صفحه 5 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 46 , از مجموع 46
Like Tree107تشکر

موضوع: Nikon D5200 یا Canon 650D

كاربر آشنا ALIS آواتار ها
    تشکر کرده
    75

نقل قول نوشته اصلی توسط iardavan نمایش پست ها
    بعد از 3 4 روز صبر کردن هنوز کسی جواب مارو نداده.هی وقفه میوفته بین سوالاتم و یادم میره چیا میخواسم بپرسم.خواشمندم استادا به من یه جواب بدن اگه مقدوره؟!
    اصلا نیاز نیست اینقدر سخت گیرانه تصمیم بگیری جفتشون خروجی یکسانی دارند به نظر من هرکدوم رو که احساست نصبت بهش بهتره بگیر تا با احساس بهتر عکاسی کنی
    بهتره جای این دو مدل دوربین سر انتخاب لنز حساس باشی
    هیچکدوم هم موتور فکوس ندارن چون لنزاشون دارای موتور فکوس هستند
    با فرمت raw عکاسی کن بعد با فتوشاپ یا هر برنامه دیگه ای که باهاش راحت تری و فکر میکنی بهتره عکساتو پردازش کن و از عکسات لذت ببر و با دیگران به اشتراک بزار تا از نظرات دیگران هم بهره ببری
    موفق باشی
    msh2200، Dariush Chegini، Sorrwman و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

بعد از 3 4 روز صبر کردن هنوز کسی جواب مارو نداده.هی وقفه میوفته بین سوالاتم و یادم میره چیا میخواسم بپرسم.خواشمندم استادا به من یه جواب بدن اگه مقدوره؟!
    احازه بدهید برخی نکات را اصلاح کنم!
    در مورد اینکه گفتم شاید مقایسه دو دوربین 5200 با 650D درست نباشه، بخاطر سال ساخت دوربین ها بود و اینکه عملا رقیب واقعی 5200 دوربین 700D بوده است.وگرنه مقایسه از نظر مشخصات، حق با شماست. مشکلی وجود نداره.
    ولی اگر بخواهید ببینیم از بین محصولات تولید شده دو شرکت در یکسال کدام بهتر است وضعیت متفاوت خواهد بود!
    در مورد عکس گیره ها که قرار داده به همین دلیل دوربین 5200 را نگذاشتم ولی به نکته ای که جنب کورش اشاره کردند توجه بفرمایید! این تصاویر در حالت JPG بوده است و بنده اشتباه کردم و باید تصاویر را در حالت RAW مقایسه می کردم.

در پاسخ جناب اردشیری در خصوص تجربه شخصی با این دو دوربین هم باید خدمت شما عرض کنم،
    متاسفانه بنده با هیچکدام از این دو دوربین تجربه شخصی نداشتم و همانطور که شما فرمودید استناد من به سایت ها بود. اما دلیلی که این کار را انجام دادم این بود که در تمام دوریبن هایی که با آنها کار کردم، وقتی در سایتها و Review ها جستجو می کردم به این نتیجه رسیدم تفاوت خیلی کمی بین واقعیت و نوشته بوده است. البته شاید در مورد این دو دوریبن مسئله متفاوت باشد.

اما در مورد انتخاب جنابعالی، بصورت کلی خدمت شما عرض می کنم، بهتره حال که تفاوت کمی بین این دوربین ها وجود دارد، به دل خود رجوع کنید و هر کدام را که شخصا بیشتر می پسندید انتخاب نمایید. ولی در کل من ترجیح می دهم اگر محدودیت بودجه وجود داشته باشد، بدنه ارزانتر را تهیه کنم و بیشتر برای لنز هزینه نمایم
    کوروش، Dariush Chegini، Sorrwman و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا Sorrwman آواتار ها
    تشکر کرده
    141

در مورد قابلیت های هر دو دوربین و تجارب شخصی فکر می کنم حرفا زده شده و روی کاغذ و در مقایسه ای که سایتای مختلف موجوده 5200 دوربین بهتری هست اما واقعیت اینه تفاوت سطح این دوربین کم و در بعضی موارد سلیقه ای هست ! من ابدا از خرید 5200 پشیمون نیستم، راستش قبل از این می خواستم دوربین (دست دوم) 650 وحتی 600 کنون بخرم چون میخاستم بیشتر هزینه رو بزارم روی لنز و سر 50 تومن روی یه 650 معامله جور نشد! پس من تعصب برند ندارم و سعی می کنم واقع بین باشم. هر دوی این دوربینا فوق العاده هستند و شاید دوستان با من موافق باشند که در نهایت تکنیک و لنز بر دوربین (بدنه) ارجحیت دارن، من توی این هفده هجده سال اخیر با دوربینهای آنالوگ زنیط و نیکون قبلیم که الان مدتهاست فیلم ندیدن و سه تا دوربین کامپکت دیجیتالی که داشتم هم عکسای به یاد موندنی گرفتم.(هنوز هم یه فوجی 3200 دارم)
    به هر حال بعنوان آخرین نظر در این مورد فقط می تونم توصیه می کنم به یک فروشگاه تشریف ببرین هر دو دوربین رو دست بگیرین تست کنید از فروشنده توضیح بخواین( رو دربایستی نکنید چون می خواید هزینه ی زیادی کنید که موندگاره.) و در نهایت ببینید با کدوم راحت تر هستید و همون رو انتخاب کنید.
    موفق باشید
    اردشیری
    iardavan تشکر می‌کند.

كاربر جديد arada آواتار ها
    تشکر کرده
    2

با سلام.
    من تازه عضو این سایت خوب شدم .با توجه به اطلاعاتی که دوستان دارند میخواستم کمک بگیرم.
    من دوربین نیکون D5200به تازگی گرفتم ولنز نیکون 18-200 رو هم اضافه کردم.قبل از اون نیکون D90 داشتم ولیD5200نسبت به D90 از وضوح وشارپ کمتری برجورداره.
    تنظیمات مربوط به شارپ تر شدن رو در دوربین انجام دادم.باز هم تأثیر چندانی نکرد.
    می خواستم ببینم کسی اطلاعی در این مورد داره؟؟؟

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط arada نمایش پست ها
    با سلام.
    من تازه عضو این سایت خوب شدم .با توجه به اطلاعاتی که دوستان دارند میخواستم کمک بگیرم.
    من دوربین نیکون D5200به تازگی گرفتم ولنز نیکون 18-200 رو هم اضافه کردم.قبل از اون نیکون D90 داشتم ولیD5200نسبت به D90 از وضوح وشارپ کمتری برجورداره.
    تنظیمات مربوط به شارپ تر شدن رو در دوربین انجام دادم.باز هم تأثیر چندانی نکرد.
    می خواستم ببینم کسی اطلاعی در این مورد داره؟؟؟
    سلام دوست عزیز
    لطفا سوالتون رو در تاپیک زیر مطرح کنید:

Nikon D5200
    ویرایش توسط Ali M.Rezaei : Sunday 3 August 2014 در ساعت 12:13
    arada تشکر می‌کند.

كاربر جديد arada آواتار ها
    تشکر کرده
    2

ممنون از راهنمایتون.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali M.Rezaei نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    لطفا سوالتون رو در تاپیک زیر مطرح کنید: