صفحه 9 از 16 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 152
Like Tree411تشکر

موضوع: انتخاب بین 50D و D90

كاربر آشنا nima68 آواتار ها
    تشکر کرده
    928

پیش فرض پاسخ: انتخاب بین 50D و D90

نقل قول نوشته اصلی توسط Christ Melikian نمایش پست ها
    سلام

در باره ویو فایندر دو مورد عرض کنم اول این که یک حلقه تنظیم خیلی کوچک کنارش هست که با چرخاندن آن ویو فایندر واضح و تار میشه که برای اینه که که با نمره چشمتون کالیبره بشه دوم باز ترین دیافراگم لنز مورد استفاده هستش این تاریک بودن ناشی از این مورده مثلا من وقتی لنز 50 f1.4 روی دوربینمه ویوفایندر چند استاپ نورانی تر از وقتیه که لنز 18 200 f3.5 روشه . اینو باید در نظر گرفت من چیز دیگری به ذهنم نمیرسه .
    بله اینو می‌دونم. هر دو لنزکیت خودشون که واسه نیکون 18-105 و کنون 18-200 هستش روشون بسته شده بود که هر دو حداکثر دیاف براری دارن. بیشتر منظورم تاریک‌تر بودن ویوفایندر نیکون نسبت به کنون بود. گفتم شاید تنظیمی باشه که بشه اون رو اصلاح کرد. یا اینکه همه نیکون‌ها همین شکل هستن؟
    اینم بگم که من خودم شدیدا دنبال دی90 بودم واسه خریدن ولی از دیروز که اینو دیدم یکمی الان مردد شدم واسه خریدنش :confused:

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

خوپ اگر اینگونه بوده و شرایط یکسان این موضوع خیلی خوبی برای بحث میتونه باشه من مشتاقم دوستانی که تجربه کار با هر دو بدنه را داشتند نظر بدهند چون این موضوع چیزی نیست که روی کاغذ و با خوانده دیدگاه ها و مشاهدات سایتها بهش رسید . من خوشحال میشم تجارب مابقی دوستان را در باره این مورد به نظر من خیلی مهم رو بدونم .
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

كاربر آشنا mthosein آواتار ها
    تشکر کرده
    112

یه سوالی هم که خیلی در ارتباط با این مقایسه نیست. نیکون هنوز به تولید لنزهایی که موتور اتوفوکوس ندارن ادامه میده؟[/QUOTE]

باسلام خدمت دوستان
    من در حال تحقيق براي خريد دوربين اس ال آر هستم و مي تونم بگم كه تقريباً به دي 90 نيكون گرايش پيدا كردم ولي موضوع بالا رو متوجه نميشم
    اگر دوستان توضيح بيشتري بدن ممنون مي شم
    يعني d90 نيكون با لنز 18-105 كيتش فاقد اتوفكوس هست ؟؟

كاربر آشنا sardar آواتار ها
    تشکر کرده
    178

نقل قول نوشته اصلی توسط mthosein نمایش پست ها
    یه سوالی هم که خیلی در ارتباط با این مقایسه نیست. نیکون هنوز به تولید لنزهایی که موتور اتوفوکوس ندارن ادامه میده؟
    باسلام خدمت دوستان
    من در حال تحقيق براي خريد دوربين اس ال آر هستم و مي تونم بگم كه تقريباً به دي 90 نيكون گرايش پيدا كردم ولي موضوع بالا رو متوجه نميشم
    اگر دوستان توضيح بيشتري بدن ممنون مي شم
    يعني d90 نيكون با لنز 18-105 كيتش فاقد اتوفكوس هست ؟؟[/QUOTE]
    ------------------
    با سلام
    خیر اتوفوکوس داره،موضوع اینه که بعضی از دوربینهای slr خودشون موتوری برای به حرکت دراوردن رینگ فوکوس ندارند و این کار باید توسط موتور لنز انجام بشه.الان بیشتر دوربینهای slr این موتور رو دارند.
    CANON EOS 50D,24-105 L f4,50mm f1.8
    NIKON FM10,35-70mm
    -------
    باش چو شطرنج روان خامش و خود جمله زبان

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط sardar نمایش پست ها
    با سلام
    خیر اتوفوکوس داره،موضوع اینه که بعضی از دوربینهای slr خودشون موتوری برای به حرکت دراوردن رینگ فوکوس ندارند و این کار باید توسط موتور لنز انجام بشه.الان بیشتر دوربینهای slr این موتور رو دارند.
    هيچ يك از دوربين هاي Canon موتور فوكوس ندارند و بنابر اين تمام لنزهاي EF و EFS برند Canon موتور فوكوس دارند (برخي عادي و برخي اولتراسونيك) ولي در برند نيكن، برخي لنزها و برخي دوربين ها موتور فوكوس دارند و برخي ندارند بنابر اين براي بدنه هاي رده پايين (مثل D40 و D60 و D3000 و ... ) كه موتور فوكوس ندارند بايد حتما از لنزهايي كه موتور فوكوس دارند و گرانتر هم هستند استفاده نمود.
    jebrahim و sardar تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    براي بدنه هاي رده پايين (مثل D40 و D60 و D3000 و ... ) كه موتور فوكوس ندارند بايد حتما از لنزهايي كه موتور فوكوس دارند و گرانتر هم هستند استفاده نمود.
    سلام.
    البته توجه داشته باشید که فرمایش آقا فرهاد به این معنی نیست که لنز های موتور دار نیکون قیمت های عجیب و غریبی داشته باشند. فقط در مقام مقایسه با لنز های بدون موتور قیمت بیشتری دارند اما در بسیاری از موارد لنز های موتور دار نیکون قیمتهایی کمتر از قیمت لنز های مشابه در برند کنن یا برند های دیگه دارند.
    نیکون در سالهای اخیر هیچ لنز بدون فوکوسی رو معرفی نکرده و خط تولید لنز های بدون موتورش هم کم کم در حال متوقف شدن هستند و لنز های جایگزین هم همگی با موتور هستند. پس هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید. حتی در صورت استفاده از بدنه های سطح پایین مشکلی از این نظر نخواهید داشت.
    ایرادی که سابق بر این بر نیکون وارد بود این بود که تنوع لنز های فول فریم و با قیمت پایینش خیلی کمه و قیمتهاشونم زیاده. اما نیکون بیکار ننشسته و در صدد رفع این مساله هم بر اومده و این خودش خبر خیلی خوبی برای عکاسان نیکونیه.
    در مورد قیمت هم اگر که لنز های کنن ارزونتر هستند شاید یه دلیل اصلی این موضوع بر میکرده به قدیمی بودن اونها. الان با معرفی لنز 70-200 جدید کنن به خوبی میشه دید که لنز های کنن هم خیلی ارزون تر از نیکون نیستد.

یک حسن دیگر نیکون خصوصا در رده دوربین های کراپدار تنوع خیلی خوب لنز هاست. لنز هایی مثل 35مم اف 1.8 یا 85مم ماکرو یا 10.5مم فیش آی لنز هایی هستند که دیگر برندها از داشتن اونها محرومند. و شما اگه بخواین از برند کنن دوربین بخرید هزینه بیشتری باید برای داشتن لنز هایی شبیه اینهایی که گفتم پرداخت کنید.(البته کنن هم 60 ماکرو داره که فکر نمی کنم لرزش گیر داشته باشه)
    D90 رو توصیه میکنم . (مگر اینکه بخواین لنز های سوپر تله چندین میلیونی استفاده کنید که در اون صورت کنن انتخاب مناسب تری خواهد بود)
    ویرایش توسط jebrahim : Thursday 22 April 2010 در ساعت 14:40
    farhad44 تشکر می‌کند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر آشنا nima68 آواتار ها
    تشکر کرده
    928

نقل قول نوشته اصلی توسط nima68 نمایش پست ها
    ....
    سوال من اینه که وقتی دیروز از چشمی این دو نگاه کردم به نظرم چشمی (viewfinder) دی90 خیلی تاریک و ناواضح بود. نسبت به 50دی که خیلی شفاف و روشن نشون می‌داد. من دی5000 که اونجا بود رو هم امتحان کردم ولی بازهم همینطور نشون می‌داد. میخواستم ببینم همچین چیزی درسته یا من اشتباه می‌کنم؟
    ممنون میشم اگه یکی جواب ما رو هم بده...

كاربر آشنا amir reza آواتار ها
    تشکر کرده
    141

[QUOTE=nima68;161839]ممنون میشم اگه یکی جواب ما رو هم بده...[/QU

سلام یکی از دوستان این امتحان رو امروز در نمایشگاه انجام داده و طبق گفته ایشون فرقی ندارند.
    خواهی نشوی همرنگ.... رسوای جماعت شو...!!

كاربر همراه r0otsharp آواتار ها
    تشکر کرده
    375

سلام دوستان .

یه سوالی برای من پیش اومده . می خواستم بدونم نظر شما در این باره که 50D تصویرش کدر تر از D90 هست چیه ؟

به نظر من D90 تصویرش شیشه ای تر و واضح تر هست . من می خوام بخرم اما واقعا بین این دو گیر کردم . تورو خدا با منطق جواب بدین .

باتشکر احسان

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط r0otsharp نمایش پست ها
    سلام دوستان .

یه سوالی برای من پیش اومده . می خواستم بدونم نظر شما در این باره که 50D تصویرش کدر تر از D90 هست چیه ؟

به نظر من D90 تصویرش شیشه ای تر و واضح تر هست . من می خوام بخرم اما واقعا بین این دو گیر کردم . تورو خدا با منطق جواب بدین .

باتشکر احسان
    سلام بر شما دوست خوب:

فعلا دو کلمه کدرتر و شیشه ای تر را در نظر نگیرید... بودجه شما چقدر است؟ کار شما چیست؟ نوع عکاسی؟ و چقدر ممکن است در این راه در آینده هزینه کنید؟
    ashkan 78 و r0otsharp تشکر می‌کنند.

صفحه 9 از 16 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... آخرینآخرین