صفحه 9 از 10 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 100
Like Tree171تشکر

موضوع: Canon EOS 600D یا Nikon D5100

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    سلام دوستان
    تازه تصمیم قطعی رو گرفتم که 5100بخرم اما این تایپیکو که خوندم و مقایسه عکسهارو دیدم باز دوباره افتادم سر دوراهی
    از اونجایی ک دوستان هی میان میگن فیلمبرداری 5100محدود به5دقیقه هستش باید بهشون بازخورد کنم که 20دقیقه هستش و اینو از دوستان همین سایت که دارنده این دوربین بودن و همچنین سایت خود شرکت نیکون متوجه شدم
    پس فیلمبرداریش20دقیقه هستش
    اما راجب عکسا
    والا من که فکر میکنم سایت ها همشون طرفدار یه برند خاص هستن
    بعضی جاها نشون میدادن که مثلا نویز توی کنون کمتره و عکسا خوشرنگترن
    و بعضی جاها برعکس زده بودن ک رنگها بهتر و نویز کمتره تو نیکون.
    و حالا آدم عقلانی بخواد فکر کنه و سنتی ببینه به این نتیجه میرسه که:
    از قدیم که دوربین های DSLRمرسوم شدن اینطور بود که هر چی سنسور بزرگتر باشه نقاط حساس به نور بزگتر میشه (با توجه به پیکسل ها) و عملا نویز کمتر و عکسا طبیعی تر و خوشرنگتر میشه.
    و اینم هم هر جا برین میفهمین که سنسور 5100هم جدیدتره و هم بزرگتر و نمونش رو7000هستش که عکساش واقعا محشره
    حالا یه چیز دیگه:
    مگاپیکسل 600کنون بیشتر از نیکون هستش و برعکس حسگرش کوچیکتر نسبت به کنون
    پس شما نمیخواد عکساشو ببینین
    از تجربه آدم حرف بزنه ب این نتیجه میرسه که هر چی سنسور بزرگ باشه و مگاپیکسل مناسب باشه نویز کمتر و عکسا بهتره
    و این مسئله اینو نشون میده ک عکسای کنون باید نویزش بیشتر از 5100باشه.
    ضمنا جدا از اینا منو های 5100درسته پیچیده تره اما ب نظر من خیلی کارآمد تره.
    اصول دوربین حرفه ای اینه که با دست و انگشتای خودت عکس و دوربینتو کنترل کنی نه خود دوربین این کارو برات کنه
    پس منوی پیچیده تر و وسیعتر نیکون این امکانو به آدم میده.
    از یه نظر دیگه باید در نظر داشته باشین بادی 5100ارزونتر از600کنون هستش
    حالا از اونطرف لنز هاش یکم گرونتره.
    اگه جایی اشتباه کردم بهم بگین تا منم متوجه بشم.
    سلام
    به نظزم با توجه به اینکه شما D5100 را پسندیده اید در خرید آن تردید نکنید و دچار سردرگمی نشوید. انشالله که مبارک باشد.
    ارادتمند
    Ehsan4ever، hkhaghani و mohammad.baruji تشکر می‌کنند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    به نظزم با توجه به اینکه شما D5100 را پسندیده اید در خرید آن تردید نکنید و دچار سردرگمی نشوید. انشالله که مبارک باشد.
    ارادتمند
    دوست عزیز من تصمیم گرفتم اما تا خرید چیزی حدود40روز اگ خدا بخواد مونده
    اما میخوام یه چی دارم میخرم خوبشو بخرم
    اگ شما با هر دوتای این دوربین کار کردین راهنمایی کنین.
    ولی اگ طبق اعداد و ارقام ک همشون صحت دارن(همه جا همینارو نوشته بودن)بنا ب مگاپیکسل کمتر و سنسور بزرگتر5100باید رفتارش در مقابل نویز بهتر باشه و شارپنس و جلوه ی رنگش بهتر باشه
    حالا نظر شما

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

ولی اگ طبق اعداد و ارقام ک همشون صحت دارن(همه جا همینارو نوشته بودن)بنا ب مگاپیکسل کمتر و سنسور بزرگتر5100باید رفتارش در مقابل نویز بهتر باشه و شارپنس و جلوه ی رنگش بهتر باشه
    حالا نظر شما
    دوست من این دو دوربین تقریبا در یک کلاس قرار میگیرند و اختلافاتشون جزیی هست
    به نطر من اگه شما بتونید یک لنز خوب بردارید خیلی بیشتر ارزش داره تا اگه مثلا یک مدل پایینتر دوربین بگیرید یا به دست دوم این دوربینها فکر کنید
    ولی حالا که وقت دارید به جای نشستن بهتره برید و از نزدیک هر دو دوربینو در دستتون بگیرید و ببینید از کدوم بدنه بیشتر خوشتون میاد .... تفاوت های این دوربین ها کمه و بسته به کارایی شما و استفاده شماست که دراینده برای گرفتن لنز مناسب به سراع کدوم برند میرید وگرنه برای استفاده در سطح معمولی با کاربری عادی و استفاده از لنز معمولی زیاد حساس نباشید چون حتی در بقیه برند ها هم دوربین های خوب که کار شما رو راه بندازه وجود داره
    persian.boy و mohammad.baruji تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر جديد m4hd1r آواتار ها
    تشکر کرده
    273

در این بحثی که داره انجام میشه دیدم که دوستان گفتن قیمت لنز های نیکون گرون تره
    من هم مثل دوستمون میخوام 5100 رو بگیرم یا 600 دی ولی دسترسیم به قیمت ها درحد همین سایت های فعلی هست خواستم از کسایی که دستشون تو قیمت هست ابپرسم تفاوت قیمتشون چقدره؟

تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط m4hd1r نمایش پست ها
    در این بحثی که داره انجام میشه دیدم که دوستان گفتن قیمت لنز های نیکون گرون تره
    من هم مثل دوستمون میخوام 5100 رو بگیرم یا 600 دی ولی دسترسیم به قیمت ها درحد همین سایت های فعلی هست خواستم از کسایی که دستشون تو قیمت هست ابپرسم تفاوت قیمتشون چقدره؟
    چیزی حدود 200تا250 کنون گرونتره
    اما از طرفی لنز های گرون قیمت نیکون کیفیتی بهتر از لنز های کنون میده
    ولی لنز کیت کنون بهتر از لنز کیت نیکون هستش
    viva_utopia و m4hd1r تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    20782

چیزی حدود 200تا250 کنون گرونتره
    اما از طرفی لنز های گرون قیمت نیکون کیفیتی بهتر از لنز های کنون میده
    ولی لنز کیت کنون بهتر از لنز کیت نیکون هستش
    سلام
    جسارتاً بهتر است از چنین حکم های کلی ای پرهیز کنیم.
    کدام لنر نیکون یا کنون 250 هزار تومان از مشابه برند دیگر ارزان تر یا گران تر است؟ در خصوص هر لنز گرانتر یا ارزانتر بودن و مقدار آن متفاوت است برای مثال لنز 18-200 نیکون حدود 3 میلیون تومان است و مشابه کنونی حدود یک میلیون و هفتصد هزار تومان یعنی قیمت لنز نیکون نزدیک به دو برابر کنون است ولی مثلاً قیمت دو لنرf/2.8 7-200 ورژن 2 هر دو برند تقریباً برابر است.
    چگونه به این نتیجه می رسیم که لنزهای گران قیمت نیکون به طور کلی کیفیتی بهتر از کنون دارند؟ حتی در لنز های مشابه در دو برند، در فواصل کانونی گوناگون و اپرچر های مختلف کیفیت خروجی (اعم از رزولوشن، CA، Flare، مقدار گذر نور، وینیتینگ و ...) متفاوت است و مطلقاً چنین حکمی نمی توان داد.
    ارادتمند
    Pooyan، lamagra، persian.boy و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    239

حالا نظر شما

با سلام
    مبنای محاسباتتون برای سایز سنسور و نویز و .... شاید رو کاغذ تا حدی درست باشه ولی در عمل تکنولوژی ها کاملاً متفاوته و نویز و ... رو فقط تو سمپل ها می تونین مقایسه کنین.

درباره انتخاب دوربین هم همونطور که دوستان اشاره کردن حداقل 50 درصد (و حتی بیشتر) از کیفیت تصاویرتون به لنزی که استفاده می کنین بستگی داره.... در صورت انتخاب کنون از تمام لنزهای دیجیتال کنون می تونین استفاده کنین ولی نکته مهم در خصوص نیکون اینه که با توجه به این که نیکون مونت لنزهاش رو 40-50 ساله که عوض نکرده می تونین از لنزهای منوال فوکوس قدیمی و لنزهای سری D نیکون هم رو دوربین تون استفاده کنین و این امکان دسترسی به لنزهای ارزان فیمت تر را فراهم می کند.

در خصوص 5100 هم به این نکته توجه کنین که چون موتور فوکوس داخلی نداره امکان استفاده از قابلیت اتوفوکوس تمامی لنزهای AF رو از دست می دین و گزینه هاتون محدود می شه به لنزهای AF-S. بنابراین اگه قصد خرید لنزهای بالای 3-4 میلوین رو دارین (که بعید می دونم) 5100 مشکلی ایجاد نمی کنه ولی اگه می خواین تو لنزهای به نسبت ارزانتر سری D هم حق انتخاب داشته باشین باید دنبال دوربینی با موتور فوکوس داخلی باشین. با همین حدود بودجه من بیشتر به D90 فکر می کردم تا 5100. البته می دونم که خیلی از دوستان ممکنه مخالف باشن و بگن دوربین قدیمی هستش ولی من همچنان D90 رو به 5100 ترجیح می دم.

به هر حال اصراری رو نظرم ندارم ولی گفتم این فاکتور رو هم در محاسباتتان لحاظ کنید.

موفق باشید و امیدوارم پس از خرید بیش از پرداختن به تجهیزات به عکاسی بپردازید.

تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsan4ever نمایش پست ها
    با سلام
    مبنای محاسباتتون برای سایز سنسور و نویز و .... شاید رو کاغذ تا حدی درست باشه ولی در عمل تکنولوژی ها کاملاً متفاوته و نویز و ... رو فقط تو سمپل ها می تونین مقایسه کنین.

درباره انتخاب دوربین هم همونطور که دوستان اشاره کردن حداقل 50 درصد (و حتی بیشتر) از کیفیت تصاویرتون به لنزی که استفاده می کنین بستگی داره.... در صورت انتخاب کنون از تمام لنزهای دیجیتال کنون می تونین استفاده کنین ولی نکته مهم در خصوص نیکون اینه که با توجه به این که نیکون مونت لنزهاش رو 40-50 ساله که عوض نکرده می تونین از لنزهای منوال فوکوس قدیمی و لنزهای سری D نیکون هم رو دوربین تون استفاده کنین و این امکان دسترسی به لنزهای ارزان فیمت تر را فراهم می کند.

در خصوص 5100 هم به این نکته توجه کنین که چون موتور فوکوس داخلی نداره امکان استفاده از قابلیت اتوفوکوس تمامی لنزهای AF رو از دست می دین و گزینه هاتون محدود می شه به لنزهای AF-S. بنابراین اگه قصد خرید لنزهای بالای 3-4 میلوین رو دارین (که بعید می دونم) 5100 مشکلی ایجاد نمی کنه ولی اگه می خواین تو لنزهای به نسبت ارزانتر سری D هم حق انتخاب داشته باشین باید دنبال دوربینی با موتور فوکوس داخلی باشین. با همین حدود بودجه من بیشتر به D90 فکر می کردم تا 5100. البته می دونم که خیلی از دوستان ممکنه مخالف باشن و بگن دوربین قدیمی هستش ولی من همچنان D90 رو به 5100 ترجیح می دم.

به هر حال اصراری رو نظرم ندارم ولی گفتم این فاکتور رو هم در محاسباتتان لحاظ کنید.

موفق باشید و امیدوارم پس از خرید بیش از پرداختن به تجهیزات به عکاسی بپردازید.

سلام
    بنا ب فرمایشات شما:
    خب اکثر مردم دوربین حرفه ای میخرن تا کیفیت عکسش چ رو کاغذ و چه روی نمایشگر خوب باشه وگرنه که همون موبایل کافی بود.
    خب اینم مسلمه ک تکنولوژی های این دو برند با هم فرق داره اما من هم منوی کنون رو دیدم و هم منوی نیکون و دیدم ک منوی نیکون امکانات بیشتری رو ارایه میده
    من بقیه رو نیمدونم اما یکی از 10چیزی ک منو به فکر خرید دوربین حرفه ای انداخت همین فوکوس دستیش بود که برام خیلی جالبه و یه چیز دیگه هم اینه که آدم دوربین حرفه ای میخره ک تحت کنترل خودش باشه
    نه اینکه خودش اتومات تنظیم شه((این مورد در خصوص فوکوس صدق نمیکنه))اما کلا چیز چندان مهمی نیستش.(از نظر من)
    ضمنا الان با روال بازار امروز اکثر لنز ها دارن دارای موتور فوکوس داخلی میشن و از اونجایی ک 5100یه دوربین حرفه ایه مشکلی ایجاد نمیکنه و باید از لنز امروزی روی این دوربین استفاده کرد مگر در موارد خواص.
    یکی از دوستان هم همینو بم گفت و من برای این ک بش بر نخوره دگ جوابی بهش ندادم اما مزیت های 5100رو در برابر مزیت های دی90بزاریم میبینم که بازم5100بصرفه تره.
    مرسی

تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    جسارتاً بهتر است از چنین حکم های کلی ای پرهیز کنیم.
    کدام لنر نیکون یا کنون 250 هزار تومان از مشابه برند دیگر ارزان تر یا گران تر است؟ در خصوص هر لنز گرانتر یا ارزانتر بودن و مقدار آن متفاوت است برای مثال لنز 18-200 نیکون حدود 3 میلیون تومان است و مشابه کنونی حدود یک میلیون و هفتصد هزار تومان یعنی قیمت لنز نیکون نزدیک به دو برابر کنون است ولی مثلاً قیمت دو لنرf/2.8 7-200 ورژن 2 هر دو برند تقریباً برابر است.
    چگونه به این نتیجه می رسیم که لنزهای گران قیمت نیکون به طور کلی کیفیتی بهتر از کنون دارند؟ حتی در لنز های مشابه در دو برند، در فواصل کانونی گوناگون و اپرچر های مختلف کیفیت خروجی (اعم از رزولوشن، CA، Flare، مقدار گذر نور، وینیتینگ و ...) متفاوت است و مطلقاً چنین حکمی نمی توان داد.
    ارادتمند
    سلام
    من منظورم به بادی بود دوست عزیز نه به لنز
    ببینید همه چی به هنر عکاس داره و اینو همه میدونن
    اما عدسی هایی ک نیکون استفاده میکنه رو هیچ برند دیگه ای نداره و یا تعداد کمی ازشون رو داره و ست کاملشونو نداره
    اسم عدسی هاشو حقیقتش یادم نیست
    اما میدونم ک نیکون همیشه توی تولید عدسی یه قدم از کنون جلوتر بود
    میتونین تاریخچه ی این دو برند رو بخونین تا متوجه منظورم بشین

پیروز باشید

تشکر کرده
    20782

سلام

اما عدسی هایی ک نیکون استفاده میکنه رو هیچ برند دیگه ای نداره و یا تعداد کمی ازشون رو داره و ست کاملشونو نداره
    ااما میدونم ک نیکون همیشه توی تولید عدسی یه قدم از کنون جلوتر بود
    میتونین تاریخچه ی این دو برند رو بخونین تا متوجه منظورم بشین
    پیروز باشید
    سلام دوست عزیز
    باز هم به نظرم بهتر است حکم کلی صادر نکنیم. هم کنون و هم نیکون از فاصله کانونی 8 میلیمتر تا 800 میلیمتر لنزهای پرایم و زوم تولید می کنند و نقصی در این زمینه ندارند. کیفیت لنزهای هر دو (خصوصاً لنزهای پرایم هر دو برند) خوب و در بسیاری موارد بسیار عالی است و این که بگوئیم ست لنزهای کنن ناقص است یا نیکون همیشه یک قدم جلوتر بوده نه کمکی به کسی در خرید لنز و دوربین می کند و نه دقت و صحت دارد.
    سلامت و شاد باشید.
    ارادتمحند
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Thursday 28 February 2013 در ساعت 20:21
    persian.boy تشکر می‌کند.

صفحه 9 از 10 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 آخرینآخرین