صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 46
Like Tree107تشکر

موضوع: Nikon D5200 یا Canon 650D

كاربر همراه Mojtaba.T آواتار ها
    تشکر کرده
    502

سلام

در تأیید حرف دوستمون باید بگم اگه سایت Dpreview رو معتبرترین سایت در مورد بررسی دوربین های دیجیتال بدونیم باید بگم نیکون D5200 نه تنها از کنن 650 بالاتر هست بلکه حتی در مورد نویزگیری و کیفیت عکس از کنن 60D و 70D و نیکون D7000 هم بالاتره.

گواه این حرف من در صفحۀ روبرو از همین سایت: Nikon D5200 In-Depth Review: Digital Photography Review

کافیه گزینۀ Compare mode رو فعال کنید و تیک گزینۀ Include all categories رو هم بزنید.
    اون وقت می تونید این دوربین رو مقایسه کنید با دوربین های دیگه...

ارادمند
    مجتبی
    Reza Partomatin، mrali1234 و fosoos تشکر می‌کنند.
    Enjoy My Flutes Sounds
    http://www.noteahang.com/M_T/Works

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط fosoos نمایش پست ها
    منهم با نظر آقای انوش موافقم.فقط یک نکته کوچیک. اصولا حسگر دوربین‌های نیکون با رزولوشن مشابه یا نزدیک به هم در کنون ، چگالی رزولوشن کمتری نسبت به کانن دارند که با مقایسه ابعاد حسگر کاملا مشهوده :14.9 × 22.3 میلی‌متر برای 650D و 23.6X15.7 در D5200 (که البته اینجا رزولوشن ها مشابه نیست بلکه نزدیک ، هم نیست) و در D5200 با توجه به رزولوشن 24 مگاپیکسلی از تمام این ظرفیت استفاده شده چرا که میدونیم 24 مگاپیکسل حداکثر تراکم در یک سنسور APSC هست و مقدار بیشتر از اون باعث کاهش نسبت سیگنال به نویز میشه، دوربین‌های نیکون به صورت بالقوه دارای نویز کمتری نسبت به همتای کاننی خود هستند (با رزولوشن مشابه یا نزدیک به هم در هر دو برند با توجه به چگالی رزولوشن کمتر ) . در نتیجه در دو دستگاه با رده مشابه از دو برند ، نیکون در نور کم محیط ، کاهش نویز قابل قبول تری داشته اما بعضی با استناد به سنسور 24 مگاپیکسلی D5200 نسبت به 18 مگاپیکسل 650D ، اندکی از نتایج بدست آمده در تست نویز نگرانند .کلام آخر اینکه در سایت dpreview رده امتیازی همه دوربینها بر حسب قابلیت تست شده ، و D5200 از نظر ( نویز ، عکاسی raw و jpeg ) بالاتر از 650D قرار داره و ضمنا با عنایت به رزولوشن D5200 در تصاویر کراپ شده شاهد کیفیت قابل قبول تری خواهیم بود . از نظر قیمت هم که اختلاف چندانی ندارن.لنز کیت هردو هم 55-18 هست.فقط نکته آخر قیمت بالای لنزهای نیکون هست که خوب به نظر من نسبت به کیفیتی که بدست میارید می ارزه.
    ضمنا تا یادم نرفته 650D موتور فوکوس داخلی داره که اگه دلتون بخواد میتونین از لنزهای قدیمی تر و ارزانتر استفاده کنید.در کنار اون اضافه کنیم داینامیک رنج ، عمق رنگ ، نقاط فوکوس بیشتر ، سرعت استارت اپ بالاتر و باطری قویتر در D5200.
    سلام
    در خصوص اثر اندازه سنسور: سنسورهاي كراپدار نيكون حدود 10 درصد بزرگتر از سنسورهاي كانن هستند . اگر تكنولوژي ساخت و چگالي پيكسل ها را برابر فرض كنيم، مقدار نورگيري هر سنسور نيكون 10 درصد بيشتر از كانن خواهد بود يعني اگر در نيكون از ايزو 100 استفاده مي كنيم در كانن بايد از ايزو فرضي 110 استفاده كنيم كه عملاً هيچ تفاوت محسوسي در عكاسي ايجاد نمي كند زيرا تفاوت بسيار بسيار كمتر از حتي نيم استاپ است. آنچه در ميزان نويز بيشتر اهميت دارد اول تكنولوژي ساخت سنسور است و دوم فرايند توليد فايل RAW . اگر در فرايند توليد فايل‌هاي RAW اندكي نويزگيري انجام شود، عكس حاصله كم نويزتر خواهد بود ولي در عوض مقداري از جزئيات عكس هم از بين مي رود براي همين هم در بررسي و مقايسه نمونه عكسهاي دو دوربين كه در شرايط استاندارد گرفته شده باشد بايد علاوه بر ميزان نويز به كيفيت جزئيات عكس هم دقت كرد.
    در خصوص موتور داخلي: اولاً 650D‌ موتور فوكوس داخلي ندارد و ثانياً همه لنزهاي كانن داراي موتور فوكوس هستند و نيازي به موتور داخل بدنه نيست.
    ارادتمند
    yaghoobi، usef، Mehrdad-PL و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط fosoos نمایش پست ها
    فقط نکته آخر قیمت بالای لنزهای نیکون هست که خوب به نظر من نسبت به کیفیتی که بدست میارید می ارزد.
    البته اگرمعنی ومنظورجمله شمااین هست که "در لنزهای مشابه این دوبرند،اگرورژن نیکونی گرانتره،کیفیت بهتری هم خواهدداشت" ، چندان درست نیست .
    لنزهای مشابه دردوبرند ازنظرکیفی تفاوت معنی داری ندارند ،حتی گاهی ورژن کنونی بهتره ، اما خوب قیمت نیکون عموما بالاتره!
    yaghoobi، usef، lamagra و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Mojtaba.T آواتار ها
    تشکر کرده
    502

سلام

در مورد قیمت لنهاز در این دو برند کلی نمیشه صحبت کرد و باید مشخصا دو لنز مشابه رو در دو برند بررسی کرد.

البته این تاپیک جای این مبحث نیست.

با تشکر
    fine_art و fosoos تشکر می‌کنند.
    Enjoy My Flutes Sounds
    http://www.noteahang.com/M_T/Works

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

با سلام
    متاسفانه من نمي توانم پست ايجاد كنم و شوال را كمي مرتبط با اين بخش ديدم .

من دوربيني براي عكاسي توريستي مي خواهم و بعد از بررسي بين Canon 700 D و Nikon D5300 دچار ترديد شده ام .

سوالات :
    1: آيا اين دو دوربين قابل مقايسه هستند اصولا ؟
    2: به نظر كيفيت عكاسي در كانن بالاتر از نيكن مي باشد ( البته فقط اين دوربين هاي بالا با برسي در DPreview) .

با سپاس از راهنمايي شما دوستان .
    SHOK53 تشکر می‌کند.

كاربر همراه sajjjad آواتار ها
    تشکر کرده
    1625

نقل قول نوشته اصلی توسط fine_art نمایش پست ها
    با سلام
    متاسفانه من نمي توانم پست ايجاد كنم و شوال را كمي مرتبط با اين بخش ديدم .

من دوربيني براي عكاسي توريستي مي خواهم و بعد از بررسي بين Canon 700 D و Nikon D5300 دچار ترديد شده ام .

سوالات :
    1: آيا اين دو دوربين قابل مقايسه هستند اصولا ؟
    2: به نظر كيفيت عكاسي در كانن بالاتر از نيكن مي باشد ( البته فقط اين دوربين هاي بالا با برسي در DPreview) .

با سپاس از راهنمايي شما دوستان .
    با سلام
    البته بهتر بود این سوال رو در تاپیک راهنمایی برای خرید dslr میپرسیدید
    1-این دودوربین دقیقا در یک سطح قرار میگیرند همانند مدلهای قبلیشون
    2-اتفاقا تو dp هم کیفیت raw و هم jpeg دوربین d5300 بالاتر هست.
    اصولا تفاوتها تو این دو برند آنچنان محسوس نیست.
    مدیران محترم در صورت صلاحدید پست ها منتقل شود
    موفق باشید
    fine_art، SHOK53 و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    132

دوستان میتونم بپرسم برای یک آماتور جدا از تعصبات کدام رو پیشنهاد میدین برا عکاسی طبیعت و آسمان شب و ستارگان.البته با کیته خودشون.چون نمیتونم لنز بخرم.من بعد از کلی تحقیقات به این 2 گزینه رسیدم یعنی 5200 یا 650.
    ارزونترین لنزی که بهترین کارایی رو داشته باشه برا کاره من چیه؟
    سپاس

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

دوست گرامی ،
    این چند صفحه اخیر را مطالعه کنید ، پاسخ مناسبی را دریافت می‌کنید ...
    به هر حال هر دو دوربین خوبی هستند و شما از خرید آن‌ها مایوس نمی‌شوید ...
    هر دو را در دست بگیرید و ببینید کدام‌یک با شما ارتباط بیشتری برقرار می‌کند ...
    yaghoobi و iardavan تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    132

خوندم چند صفحرو.مرسی.واقعاا گیج شدم من.اون یکی تجییزاتش ارزونه اون یکی فیلمش بهتره اون یکی نویزش کمتره.اون فوکوسش بیشتر از اون یکیه!برا همین 1 نفر با دلیل بگه اینو بخر یا اونو نخر!همین!
    خودمم دستشو میبوسم.ممنون.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط iardavan نمایش پست ها
    دوستان میتونم بپرسم برای یک آماتور جدا از تعصبات کدام رو پیشنهاد میدین برا عکاسی طبیعت و آسمان شب و ستارگان.البته با کیته خودشون.چون نمیتونم لنز بخرم.من بعد از کلی تحقیقات به این 2 گزینه رسیدم یعنی 5200 یا 650.
    ارزونترین لنزی که بهترین کارایی رو داشته باشه برا کاره من چیه؟
    سپاس
    لنز مناسب برای کارهای نجومی باید دیافراگم بازی داشته باشه! (F/2.8 یا حتی کمتر) حالا اگر از نظر قیمت در نظر بگیرید شما می توانید لنز های زوم را از حدود 1.000.000 تومان به بالا برای لنز در نظر بگیرید!
    البته ممکنه لنز کارکرده هم پیدا کنید که کمی مناسب قیمت تر باشه.
    در مورد لنز های Prim هم (تک فاصله کانونی) لنزهایی هستند که بجز 50mm F/1.8 بقیه باز هم از حدود 1.000.000 تومان به بالا هستند.
    باز هم این بستگی به شما و هزینه مورد نظر شما داره تا بشود گزینه مناسب معرفی کرد
    yaghoobi، ata_m3، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین