صفحه 3 از 30 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 291
Like Tree304تشکر

موضوع: با بودجه من چه دوربین و لنزهایی مناسبتر است؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    22

پیش فرض پاسخ: با بودجه من چه دوربین و لنزهایی مناسبتر است؟

به توصیه اساتید خیلی از بخش های مربوط به لنزها را خواندم.(فکر کنم امشب خواب لنز ببینم)-->اقرار می کنم که تنبلی کرده بودم،به طوری که الان به جمع بندی خوبی از لنزها حتی اولتراوایدها رسیدم و سوالم در آن قسمت(اولتراوایدها) را پس می گیرم ولی هنوز بین انتخاب آن هلوی بدون هسته و یا ترکیب 70-200 L کنون با دیافراگم 4+لنز کیت(یا چیز دیگری) شک دارم.اینها در حالی است که برای همان لنز 70-200 هم رقیب های جدی در مارک سیگما وجود دارد.(100-300 یا 70-200 با دیافراگم2.8 به جای 4 و یا حتی 135-400) --> این را می گویند شک به توان 2 و توصیه شده صاحب چنین شکی را فورا" برای درمان به خارج از کشور اعزام کنند.
    راستش یک ذره هم می ترسم آن هلو بدون هسته، کرم خورده باشد! --> آن دامنه عجیب با آن قیمت مفت!!!!! --> می گویند وقتی فواصل کانونی زیاد است و قیمت خیلی زیاد نیست یه جای کار می لنگه! --> البته به فرمایشات آقای عاشوری نیا خیلی اعتماد دارم و سیاست زیرکانه نیکون را هم درک می کنم.
    فقط 2 سوال من پابرجاست:
    1.تفاوت ISO در 350D و D70s ؟(البته تا حدودی به این نتیجه رسیدم که اصلا" انتخاب بین این دو سلیقه ای است چون هر کدام نسبت به آن یکی مزایا و معایبی دارد.)
    2.مراکز فروش؟به خصوص در مورد فروشگاه خانه عکاسان؟در مورد خنزر پنزرها؟

ولی واقعا" قرتی بازیهای دیجیتال خیلی بیشتره!

خواهشا" دوستان هر توصیه ایمنی دارند بفرمایند و یا در هر کدام از موارد نکته ای به ذهنشان می رسد دریغ نفرمایند چون من فردا برای خرید عازم هستم!

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

براي خريد كيف و فيلتر و غيره بنظرم فروشگاه كنون مركزي خيلي خوبه حتي در بعضي از فيلترها كه من ديدم از جمهوري هم ارزون تر هستند ولي براي خريد دوربين و لنز فكر كنم نورنگار از همه مناسبتر باشه شايد لوازم جانبي خوبي هم داشته باشه
    محمد امدادی

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

در مورد تفاوت ايزو دي 70 و 350 دي در تاپيك مقايسه اين دو دوربين به طور مفصل بحث شده است.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    22

سلام
    شرح ماوقع:
    توی عید دوربین نداشتم! :(
    قبل از عید رفتم برای خرید،هر جا یک چیزی را نداشتند!هیچ جایی هم 18-200 را نداشت و حرف استاد محبی به طور کامل تایید شد.
    شده داستان جهنم جهان سوم --> یک فردی را بردنش اون دنیا و از قضا جهنمی بود.ازش پرسیدن جهنم جهان اول را می خوای یا جهان سوم؟گفت فرقشون چیه؟گفتن میتونید اول تماشا کنید بعد انتخاب.اول بردنش جهان اول دیدن همه چیز اتوماتیک داره انجام میشه،یعنی مواد مذاب به صورت اتوماتیک ...! گفت حالا جهان سوم چه جوریه؟ بردنش اونجا دید همه دارن برا خودشون کاری انجام میدن و انگار نه انگار که جهنمه.علت را پرسید،جواب دادند که اینجا یه روز دستگاه خرابه یه روز ماده مذاب نیست یه روز ...! حالا اینجا هم شده جهنم جهان سوم، یه جا دوربین نداره یه جا لنز یه جا هم هیچکدوم را!!! --> نمی دونم چرا اسمشون را گذاشتن فروش لوازم عکاسی و کلی هم تبلیغات می کنند.

راستش بعد از کلی اینور اونور به این نتیجه رسیدم که 350D را بگیرم.شاید به این دلیل که دوربین قبلیم(نگاتیو) کنون بوده یه جوری تعصب مارک دارم! (چون هر کدام یک برتری هایی دارند)
    بر اساس مطالعه هایی که کردم(در بخش لنز forum) اینجوری برداشت کردم:
    کنون : 28-135<17-85
    سیگما : 17-70>24-70
    حالا سوالم اینه که 17-85 یا 17-70 ؟
    اصلا" تو این رنج چیز دیگری به فکر دوستان می رسد که من حساب نکرده ام؟

راستی این قضیه DC به نظر اساتید چقدر مهمه؟معادلش در سیستم کنون چیه؟
    شما اگر مثلا" دوربین 350D داشته باشید،هر لنزی که بخرید در عدد 1.6 ضرب می شود؟در 20D که فرقی از این لحاظ با 350D نداره؟در D70 و D50 نیکون 1.5است،درسته؟در چه دوربین هایی 1.3 است؟و آیا می شود در دوربینی بدون ضریب باشد؟یک مقدار راهنمایی می فرمایید.

کلا چه لنزهایی به دوربین های نگاتیو هم می خورد؟از لحاظ علامت های اختصاری برمی گردد به DG بودن؟(معادل کنون؟).یک مقدار راهنمایی می فرمایید.

ببخشید که سوالها آماتور است ولی واقعا" دنیای دیجیتال خیلی جزئیات داره،البته من زمانی که نگاتیو کار می کردم هم هیچی از اصول چاپ نفهمیدم ولی با لنز فیکس 50 خودم عشق دنیا را می کردم! ولی امیدوارم این دفعه از تاریکخانه دیجیتال (photoshop) و PP سر در بیارم!

راستی کلی هم درباره 100-300 سیگما مطلب خوندم (حتی خارج از فروم) --> عجب چیزیه! حتما" انتخاب من برای تله خواهد بود.

یک نکته هم که یادم رفت: الان یک لنز نرمال فیکس برای 350D چی هست؟ (البته بعد از اعمال ضریب)

هر جا که سوالات من ناشی از تنبلی یا عدم جستجوی کافی بود، فقط لینک را بفرمایید.

با تشکر فراوان
    ویرایش توسط bahador.akkasee : Wednesday 12 April 2006 در ساعت 12:43

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    22

من کلیه سوالات را در بخش لنز هم پست می کنم تا هر کس هر جا مطلب را دید و خواست که کمک بکند امکان پذیر باشد.
    موفق باشید

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام
    مدتی هستش که به فکر کنار گذاشتن دوربین کامپکتم افتادم و می خوام یک دوربین SLR بگیرم. نزدیک دو ماه هستش که چند تا کتاب خوب درباره عکاسی هم پیدا کردم و مشغول مطالعه اینها هستم و می خوام یه مقدار جدی تر به عکاسی بپردازم. من روزنامه نگار هستم و اصلا دلیل اینکه می خوام برم طرف عکاسی اینه که برنامه رادیویی مون رو به خاطر افتتاح تلویزیون فارسی تعطیل کردن (یعنی دو هفته دیگه تعطیل میشه) ما هم همگی بیکار شدیم و می خوام تو این فرصت تا پیدا کردن یه شغل دیگه یه جوری وقتم رو پر کنم، البته منظورم نیست که بخوام عکاسی حرفه ای بکنم. علاقه من بیشتر به عکاسی مستند، طبیعت و معماری هستش و (حداقل فعلا) قصد پول درآوردن از عکاسی رو ندارم و فقط هدفم اینه که یه خورده توانایی های مولتی مدیام رو تقویت بکنم.

برای همین هدف تو این مدت اخیر مشغول زیر و رو کردن وبسایت های عکاسی و مطالعه review دوربین ها و لنز های مختلف هستم. بعد از همه ی این تحقیق ها می خوام در قدم آخر توی این انجمن (که واقعا خیلی کمک کرده بهم تا اینجا) در میون بذارم و نظر نهایی رو از اینجا بگیرم، نتیجه ای که تا الان بهش رسیدم اینه:
    Canon EOS 30D Digital SLR : هفتصد و بیست هزار تومن
    Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM Lens : چهارصد و سی هزار تومن

بودجه من یک میلیون و سیصد هستش و یک میلیون و صد و پنجاه (طبق گفته نورنگار) خرج این امکانات بالا میشه و با بقیه پولم می خوام کیف کوله و فیلتر UV و کارت حافظه بگیرم. حالا به نظر شما با این پول انتخاب بهتری هم میشه کرد؟ نظرتون راجع به همین لنز و دوربینی که فعلا بهش نظر دارم چیه؟ برای هدف هایی که در بالا گفتم (مستند و معماری و طبیعت) مناسب هستش؟
    سوال دیگه اینکه به نظرتون با توجه به معرفی دوربین های جدید کنون، الان وقت مناسبی برای خرید هستش؟ پیش بینی می کنید که در ماه اخیر به خاطر دوربین های جدید، قیمت دوربین های قبلی کمتر بشه یا نه؟

پیشاپیش ممنونم

كاربر جديد saturn آواتار ها
    تشکر کرده
    1

سلام دوست عزیز ،به 70-17 هم فکر کنید اف 2.8 ،شارپتر و قیمت پایین تر.
    فکر کنم الان 370 باشه.
    فرزان قاسمی
    Quietman

كاربر جديد saturn آواتار ها
    تشکر کرده
    1

راستی اگه کارتون خیلی به شب و آسمون و نجوم مربوط نمیشه به دی80 نیکون هم میشه فکر کرد
    فکر کنم بدنه 600 بتونید پیدا کنید.:)
    فرزان قاسمی
    Quietman

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط saturn نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز ،به 70-17 هم فکر کنید اف 2.8 ،شارپتر و قیمت پایین تر.
    فکر کنم الان 370 باشه.
    من از یکی از دوستان عکاسم که 17-70 سیگما داره پرسیدم، می گفت 17-85 شارپ تره و تنها مزیت 17-70 اف 2.8 هستش! من هم به حرفش اعتماد کردم و سراغ نمونه عکس ها و مقایسه اش نرفتم. حالا واقعا کدوم حرف درسته؟

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

با وجود EFS-18-55 IS با اون قيمت عاليش خريد 85-17 و 70-17 خيلي منطقي نيست. با اختلاف سيصد هزار تومنيش مي شه يه 250-55 هم خريد.
    usef تشکر می‌کند.

صفحه 3 از 30 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین