلان برند را بهتر جلوه دهم ... عرض من دقیقا همان چیزی است که داریوش جان فرمودند ؛ یعنی به این راحتی نمی توان حکم کلی صادر کرد ! امیدوارم در آینده اظهار نظر های دقیق تری را از شما شاهد باشیم .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

آقا من توی تاریخچه ها خوندم اینطور نوشته بود
    ماست خوردم
    بیخیال

تشکر کرده
    2206

سلام
    آقا کسی قیمت لنز 16-85رو نداره؟
    این لنز رو با5100بخریم چقد از آب در میاد و خود لنز فقط چقده؟
    ضمنا لنز خوبیه؟

تشکر کرده
    2206

سلام
    آقا کسی قیمت لنز 16-85رو نداره؟
    این لنز رو با5100بخریم چقد از آب در میاد و خود لنز فقط چقده؟
    ضمنا لنز خوبیه؟
    کسی نیستش جواب مارو بده؟

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

کسی نیستش جواب مارو بده؟
    شما این سوال باید در اخرین قیمت لنز و تجهیزات جانبی بپرسی
    این لنز جزو لنز های با کیفیت نیکون هست و در رنج خودش جزو خوب هاست بیشتر از 1400 1500 قیمتش هست البته اطلاع دقیقی ندارم از اخرین قیمتش
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

تشکر کرده
    2206

سلام خدمت دوستان عزیز و هم فرومی های دوست داشتنی
    یکی از دوستان بنده عین خودم شهرستانی هستش . بین خرید این دو دوربین به مشکل بر خورد
    توی شهرمون نمایندگی کنون داره و رفتش و از نزدیک دوربین 650 دی رو دید و تو دستش گرفت و به خوبی باهاش کنار اومد از لحاظ ارگونومی دوربین
    اما نیکون دی 5100 رو تا حالا از نزدیک ندیده و تو دستش نگرفته
    از لحاظ فنی و سلیقش دوس داره نیکون بگیره،ولی تو ارگونومی دوربین شک داره که کدومو بگیره
    بنظر شما کدوم یکی از این دو دوربین خوش دست تر هستند؟
    چونی دی 5100 رو با قیمت مناسب گیر آورده نمیتونه بیاد تهران واسه دیدن دوربین از نزدیک.
    بنظر شما چیکار کنه؟
    پیشاپیش ممنون از راهنمایی هاتون

موفق و پایدار باشید
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نخست اینکه بهتره حتمن D5100 را هم به هر طریقی در دست بگیرن و خودشون تست کنن ...
    دست هر کسی اندازه خاص خودش رو داره و ارگونومی تا حدی بستگی به بزرگی دست و انگشتان داره ...
    به هر حال این دوربین رو من مدتها باهاش کار کردم و همیشه راضی بودم ، به ویژه از کیفیت خروجی ش و داینامیک رنجش ...
    بسیاری از عکسهایی که آپلود کرده ام را نیز با این دوربین گرفته ام...
    ..
    و اما در مورد پرسش شما در مورد لنز 85-16 ، این یکی از بهترین لنزهای ویژه کراپداره نیکونه ...
    و در خریدش شک نکنید ...
    البته به شرط اینکه بدانید قیمت آن بالای دو میلیون تومان است ... چیزی حدود 2600 ...

تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    نخست اینکه بهتره حتمن D5100 را هم به هر طریقی در دست بگیرن و خودشون تست کنن ...
    دست هر کسی اندازه خاص خودش رو داره و ارگونومی تا حدی بستگی به بزرگی دست و انگشتان داره ...
    به هر حال این دوربین رو من مدتها باهاش کار کردم و همیشه راضی بودم ، به ویژه از کیفیت خروجی ش و داینامیک رنجش ...
    بسیاری از عکسهایی که آپلود کرده ام را نیز با این دوربین گرفته ام...
    ..
    و اما در مورد پرسش شما در مورد لنز 85-16 ، این یکی از بهترین لنزهای ویژه کراپداره نیکونه ...
    و در خریدش شک نکنید ...
    البته به شرط اینکه بدانید قیمت آن بالای دو میلیون تومان است ... چیزی حدود 2600 ...
    سلام
    ممنون بابت جوابت کوروش عزیز
    والا دی 90 در دسترس بود که تو دستش گرفت و تستش کرد و راضی بود اما دی 90بزرگتر از دی 5100 هستش و نمیشه ارگونومی این دوتا رو مقایسه کردش
    توی منطقه ی ما نیکون دی 5100 اصلا نیستش و هر چی گشتیم جایی پیدا نکردیم
    بنظر شما چه راهکاری رو میشه انتخاب کرد؟
    فقط یه عکاسی میشناسم که دی 5000 داره و اونم یه بار تو دستش گرفت و بد نبود
    دستاشم بزرگه
    از نظر ابعاد کدوم دوربین بهتره؟
    با توجه با دستای بزرگش کدومو انتخاب کنه؟
    ممنون میشم کمکم کنین

موفق و پایدار باشید
    Instagram

كاربر آشنا Photogrampher آواتار ها
    تشکر کرده
    190

سلام خدمت دوستان عزیز و هم فرومی های دوست داشتنی
    یکی از دوستان بنده عین خودم شهرستانی هستش . بین خرید این دو دوربین به مشکل بر خورد
    توی شهرمون نمایندگی کنون داره و رفتش و از نزدیک دوربین 650 دی رو دید و تو دستش گرفت و به خوبی باهاش کنار اومد از لحاظ ارگونومی دوربین
    اما نیکون دی 5100 رو تا حالا از نزدیک ندیده و تو دستش نگرفته
    از لحاظ فنی و سلیقش دوس داره نیکون بگیره،ولی تو ارگونومی دوربین شک داره که کدومو بگیره
    بنظر شما کدوم یکی از این دو دوربین خوش دست تر هستند؟
    چونی دی 5100 رو با قیمت مناسب گیر آورده نمیتونه بیاد تهران واسه دیدن دوربین از نزدیک.
    بنظر شما چیکار کنه؟
    پیشاپیش ممنون از راهنمایی هاتون
    سلام.
    عذرخواهی میکنم اگر بی مقدمه وارد صحبت هاتون شدم. چند تا نکته رو وظیفه دونستم که مطرح کنم :)
    ببینید عزیز؛ یک برند و یک مدل خاص، صرفاً نباید با معیار خوشدستی و هندلینگ اش سنجیده بشه. دوست شما اگر دست های بزرگی داشته باشه تقریباً تفاوت چشمگیری بین احساس در دست داشتن 650دی و دی 5100 احساس نخواهند کرد. من خودم با این مشکل مواجهم و در زمان در دست گرفتن کنون 60دی انگشت کوچکم زیر گریپ قرار میگیره. قطعاً در دست گرفتن کنون 7دی یا 5دی احساس بهتری بهم میده اما خب کوچیک بودن گریپ، اونقدرهام مشکل بزرگی نیست. باهاش کنار اومدم. و قطعاً موارد دیگه مثل ال سی دی چرخان، قیمت پایین تر و در دسترس تر بودن تجهیزات برام مهم تر بودند.
    توصیه میکنم هر برندی که خودتون استفاده میکنید به دوستتون هم پیشنهاد کنید. چون قابلیت به اشتراک گذاری منابع رو خواهید داشت. میتونید لنزها، فلش اکسترنال، ریموت و اکثر لوازم کارتون رو بهمدیگه قرض بدید. و این مزیت بزرگی هست
    با این حال اگر به برند خاصی علاقه دارند و حس بهتری بهش دارند بهتره حتماً همون برند رو انتخاب کنن. چون خودِ دوربین و تمایل داشتن بهش میتونه مشوق آدم برای بیشتر عکس گرفتن باشه.

تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط Photogrampher نمایش پست ها
    سلام.
    عذرخواهی میکنم اگر بی مقدمه وارد صحبت هاتون شدم. چند تا نکته رو وظیفه دونستم که مطرح کنم :)
    ببینید عزیز؛ یک برند و یک مدل خاص، صرفاً نباید با معیار خوشدستی و هندلینگ اش سنجیده بشه. دوست شما اگر دست های بزرگی داشته باشه تقریباً تفاوت چشمگیری بین احساس در دست داشتن 650دی و دی 5100 احساس نخواهند کرد. من خودم با این مشکل مواجهم و در زمان در دست گرفتن کنون 60دی انگشت کوچکم زیر گریپ قرار میگیره. قطعاً در دست گرفتن کنون 7دی یا 5دی احساس بهتری بهم میده اما خب کوچیک بودن گریپ، اونقدرهام مشکل بزرگی نیست. باهاش کنار اومدم. و قطعاً موارد دیگه مثل ال سی دی چرخان، قیمت پایین تر و در دسترس تر بودن تجهیزات برام مهم تر بودند.
    توصیه میکنم هر برندی که خودتون استفاده میکنید به دوستتون هم پیشنهاد کنید. چون قابلیت به اشتراک گذاری منابع رو خواهید داشت. میتونید لنزها، فلش اکسترنال، ریموت و اکثر لوازم کارتون رو بهمدیگه قرض بدید. و این مزیت بزرگی هست
    با این حال اگر به برند خاصی علاقه دارند و حس بهتری بهش دارند بهتره حتماً همون برند رو انتخاب کنن. چون خودِ دوربین و تمایل داشتن بهش میتونه مشوق آدم برای بیشتر عکس گرفتن باشه.
    سلام دوست عزیز
    این نظر لطف شما بود که وقت گذاشتی و توی این تصمیم گیری بهم کمک کردی
    والا این دوستمون دی90 رو هم تو دستش گرفت انگشت کوچیکش زیر دوربین قرار گرفته بود.
    اما 550 دی کنون رو که تو دستش گرفت میگفت که دستش راحت تر بود
    این به این معنی نیستش که اصلا با نیکون راحت نبود
    بحث های فنی و قیمت ها و برند خودش یه مسئله ای جداس
    اما وقتی آدم با چیزی که میخره نتونه راحت ارتباط برقرار کنه حتا اگ اون چیز از بهترین برند با بهترین قیمت هم باشه به هیچ عنوان براش خوش آیند نیستش
    برای همین یه ذره رو مسئله ارگونومی حساس هستش
    ب فرض مثال فردا دوربین بخره اما بخاطر ارگونومی نامناسب دوربین نتونه به درستی ازش استفاده کنه عملا اون دوربین به یه چیز بی مصرف تبدیل میشه
    بازم از دوستان صاحب نظر خواهش میکنم که اگر نکته ی فنی و یا غیر فنی ای در این باره دارند ذکر کنند
    ممنون میشم

موفق و پایدارباشید
    Instagram

صفحه 10 از 10 نخستنخست ... 6 7 8 9 10