صفحه 2 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 70

موضوع: 350D or 400D ؟

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

پیش فرض پاسخ: 350D or 400D ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط arborhani
    آقا امير منم با مقايسه اين دو عكس براي ارزيابي دو دوربين متفاوت را درست نمي دانم چرا كه هر چند هم كم باشه شرايط نوري و حتي فصل عكسبرداري متفاوت است و حتي به نظرم عكس 400دي مشكوك به دست كاري ميزنه.
    تا حدودی موافقم و چیز دیگر اینست که دلیل نمیشود چون منبع dcresource تست صحت داشته باشه !

در مورد سایز سنسور هم نیز با آقای برهانی موافقم که شرکت کنون با گذشت زمان سعی میکنه محصول بروزش رو بهتر بسازه و چیز دیگر در مورد سایز سنسور:

نقل قول نوشته اصلی توسط amirsooki
    وقتی که سایز سنسور تغییر نمیکنه ولی رزولوشن افزایش پیدا میکنه یعنی اینکه تعداد بیشتر حسگر در همون ابعاد سنسور جا میگیرن . که این حسگر ها به دلیل تعداد بیشتر ، نیاز به نور بیشتری هم دارند .
    قرار نیست همیشه با افزایش پیکسلها در یک سایز سنسور اندازه هر پیکسل کوچکتر شود. بلکه میتوان فاصله بین پیکسلها را کمتر کرد و همان سایز هر فتو دیود قبلی را بکار برد. تصویر زیر نمونه ای از مثال نقض این مورد است که در سنسور 1 با 5 پیکسل و در سنسور دو با 9 پیکسل که هر دو یک سایز سنسور را دارند تفاوتی در سایز هر پیکسل مشاهده نمیشود.
    ویرایش توسط Minoosepehr : Sunday 24 September 2006 در ساعت 21:51
    آریو مینوسپهر

amirsooki
    Guest

سلام و ممنون .
    به قول آقا مسعود ، مطمئنا تا زمانی که تستهای دقیق از سایت های معتبر نیاد نظر قطعی نمیشه داد .
    ولی یه مطلبی هست :
    میدونین در بین eos های کنون ، 400D کوچکترین پیکسل ها رو داره ؟
    5.7 میکرون در برابر 6.4 در 350.
    که البته کنون برای جبران نوری میکرو لنزهایی در این پیکسلها قرار داده تا نور رو متمرکز کنن ، اگه کنون تونسته باشه این کارو بکنه و کیفیت کم نشه ، یعنی معجزه .
    باید صبر کرد و دید .

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

منظور در مورد زمان همان فصل ...و یا زمان عکاسی متفاوت برای تست بود...به شاخه و برگها دقت کنید!!!!
    در مورد تعداد پیکسلها و میزان سطح آنها جناب برهانی توضیحات لازم را گفتند....
    در سنسورهای کانن بجای کوچک شدن اندازه فتو دیود ها ، فاصله بین اونها کم میشه...تا اندازه هم فتو دیو تغییرات زیادی نکنه.
    مسعود قدیری

كاربر همراه Deniro آواتار ها
    تشکر کرده
    434

سلام خدمت امير خان سوكي و بقيه رفقا . قربان شديدا منو در دو راهي قرار داديد .ببينيد 10 و 8 مگا پيكسل براي من كه كارو شغلم عكاسي نيست خيلي فرق نميكنه . اما اون سيستم self cleaning سنسور فكر ميكنم خيلي بدرد ميخوره .
    شايدم زياد مهم نباشه؟ نظر شما چيه ؟

ولي در كل من 1 ميليون تومان واسه دوربين و تجهيزات كنار گذاشتم به نظر شما دوستان بهترين دوربين با يك لنز با ارزش ر و كيف و مموري چي ميتونه باشه ؟
    منتظر جوابهاي شما خوبان هستم .و واقعا از كمك همگي ممنونم

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

بحث 10 مگاپیکسل و8 مگاپیکسل و.....نیست.مهم امکانات این دوربین هست.
    امکاناتی که به وسطه آن عکاس با اطمینان بیشتری نسبت به دوربین و تنظیاتی که برای آن در نظر گرفته ....کار میکنه.
    مثلا اینکه شما همیشه روی LCD حساسیت و....ببینید.
    اینکه مطمئن هستید در هر شرایطی گرد و خاک روی سنسور نیست.
    وخیلی از این موارد.
    10مگاپیکسل هم کم نیست . 2 مگاپیکسل یعنی 2 میلیون پیکسل که اگر مقایسه بشه تفاوت هم محسوس است.
    بحث چاپهای بزرگ نیست.در چاپهای 40×60 و 45×70 هم به وضوح تفاوت احساس میشه.
    اما اینکه فقط بخاطر مگاپیکسل بالاتر یک دوربین رو هم انتخاب کنیم درست نیست.
    به عقیده من امکانات 400 دی نسبت به 350 دی ارزش پرداخت مبلغ بالاتر و حتی بالاتر از این رو داره.
    خرید 350 دی در حال حاضر مثل خرید 300 دی در زمان ورود 350 به بازار است.
    شاید دیگه کانن 350 رو تولید نمیکنه و دوربینهای داخل انبار رو میفروشه.مثل زمان 300 دی که اول قیمت رو آنقدر پایین آوردن که ملت ذوق مرگ شدن بعد هم 350 رو معرفی کرد که ....
    350 هم قبل از ورود400 دی قیمت کمی پیدا کرد و بعد از اون هم باز افت قیمت داشت اما نه به اندازه ای که قبلا بوده.
    نمیدنم امیر میخواد به چه نتیجه ای برسه...اما این تاپیک شباهت به تاپیک ``300 دی و یا 350 دی``....(البته نمیدون این تاپیک هست یا نه).
    یا دی 70 و یا دی70 S و یا ......
    اختلاف بین سایز هر فتو دیود وجود داره که امری طبیعی است.اما با پیشرفت تکنولوژی ضعفها هم جبران میشوند.
    اما در موردی که جناب برهانی فرمودند...
    dcresource سایت معتبری است و بعید است که عکسها رو دستکاری کنه....اصولا روش تستها ممکن است درست نباشه.
    مثلا در 350 برای تنظیمات تصویر از پارامترهای تعیین شده استفاده شده.اما در 400 دی اینطور نیست. نرم افزار 400 دی با 1D mII n , 30Dو 5 دی یکسان هست (که این بزگترین حسن این دوربین است)....
    تنظیمات تصویر این دوربین متفاوت با 350 دی هست.در تستها هم 350 روی پارانتر 1 قرار گرفته و 400 دی در حات دیفالت ...این تنظیمات یکی نیستند...
    شارپنس 350 از 2- تا 2+ است ...اما در 400 دی از 0 تا 7+...
    در حالت دیفالت 400 دی شاتر بر روی 2 قرار میگیره که برابر با 0 در 350 دی میشه....که 2 Steep کمتر است...
    و باز هم کلی از این تنظیمات.
    در کل این دو ؛ دوربینهای متفاوتی در تنظیمات هستند و شاید نشه به درستی با این مقایسه های ساده که فقط یک نمنه عکس هست به نتیجه درستی رسید.
    بهترین مقایسه ها , تستها و نمودارهی dpreview است.
    اما در آخر....بهترین انتخاب بین این دو 400 دی خواهد بود.
    موفق باشید...........
    مسعود قدیری

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام
    دوستان عزیز اختلاف قیمت این دو دوربین چقدر میباشد؟
    ممون

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

من نیز با آقای قدیری موافقم. در حال حاضر و با توجه به قیمت 400دی، خرید آن بجای 350 دی عاقلانه و منطقی است. مشخصاتی دارد که نمیتوان از آنها چشم پوشی کرد.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه Deniro آواتار ها
    تشکر کرده
    434

سلام
    آقاي قديري واقعا ازتون ممنونم كمك خيلي بزرگي بهم كرديد .
    اما راجع به قيمت من امروز زنگ زدم نور نگار با آقاي عمادي صحبت كردم كه گفتند الان 400d رو موجود ندارند و تا آخر هفته واسشون مياد و قيمتي كه اينا داشتن 860 تومن بود ولي ميگفت به احتمال خيلي زياد 900 تومن بشه اونم به دليل تقاضاي زياد كه باعث شده از اون طرف گرون كنن .
    ولي قيمت 350d رو 700 تومن گفت كه اونم تا آخر هفته واسشون مياد .
    ولي حرفي كه به من زد اين بود :‌ 400d ‌هنوز امتحان خودشه پس نداده و به نظر من صبر كنيد تا بقيه امتحان كنند تا اگر ايرادي داشته باشه معلوم بشه و مدت امتحانم 4 الي 5 ماه طول ميكشه تا جواب بده

اما من واقعا خيلي واسه دوربين صبر كردم و فكر ميكنم ديگه حوصله صبر كردن نداشته باشم . به نظر شما 400d بخرم يا يرم 350d + sigma 17-70 + كيف و مموري بخرم ؟؟؟؟
    محمد فخار

Canon EOS 400D
    Canon EF 70-300mm F4-5.6 IS USM l Canon EF 50mm f1.8 II l Canon EF-s 18-55 F/3.5 5.6
    Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO l Flash Sigma EF-500 DG SUPER l Sony Cybershot P73 l Tripod SLIK Pro 400DX
    LowePro Off Trail 1 l Hamma Backpack

كاربر جديد Flatline آواتار ها
    تشکر کرده
    0

ولي قيمت 350d رو 700 تومن گفت كه اونم تا آخر هفته واسشون مياد .
    در بازار قیمت اش همین هست الان هم باید گیر بیاد چند هفته پیش که بود...

من هم بعد از خواندن نظرات دوستان درباره خرید دوربین متقاعد شده بودم که یک SLR خوب بگیرم که این 400D آمد و گفتم حتما" میخرمش. ولی وقتی که G7 اومد با DIGICIII خیلی دپرس شدم که چرا کنون این processor رو رویه 400D نگذاشت :(
    این کار تجاری کننون من رو از خرید دوربین 400D منصرف کرد :(

كاربر همراه Mojtaba-N آواتار ها
    تشکر کرده
    337

نقل قول نوشته اصلی توسط Flatline
    من هم بعد از خواندن نظرات دوستان درباره خرید دوربین متقاعد شده بودم که یک SLR خوب بگیرم که این 400D آمد و گفتم حتما" میخرمش. ولی وقتی که G7 اومد با DIGICIII خیلی دپرس شدم که چرا کنون این processor رو رویه 400D نگذاشت :(
    این کار تجاری کننون من رو از خرید دوربین 400D منصرف کرد :(

400D چه ربطی به G7 داره؟ دو محصول كاملا متفاوت. خودتون هم ميگيد كار تجاری؛ اين كار تجاری برای جلب توجه مشتريان اين دوربين در رده خودشه نه قياس با يك SLR. نه واقعا فكر ميكنيد مهندسين كانن به عقلشون نميرسه كه فرضا اين پردازنده را در محصولی مثل 400D استفاده كنند؟ كه باعث بشه شما از خريد آن پشيمان شويد!
    مجتبی ناظمی

صفحه 2 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین