صفحه 468 از 689 نخستنخست ... 368 418 458 464 465 466 467 468 469 470 471 472 478 518 568 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,671 تا 4,680 , از مجموع 6884
Like Tree33617تشکر

موضوع: شايعات يا واقعيات

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

موج شایعات کنون 7d مارک 2 در حال شروع شدن است. موجودی 7d برخی نمایندگی های کنون در حال تمام شدن است و بیشتر نشانه ها حاکی از پایان عمر این دوربین و وجود جایگزینی برای آن است.

زمان معرفی به احتمال زیاد در ماه آگوست(2ماه دیگر) خواهد بود ولی مشخصات فنی آن فعلا در حد شایعات با اعتبار پایین می باشد:

- صفحه بالایی مشابه با سری eos-1 (یعنی چرخونه ی حالت عکاسی ندارد: M- AV-TV ,....)
    - فلاش سر خود(با وجود صفحه بالایی جدید)
    - وایرلس و gps داخلی

(عکس نمایشی است و عکس دوربین جدیدی نیست)
    yaghoobi، Anoosh-Em، a.g g.a و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

در مورد جانشین 7d و d300s حرکات هر دو کمپانی کاملا نشان دهنده این بود که دیگر در دستور کارشان قرار ندارد و این رده محصولی
    جدید را به خود نخواهد دید.

در واقع با تجهیز کردن یک رده پایین تر به امکانات رده بالاتر تا حد زیادی این خلاء را هم پر کردند مثل D7100 در نیکون و 70d در کنون.

اما دلایل این ماجرا به عقیده بنده ارزانتر شدن تکنولوژی سنسور هاست.
    از آنجایی که مزایای سنسور بزرگتر بر کسی پوشیده نیست و اولویت غالب عکاسان نیز بوده همیشه
    کمپانی ها فرصت رو غنیمت شمردند و سنسور فول فریم رو در بدنه های یک رده پایینتر نیز بکار گرفتند که حاصل آن d600 و 6d بود.
    D600 از نظر رده فارغ از بحث سنسور چیزی در حد d7000 بود و در واقع تا همینجای کار D7100 امکانات بیشتری هم نسبت به آن دارد، اما قیمت آن کمتر است ( به دلیل سنسور ارزانتر).

حال اگر دوربینی جانشین D300s گردد با وجود D7100 فعلی قطعا باید داشته های زیاد تری در بخش امکانات دارا باشد و بدون شک قیمتی بیشتر. و پیشاپیش قیمت آن کاملا نزدیک D610 میشود یا 6d . با این اوصاف اگر قرار بود که این بدنه ها تولید گردند این تغییرات داده نمیشد و راه این رده کور نمیشد.

من فکر میکنم با توجه به روند فعلی میتوان تا آینده نزدیک شاهد بکار رفتن سنسور فول فریم در یک رده پایینتر هم بود مثلا در نیکون در D7xxx و در کنون xxd و در نتیجه کراپدار ها محدود به رده D5300 در نیکون و 700d در کنون شوند و امکانات رده های بالار نیز در انها قرار بگیرد.

خیلی هم دور از ذهن نیست که کنون و نیکون در آینده وارد حیطه مدیوم فرمت ها نیز بشوند و عرصه رو برای شرکت های فعال این رده تنگ کنند.

البته هرگز نباید گفت هرگز !

چندی پیش در همین راستا بنده با یکی از دوستان شرط بستم که
    خبری از 7d II نخواهد بود ، حداقل تا پایان خرداد ماه ، حالا امیدوارم
    اگر قراره این اتفاق بیفته تا پایان خرداد نیفته بعدش اگر 7d III هم
    خواست معرفی کنه اشکال نداره
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Thursday 12 June 2014 در ساعت 09:44
    Persian، yaghoobi، Mashhadi Vahid و 24 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6705

سلام
    بیایید فرض کنیم دوربین 7d ii با مشخصات زیر معرفی شود:

- سنسور کراپ
    - سیستم فوکوس 61 نقطه ای 5d mark iii (که 41 نقطه کراس تاپ می باشد) یا همین سیستم با کمی ساده سازی
    - فوکوس dual pixel
    - عکاسی پیاپی 10 فریم در ثانیه
    - بدنه و سیلینگ عالی
    - قیمت اولیه 1800 دلار

دوربینهای فعلی کنون با قیمت بین 1000- 2000 دلار نیز به این ترتیب هستند:
    6d:
    - سنسور فول فریم
    - سیستم فوکوس 11 نقطه ای(1 نقطه کراس تایپ)
    - عکاسی پیاپی 4.5 فریم در ثانیه
    - بدنه متوسط
    - قیمت 1700 دلار

70d:
    - سنسور کراپ
    - سیستم فوکوس 19 نقطه ای (19 نقطه کراس تاپ)
    - فوکوس dual pixel
    - عکاسی پیاپی 7 فریم در ثانیه
    - بدنه متوسط
    - قیمت 1000 دلار

با توجه به قیمت بالای لنزهای خوب فول فریم(مخصوصا برای افراد آماتور) به نظر من 7d مارک ii می تواند با کاهش قیمت تا 1500 دلار می تواند جایگاه خوبی در رنج دوربین های کنون داشته باشد و با دیگر محصولات کنون از جمله 6d نیز تداخلی نداشته باشد.
    yaghoobi، Anoosh-Em، M.Mobin و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Hossein Arabi آواتار ها
    تشکر کرده
    4287

در مورد جانشین 7d و d300s حرکات هر دو کمپانی کاملا نشان دهنده این بود که دیگر در دستور کارشان قرار ندارد و این رده محصولی
    جدید را به خود نخواهد دید.

در واقع با تجهیز کردن یک رده پایین تر به امکانات رده بالاتر تا حد زیادی این خلاء را هم پر کردند مثل D7100 در نیکون و 70d در کنون.
    برایان کارناتان در صفحه ریویو 70 دی جملات زیر رو نوشته:

Chuck Westfall (Canon USA) assured me that the 70D was not a replacement for the 7D, but as of July 2013, he was not aware of an imminent replacement for the 7D.

به همین دلیل فکر می کنم استدلال شما در عین جالب بودن درست نیست. البته فکر کنم در مورد پایان خرداد ماه شرط رو بردید چون محتمل ترین زمان میتونه فتوکینای 2014 باشه.
    Nima Sadigh، Anoosh-Em، M.Mobin و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پرتره‌ها کار مشترک هستند

كاربر همراه a.g g.a آواتار ها
    تشکر کرده
    7995

سلام

(ببخشید من همین طوری می پرم وسط حرف بزرگان)

به نظر من حتی اگه 7D Mark II با 6D هم قیمت هم باشه مشکلی پیش نمیاد،چون که کاربردها و خریدادهای این دو دوربین کلا با هم فرق می کنه

اگه یک نفر بخواد عکاسی حیات وحش یا ورزشی انجام بده و به سیستم فوکوس پیشرفته نیاز داشته باشه و پول 1Dx یا 5D mark III نداشته باشه،می تونه از 7D mark II استفاده کنه ولی مثلا کسی با همون سطح بودجه که عکاسی منظره یا این طور چیزا انجام میده که نیازی به سیستم فوکوس پیشرفته یا باقی امکانات 7D Mark II نداشته باشه و برتری های سنسوری 6D بیشتر به کارش میاد...

به نظر من اصلا نمیشه 70D رو جانشین 7D در نظر گرفت چون خیلی از حرفه ای ها هنوز 7D رو به 70D ترجیه میدن،به خاطر چشمی با پوشش 100 درصد و بدنه خوش دست تر و با سیلینگ بهتر 7D و... حالا باز D7100 رو میشه یک جورایی جانشین D300s در نظر گرفت ...

در کل به نظر من ساخت دوربین های کراپدار با امکانات رده بالا که قبلا فقط توی فول فریم های رده بالا بود ، خیلی اتفاق خوبی می تونه باشه برای کسایی که بیشتر به اون امکانات نیاز دارن تا سنسور فول فریم

درست نمی گم ؟
    yaghoobi، Digital Lover، Nima Sadigh و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محـمد عـلی جـعفری
    Photoblog - Instagram - 500px
    Nikon D5500 - 18-55 II - 50 F1.8 G

تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط a.g g.a نمایش پست ها
    سلام

(ببخشید من همین طوری می پرم وسط حرف بزرگان)

به نظر من حتی اگه 7D Mark II با 6D هم قیمت هم باشه مشکلی پیش نمیاد،چون که کاربردها و خریدادهای این دو دوربین کلا با هم فرق می کنه

اگه یک نفر بخواد عکاسی حیات وحش یا ورزشی انجام بده و به سیستم فوکوس پیشرفته نیاز داشته باشه و پول 1Dx یا 5D mark III نداشته باشه،می تونه از 7D mark II استفاده کنه ولی مثلا کسی با همون سطح بودجه که عکاسی منظره یا این طور چیزا انجام میده که نیازی به سیستم فوکوس پیشرفته یا باقی امکانات 7D Mark II نداشته باشه و برتری های سنسوری 6D بیشتر به کارش میاد...

به نظر من اصلا نمیشه 70D رو جانشین 7D در نظر گرفت چون خیلی از حرفه ای ها هنوز 7D رو به 70D ترجیه میدن،به خاطر چشمی با پوشش 100 درصد و بدنه خوش دست تر و با سیلینگ بهتر 7D و... حالا باز D7100 رو میشه یک جورایی جانشین D300s در نظر گرفت ...

در کل به نظر من ساخت دوربین های کراپدار با امکانات رده بالا که قبلا فقط توی فول فریم های رده بالا بود ، خیلی اتفاق خوبی می تونه باشه برای کسایی که بیشتر به اون امکانات نیاز دارن تا سنسور فول فریم

درست نمی گم ؟
    دقيقا. منظور من را به صورت كامل بيان كرديد. علاوه بر اين، كنون مي تواند يك قابليت جديد و خاص بر روي mark ii 7d رو كند تا مشترياني كه واقعا به سنسور 6d نياز ندارند فكر آنرا از ذهنشان بيرون كنند(با وجود اينكه همين سيستم دوآل فوكوس كافي است).
    كنون ظاهرا روي لنزهاي ef-s با كيفيت نيز مشغول كار است. نمونه اش همين اولترا وايد 10-18 كه با قيمت و كيفيت خوبش همه را متعجب كرده است. شايد بتوان اين طور برداشت كرد كه با اين حركاتي كه از كنون ديده مي شود،‌ دوربينهاي سطح بالا با سنسور هاي كراپ به اين زودي ها منقرض نخواهند شد.
    yaghoobi، Digital Lover، a.g g.a و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Moeen Salehi آواتار ها
    تشکر کرده
    378

با این روندی که کنون داره پیش میره من که بعید میدونم 7dmkII رو حذف کنه.
    هنوز هم با وجود امکاناتی که روی ۷۰دی گذاشته من به شخصه ۷دی رو ترجیح میدم، سیستم فوکوسش و امکاناتی که داره و پوشش ۱۰۰ چشمی که خیلی بدرد کارای حیات وحش میخوره، سیلینگ خیلی خوبش که واسه خیلی ها مهم هست، واسه مثل ماها که نمیتونیم 1D بگیریم هیچ جای گزینی نداره. البته بماند که ضریپ کراپ رو هم اضافه کنیم. فقط امیدوارم قیمتش معقول باشه و ۱۷۰۰$ که بعضی از سایتها نوشتن نباشه.
    yaghoobi، Digital Lover و a.g g.a تشکر می‌کنند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

Canon-EF-M-55-200mm-f4.5-6.3-IS-STM-lens.jpg
    EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM

به زودی معرفی خواهد شد.
    yaghoobi، Nima Sadigh، Saadat و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

تشکر کرده
    6705

با اضافه شدن اين لنز تله به لنزهاي ef-m آيا مي توانيم منظر لنزهاي پرايم سريع مثل 35 و 50 و .... براي اين سيستم باشيم؟ آينده اين سيستم به كجا مي رسد؟

يك شايعه هم پخش كنم:
    در شايعات آمده است كه 7d mark ii ويوفايند 100 درصد با بزرگنمايي 1.15x خواهد داشت.
    yaghoobi و a.g g.a تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

در تکمیل خبر پیشین در مورد جانشین D800 ، باید اضافه کرد که این دوربین با نام D810 معرفی خواهد شد :

Nikon-D810-Logo-620x418.jpg

36MP sensor
    No AA filter (same as D800E)
    Improved software to suppress moiré
    Expeed 4a imaging processor
    New higher resolution LCD screen
    sRAW
    Improved video capabilities
    Same AF improvements like in the D4S
    Improved low light capabilities: one stop better ISO performance
    Built-in GPS
    No Built-in Wi-Fi
    Improved frame rate at 5 fps (6fps with the MB-D12)
    The new camera will be lighter than Nikon D800/D800E
    The price is expected to be higher than the D800E ($3,296.95)
    The camera will be made in Thailand
    To be Announced on June 26th, 2014
    yaghoobi، Silence، S.M.Shamsi و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.