صفحه 8 از 9 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 88
Like Tree237تشکر

موضوع: Sony A200 یا Canon 1000D يا Nikon D60

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

پیش فرض پاسخ: Sony A200 یا Canon 1000D يا Nikon D60

نقل قول نوشته اصلی توسط Dishez نمایش پست ها
    اطلاعات ارسالي دوستان بسيار كامل بود به طوري كه سوني از ميان گزينه ها به طور كامل حذف شد.
    اما سوال ديگري كه باقي ميمونه اختلافات نيكون و كنون هست.
    من تعدادي از اين اختلافاتو نام ميبرم.لطفا بگيد با توجه به كاربري اختلافات قابل چشمپوشي هستند يا نه.
    1:سنسور سي سي دي نيكون در مقابل سيموس در كنون
    2:قابليت عكاسي در شب كمتر براي نيكون در مقابل كنون
    .
    .
    .
    سلام
    همونجوری که آقای قشقایی عزیز فرمودن من قبلا دی 60 داشتم. و به دلایلی که قبلا توی لینک زیر توضیح دادم ، دوربین رو فروختم:
    http://www.akkasee.com/forum/showpos...6&postcount=14

و اما در مورد سوالهای شما
    هیچوقت در هنگام عکاسی به این فکر نکردم که سنسور دوربینم ccd هست یا cmos!
    فقط زمانی این فکر به سراغم اومد که میخواستم چندین دقیقه با دی 60 نوردهی کنم و رد ستاره ها رو ثبت کنم و پس از چندین دقیقه نوردهی متوجه هاله بنفش رنگی در قسمت بالای تصویر شدم.
    هرچند که توی این چند ماهی که دوربین با سنسور cmos خریدم حتی یکبار هم وقت نشد که درست و حسابی به ثبت زد ستاره ها بپردازم!

عکاسی در شب هم مسلما به چندین دسته تقسیم میشه.
    اگه میخواین مناظر شب رو با کمک سه پایه و یا حتی روی دست با ایزوهای بالا انجام بدین ، دی 60 مشکلی نداره.

مثلا عکس زیر رو با دی 60 و با سه پایه گرفتم و نوردهی 9 ثانیه:

عکس زیر هم با دی 60 و سه پایه گرفتم و نوردهی 30 ثانیه:

و یا عکس زیر رو روی دست گرفتم با همون نیکون دی 60 با سرعت شاتر 1/30 و ایزو 1600:

ولی اگه میخواید از ستارگان عکاسی کنید و نوردهی های خیلی طولانی داشته باشید و نمیخواید از دوربینهای جدید نیکون (d5000 , d90 , d300 , ...) که سنسور cmos دارن استفاده کنید ، خرید کانن عاقلانه تر هست و همون 1000dرو بخرید.
    ولی اگه عکاسی در شب برای شما به معنی عکاسی از رد ستارگان و نوردهی های خیلی طولانی نیست ، دی 60 دوربین خیلی خوبیه.
    Mashhadi Vahid، Halalzadeh، mreza1001 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

4:نداشتن لايويو در نيكون

در مورد لایو ویو بنده خودم خیلی گیج بودم و درست نمی دونستم که چیز بدرد بخوری هست یا نه هر چه هم مطالب فروم خودمون و خارجی ها رو خوندم نتونستم قضاوت کنم ... تا اینکه یک موردی پیش اومد که می خواستم از چند تا قارچ ماکروگرافی کنم (البته بدون لنز ماکرو!!!)به هر حال وقتی دوربین رو روی زمین قرار دادم و داشتم تلاش میکردم سینه خیز بشم (و از طرفی چون با هدف عکاسی بیرون نرفته بودم لباسم مناسب نبود و نزدیک بود بی خیال بشم) یاد لایو ویو افتادم و براحتی عکاسی کردم. حالا شمام اگه به ماکرو گرافی و گرفتن کادر های دید مورچه! علاقه داری این لایو ویو واقعا عالیه . همینطور برای عکاسی معماری و از این قبیل کارها در غیر این صورت زیاد بهش توجه نکن.

پ ن : شرمنده که حالت خاطره پیدا کرد ! سعی کردم شرایطم رو شرح بدم.
    R.Asgari و Dishez تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

سلام

دیدم بد نیست منم به عنوان یه تازه وارد که از کامپکت به DSLR مهاجرت کردم یه چند تا مورد جانبی رو مطرح کنم.

فقط با توجه به اینکه D60 نداشتم چیزی در موردش نمیگم.

من یه 5 ماهی هست که 1000d دارم.

دوربین d60 نسبت به 1000 قدیمی تره، سنگین تره (فکر نمیکردم وزن خیلی مهم باشه ولی الان میبینم که مهمه)

من خودم شخصا سنسور cmos رو ترجیح میدم چون مصرفش انرژیش کمتره.و نویزش تو ایزوی بالاتر کمتره(نسبت به دوربین های قبلیم میگم شاید چون سنسور d60 بزرگتره این اتفاق نیوفته)

باطری 1000d کاملا راضی کننده اس و هیچ وقت آدم رو تنها نمیذاره.

و اینکه تو قیمت های پایین تر تنوع لنز کنون بالاتره.

افت قیمتی هم تو این 5 ماهی که من خریدم نداشته.تو چند ماهه آینده هم فکر نمیکنم افت کنه.

overall از نظر من آماتور 1000d انتخاب عاقلانه تری است، بحث فنی بماند برای اهالی فن.

فعلا
    R.Asgari و Dishez تشکر می‌کنند.

كاربر جديد Dishez آواتار ها
    تشکر کرده
    38

Thumbs up پاسخ: Sony A200 یا Canon 1000D يا Nikon D60

سلام مجدد.
    من در حال حاضر نسبت به كنون متمايل شدم.اما به عنوان آخرين در خواست كه البته دلم ميخواهد اينطور باشد(من ميخام اما خدا نميخواد) اينكه دوستان در مورد اختلاف در كيفيت و وضوح رنگها در اين دوربين ها هم اگر توضيحي هست بدهند كه من به خير و خوشي تصميم رو بگيرم.ضمن اينكه اگر توصيه و نظري علاوه بر آنچه من گفتم وجود دارد دوستان دريغ نكنند.
    در آخر هم واقعا تشكر وافري دارم از همه دوستاني كه در اين امر احساس مسئوليت ميكنند كه به سوالات با دقت و تحقيق جواب بدهند.كه اصولا در عالم هنر نبايد توقعي غير از اين داشت.اميدوارم پس از خريد نيز از تجارب شما استفاده لازم را ببرم.

درود فراوان.
    R.Asgari تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

نقل قول نوشته اصلی توسط amirdelta3 نمایش پست ها
    سلام

دیدم بد نیست منم به عنوان یه تازه وارد که از کامپکت به DSLR مهاجرت کردم یه چند تا مورد جانبی رو مطرح کنم.

فقط با توجه به اینکه D60 نداشتم چیزی در موردش نمیگم.

من یه 5 ماهی هست که 1000d دارم.

دوربین d60 نسبت به 1000 قدیمی تره، سنگین تره (فکر نمیکردم وزن خیلی مهم باشه ولی الان میبینم که مهمه)

من خودم شخصا سنسور cmos رو ترجیح میدم چون مصرفش انرژیش کمتره.و نویزش تو ایزوی بالاتر کمتره(نسبت به دوربین های قبلیم میگم شاید چون سنسور d60 بزرگتره این اتفاق نیوفته)

باطری 1000d کاملا راضی کننده اس و هیچ وقت آدم رو تنها نمیذاره.

و اینکه تو قیمت های پایین تر تنوع لنز کنون بالاتره.

افت قیمتی هم تو این 5 ماهی که من خریدم نداشته.تو چند ماهه آینده هم فکر نمیکنم افت کنه.

overall از نظر من آماتور 1000d انتخاب عاقلانه تری است، بحث فنی بماند برای اهالی فن.

فعلا
    سلام
    واقعا نظرات جالبی بود!!!
    نیکون دی 60 وزنش 522 گرمه و کانن 1000دی وزنش 502 گرم! یعنی شما این 20 گرم اختلاف رو واقعا حس کردید؟ و اینقدر تفاوت وجود داشت؟
    Battery life در هر دو دوربین دی 60 و 1000 دی برابر 500 فریم هست و هیچکدوم بردیگری برتری نداره.
    و همچنین در مورد تنوع بیشتر لنزهای کانن در رده قیمت های پایین کاملا باهاتون مخالفم. چون برتری مطلق نیکون بر کانن در داشتن لنزهای با اپتیک مناسب و قیمت ارزون هست.

فکر میکنم بهتر باشه که در نظر دادن بیشتر احتیاط کنیم
    Anoosh-Em، amirdelta3 و Dishez تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام:

در مورد کیفیت و وضوح رنگها دوربین های این رده + لنزهای مورد نظر در هر دو برند تفاوت فاحشی نخواهند داشت در اصل مهارت عکاس عامل تعیین کننده تری در کنترل روی رنگها خواهد بود مضاف بر سلیقه. گاهی میبینید لنزی به دلایلی کامل علمی رنگ خوبی ارایه خواهد داد ( که بطور کل روی لنزهایی با قیمت هایی بسیار بالاتر و یا تکنولوژی جدید تر این مشخص خواهد بود ) یا دوربینی ممکن است پردازش بهتری در فرمت JPG با نرم افزار دوربین روی این فایل اعمال کند روی فایل خام همه چیز به مهارت شما بستگی خواهد داشت در پردازنده های دوربین هایی در این رده حتی اگر در فرمت Jpg ثبتی داشته باشید بازهم کنترل روی خروجی تا حدودی اعمال خواهد شد.

میماند تفاوت ها روی خروجی سنسور در فایل خام ! نمیدانم تفاوت بین این دوربین با دیگری به چه میزان است اما ایمان دارم تفاوت بین نگرش و طرز فکر مصرف کنندگان بمراتب از تفاوت بین این ابزار بیشتر است این یک روی سکه

روی دیگر به تفاوت داینامیک رنج سنسورها بازمیگردد و قابلیت هایی دیگر که برای 99% کاربران این فروم یا هر فرومی اطمینان میدهم محسوس نخواهد بود ( اگر اشتباه نکنم سنسور هر دوی این دوربین ها 12 بیتی ثبت خواهند کرد این بحث تفاوت بین 12 بیت و 14 بیت یک بحث مفصلی خواهد بود بقول آقای نعما روشن هنوز نمیتوان دلیل این برتری را بوضوح مشاهده کرد.... یا LCD هایمان قابلیت بتصویر کشیدن این تفاوت را ندارند یا روی دستگاه های حرفه ای چاپ این تفاوت دیده خواهد شد به هر شکل از لحاظ تئوری برتری با 14 بیتی خواهد بود که البته اینجا هر دو دوربین اگر اشتباه نکنم 12 بیتی هستند )

قابلیت هایی دیگر هم اعم از سرعت پیاپی یا فکوس حرفه ای دوربین های نیکون یا سری 1D کانن

گریپ و ..... برای کسی که با انتخاب بین D60 و 1000D میداند نیازش چیست ( همانطور که از سوال هایتان مشخص است ) و توقع آنچنانی هم نخواهد داشت ( مثل دوربین های حرفه ای ) تفاوت خیلی مشهود نخواهد بود

مدتی پیش بحثی در این تاپیک شد ( که بی ارتباط به سوال شما نیست ) پیشنهاد میدهم اگر مایل بودید از اول تا آخر آنرا یک مروری داشته باشید

كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

اگر بنا به هر دلیلی چون مالی شخصی تجربی و .... قصد خرید روی دوربین هایی در این رده دارید یک نیم نگاهی به لوازم دیگری که نیازتان خواهد شد داشته باشید روی لنز و .... تفاوت بین لنزهای این دو کارخانه در لنزهای رده پایین واقعا محسوس نیست ولی سلیقه ها میتواند بینهایت متفاوت باشد.

پس ببینید با سلیقه شخصی و نوع عکاسی کدام رنج از لنز و کدام گزینه برایتان کاربردی تر خواهد بود فرضا از قیمت های پایین که شروع به رفتن به سمت قیمت های بالا میکنید ( با در نظر گرفتن آینده )( عمدتا کیفیت لنز ها و قابلیت هایشان ملموس تر خواهد شد ) روی محدوده رنج 200-70 کانن 4 لنز دارد و نیکون 1 لنز گران ( لنز 200-70 کانن اف 4 لرزشگیر دار یک لنز بسیار ارزشمند است که البته مدتی است ظاهرا هم گران شده هم کمیاب )

یا روی لنزهای ماکرو نیکون یک لنز ارزشمند 105 دارد که اگر اشتباه نکنم تنها لنز ماکرو خواهد بود که لرزشگیر دارد. البته به احتمال بسیار زیاد لرزشگیر آن روی 3 پایه کاربردی نخواهد بود دوستان نیکونی باید بگویند ولی کاربرد ثانویه این لنز که میتواند ثبت های پرتره باشد را بسیار پرنگ تر میکند و الی آخر.... ( که میتوان یک لیست بلند بالا تهیه کرد ) یا کانن یک لنز ماکرو ارزان قیمت ( البته دلاری ) با کیفیت خروجی خوبی دارد و توی ایران این لنز 300 هزارتوما حدودا از بازارهای جهانی گران تر خواهد بود

در کل جایگاه استفاده کنندگان ابزار ( عکاسی ) بسیار متفاوت تر از لوازمی است که کارخانه اریه میکنند ببینید نیاز تان چیست تا انتخاب بهتری داشته باشید پیشنهاد میدهم هر دو دوربین را از نزدیک ببینید شاید شکل ظاهری برایتان اهمیت داشته باشد فرضا مثلث قرمز نیکون ممکن است علاقه بسیار زیادی ایجاد کند یا قیافه 1000D ممکن است به سلیقه شخصی شکیل باشد. این ها ایراد نیست این حق مصرف کننده خواهد بود که از ابزار در راستای پولی که پرداخت میکند لذت لازم را ببرد ( البته بدیهی است " مصرف کننده " به هر انتخابی به صرف ارگونومی رسید منطقی نیست با هر توجیهی دیگران را به ابزار مورد علاقه خود راغب کند!! ) برای لذت بردن از عکاسی ابزار ها با یکدیگر تفاوت زیادی نخواهند داشت ( بسته به کاربرد شما )

با هر تصمیمی ما را از تجربه هایتان و عکسهایتان بی بهره نگذارید:)

موفق باشید
    Amir Tavakoli، partow، S.M.Shamsi و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه nalibre آواتار ها
    تشکر کرده
    787

سلام
    جناب توكلي و قشقايي توضيحات بسيار خوبي دادند كه براي كمك به انتخاب شما كاملا كافي است.
    فقط خواستم تجربه شخصيم رو به عنوان دارنده دوربين سوني بيان كنم. دوربيني كه من دارم يعني آلفا 100 از جهت نويز در ايزو بالا و نوردهي طولاني، وايت بالانس اتوماتيك در نور كم،‌ سيلينگ بدنه، دايناميك رنج و‌ سرعت و دقت فوكوس در مقايسه با دوربينهاي جديدي كه امروز توليد مي شوند كاملا ضعيف تر است. ولي با همه اين موارد مطمئن هستم كه خريد يك بدنه حرفه اي تر مانند دي 300 نيكون، 50دي كنون يا آلفا 700 سوني شايد باعث بهبود 10 درصد از عكسهايم بشود. دليلش هم بعد از حدود دو سال عكاسي برايم ملموس شده است. بنابراين توصيه دوستانه من به شما اين است كه خيلي فكر خود را درگير انتخاب برند و بدنه نكنيد و ذهن خود را بر روي بهبود تكنيك هاي عكاسي و سواد بصري متمركز كنيد.
    Persian، Christ Melikian، partow و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    [CENTER][/CENTER]

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط amirt2006 نمایش پست ها
    سلام
    واقعا نظرات جالبی بود!!!
    نیکون دی 60 وزنش 522 گرمه و کانن 1000دی وزنش 502 گرم! یعنی شما این 20 گرم اختلاف رو واقعا حس کردید؟ و اینقدر تفاوت وجود داشت؟
    Battery life در هر دو دوربین دی 60 و 1000 دی برابر 500 فریم هست و هیچکدوم بردیگری برتری نداره.
    و همچنین در مورد تنوع بیشتر لنزهای کانن در رده قیمت های پایین کاملا باهاتون مخالفم. چون برتری مطلق نیکون بر کانن در داشتن لنزهای با اپتیک مناسب و قیمت ارزون هست.

فکر میکنم بهتر باشه که در نظر دادن بیشتر احتیاط کنیم
    سلام

راستش زدن این کامنت به نظر خودم هم هیچ توجیحی نداره و برای کش دادن هم نمینویسم فقط برای جمله آخر "فکر میکنم بهتر باشه که در نظر دادن بیشتر احتیاط کنیم"
    گفتم یه توضیحی بدم.

من ششمین پستم تو این سایته ولی شاید یه دوسالی باشه اینجا سر میزنم.

به نظر میرسه چون دوربین شما نیکون هست یه جورایی جاذبه به سمت نیکون باعث شده این جمله آخر رو بنویسید.
    در کل فکر نمیکنم اشتباهی فاحش یا گمراه کننده توی توضیحاتم باشه(با توجه به اینکه در مورد D60 چیزی نگفتم) که اینجوری مورد لطف قرار دادید و برای زدن پست های بعدی تشویق کردید !

فعلا

كاربر جديد Dishez آواتار ها
    تشکر کرده
    38

Thumbs up پاسخ: Sony A200 یا Canon 1000D يا Nikon D60

سلام.
    دوستان بازم از اطلاعاتي كه داديد نهايت تشكر رو دارم .فكر كنم ديگه اين دفعه خدا هم خواست سوالاي من تموم بشه.البته واسه يه تازه كار هر لحظه پتانسيل يه سوال وجود داره.اما خدارو شكر در حال حاضر تحقيقاتم رو تمامي مواردي كه گفتيد انجام دادم و همون كنون رو انتخاب كردم اگرچه برخي از دوستان در پيام هاي خصوصي با توجه به همون كاربري كه نام بردم منو ترقيب به خريدن يه اس ال آر لايك مثل فوجي اس 100 كردند اما در حقيقت من چون قصد كردم اين هنرو بعد از موسيقي به عنوان دومين فعاليتم شروع كنم نمي دونم اين داستان عكاسي منو به كجا خواهد كشيد رو همين حساب نميتونم ريسك كنم و درصدي رو براي ادامه پيدا كردنش قائل نشم.البته تحليل اون دوستمون هم اين بود كه با آلوده شدن به اس ال آر هزينه ي هنگفتي بايد متحمل بشي كه كلا هنر خاصيتش متحمل شدن همين هزينه هاست حال از هر نوعي كه باشه و حداقل تو اين شرايط.
    اميدوارم بعد ها نيز از راهنمايي هاي واقعا ارزنده شما در امر خريد و تهيه لنز هم استفاده كنم.البته نه در اين تاپيك.

سپاس فراوان

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط amirdelta3 نمایش پست ها
    سلام

راستش زدن این کامنت به نظر خودم هم هیچ توجیحی نداره و برای کش دادن هم نمینویسم فقط برای جمله آخر "فکر میکنم بهتر باشه که در نظر دادن بیشتر احتیاط کنیم"
    گفتم یه توضیحی بدم.

من ششمین پستم تو این سایته ولی شاید یه دوسالی باشه اینجا سر میزنم.

به نظر میرسه چون دوربین شما نیکون هست یه جورایی جاذبه به سمت نیکون باعث شده این جمله آخر رو بنویسید.
    در کل فکر نمیکنم اشتباهی فاحش یا گمراه کننده توی توضیحاتم باشه(با توجه به اینکه در مورد D60 چیزی نگفتم) که اینجوری مورد لطف قرار دادید و برای زدن پست های بعدی تشویق کردید !

فعلا
    با سلام

در مورد اینکه فرمودید دو سالی میشه به این سایت سر میزنین ( یعنی از من بیشتر !) پس باید متوجه این موضوع شده باشید که در سایت عکاسی دوستان نکته سنج هستند و اگر اشتباهی در بیانات دوستان صورت گیرد دوستان با تجربه و قدیمی سایت لطف میکنند و راهنمایی میکنند.

شما در ششمین پست خود اقدام به راهنمایی دیگران فرمودید، و البته مواردی را هم به اشتباه بیان فرمودید، و جناب توکلی amirt2006 هم صحیح آنرا فرمودند اگر همانطور که فرمودید دو سال است که از این سایت استفاده میفرمایید باید متوجه شده باشید که ایشان از چه معلومات و تجربیاتی برخوردار هستند و بیانات ایشان از چه سطحی برخوردار هست. پس نوشتن جلمه" چون دوربین شما نیکون هست یه جورایی جاذبه به سمت نیکون باعث شده این جمله آخر رو بنویسید" از سمت شما نه تنها انصاف نیست بلکه از حقیقت بکلی دور است. با تحقیق روی مطالبی که خود فرمودید بزودی در خواهید یافت.

و منظور ایشان از جمله : فکر میکنم بهتر باشه که در نظر دادن بیشتر احتیاط کنیم " این است وقتی که قرار است به کسی راهنمایی و راه کار ارائه دهیم باید از صحت مواردی که عنوان میکنیم خود قبلا اطمینان داشته باشیم، بعد به دوستان دیگر که در واقع دارند هزینه ای را برای این کار میپردازند براحتی توصیه کنیم.

البته من چون میدانستم جناب توکلی اینها را نمیگفتند ، فضولی کردم و این مطالب را به عرض رساندم امیدوارم فضولی مرا ببخشند.

با تشکر
    انوش
    amirdelta3 و Dishez تشکر می‌کنند.

صفحه 8 از 9 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین