صفحه 6 از 10 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 100
Like Tree171تشکر

موضوع: Canon EOS 600D یا Nikon D5100

كاربر آشنا ye_nafar_dige آواتار ها
    تشکر کرده
    10

پیشنهاد می کنم این مجله رو دانلود کنید. چندین نمونه عکس و همینطور بررسی تخصصی و نتیجه گیری موجوده. عکس ها و توضیحات این مجله یکی از دلایل مهمی بود که باعث شد دوربین 600D رو خریداری کنم.

در مورد لنز هم همون لنز کیت خودش یعنی 55-18 (بر خلاف نظر برخی از افراد) به نسبت قیمتش عالی هستش که بعد از چند ماه سر و کله زدن با دوربین می تونید به نسبت نوع عکاسی و همچنین محدوده ای که نیاز دارید لنز مورد نظر رو تهیه کنید.
    mohsen.sh تشکر می‌کند.

كاربر همراه mohsendm آواتار ها
    تشکر کرده
    1181

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    جناب mohsendm به نظر شما 5100 نیکون کارایی و کیفیت بهتری نسبت به مدل های 550 و 600 کانن دارد ؟
    لازم است نکته ای را متذکر شوم

مدل D5100 نیکون و 600D کنون در یک رده هستند و اختلافات زیادی نسبت به یکدیگر ندارند. برای کسانی که میخواهند برای اولین بار یک دوربین DSLR انتخاب کنند معمولا این سردرگمی ها وجود دارد اما برای کسی که مثلا قبلا یک D3100 داشته و به فراخور جنس عکاسی خود تعدادی لنز نیکون تهیه کرده و اکنون قصد ارتقا دارد گزینه مناسب یکی از مدل های نیکون مثل D5100 است.

یعنی اگر بر فرض مثال مدل کنون ارائه شده کمی بهتر هم باشد او ناچارا باید مدل نیکون را بخرد. در غیر اینصورت لنزها و لوازم جانبی دیگری که قبلا برای برند نیکون تهیه کرده دیگر به کار نمی آید پس عقل حکم میکند که مدل D5100 را تهیه کند.

برای کسی هم که برای اولین بار است که تمایل به خرید DSLR دارد بیشتر سلیقه خود اوست که نتیجه را رقم میزند . شما باید ببینید که ویژگی های کدام برند مناسب روحیات شماست و با آن کار کنید.(این اختلافات که مدام از آن صحبت میشود برای لابراتوار ها و بنیاد هایی که قصد جایزه دادن به دوربین ها رو دارند مهم است و مقیاس اختلافات آزمایشگاهی است اما فکر نمیکنم بین D5100 و 600D برای عکاسان آماتور اختلاف چشمگیری وجود داشته باشد)

و اینکه آیا لنز های نیکون با لنز مشابه کانن گران تر هست؟
    معمولا اینطور است اما موارد استثنا هم وجود دارد.
    این اختلاف قیمت چقدره؟
    باید مورد به مورد بررسی شود.

ریموت نیکون 5100 مناسب عکاسی نجومی و نوردهی زیاد به راحتی گیر میاد ؟ (البته شیراز تمایل اکثریت بر کانن هست و تجهیزاتش به راحتی گیر میاد)
    از این مورد اطلاعی ندارم

طبق مقایسه این سایت 5100 و 7000 سنسور های در یک رده دارند اما دی 300 اس (که مدل بالاتری هست و....) از این دو پایین تره؟!!! (آیا مقایسه های این سایت دقیق هست؟ و معتبره؟)

http://www.dxomark.com/index.php/Cam...(brand3)/Nikon
    بله سایت معتبری است (به گفته عموم عکاسان)
    M.Moghadam، mohsen.sh و kambiz.sh تشکر می‌کنند.

كاربر همراه M.Moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    3146

طبق مقایسه این سایت 5100 و 7000 سنسور های در یک رده دارند اما دی 300 اس (که مدل بالاتری هست و....) از این دو پایین تره؟!!! (آیا مقایسه های این سایت دقیق هست؟ و معتبره؟)
    در تکمیل فرمایشات دوسته عزیزم عرض کنم که بستگی دارد از چه لحاظ مورد بررسی قرار بگیرد مثلا اگر d5100 با بقیه دوربین ها از نظر داشتن امکان عکاسی hdr در نظر بگیریم از خیلی از دوربینها(فکر کنم فقط این دوربین داره)بالا تره هر دوربین مزایایی دارد و تعریف بعضی مزایا در رده های مختلف کاربری متفاوت است مثلا اندام d300s هم میتونه جزو مزایا باشه هم جزو معایب و در نهایت این شما هستی که باید انتخاب کنی
    در ضمن منم تازه دوربین خریدم و مثل شما خودمو خیلی درگیر انتخاب کرده بودم که فلان دوربین 2% از اون یگی بهتر عمل کرده باور کنید این تفاوت ها برای ما که کارهای خیلی خاصی انجام نمیدیم کاملا قابل گذشت و تاثیر زیادی تو کارمون نداره پیشنهاد میکنم خیلی خودتو درگیر این تفاوتهای ریز نکنی و هر کدوم به نظرت بیشتر به دلت میشینه بگیری و از عکاسیت لذت ببری نه از تجهیزاتت
    mohsendm، mohsen.sh و hamedmaleki تشکر می‌کنند.
    d5100+18-105 nikon+sb800+190xprob+804rc2

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    140

نقل قول نوشته اصلی توسط mrkh1759 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من فرمایشات همتونو خوندم اما بازم به جواب سوالم نرسیدم
    من بعد از کلی تحقیق بین 550d و d5100 رفتم و d5100 رو خریدم، اما چند روز پیش که پیش یکی از دوستانمون بودم و اون 550 داست، با تنظیمات یکسان که عکس میگرفتیم و با
    لنز 55-18 احساس کردم که 550d عکس هاش خیلی شارپ تر هست و البته رنگ هاش هم tune شده تر و اغراق آمیز تر هست و 5100 کمی شارپنش کمتر و رنگ های واقعی تر و البته یخورده بی روح تر. در صورتی که اکثر سایت ها کیفیت عکس 5100 رو خیلی بهتر ارزیابی کردن!
    آیا کیفیت لنز ها باعث این همه اختلافه یا 5100 ضعیف تر هست؟
    اگه نظراتتونو بفرمایید ممنون میشم
    در لینک زیر میتونید تصاویر ایندو دوربین رو در شرایط یکسان مقایسه کنید:
    http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM
    در تایید فرمایش اقایmrkh1759 ,بنظر عکسهای 600D واقعا شفافتر و با کیفیت بالاتریست خصوصا تا ایزوی 800 که خوب بیشترین کاربرد رو داره.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    140

در لینک زیر میتونید تصاویر ایندو دوربین رو در شرایط یکسان مقایسه کنید:
    http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM
    بنظر عکسهای 600D واقعا شفافتر و با کیفیت بالاتریست خصوصا تا ایزوی 800 که خوب بیشترین کاربرد رو داره.
    amparisay تشکر می‌کند.

كاربر آشنا hamedmaleki آواتار ها
    تشکر کرده
    119

با درود و عرض ادب

يكي از قابليت هاي چشم گير d5100براي دوستاني كه مي خواهند در محيط خارج آتليه عكاسي نمايند اين است كه اين دوربين تقريبا تا ايزوي 1200 فاقد نويز است و اما رقيب كنوني (600d) براي ايزوهاي بالاي 800 نويزهاي مشهود ايجاد مي كند

از لحاظ دايناميك رنج و عمق رنگ نيز باز d5100 يك سر و گردن بالاتر مي باشد

از لحاظ كراپ نيز 1.5x در مقابل 1.6x اندكي d5100 را برتري مي بخشد

نقاط فوكوس در d5100 يازده نقطه و در 600d نه نقطه مي باشد كه البته به قول برخي دوستان 2 نقطه فوكوس دردي از كسي دوا نمي كند

تعداد شات هايي كه در هر بار شارژ مي توانيد بزنيد با d5100 حدود 660 و با در 600d حدود 440 شات است

اما از لحاظ ارگونوميك 600d در مقام بالاتري جاي مي گيرد هر چند كيفيت ساخت هر دو در يك رده محسوب مي شود

و همچنين دوستاني كه به فيلمبرداري نظر لطف بيشتري دارند حتما 600d آنها را راضي تر مي تواند نگه دارد
    iman mehr تشکر می‌کند.

كاربر همراه hamid415 آواتار ها
    تشکر کرده
    181

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedmaleki نمایش پست ها
    با درود و عرض ادب
    يكي از قابليت هاي چشم گير d5100براي دوستاني كه مي خواهند در محيط خارج آتليه عكاسي نمايند اين است كه اين دوربين تقريبا تا ايزوي 1200 فاقد نويز است و اما رقيب كنوني (600d) براي ايزوهاي بالاي 800 نويزهاي مشهود ايجاد مي كند
    از لحاظ دايناميك رنج و عمق رنگ نيز باز d5100 يك سر و گردن بالاتر مي باشد
    از لحاظ كراپ نيز 1.5x در مقابل 1.6x اندكي d5100 را برتري مي بخشد
    نقاط فوكوس در d5100 يازده نقطه و در 600d نه نقطه مي باشد كه البته به قول برخي دوستان 2 نقطه فوكوس دردي از كسي دوا نمي كند
    تعداد شات هايي كه در هر بار شارژ مي توانيد بزنيد با d5100 حدود 660 و با در 600d حدود 440 شات است
    اما از لحاظ ارگونوميك 600d در مقام بالاتري جاي مي گيرد هر چند كيفيت ساخت هر دو در يك رده محسوب مي شود
    و همچنين دوستاني كه به فيلمبرداري نظر لطف بيشتري دارند حتما 600d آنها را راضي تر مي تواند نگه دارد
    من هم نظر شما را داشتم ولی با دیدن عکسهای http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM شارپتر600D کاملا مشهوده، این رو میتونید تو عکسها مخصوصاً در قسمت پیراهن و دستها ببینید.
    hot lane تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid415 نمایش پست ها
    من هم نظر شما را داشتم ولی با دیدن عکسهای http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM شارپتر600D کاملا مشهوده، این رو میتونید تو عکسها مخصوصاً در قسمت پیراهن و دستها ببینید.
    البته اینطور که در exif عکسها پیداست شرایط کاملا یکسان نیست(لنزها و...).وهمینطور در جاهایی مثل کتاب(indoor) کمی نیکون شارپتر به بنظر می رسد
    hamid415 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    140

نقل قول نوشته اصلی توسط hot lane نمایش پست ها
    البته اینطور که در exif عکسها پیداست شرایط کاملا یکسان نیست(لنزها و...).وهمینطور در جاهایی مثل کتاب(indoor) کمی نیکون شارپتر به بنظر می رسد
    تنظیمات مشابه و استاندارد کارخانه ای هر دوربین استفاده شده که خوب طبیعیه وهر دو در مد AE باشرایط یکسان عکس گرفته اند. لنزها یکی نیستند ولی لنز پرایم نیکور که برای نیکون بکار رفته اگه بهتر از سیگما(برای کانون) نباشه بدتر نیست.
    در لینک زیر(dp review) هم تفاوت بین دو دوربین مشهوده در ایزوهای مختلف عکس کانون شارپتره.
    http://www.dpreview.com/reviews/canoneos600d/page16.asp
    hamid415 تشکر می‌کند.

كاربر همراه mohsen.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2345

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedmaleki نمایش پست ها

اگر منتظورتون بدون فلش هست! بنده با 600d خیلی بیشتر از این که فرمودید با یک بار شارژ باتری عکس گرفتم!

بیشتر از 1000 عکس بنده گرفتم!

من که از خرید 600 دی کانن پشیمون نشدم که چرا 5100 نیکون رو نگرفتم! (چون کیفیت فیلم برداری هم برام مقداری مهم بود و....)
    Sundown و amparisay تشکر می‌کنند.

صفحه 6 از 10 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 آخرینآخرین