صفحه 1 از 6 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 51
Like Tree111تشکر

موضوع: كدام دوربین Canon 400d یا Nikon D60 ؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض كدام دوربین Canon 400d یا Nikon D60 ؟

سلام. من می خوام اولین دوربین DSLRخودم رو بخرم. بودجه تا سقف 1میلیون تومان هم گذاشتم برای این كار. بین 400دی و دی 60خیلی خیلی شك دارم كه كدوم رو انتخاب كنم. لطفا تا جایی كه براتون امكان داره با مقایسه جرئیات مثلا نوع فاصله یابی، نوع فوكوس، مقایسه امكانات یا حتی مقایسه رابط كاربری من را راهنمایی كنید.
    سپاسگزارم.
    راستی من ّdpreviewرو هم مطالعه كردم. خیلی مفید بود ولی بدتر گیجم كرد.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: كدام دوربین Canon 400d یا Nikon D60 ؟

سلام

در مورد دی 60 هنوز اظهار نظری نمی شه کرد (خیلی زوده) ولی فكر كنم اگر نظرات دوستان رو در تاپیک های مشابه بخونید احتمالا به گزینه ی برتر Canon EOS 30D خواهید رسید. دوربینی با ارزش بالای 1100 هزارتومان كه هم اكنون به دلیل ورود 40 دی و علاقه ی ایرانیان به خرید آخرین مدل به قیمت غیر قابل باور 850 تومان رسیده است.

یه مشهدی ای هم داریم كه فكر كنم باید به این دوربین كمی بیشتر فكر كنه
    Kaveh Ghobadi، Mashhadi Vahid، Kavan و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

سلام
    دی 80 هم توی این رنج قیمت هست ...
    به نظرم اون هم پیشنهاد وسوسه انگیزیه ها!

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    سلام
    دی 80 هم توی این رنج قیمت هست ...
    به نظرم اون هم پیشنهاد وسوسه انگیزیه ها!
    زمانی كه 30دی 800 تومان قیمت داشته باشه هیچ دوربینی وسوسه انگیز نیست
    shabab و DELL تشکر می‌کنند.

كاربر همراه armin_rahimian آواتار ها
    تشکر کرده
    66

Exclamation پاسخ: كدام دوربین Canon 400d یا Nikon D60 ؟

واقعا Canon 40D اینقدر نسبت به Canon 30D بی تفاوت است که هیچ کس این دوربین رو پیشنهاد نمی ده ؟ آیا به خاطر 1100000 تومان قیمتش است ؟ یا هیچ فرقی با 30D نداره ؟
    بابا این دوربین از پردازشگر Digic III استفاده می کنه ولی 30D از Digic II. این دوربین Live View داره که قبلی نداشت. صفحه نمایش 3 اینچ که خیلی بزرگه. شش و نیم تصویر در ثانیه سرعت و بدنه ای بهتر از بدنه 30D که بسیار خوش دسته. به نظر من ارزش250 هزار تومان اختلاف رو داره. نداره ؟
    اگر کسی مخالف است دلیل بیاره.
    آرمین رحیمیان
    Canon EOS 50D, Canon EF17-40mm f/4L USM, JTL-160

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط jmdslr نمایش پست ها
    سلام. من می خوام اولین دوربین Dslrخودم رو بخرم. بودجه تا سقف 1میلیون تومان هم گذاشتم برای این كار. بین 400دی و دی 60خیلی خیلی شك دارم كه كدوم رو انتخاب كنم. لطفا تا جایی كه براتون امكان داره......................
    .
    سلام دوست خوب Jmdslr: بودجه با لنز یا بی لنز؟!

كاربر جديد
    تشکر کرده
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط JMDSLR نمایش پست ها
    راستی من ّdpreviewرو هم مطالعه كردم. خیلی مفید بود ولی بدتر گیجم كرد.

مشكل هم همینه و با هر نظر شخصی بیشتر هم گیچ خواهی شد. مغمولا اشخاص با توجه به دوربینی كه خودشان دارند توصیه مثبت یا منفی می كنند كه می تونه كاملا هم صادقانه باشه و برای خود آنها كار گر ولی به درد شرایط تو نجوره.

همه چیز به این بستگی داره كه آخر كار آیا خودت راضی هستی یا هنوز در تردید. باند اول به احتیاجاتت نگاه كنی. اگه فقط یه دوربین با لنز كیت و نه بیشتر احتیاج داری هر دوی اینها تو رو راضی می كنند. مشكل وقتیه كه كمال كیفیت مورد سواله.

من اگه جای تو باشم به این نگاه می كنم كه دنبال چه چیز بخصوص هستم.

برای من یكی از مهمترین چیزها راحتی كار با فاتكشنهایی كه مرتب باهاشون كاردارم و جس كلیه دوربین توی دستمه. قشار به چیب تكته مهم دیگریه و فراموش تكن كه هیچ بدنه دوربینی بهتر از لنزی كه چلوی آن فرار داره نیست. پش اگه بتونی بیشتر پول در خرید بدنه ضرفه چویی كنی یقیتا خواهی تواتست لنز بهتری بجری.
    جالا برای من كه طرفدار كنن هستم بد نیست خاطرنشان كنم كه كنن 400دی 25 درصد ارزانتر از نیكون دی60 بوده. از حافطه سی اف كه توع مورد علاقه منه استفاده می كنه. امكان استفاده ار لنزهای "ال" كنن رو كه بهترین لنزهای موجود در دنیا می باشه رو به من می ده و ضمنا اگه به دیپریویو نگاه كننی می بینی كه آنها 400دی را معادل نیكون دی 80 دونسته اند و مقایسه اش كردند: لنیتك
    اما اگه بخواهی مقایسه بین دوربینهای مورد علاقه ات رو بحواهی به این لینك نگاه كن كه البته توسیعه دوستانه آخر من رو هم در بر داره یعنی 40دی كه من اگه جای تو بودم یكم صبر میكردم تا به بودجه اضافه تر بشه و یك دفعه اون دوربین فوف العاده رو میگرفتم.
    لینك

البته توسیه پایین برای گرفتن 30دی هم بنظرم خوبه به خصوص با توجه به صرفه جویی اما برای من كه لنز مرتب عوض می كنم و بنابراین سنسورم زود به زود گرد می گیره اون تمیز كن سنسور كه هم در 40دی و 400دی وجود داره یه نكته خیلی مهم در گرفتن تصمیم نهاییه.

به توسیعه های آخر (نكات مثبت و منفی در مورد 400دی در دیپریویو خوب دقت كن: لینك
    زندگی بسان شطرنج مینماید..روزی كه گفتم شطرنج نمیدانم, همه خواستند تا آنرا به من بیاموزند.وقتی گفتم شطرنج را میدانم, همه به مات كردنم بسیج شدند.....

كاربر همراه amirgolabi آواتار ها
    تشکر کرده
    814

البته توسیه پایین برای گرفتن 30دی هم بنظرم خوبه به خصوص با توجه به صرفه جویی اما برای من كه لنز مرتب عوض می كنم و بنابراین سنسورم زود به زود گرد می گیره اون تمیز كن سنسور كه هم در 40دی و 400دی وجود داره یه نكته خیلی مهم در گرفتن تصمیم نهاییه.
    یه نکته رو در باره سیستم گرد گیر دوربین های 400d و 40d نباید فراموش کرد و اونهم اینه که به هر حال شما در نهایت مجبور میشید که برای تمیز کردن سنسور از گرد و غبار به روش دستی عمل کنید یعنی این گزینه در این دو دوربین اونقدرها که ما تصور می کنیم کارایی نداره ، حداقل در 400d که من امتحان کردم اونقدرها هم مفید نبود ، هر چند مزایای 40d نسبت به 30d خیلی بیشتر ازین حرفهاست و این گزینه کمترین مزیتشه ( به طور مثال رفتار نویزی 40d به مراتب بهتره )
    DELL تشکر می‌کند.
    امیررضا گلابی
    amirgolai@yahoo.com
    Canon EOS 5D - Canon ef 24-105 L- Canon Speedlite 580 EX II

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

این دوربین از پردازشگر Digic III استفاده می کنه ولی 30D از Digic II. این دوربین Live View داره که قبلی نداشت. صفحه نمایش 3 اینچ که خیلی بزرگه. شش و نیم تصویر در ثانیه سرعت و بدنه ای بهتر از بدنه 30D که بسیار خوش دسته. به نظر من ارزش250 هزار تومان اختلاف رو داره. نداره
    سلام
    من مخالفتی با این موضوع ندارم ولی خودتون باید ببینید كه به اینها نیاز دارید یا نه...
    شما به این سرعت عكاسی نیاز دارید؟
    آیا تفاوت كیفیت بدنه برای شمااینقدر می ارزه؟
    لایو ویو برای بعضی ها ارزشمند است و برای بعضی ها مثل من هیچ ارزشی نداره...
    صفحه نمایش بزرگ هم مزیت هایی داره و هم محدودیت هایی...
    اما...
    اگر به این سرعت نیاز دارید كه یكراست سراغ 40 دی برید ...
    عكاسی برای ما ها نوعی ارضای روحی محسوب میشه و اینكه خودتون از بدست گرفتن دوربین لذت ببرید مهمه ها !

راستی با پول اختلاف قیمت اونها می تونید سه پایه و فیلتر و كیف و ... بهتر تهیه كنید. به این موضوع توجه دارید دیگه...

زمانی كه 30دی 800 تومان قیمت داشته باشه هیچ دوربینی وسوسه انگیز نیست
    راست میگی بهنام جان ... وسوسه انگیز بودنش رو پس میگیرم...
    ولی یه پیشنهاده دیگه .... لا اقل برای زرد ها!!!
    ویرایش توسط DELL : Wednesday 26 March 2008 در ساعت 13:07

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

در اینكه 30دی به قیمت خیلی خوبی رسیده و در ضمن دوربین خیلی خوبی هم هست شكی نیست و برای هر كسی كه دوربینی در این رده میخواهد فكر كردن به ان هوس انگیز است. اما یك مسئله هم نباید فراموش شود.
    قیمت دی60 كه الان حدود 750 تومان است مجموعه دوربین و لنز 55-18 وی ار است و اگر قصد مقایسه قیمتی است باید 30دی را هم با لنز 55-18 لرزه گیر دار كنون سنجید كه میشود 1100 و نه 800 تومان. تفاوت 350 تومانی شاید برای برخی مبلغی نباشد ولی مبلغ كمی هم نیست.
    در مقایسه میان 400دی و دی60 هم قطعا باید با لنزهای مشابه مقایسه شوند. در مقایسه بین این دو نظری ندارم.
    در ضمن این داستان لنزهای بی نظیر ال كنون هم نمیدانم چیه. درسته كه لنزهای سری حرفه ای نیكون اسمشان سری ال نیست اما فكر نمیكنم كسی در كیفیت عالی لنزهای 55-17 - 200-70 - 70-24 - 24-14 - ماكرو 105 و .... شكی داشته باشد.
    فقط در این ماجرای پایین امدن قیمتها متعجبم چرا قیمت دی200 اصلا تکان هم نمیخورد.
    DELL و Pouyashariat61 تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

صفحه 1 از 6 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین