صفحه 3 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 88
Like Tree237تشکر

موضوع: Sony A200 یا Canon 1000D يا Nikon D60

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

پیش فرض پاسخ: CANON 1000D يا NIKON D60

این حالت برای من با دوربین 40D الزاما با فلش خود دوربین امکان پذیر است بصورت رگبار فلش چه بصورت مالتیپل فوکوس پوینت یا فکوس نقطه ای به هر حالتی که انتخاب کنید اینکار انجام میشود.

فقط مشکل اینجاست به هر صورت فلش زده میشود مگر آنکه " پس از فکوس با رگبار فلش در تاریکی " قفل فکوس را نگهداشته و در همان حالت فلاش را خواباند و شات را زد اما فکر کنم با دوربین نیکون اگر فکوس به کمک لامپ کمکی انجام شود بتوان بدون فلش راحت تر از حالتی که برای کانن هست ثبت را انجام داد درسته؟
    partow، RaminShamsi و rezafh تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

فوکوس انجام می‌شه و چراغ خاموش می‌شه و عکس ثبت می‌شه

هیچ ارتباطی هم به فلاش نداره. اگر فلاش باز باشه؟ فلاش هم می‌زنه... ولی کاملا مستقل از هم عمل می‌کنند.
    Kaveh Ghobadi، partow و rezafh تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    فقط مشکل اینجاست به هر صورت فلش زده میشود مگر آنکه " پس از فکوس با رگبار فلش در تاریکی " قفل فکوس را نگهداشته و در همان حالت فلاش را خواباند و شات را زد اما فکر کنم با دوربین نیکون اگر فکوس به کمک لامپ کمکی انجام شود بتوان بدون فلش راحت تر از حالتی که برای کانن هست ثبت را انجام داد درسته؟
    ولي مي توان در Custom Functionها فلاش را خاموش كرد و فقط از رگبار آن جهت فكوس استفاده كرد و ديگر نيازي به قفل فكوس و خواباندن فلاش نيست.
    shabab، farhad44، QashQai و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

Smile پاسخ: CANON 1000D يا NIKON D60

آف تاپیک :
    راستش جناب محبی این پست شما من رو از صبح به فکر وا داشته و ...
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A نمایش پست ها
    انتخاب skala عزیز بسیار خوب و منطقی‌است و مبارکش باشد.

من امروز عصر که این قسمت پست آقارضا رو دیدم، خیلی ناراحت شدم. نه به خاطر این که اشتباه کرده‌بودند، خود من اصلاً در خیلی موارد به روز نیستم و خیلی از مسائل جاری و فنی روز رو نمی‌دونم. از این که ایشون اصلاً تجربه ندارند، چندبار هم قول داده‌اند تا در هر بحثی وارد نشوند، اما دقیقاً جواب‌های تخصصی می‌دهند!
    ......
    از همین تریبون از رضا عزیز خواهش می‌کنم در موردی که تجربه ندارند، حکم صادر نفرمایند.
    کابرد لامپ فکوس روی SLR بنظر من برای شرایط خیلی کم نور و یا بی نور هست
    سلام
    اولا عذر خواهی میکنم از دوستان و بزرگانی که موجب آزردگی خاطرشون شدم مخصوصا جناب محبی و جناب قدیری راد عزیز (که خیلی برام عزیز هستند )
    و دوم عذر خواهی بابت آف تاپیک
    راستش 2 مورد به نظرم اومد که شاید اگر بگم بهتر باشه (شایدم نباید میگفتم)
    مورد اول اینه که :جناب محبی من نه اینکه اصلا تجربه نداشته باشم بلکه تجربه دارم ولی کم
    -اگر منظورتون عکاسی با DSLR هست که باید بگم من با 400دی کانن زیاد عکس گرفتم و هر مورد جدیدی که در اینجا بحثش رو میبینم ، حتما تست میکنم - من گفتم لامپ کمکی فکوس برای شرایط نور کم و یا بدون نور هست و اولش هم گفتم این نظر شخصی من هست( نه حکم صادر کردم و نه جواب تخصصی و قطعی دادم ) و هیچ وقت نگفتم که لامپ کمکی فوکوس کلاَ بدرد نمیخوره بلکه میتونه خیلی هم کمک کنه اما در شرایط نور کم و وقتی که نیاز به فوکوس سریع و دقیق باشد . (مثلا وقتی فوکوس سریع نیاز نباشد میتونیم از لایو ویو و زوم لایو قبل از عکس برداری برای فوکوس دقیق استفاده کنیم ) اما حالا که روی 1000دی وجود نداره 2 راه چاره هست . یکی اینکه با نبودش سر کرد و دوم اینکه دوربین دیگه ای انتخاب کرد که انتخاب بین این دو مورد به خود فرد بستگی داره و نظر من فقط نظره و نه چیز دیگه ای .
    مورد دوم هم اینکه نیازی به ناراحتی نیست .
    من قبول میکنم که نباید در مورد بحثی که تجربه کمی در بارش دارم نباید نظر قطعی بدهم ( که ندادم )
    اما اینجا یه مساله ای هست : وقتی من مطلبی رو درست نمیدونم و یا کلا نمیدونم و در موردش پاسخ غلطی میدم جواب من ناراحتی شماست ؟ جواب من بد بین شدن اعضا نسبت به کاربر فروم (rezafh) هست ؟
    بنظر من بهتر بود شما که بزرگترید به بزرگی خودتون ببخشید و نظر غلط من رو تصحیح کنید تا هم من یاد بگیرم و هم اون دوستی که سوال پرسیدند و نه خاطر خودتون رو ناراحت کنید و نه دیگران و نه من (منی که به خاطر پست خودم ناراحت میشم . پستی که با اون باعث ناراحتی شما شدم)
    هدف این فروم اینه که منی که نمیدونیم اینجا یاد بگیریم و نه اینکه به دلیل اشتباهاتی که ناشی از کافی نبودن اطلاعاتم هست تحقیر بشم و دیگه شرم کنم که اینجا پست بزنم . اگر اشتباه میکنم لطفا بگید ، لطفا تصحیح کنید .

2 تا مثال :
    { من قول دادم دیگه جایی نگم که لنز 50م م برای کار پرتره و آتلیه مناسب هست . قبل از اون هم اگر این موضوع رو میدونستم ، هیچوقت نمیگفتم . ولی با وجود اینکه نمیدونستم ، نظر غلطی دادم ، شما هم گفتید که اینطور نیست(البته ناراحت هم شدید) و من هم درس گرفتم دیگه تکرار نکردم }
    { شاید همه حرفهایی که من تو این پست زدم به کلّ بی معنی و غلط باشه ولی نمیخوام نه شما و نه کس دیگری از من ناراحت شوید فقط یک جواب درست و قانع کننده همه چیز رو حل میکنه }

این حرفهام اصلا دلیل بر درست بودن حرفهای قبلیم (پست شماره 11 ) نیست و فقط خواستم کدورتی در بین نماند .
    با عرض پوزش مجدد .
    و اینکه ببخشید این پست من هم آف تاپیک شد و هم خیلی طولانی ولی امیدوارم مفید واقع شود .
    ( اگه تعریف از خود به حساب نیارید ، من چند تا خصوصیت دارم که شاید بهترباشه بدونید و با دونستن اینها در موردم قضاوت کنید : ادب و احترام رو رعایت میکنم ، به اونچه که دارم و میدونم مغرور نیستم ، پر رویی هم نمی کنم ، کاملا عاری از بدخلقی و اینکه کمی تا قسمتی هم شوخ طبعی در وجودم هست البته به جاش)
    این مطالب رو کاملا بدون در نظر گرفتن ذره ای کینه و دلخوری نوشتم امیدوارم شما هم با همین نیت خوانده باشید .

با آرزوی موفقیت و سربلندی و تبریک پیشاپیش
    Amir Mohebi، Mashhadi Vahid، farhad44 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

من چون به ندرت از فلاش سر دوربين استفاده مي كنم زياد از دست اون رگبار فلاش شاكي نيستم. من معمولا با فلاش 580 كار مي كنم كه نور كمكي فوكوس دارد ولي چند باري كه مي خواستم در نور كم با ايزوي بالا بدون فلاش عكس بگيرم مجبور شدم از نور كمكي فوكوس اكسترنال ( چراغ قوه ي كوچكي در دست يا لاي دندانها ) استفاده كنم.

رضا جان منظور امير خان محبي را در نيافتي. منظور ايشون اين بود كه اگر به صحت گفتاري اطمينان نداريد عنوان نكنيد چون ممكنه كه مورد استناد دوستان تازه وارد و يا كساني كه براي آموختن، پست ها را دنبال مي كنند ( يعني همه ي اعضاي فوروم عكاسي ) قرار گيرد و يا آنها را گمراه كند.
    Amir Mohebi، Kaveh Ghobadi، Amir Tavakoli و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

من چون به ندرت از فلاش سر دوربين استفاده مي كنم زياد از دست اون رگبار فلاش شاكي نيستم. من معمولا با فلاش 580 كار مي كنم كه نور كمكي فوكوس دارد ولي چند باري كه مي خواستم در نور كم با ايزوي بالا بدون فلاش عكس بگيرم مجبور شدم از نور كمكي فوكوس اكسترنال ( چراغ قوه ي كوچكي در دست يا لاي دندانها ) استفاده كنم .

رضا جان منظور امير خان محبي را در نيافتي. منظور ايشون اين بود كه اگر به صحت گفتاري اطمينان نداريد عنوان نكنيد چون ممكنه كه مورد استناد دوستان تازه وارد و يا كساني كه براي آموختن، پست ها را دنبال مي كنند ( يعني همه ي اعضاي فوروم عكاسي ) قرار گيرد و يا آنها را گمراه كند.
    سلام: فرهاد خان پویان عزیز درست میگوید من دقت نکرده بودم ( تحت شرایطی دشوار) در آن حالت با فلاش ( خود دوربین ) راحت میشه فکوس کرد بدون آنکه آن شات با فلاش ثبت شود
    ویرایش توسط QashQai : Sunday 14 December 2008 در ساعت 21:08 دلیل: پرانتز دوم
    farhad44، partow و rezafh تشکر می‌کنند.

كاربر همراه partow آواتار ها
    تشکر کرده
    3722

با تشكر از دوستان
    بد نيست يه تايپيك به اسم لامپ فكوس درست كنيم ظاهرا بحث بسيار شيريني است

يك سوال در مورد 1000دي اگر دوستان و مديران صلاح ميدون كه جاش اينجا نيست روي تايپيك 1000دي اين بحث رو ادامه ميدم.
    در مورد مد LIVE VIEW (اگر چه ممكن است تكراري باشد؟)‌ آيا در اين مد نور مستقيم به سنسور اصلي دوربين ميتابد(مانند كامپكت ها )يا اينكه روش ديگريست؟
    در يكي از تايپيك ها يادم است جناب قبادي گفتند كه در كامپكت ها تعداد شات چندان مهم نيست و مثلا يك شات با نوردهي طولاني يا با ايزوي بالا برابر با چندين شات با نور دهي معمولي.(يعني نور به همان اندازه به سنسور ميتابد)
    :confused:
    حالا سوال اينجاست آيا مد live view براي Dslr ها حسن است يا يك امكان گول زننده براي آموتوراني امثال من؟
    مهدی پرتو
    Canon 50D / 18-55 / 55-250

تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط skala نمایش پست ها

حالا سوال اينجاست آيا مد live view براي Dslr ها حسن است يا يك امكان گول زننده براي آموتوراني امثال من؟
    سلام:

بسته به نوع عکاسی شما میتواند یک پوینت مثبت باشد. خیلی مختصر آنکه بقول فرمایش شما گول زنک نیست

پ.ن : امکان لایوویو یک ویژگی است که به دوربین های اخیر اضافه شده شاید برای کسانی یک اصل در انتخاب دوربین باشد ولی در این تاپیک و در اینجا معیاری بر برتری دوربینی بر دیگری فرض نگردد.
    partow و rezafh تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط skala نمایش پست ها
    با تشكر از دوستان
    بد نيست يه تايپيك به اسم لامپ فكوس درست كنيم ظاهرا بحث بسيار شيريني است

يك سوال در مورد 1000دي اگر دوستان و مديران صلاح ميدون كه جاش اينجا نيست روي تايپيك 1000دي اين بحث رو ادامه ميدم.
    در مورد مد LIVE VIEW (اگر چه ممكن است تكراري باشد؟)‌ آيا در اين مد نور مستقيم به سنسور اصلي دوربين ميتابد(مانند كامپكت ها )يا اينكه روش ديگريست؟
    در يكي از تايپيك ها يادم است جناب قبادي گفتند كه در كامپكت ها تعداد شات چندان مهم نيست و مثلا يك شات با نوردهي طولاني يا با ايزوي بالا برابر با چندين شات با نور دهي معمولي.(يعني نور به همان اندازه به سنسور ميتابد)
    :confused:
    حسن بودن که حسن است اما سراغ دارم و آمار دارم که از هر 10 عزیزی که دوربینشان این امکان را دارد فقط 2 نفر از آن استفاده مداوم دارد و 2 نفر حتی یک بار هم استفاده نکرده اند.

اما برای بعضی جا ها مثل ماکروگرافی و ... به کار می آید.

در مورد DSLR ها فعلا در دوربین های نیکون و کانن سنسور تصویر را گرفته و منتقل می کند ( البته با حساسیت کمتر ) اما در برخی مدل های مثل الیمپوس و سونی یک سنسور جداگانه برای این کار در نظر گرفته شده است که محاسن و معایبی خاص خودش را دارد.

در کامپک ها هم که سنسور دایما در حال نوردیدن است.
    shabab، partow و rezafh تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

ببخشید من باز فضولی کردم :biggrin:

اگه اشتباه نکنم ، یه مورد دیگه ای هم که هست و میشه بهش اشاره کرد (که البته شاید زیاد به چشم نیاد و مهم نباشه ) اینه که ویو فایندر فقط 95% از عکس رو پوشش میده و شما پس از ثبت عکس میبینید که عکس ثبت شده 5% بزرگتر از اون چیزیه که توی ویو فایندر میدیدید (عجب کلمه ای :biggrin:) و ممکنه کادر بندی عکستون به هم بخوره که البته پس از مدتی عادت میکنید و خودتون میتونید اون 5% رو در نظر بگیرید ، اما در حالت live view شما 100% عکس رو میبینید .

یه مساله ی دیگه ای که هست (البته مساله شخصی هست ) من با ویو فایندر مشکل دارم چون من عینکی هستم و درست نمیتونم از ویو فایندر نگاه کنم و اذیت میشم . به همین خاطر یکی از مهمترین اصلها در انتخاب SLR برای من هست .
    partow تشکر می‌کند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

صفحه 3 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین