صفحه 470 از 689 نخستنخست ... 370 420 460 466 467 468 469 470 471 472 473 474 480 520 570 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,691 تا 4,700 , از مجموع 6884
Like Tree33617تشکر

موضوع: شايعات يا واقعيات

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    والا اگه هر دوربینی رو روش کاور بکشن اینقدر ، میشه رازآلود
    روز بازی المان-الجزایر بارندگی نبود.کی دوست داره یه فوتبال رو با یه کاور روی دوربین ولنز ،عکاسی کنه؟! باری ... مهم نیست.

كاربر همراه hosein60 آواتار ها
    تشکر کرده
    948

تصویری از سنسور تصویری انحنادار سونی با طراحی چشم انسان .

sony-curved-cmos-sensor-1.jpg

curvediagramhalfcolumn-1402453918753-224x297.jpg

Screen-Shot-2014-06-22-at-2.19.16-PM.png

نخستین عکس از سنسور انحنادار تصویری سونی که در کنفرانس Symposia on VLSI Technology and Circuits اعلام شده بود .

این سنسور انحنادار، شبیه سازی از حالت چشم انسان است و برتری‌های بسیاری نسبت به مدل‌های مسطح معمولی دارند؛ برتری‌هایی چون نسبت سیگنال به نویز بهتر، حساسیت بیشتر و قابلیت تسهیل‌سازی بیش از پیش لنز و البته کوچک‌تر شدن.

اما بزرگ‌ترین مانع پیش روی این سنسورها، تولید آن‌هاست. به دلیل حساسیت و شکنندگی بسیار زیاد این سنسورها در حالت انحنا، ممکن است حین ساخت دچار شکستگی شوند. اما گزارش اشاره شده که سونی تاکنون با موفقیت 100 مورد از این سنسورها را تولید کرده است.

گزارش‌های اولیه از وجود خط تولید دو نمونه چیپ دارد. مدلی با قطر 44 میلی متر و دیگری 11 میلیمتری که عکاسان انتظار دارند در ورژن بعدی دوربین‌های فول فریم کامپکت سونی این سنسورها را ببینند. با این حال همین حالا پتانسیل به کارگیری در یک اسمارت‌فون را نیز دارا می‌باشند و قرارگرفتن آن در یک مدل اولیه از دوربین‌های هر شرکتی (شاید اکسپریا Z3 خود سونی) می‌تواند برگ برنده ای برای محصولات آن باشد.

به شکل خلاصه این لنزها به دلیل حالت خاص خود می‌توانند بهره‌گیری بیشتری از نور ورودی به لنز داشته باشند و در نتیجه تصویری دارای Vignette (گوشه‌های تاریک) کمتر و شارپنسی بهتر خواهد بود.

منبع : Phone Arena - Phone News, Reviews and Specs

لینک : Sony breaks new ground with camera sensors curved like the human eye
    bf ، yaghoobi، Saadat و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

حالت انحنادار چگونه میتواند باعث کاهش وینیت ودریافت بیشترنور و شارپنس بهترشود؟
    لاقل درمورد وینیت به نظرمن حتی شاید باعث افزایش ان شود؟!
    saeed2vfx تشکر می‌کند.

كاربر همراه hosein60 آواتار ها
    تشکر کرده
    948

در تصویر کاملا گویاست که به چه دلیل .
    a.g g.a تشکر می‌کند.

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4533

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein60 نمایش پست ها
    در تصویر کاملا گویاست که به چه دلیل .
    به نظر این حقیر هم تنها کاربردی که این سنسور میتواند داشته باشد در رفع اعوجاج لنز خواهد بود !

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

کاهش قیمت بدنه 7دی به هزار دلار (به همراه بعضی از متعلقات) شایعه معرفی ورژن دوم این بدنه را تا دو ماه آینده تقویت میکند.
    yaghoobi، usef، Mehrdad-PL و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه a.g g.a آواتار ها
    تشکر کرده
    7995

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein60 نمایش پست ها
    تصویری از سنسور تصویری انحنادار سونی با طراحی چشم انسان .

sony-curved-cmos-sensor-1.jpg

curvediagramhalfcolumn-1402453918753-224x297.jpg

Screen-Shot-2014-06-22-at-2.19.16-PM.png

نخستین عکس از سنسور انحنادار تصویری سونی که در کنفرانس Symposia on VLSI Technology and Circuits اعلام شده بود .

این سنسور انحنادار، شبیه سازی از حالت چشم انسان است و برتری‌های بسیاری نسبت به مدل‌های مسطح معمولی دارند؛ برتری‌هایی چون نسبت سیگنال به نویز بهتر، حساسیت بیشتر و قابلیت تسهیل‌سازی بیش از پیش لنز و البته کوچک‌تر شدن.

اما بزرگ‌ترین مانع پیش روی این سنسورها، تولید آن‌هاست. به دلیل حساسیت و شکنندگی بسیار زیاد این سنسورها در حالت انحنا، ممکن است حین ساخت دچار شکستگی شوند. اما گزارش اشاره شده که سونی تاکنون با موفقیت 100 مورد از این سنسورها را تولید کرده است.

گزارش‌های اولیه از وجود خط تولید دو نمونه چیپ دارد. مدلی با قطر 44 میلی متر و دیگری 11 میلیمتری که عکاسان انتظار دارند در ورژن بعدی دوربین‌های فول فریم کامپکت سونی این سنسورها را ببینند. با این حال همین حالا پتانسیل به کارگیری در یک اسمارت‌فون را نیز دارا می‌باشند و قرارگرفتن آن در یک مدل اولیه از دوربین‌های هر شرکتی (شاید اکسپریا Z3 خود سونی) می‌تواند برگ برنده ای برای محصولات آن باشد.

به شکل خلاصه این لنزها به دلیل حالت خاص خود می‌توانند بهره‌گیری بیشتری از نور ورودی به لنز داشته باشند و در نتیجه تصویری دارای Vignette (گوشه‌های تاریک) کمتر و شارپنسی بهتر خواهد بود.

منبع : Phone Arena - Phone News, Reviews and Specs

لینک : Sony breaks new ground with camera sensors curved like the human eye

تاجایی که من می دونم تصویر حقیقی لنز روی یک کره تشکیل میشه نه سطح صاف،و یکی از دلایل شارپنس کمتر در گوشه های تصویر هم فکر می کنم همین موضوع باشه-سطح سنسور صاف هست و فقط بخشی از تصویر حقیقی لنز روش تشکیل میشه-که در سنسور های بزرگتر هم این مشکل بیشتر به چشم میاد(مخصوصا دوربین های قدیمی آنالوگ که فیلم های بزرگی داشتن)

من قبلا به این فکر می کردم که اگه بشه یک سنسور منحنی درست کرد شاید این مشکل تا حدودی حل بشه و دیدن این سنسور سونی خیلی برام جالب بود

فکر می کنم این طوری بشه شارپنس رو بهبود داد،البته شاید برای عملکرد بهتر نیاز به میزان انحنای متفاوت برای هر لنز و هر فوکال باشه

درست میگم ؟
    saeed2vfx تشکر می‌کند.
    محـمد عـلی جـعفری
    Photoblog - Instagram - 500px
    Nikon D5500 - 18-55 II - 50 F1.8 G

كاربر همراه platoali آواتار ها
    تشکر کرده
    175

نقل قول نوشته اصلی توسط a.g g.a نمایش پست ها
    تاجایی که من می دونم تصویر حقیقی لنز روی یک کره تشکیل میشه نه سطح صاف،و یکی از دلایل شارپنس کمتر در گوشه های تصویر هم فکر می کنم همین موضوع باشه-سطح سنسور صاف هست و فقط بخشی از تصویر حقیقی لنز روش تشکیل میشه-که در سنسور های بزرگتر هم این مشکل بیشتر به چشم میاد(مخصوصا دوربین های قدیمی آنالوگ که فیلم های بزرگی داشتن)

من قبلا به این فکر می کردم که اگه بشه یک سنسور منحنی درست کرد شاید این مشکل تا حدودی حل بشه و دیدن این سنسور سونی خیلی برام جالب بود

فکر می کنم این طوری بشه شارپنس رو بهبود داد،البته شاید برای عملکرد بهتر نیاز به میزان انحنای متفاوت برای هر لنز و هر فوکال باشه

درست میگم ؟
    تا جایی که از فیزیک دبیرستان یادم هست. در لنز ها و عدسی های ایدآل تصویر باید روی سطح تخت تشکیل می شد. ولی خوب در دنیای واقعی تصویر در یک کره تشکیل می شود و هنر لنز سازان این هست که خطاهایی مانند این را تصحیح کنند. احتمالا باید لنز هایی که برای این سنسور ساخته می شوند با انحنای سنسور تطبیق دهند. یعنی همان کاری که برای فیلم یا سنسور تخت انجام می دادند را برای سنسور منحنی انجام دهند. احتمالا تطابق با سنسور منحنی باید راحتتر از رفع کامل خطا برای سنسور تخت باشد.

جدای از این مقولات اگر این تکنولوژی کاربردی شود و سونی هم همین شرکت با همین استراتژی باشد احتمالا در چند سال آینده هر یکی دو ماه یک بدنه با سنسور هایی با انحنای متفاوت و همراه با چند لنز مختص به آن به بازار بیرون می دهد. و ادعا می کند که انحنای این بدنه‌ی جدید تصویر بهتری از بدنه‌ی قبلی می دهد. کم کم داشتم فکر می کردم که ممکن هست این شرکت بهانه برای تولید بدنه جدید نداشته باشد که خدا را شکر با این فن آوری مشکل رفع شد.
    msh2200، usef، Rouzbeh Ehsani و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه saber.pix آواتار ها
    تشکر کرده
    736

خبری از فول فریم فوجی هست یا نه ؟
    Canon EOS 5D Mark IV+Canon EF 24-70mm f/2.8L II +Metz mecablitz 64 AF-1

كاربر همراه a.g g.a آواتار ها
    تشکر کرده
    7995

نقل قول نوشته اصلی توسط platoali نمایش پست ها
    تا جایی که از فیزیک دبیرستان یادم هست. در لنز ها و عدسی های ایدآل تصویر باید روی سطح تخت تشکیل می شد. ولی خوب در دنیای واقعی تصویر در یک کره تشکیل می شود و هنر لنز سازان این هست که خطاهایی مانند این را تصحیح کنند. احتمالا باید لنز هایی که برای این سنسور ساخته می شوند با انحنای سنسور تطبیق دهند. یعنی همان کاری که برای فیلم یا سنسور تخت انجام می دادند را برای سنسور منحنی انجام دهند. احتمالا تطابق با سنسور منحنی باید راحتتر از رفع کامل خطا برای سنسور تخت باشد.

جدای از این مقولات اگر این تکنولوژی کاربردی شود و سونی هم همین شرکت با همین استراتژی باشد احتمالا در چند سال آینده هر یکی دو ماه یک بدنه با سنسور هایی با انحنای متفاوت و همراه با چند لنز مختص به آن به بازار بیرون می دهد. و ادعا می کند که انحنای این بدنه‌ی جدید تصویر بهتری از بدنه‌ی قبلی می دهد. کم کم داشتم فکر می کردم که ممکن هست این شرکت بهانه برای تولید بدنه جدید نداشته باشد که خدا را شکر با این فن آوری مشکل رفع شد.
    تا جایی که من میدونم هیچ وقت تصویر حقیقی روی سطح تخت تشکیل نمیشه،فقط می تونه بخش کوچیکی از یک کره خیلی بزرگ باشه که به سطح تخت نزدیک بشه(البته فکر کنم شما هم همینو گفتین)

اگر امکانش بود که یک سنسور با توانایی تغییر زاویه انحنا درست کنن خیلی جالبتر هم میشد !

این ایده ای بود که خیلی دوست داشتم زمانی بتونم اجراییش کنم(آرزو بر جوانان عیب نیست !)مثل این که سونی زودتر یک بخشش رو اجرایی کرده !
    محـمد عـلی جـعفری
    Photoblog - Instagram - 500px
    Nikon D5500 - 18-55 II - 50 F1.8 G