صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 40
Like Tree148تشکر

موضوع: Canon EOS 6D or Canon EOS 5D Mark II

كاربر همراه drmottaghizade آواتار ها
    تشکر کرده
    236

پیش فرض Canon EOS 6D or Canon EOS 5D Mark II

سلام
    باتوجه نزدیک بودن قیمت این دو دوربین
    او ویژگی هایی نظیر هم بغیر از سرعت و سیلینک وجی پی اس و تاریخ تولیدوکم نویزتر بودن/
    با این اختلاف قیمت چه چیزی نصیب خواهان بادی جدید میشود؟
    وآیا ارزش دارد؟
    آیا سنسور 6دی مانند 5دی آنقدر برای فیلم سازی قوی هست؟
    آیا6دی اینتری لول فول فریم است؟
    آیا...

بقیه آیا ها باشما...

امیدوارم دوستان بااین بحث خیلی از شک وشبهه ها تون از بین بره و اون چیزی که نیازتونه تهیه کنید/
    yaghoobi، mostafa mehr، persian.boy و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    7d-15-85mm/50mm f/1.8

كاربر آشنا FaLah آواتار ها
    تشکر کرده
    336

فکر میکنم جوابهاتون رو تو این پیج بگیرید
    Canon EOS 6D

و اینکه فرمودید قیمت هاشون نزدیکه برای افرادی مثل من که جیبشون خالیه () این تفاوت زیاده و آزار دهنده
    بنده خودم این اوضاع و احوال ادامه داشته باشه مارک 2 رو ترجیح میدم
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

كاربر آشنا hadigha آواتار ها
    تشکر کرده
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط drmottaghizade نمایش پست ها
    سلام
    باتوجه نزدیک بودن قیمت این دو دوربین
    او ویژگی هایی نظیر هم بغیر از سرعت و سیلینک وجی پی اس و تاریخ تولیدوکم نویزتر بودن/
    با این اختلاف قیمت چه چیزی نصیب خواهان بادی جدید میشود؟
    وآیا ارزش دارد؟
    آیا سنسور 6دی مانند 5دی آنقدر برای فیلم سازی قوی هست؟
    آیا6دی اینتری لول فول فریم است؟
    آیا...

بقیه آیا ها باشما...

امیدوارم دوستان بااین بحث خیلی از شک وشبهه ها تون از بین بره و اون چیزی که نیازتونه تهیه کنید/
    به نظر من تکنولوژی جدید یعنی ۶ي دی بهتر است.ولی ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان گرانتر می باشد!الان توی بازار حدود ۶۴۰۰ تومان فیمت داره
    6D_compare.jpg
    yaghoobi، saeed2vfx، Hamid.M و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 5D MIII - 8-15L Fisheye - 24-105L- 70-300L - Speedlight580II

كاربر همراه mojtaba79 آواتار ها
    تشکر کرده
    606

من با مارک تو کار نکردم. ولی 6D معرکه است. جدا از کیفیت بالای تصاویر بخاطر فول فریم بودنش، تو ایزوی بالا معرکه است. کمی دو دل بودم تا 5D II بگیرم ولی الان خوشحالم که اینکار رو نکردم
    yaghoobi، azari kei، darkness_land و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه azari kei آواتار ها
    تشکر کرده
    691

یکی از آشنا ها 5دی مارک دو نو خریده ، البته تا جایی که من اطلاع دارم چیزی از عکاسی نمیدونه و فقط به پیشنهاد فروشنده خریده ،
    قصد از بالا آوردن تاپیک اینکه الان 6دی قیمتش تثبیت شده و دیگه گرانتر که نیست ارزانتر هم هست
    می خواستم بدونم با توجه به اینکه 2.5 میلیون 6دی ارزونتره ، کسی با علم به تفاوتها 5دی میخره!؟ تنها بدنه تمام فلزی و 1 در صد پوشش بهتر ویو فایندر 2.5م می ارزه؟فروش6دی که خیلی بالاست ، یواش یواش دست دوم هاش هم زیاد میشه ، خود 5دی هم فروش بالایی داشته ، اون موقع ببینیم مارک دو ها با چند معامله میشه؟
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.
    EOS 3000 N/EOS 5D ii/EOS 6D/24-105 F4/135 F2/50 F1.8STM

كاربر همراه drmottaghizade آواتار ها
    تشکر کرده
    236

نقل قول نوشته اصلی توسط babek205 نمایش پست ها
    یکی از آشنا ها 5دی مارک دو نو خریده ، البته تا جایی که من اطلاع دارم چیزی از عکاسی نمیدونه و فقط به پیشنهاد فروشنده خریده ،
    قصد از بالا آوردن تاپیک اینکه الان 6دی قیمتش تثبیت شده و دیگه گرانتر که نیست ارزانتر هم هست
    می خواستم بدونم با توجه به اینکه 2.5 میلیون 6دی ارزونتره ، کسی با علم به تفاوتها 5دی میخره!؟ تنها بدنه تمام فلزی و 1 در صد پوشش بهتر ویو فایندر 2.5م می ارزه؟فروش6دی که خیلی بالاست ، یواش یواش دست دوم هاش هم زیاد میشه ، خود 5دی هم فروش بالایی داشته ، اون موقع ببینیم مارک دو ها با چند معامله میشه؟
    من تعجب میکنم بعضی دوستان 5دی مارک 2 رو پیشنهاد میدن ولی نگاهی به رفتارنویزی 6دی ندارن وصدالبته جدیدبودن سنسور
    سرعت چندتا از عکسا بیشتراز4000 میشه؟
    گیج شدم 6دیها کمک کنید نمونه فیلمی عکسی بزاری تا بیشتر تفاوت ها بشناسیم
    yaghoobi و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    7d-15-85mm/50mm f/1.8

كاربر جديد G.reza آواتار ها
    تشکر کرده
    10

دوست من وقت خودت رو تلف نكن 6d به صورت فاحشي چه در عكاسي و چه در تصوير برداري از 5d2 بهتره . اينكه ميبيني بعضي از فروشنده ها 5d توصيه ميكنن فقط بخاطر اينكه تا چند وقت ديگه كلا 5d از رده خارج ميشه اوناهم نمي خوان رو دستشون باد كنه كلا من كه فروشنده دلسوز و با سواد نديدم دوستان اگر ديدن به منم معرفي كنن . در ضمن بايد عرض كنم كه براي 5d3 جديد اومده كه رويه 5d2 هم اجرا ميشه و قابليت تصويربرداري raw رو بهش ميده كه اونهم اونطور كه من شنيدم تا چند وقت ديگه بايد براي 6d هم بياد ولي تفاوت هاي مهم 5d و 6d يكي در رولينگ شاتره كه 6d واقعا عاليه و همينطور در نويز كمشه كه اصلا قابل قياس با 5d2 نيست و ديگري در پردازنده ي DIGIC 5+ 6d كه سرعت اون هم قابل قياس با پردازنده هاي قديمي نيست . تنها ضعف 6d پشتيباني نكردن از كارت حافظه هاي cf كه در صورت هك كردن، پيدا كردن sd كارت با سرعت 90m به بالا تو بازار ايران سخته.
    Babak Borhani، nejadi، mojtaba79 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

5DMII هنوز هم برتری هایی نسبت به 6D داره از دید برخی، که باعث میشه به سمت 6D نرن بعضی از دوستان. بدنۀ 5دی بزرگتره (برای برخی دوستان مزیت و برای برخی عیب)، سیلینگ بهتری داره(فکر کنم توی DxO نوشته بهتره)، استفاده از CF (برای برخی دوستان مزیت هست و برای برخی عیب) و البته دلیل اصلی یی که تقریبا از همۀ کاسبانی که قصد رد کردن جنس قدیمی تر رو دارند میشنوید : "مارک 2 امتحانش رو پس داده". تا 2-3 ماه پیش خریدن 6دی کمی ماجراجویی محسوب میشد. اما الان دیگه به نظرم این جمله زیاد درست نیست. من به شخصه 6دی رو از هر نظر برتر میدونم...
    Persian، yaghoobi، a.g g.a و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیرحسین

كاربر همراه
    تشکر کرده
    144

کدومیک رو برای فیلمبرداری مناسب تر می بینید؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    36

از هز منظری به قضیه نگاه می کنی به نظر برتری با 6D هست به خصوص نویر که در 6D خیلی وضعیت بهبود یافته.. و شاید مهمترین فرق قیمت ارزون تر این دوربین نسبت به مارک 2 باشه... مزیت 5D اینه از متریال بهتری برای ساخت بدنه استفاده شده و ضمنا بدنه ایی ارگونمیک تر نسبت به 6D داره.. ولی شاید بارزترین مزیت مارک 2 ساپورت رم های cf باشه که سرعت های بالا تا 1000x هم دارند و در هک های احتمالی دوربین این رم ها اثربخشی بهتری دارند نسبت به SD Cards
    yaghoobi، rezanazemi87 و saeed2vfx تشکر می‌کنند.

صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین