صفحه 5 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 88
Like Tree237تشکر

موضوع: Sony A200 یا Canon 1000D يا Nikon D60

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: CANON 1000D يا NIKON D60

نقل قول نوشته اصلی توسط skala نمایش پست ها
    خوب

راستش هدف از این تایپیک مقایسه بین دو دوربین بود که من رو هم از شک نجات داد و عزمم رو برای خرید 1000D جزم کردم ولی بعضی چیز ها اتفاق می افته که آدم نمتونه پیشبینی کنه . . .

خوب من آماده بودم تا دوربین رو خریداری کنم که اتفاقی چشمم به یک سایت که مشخصات SONY A200 رو زده بود افتاد و من هم دنبال مقایسه ها و سمپل های این دو دوربین با هم دیگه رفتم ... (حالا گذشته از این آف )سوالی که مطرحه اینه آیا فقط باید گول اسم برند خاصی رو خورد ؟

A200 با یک لنز کیتش یعنی 70-18 نزدیک به 100 هزار تومان از 1000D کیت (55-18 is) ارزونتره :

با LCD 2.7 در مقابل 2.5

با عمر باتری طولانی تر

با ایزو 3200 در مقابل 1600

با لرزشگیر بدنه

با فکوس 9 نقطه ای در مقابل 7 نقطه ای

. . .

و البته لایو ویو که نداره و کمی نویز بیشتر و ...

حالا چیزی که منو به شک می اندازه خرید لنز برای سونی هست . آیا براحتی کانن و نیکون میشه برای سونی هم لنز گیر آورد؟
    آیا این لنز ها (مثلا ماکرو) رو میشه با قیمت مناسب (در آینده ای نزدیک) برای سونی گیر آورد؟؟

از استاید(علی الخصوص جناب قبادی) میخوام که بنده حقیر در این مور راهنمایی کنند.

پی نوشت: اگر ممکنه دوستانی که دسترس دارند اسم این تایپیک رو به ( 1000D or A200 or D60 ) تغییر بدن.
    والله اول اینکه اگر نظرتان روی آ200 است آ300 با اختلاف بسیار اندکی ( شاید 50 تومان ) با همان مشخصات و فقط + لایو ویو انتخاب بهتری است ( که یک وقت غصه لایو یو را نخورید !البته لایو ویو سونی کلا متفاوت با لایو ویو بقیه است و فوکوس اش مثل فوکوس عادی دوربین عالی و سریع است چون برای لایو ویو یک سنسور تصویر جداگانه در نظر گرفته شده است )

و اما در مورد لنز...

والله چند وقتی است لنز های خوب سونی یک مقداری گران شده اما فراوان است و موجود

مثلا 100 ماکرو سونی حدود 800 تومان است

از لنز های سیگما و تامرون هم می توانید استفاده کنید ( بخصوص که لنزهای سیگما مونت سونی مجهز به موتور hsm شده اند )

دقیق تر بفرمایید که چه لنزهایی مد نظرتان است.تا مقایسه شود و خدای نکرده یک زمان لنز های سونی گران نباشند و اذیت شوید.
    partow، rezafh و heiran تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا heiran آواتار ها
    تشکر کرده
    566

سلام دوستان من میخواهم با اجازه دوستان 400D رو هم وارد این معرکه کنم
    چیزه زیادی از 1000D کم نداره و در برخی جاها هم بهتره. در طراحی هم مثلا به خاطر داشتن اون یه تیکه ی کوچولوی شبیه چرم! برای انگشت شست دست راست حرفه ای تر!!!!!! و البته راحتتر به نظر میرسه.

راستی جناب قبادی عزیز قیمت آلفا 200 و 300 رو اگه میشه با و بدون گارانتی بفرمایید( البته با عرض معذرت) قصد فقط شنیدن صدای حضرتعالی است!...
    partow تشکر می‌کند.
    محمدحسین قاسمی

علم-فلسفه-هنر و مذهب عالیترین مظاهر نیاز و آرمان بشر برای کشف نظم و ترتیب و هماهنگی در جهان هستند

كاربر آشنا heiran آواتار ها
    تشکر کرده
    566

درضمن آقای قبادی عزیز در جایی فرموده بودند که عملکرد لرزشگیر داخل بدنه سونی در رنج زوم پایین( مثل همین لنز های کیت) بسیار بهتر از لرزشگیرهای داخل لنز هست. گفتم یه نکته ای گفته باشم...

در ضمن آقا قبادی! اگه میشه نظرتون رو راجه به کیفیت اپتیکی و ...تیکی! لنز کیت سونی / کنن و نیکون رو دوربین های اینتری لول بفرمایید. اینرو هم پرسیدم تا بیشتر از اون صدای دلنشینتون بهره بگیریم.

پایدار باشید....
    partow تشکر می‌کند.
    محمدحسین قاسمی

علم-فلسفه-هنر و مذهب عالیترین مظاهر نیاز و آرمان بشر برای کشف نظم و ترتیب و هماهنگی در جهان هستند

كاربر همراه partow آواتار ها
    تشکر کرده
    3722

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    والله اول اینکه اگر نظرتان روی آ200 است آ300 با اختلاف بسیار اندکی ( شاید 50 تومان ) با همان مشخصات و فقط + لایو ویو انتخاب بهتری است ( که یک وقت غصه لایو یو را نخورید !البته لایو ویو سونی کلا متفاوت با لایو ویو بقیه است و فوکوس اش مثل فوکوس عادی دوربین عالی و سریع است چون برای لایو ویو یک سنسور تصویر جداگانه در نظر گرفته شده است )

و اما در مورد لنز...

والله چند وقتی است لنز های خوب سونی یک مقداری گران شده اما فراوان است و موجود

مثلا 100 ماکرو سونی حدود 800 تومان است

از لنز های سیگما و تامرون هم می توانید استفاده کنید ( بخصوص که لنزهای سیگما مونت سونی مجهز به موتور hsm شده اند )

دقیق تر بفرمایید که چه لنزهایی مد نظرتان است.تا مقایسه شود و خدای نکرده یک زمان لنز های سونی گران نباشند و اذیت شوید.
    در مورد لنز ایده خاصی فعلا ندارم و لنز کیت تامدتی کارم را راه می اندازد . اما در مورد اختلاف قیمت 50 تومانی A300 و A200 احتمالا سایت هایی که روی اینترنت دیدم چندان بروز نبودند چون اختلاف قیمت خیلی بیش از این بود ....
    اگر امکان دارد چند سایت نمایندگی و معتبر در مورد دوربین های سونی معرفی کنید من چک کنم.

البته من مبلغی بیشتر از 600 هزارتومان رو برای دوربین و لنز کیت بیشتر نمیتوانم پرداخت کنم.
    heiran تشکر می‌کند.
    مهدی پرتو
    Canon 50D / 18-55 / 55-250

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

پیش فرض پاسخ: Sony A200 یا Canon 1000D يا Nikon D60

سلام

سوالی که مطرحه اینه آیا فقط باید گول اسم برند خاصی رو خورد ؟
    انتظار جواب بله را كه نداريد؟

A200 با یک لنز کیتش یعنی 70-18 نزدیک به 100 هزار تومان از 1000D کیت (55-18 is) ارزونتره
    اختلاف خيلي كمتره، توي سايتهاي مختلف كه A200k را بين 540-510 قيمت گذاشته اند و قيمت 1000D هم فكر كنم در حدود 550 باشد.

حالا چیزی که منو به شک می اندازه خرید لنز برای سونی هست . آیا براحتی کانن و نیکون میشه برای سونی هم لنز گیر آورد؟
    آیا این لنز ها (مثلا ماکرو) رو میشه با قیمت مناسب (در آینده ای نزدیک) برای سونی گیر آورد؟؟
    پيدا شدن كه ميشود، به لطف شركت كمان رايانه تمام لنزها و فلاشها و لوازم جانبيي را كه براي برندهاي كانن و نيكون ممكن است نتوانيد گير بياوريد، قابل تهيه هستند، ولي........ به چه قيمتي؟
    وقتي قيمت لنز 105-16 سوني را در يك روز از 730 به 1030 افزايش دادند...
    يا لنز 200-55 نيكون كه بين 280-250 تومان قيمت دارد، نمونه سوني آن 330 قيمت خورده!

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    والله اول اینکه اگر نظرتان روی آ200 است آ300 با اختلاف بسیار اندکی ( شاید 50 تومان )
    كاوه، فكر كنم يك اشتباه لپي شده باشه، در اين لحظه اختلاف اين دو مدل 244 تومان است!

تا چند وقت پيش (قبل از گران كردن قيمت لنزهاي سوني) به نظرم سوني گزينه خيلي خوبي بود، ولي الآن فكرش را هم نميتوانم بكنم.

براي اطلاع از قيمت بدنها، لنزها و فلاش و ...سوني به سايت زير مراجعه كنيد:
    کد:
    http://www.kaman-co.com/index.aspx?siteid=1&pageid=%20186
    Kaveh Ghobadi، Amir Tavakoli، partow و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    14101

راستی جناب قبادی عزیز قیمت آلفا 200 و 300 رو اگه میشه با و بدون گارانتی بفرمایید( البته با عرض معذرت) قصد فقط شنیدن صدای حضرتعالی است!...
    والله قیمت جدید ندارم.اما دوربین های سونی بدون گارانتی در بازار وجود ندارند.همگی گارانتی بازارگانی ایران هستند.

اختلاف قیمت بین آلفا 200 و 300 یک زمانی 180 تومان بود بعد ها شد 120 و آخرین قیمت فکر کنم 80 تومان فرق داشتند.

درضمن آقای قبادی عزیز در جایی فرموده بودند که عملکرد لرزشگیر داخل بدنه سونی در رنج زوم پایین( مثل همین لنز های کیت) بسیار بهتر از لرزشگیرهای داخل لنز هست. گفتم یه نکته ای گفته باشم...
    این موضوع کاملا نسبی است.با برخی لنز ها بسیار بهتر ( تا 4 استاپ ) و با برخی لنز ها نهایتا 2 استاپ اثرگذاری دارد ( این مورد به دیافراگم لنز و نوع لنز و خیلی عوامل متعدد بستگی دارد.اما با بدنه های سری 200 و 300 لنز کیت حداقل 3 استاپ تاثیر دارند.با بدنه الفا 700 حدود 4 استاپ

در ضمن آقا قبادی! اگه میشه نظرتون رو راجه به کیفیت اپتیکی و ...تیکی! لنز کیت سونی / کنن و نیکون رو دوربین های اینتری لول بفرمایید. اینرو هم پرسیدم تا بیشتر از اون صدای دلنشینتون بهره بگیریم.
    والله کیفیت هم نسبی است.

از نظر بدنه و ساخت متوسط است ( مثلا هود هم همراه دارد )

از نظر اپتیکی بزرگ ترین اشکال اش کاهش شارپنس در کناره ها و همچنین افت کیفیت در ابتدای دیافراگم است و با یکی دو استاپ بستن دیافراگم مشکل رفع می شود.از نظر CA مطلوب است.سرعت فوکوس اش مناسب است.رنج اش بلند تر از لنز های کیت دیگر است.در کل لنز خوبی است و تا مدتی شما را مشغول خواهد کرد.
    partow و heiran تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    14101

خوب وحید قیمت ها بیشتر دستشه!

من توی این رده زیاد در جریان نیستم.پیش تر عرض کردم یک مدتی است سونی قیمت ها را بالا برده.

به نظرم خرید آلفا 200 با کیت دو لنز بسیار بهتر و به صرفه تر است.( البته اگر مشکل بودجه ندارید )
    Mashhadi Vahid، partow و heiran تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

تشکر کرده
    3722

انتظار جواب بله را كه نداريد؟
    خیر:::big grin:::

اختلاف خيلي كمتره، توي سايتهاي مختلف كه A200k را بين 540-510 قيمت گذاشته اند و قيمت 1000D هم فكر كنم در حدود 550 باشد.
    A200K با A200W چه فرقی داره؟؟؟؟

من A200 رو 470 قیمت دارم و 1000D رو 560 یا بقول شما 550 با این مولفه هایی که گفتم یعنی 80 تومان به نظر شما مبلغ بیشتری نیست؟

تا چند وقت پيش (قبل از گران كردن قيمت لنزهاي سوني) به نظرم سوني گزينه خيلي خوبي بود، ولي الآن فكرش را هم نميتوانم بكنم.
    به هر حال گمان نمی کنم قیمت بالا بماند بالاخره فروشندگان مجبور می شوند قیمت را با بازارهای جهانی تطبیق دهند.

وحید جان اصلا قصد مخالفت با نظرتو ندارم این ها رو می گم تا جواباتو بدونم و بتونم بهتر تصمیم بگیرم.
    مهدی پرتو

تشکر کرده
    3722

من A200 رو 470 قیمت دارم
    البته من از یک فروشنده توی شهرستان که این دوربین رو توی ویترینش داشت پرسیدم شاید اشتباه کرده و یا اینکه از بالا رفت قیمت ها اطلاع نداشته .... :confused: یا اینکه دوربین دست دوم بوده
    مهدی پرتو

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط skala نمایش پست ها
    A200K با A200W چه فرقی داره؟؟؟؟
    دومي علاوه بر 70-18 ؛ يك لنز 300-75 هم در كيتش دارد. *

من A200 رو 470 قیمت دارم و 1000D رو 560 یا بقول شما 550 با این مولفه هایی که گفتم یعنی 80 تومان به نظر شما مبلغ بیشتری نیست؟
    بيشتر هست، ولي وسوسه برانگيز نيست :)

به هر حال گمان نمی کنم قیمت بالا بماند بالاخره فروشندگان مجبور می شوند قیمت را با بازارهای جهانی تطبیق دهند.
    گمان نكنم، اينجا ايران است و هر چيزي ممكن و مجاز !
    وحید جان اصلا قصد مخالفت با نظرتو ندارم این ها رو می گم تا جواباتو بدونم و بتونم بهتر تصمیم بگیرم.
    من هم فكر ديگري نكردم ;)
    partow و heiran تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

صفحه 5 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین