صفحه 182 از 689 نخستنخست ... 82 132 172 178 179 180 181 182 183 184 185 186 192 232 282 682 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,811 تا 1,820 , از مجموع 6884
Like Tree33617تشکر

موضوع: شايعات يا واقعيات

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

پیش فرض پاسخ : پاسخ: شايعات يا واقعيات

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

جناب قدیری فراموش نکیند که 24-120 قرار است یک لنز با قیمت متوسط با دیاف 4 باشد و در رده متفاوتی نسبت به f2.8 24-70 قرار خواهد گرفت.

موفق باشید

انوش
    انوش جان البته گفته شما درست است اما دو نفر از دوستان خود من قید لنز 70-24 کنونشان را زدند و ان را با 105-24 عوض کردند علتش هم بازه بیشتر و وزن کمتر بود. همین اتفاق هم ممکن است برای این دو لنز پیش بیاید یعنی در عین حال که لین لنزها در کلاس متفاوتی هستند اما مزایا و معایب هر یک ممکن است برای کسانی جالب و یا ازار دهنده باشد. در ضمن امیدوارم که قیمت این لنز هم متوسط باشد. !
    Meisam، Mashhadi Vahid، mreza1001 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه kooshanjazayeri آواتار ها
    تشکر کرده
    338

پیش فرض پاسخ : پاسخ: شايعات يا واقعيات

سلام

این 24-120 واقعآ به جا بود آپدیتش مخصوصآ که جدیدآ از سر خریت یک عدد از 24-120 حاضر خریدم و فکر میکنم اگه به جاش 18-55 میگرفتم کیفیت واقعآ مناسب‌تری داشت.

ولی راجع به قیمت من فکر میکنم این لنز قیمتی حدود 1200 دلار خواهد داشت، ولی لنز‌هایی که قبلآ به صورت شایعه خبر ساختشون رسیده بود و این تو نیست یکم دلسرد کننده‌است، مخصوصآ لنز 35 1.4 و لنز تله زوم در رده‌ی 80-400 به هر حال خدا به همه پول بده، به ما هم عقل بده، به نیکون هم همت مضاعف
    Persian، MZITech، mreza1001 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D700
    Nikon 70-200 2.8 II
    Nikon micro AF-D 60mm

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ : شايعات يا واقعيات

با همان سنسور آلفا 900 ولی با مشخصات نیکون!

و دوربین بعدی سونی... که همین روز ها معذفی می شود...

M.Homayouni، Rouzbeh Ehsani، aidin594 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه Kamal آواتار ها
    تشکر کرده
    2002

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها

با همان سنسور آلفا 900 ولی با مشخصات نیکون!

و دوربین بعدی سونی... که همین روز ها معذفی می شود...

نور پردازیش چقدر شبیه نور پردازی سایت dpreview است به نظرم عکسش که قلابی میداد در مورد مشخصاتش نظری ندارم

http://a.img-dpreview.com/reviews/ni..._front-001.jpg
    Rouzbeh Ehsani و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

درود

جناب قدیری فراموش نکیند که 24-120 قرار است یک لنز با قیمت متوسط با دیاف 4 باشد و در رده متفاوتی نسبت به f2.8 24-70 قرار خواهد گرفت.
    البته بنده رده متفاوتی برای آنها قایل نیستم, هر دو فول فریم هستند, هر دو دارای سیلینگ و مشخصات مکانیکی کم و بیش یکسانی خواهند بود (با توجه به مشخصات و عکس) و تنها تفاوت این دو لنز در دیافراگم آنها خواهد بود.

قیمت 70-24 هم تا مدتی پیش 1700 بود که بعد گران شد, حالا این اختلاف قیمت آنقدر هم نیست که بگوییم رده متفاوتی دارند.

فقط یکی دیافراگمش بازتر است و دیگری رنجش مناسبتر ... :)

نقل قول نوشته اصلی توسط kamalmobil نمایش پست ها
    نور پردازیش چقدر شبیه نور پردازی سایت dpreview است به نظرم عکسش که قلابی میداد در مورد مشخصاتش نظری ندارم
    قطعا ً عکس ساختگی است, بدنه D300 با لوگوی FX در پایینش

و اما ...

دکمه جدیدی که در عکس D3100 به چشم میخورد ؛ شاید دکمه مستقلی برای فیلمبرداری باشد, شاید هم نباشد :biggrin:

Kamal، Omid Sariri و Rouzbeh Ehsani تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

البته بنده رده متفاوتی برای آنها قایل نیستم, هر دو فول فریم هستند, هر دو دارای سیلینگ و مشخصات مکانیکی کم و بیش یکسانی خواهند بود (با توجه به مشخصات و عکس) و تنها تفاوت این دو لنز در دیافراگم آنها خواهد بود.

قیمت 70-24 هم تا مدتی پیش 1700 بود که بعد گران شد, حالا این اختلاف قیمت آنقدر هم نیست که بگوییم رده متفاوتی دارند.

فقط یکی دیافراگمش بازتر است و دیگری رنجش مناسبتر ... :)

[IMG][/IMG][/CENTER]
    درود

نمی دانم چطور راجب به سیلینگ و مشخصات مکانیکی لنزی که عرضه شدنش هنوز در حد شایعه است صحبت میفرمایید ، و اینکه رده متفاوتی هم برای آنها قائل نیستید ، خود بهتر از من میدانید که دیافراگم باز تر باعث میشود که یک لنز بکلی و از نظرات مختلف با لنزی با دیافراگم بسته تفاوت داشته باشد ظاهرا تنها مورد تشابه آنها لنز بودن و فول فریم بودن هست، اگر نه لنز 18-105 هم هست که آنهم از هر دو طرف رنج بیشتری نسبت به 24-70 دارد و با پول یک 24-70 میشود 6 عدد 18-105 تهیه کرد ، بقول شما رنجش هم مناسبتر خواهد بود

انوش
    king4 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

درود
    نمی دانم چطور راجب به سیلینگ و مشخصات مکانیکی لنزی که عرضه شدنش هنوز در حد شایعه است صحبت میفرمایید ، و اینکه رده متفاوتی هم برای آنها قائل نیستید ، خود بهتر از من میدانید که دیافراگم باز تر باعث میشود که یک لنز بکلی و از نظرات مختلف با لنزی با دیافراگم بسته تفاوت داشته باشد ظاهرا تنها مورد تشابه آنها لنز بودن و فول فریم بودن هست، اگر نه لنز 18-105 هم هست که آنهم از هر دو طرف رنج بیشتری نسبت به 24-70 دارد و با پول یک 24-70 میشود 6 عدد 18-105 تهیه کرد ، بقول شما رنجش هم مناسبتر خواهد بود
    اصولا ً اینجا تاپیک شایعات است, اگر قرار بود روی نمونه های تولید شده صحبت کرد که در تاپیک خودشان انجام میشد.

قضاوتی هم نکردم, حدس زدم
    (با توجه به مشخصات و عکس)
    به نظر شما لنزی با پسوندهای FX و N و آن رینگ طلایی در حد 105-18 می تواند باشد؟

از آن گذشته من نگفتم با 70-24 ِ محبوب شما (که 6 برابر 105-18 ِ بنده قیمت دارد ) فرقی ندارد, گفتم " رده ء آن با رده ء 70-24 فرقی ندارد"

به هر حال میدانستم با چنین اظهار نظری مورد لطف شما قرار خواهم گرفت. :cool:
    barca007 و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

چقدر خوب است که کلاه خود را قاضی کنیم و تمام سخنان خود را وحی منزل ندانیم.

جناب قدیری من از کجا میدانستم که شما هم اکنون 18-105 دارید ( چون ظاهرا آن تمثیل را کنایه به خود تصور کردید)

ضمنا اینکه میفرمایید : " 70-24 ِ محبوب شما " و توضیحات من رو دلیل علاقه شخصی من به این لنز بدانید و نه تفکر غلطی که با تولید این 24-120 خیالی دیگر 24-70 را در آتش می اندازند .... و اینکه " به هر حال میدانستید با چنین اظهار نظری هم مواجه میشوید " و اصلا هم نمیتواند دلیل دیگری داشته باشد ، مفهوم خوبی ندارد و غلط است.

موفق باشید

انوش

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

کمی دیگر صبر کنید همه چی معلوم می‌شه.
    خیلی اهمیت نداره این دو لنز را در یک رده بدانیم و یا ندانیم. رده بندی‌ها چه اهمیتی داره وقتی قرار است از لنزی کار خاصی بخواهیم که انجام نمی‌دهد.(حالا دیافراگم ۲.۸ و یا تله بیشتر)
    به قول دوستی برای هر رده بندی پلاتی‌پوسی پیدا می‌شود که همه چیز را به هم بریزد.

این دو لنز کارکرد متفاوتی خواهند داشت. به حرفهای وحید بیشتر فکر کردم دیدم لنز جدید اگر لنز خوبی باشد، کسانی خواهند بود که بخواهند لنزشان را عوض کنند.
    اما کسانی هم هستند مثل من که نیاز به ۲.۸ و ویژگیهای ۲۴-۷۰ دارند. اگر بودجه داشته باشند لنز جدید را هم خواهند خرید. اگر نه؟ همان ۲۴-۷۰ را استفاده می‌کنند.
    نکته اینجاست که اکثر کسانی که ۲۴-۷۰ دارند در ادامه از ۷۰-۲۰۰ هم استفاده می‌کنند.(این باعث می‌شه تعویض ۲۴-۷۰ با ۲۴-۱۲۰ فقط برای تک لنزی شدن و سبک شدن در اکثر مواقع باشد.)
    حالا بگذاریم لنز معرفی شود و ببینیم ارزش دارد اصلا؟ بعد بحث کنیم!
    Persian، A_Maddah، yasin-m و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال yasin-m آواتار ها
    تشکر کرده
    4861

به گمون من برتری ای که داره همین فاصله کانونی بیشتر و لرزش گیر دار بودن نسبت به 70-24 هست که میشه به عنوان لنز پرکاربرد و همیشه همراه استفاده بشه (هم فول فریم و هم کراپدار)
    یقینا" کیفیتش کمتر از 70-24 خواهد بود و البته دیافراگم هم جای خود.

اما کسانی هم هستند مثل من که نیاز به ۲.۸ و ویژگیهای ۲۴-۷۰ دارند. اگر بودجه داشته باشند لنز جدید را هم خواهند خرید. اگر نه؟ همان ۲۴-۷۰ را استفاده می‌کنند.
    موافقم.
    A_Maddah، Anoosh-Em و farhad_k تشکر می‌کنند.
    یاسین محمدی

Nikon D700 / 70-200 vr / 24-70 N / 85 f 1.8D / 14-24 N / ٍSB 800 /Manfrotto 190MF4 / CompuRover AW /MC-36 Remote