صفحه 495 از 689 نخستنخست ... 395 445 485 491 492 493 494 495 496 497 498 499 505 545 595 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,941 تا 4,950 , از مجموع 6884
Like Tree33617تشکر

موضوع: شايعات يا واقعيات

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

دوربين های جديد نيکون که در فوريه معرفی ميشن

Nikon D7200, Nikon 1 J5, Nikon Coolpix P900, Nikon Coolpix AW130, Nikon Coolpix P610, Nikon Coolpix L840, Nikon Coolpix S9900, Nikon Coolpix S7000, Nikon Coolpix S3700

Nikon D7200:

New 24MP APS-C sensor
    Nikon D750 styled body with a tilting screen
    Expeed 4 processor
    MultiCAM 3500DX2 autofocus system
    51 AF points
    Built-in Wi-Fi
    6fps
    Buffer: 16 RAW+JPG
    Video: 1080p @60 and 720p @120 (not sure about 4k)
    Video aperture will be adjustable during live view
    Expected announcement in the first few months of 2015
    .
    a.g g.a، D.Daneshmand، Amin Naderi و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    عکسهایی امروز گوشه و کنار سایتهای شایعه پراکن! دیده میشه که گفته میشه مربوطه به لنز 135مم اف 2 سامیانگ.
    فایل پیوست 65408

بر طبق همین شایعات این لنز به زودی با قیمت 380 دلار معرفی خواهد شد.
    با لنز 50 هم بدون اتوفوکوس عکاسی کردن سخته دیگه 135 اف 2 چی بشه. یکی دو سالی هست که شایعه نسخه سیگما هم هست که تا حالا خبری نشده. اگه سیگما از سری آرت یه 135 اف 2 هم بزنه شاهکاره.
    yaghoobi، Nima Sadigh، KHAKSAR و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    با لنز 50 هم بدون اتوفوکوس عکاسی کردن سخته دیگه 135 اف 2 چی بشه. یکی دو سالی هست که شایعه نسخه سیگما هم هست که تا حالا خبری نشده. اگه سیگما از سری آرت یه 135 اف 2 هم بزنه شاهکاره.
    دقيقاً
    من 85 رو داشتم از هر 3 تا عکس يکيش قابل قبول بود اونم واسه هر عکس 1 دقيقه طول ميکشه تا از ليو ويو بتونی فکوس کنی و سوژه هم خسته ميشد

اين لنز ها جز کار سينمايی فکر نکنم کاربرد ديگه اي داشته باشه ، من ترجيح ميدم 85 1.8 داشته باشم تا 85 1.2 بدون فکوس
    yaghoobi، Nima Sadigh، a.g g.a و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    دقيقاً
    من 85 رو داشتم از هر 3 تا عکس يکيش قابل قبول بود اونم واسه هر عکس 1 دقيقه طول ميکشه تا از ليو ويو بتونی فکوس کنی و سوژه هم خسته ميشد

اين لنز ها جز کار سينمايی فکر نکنم کاربرد ديگه اي داشته باشه ، من ترجيح ميدم 85 1.8 داشته باشم تا 85 1.2 بدون فکوس
    دقيقا. تجربه من و يكي از دوستانم حرف شما را تاييد مي كند(در مورد 85 روي بدنه كراپ). البته ممكن است كاربر تا چند وقت به دليل تازگي لنز و فاصله كانوني اش، از آن راضي باشد ولي در طولاني مدت خسته كننده مي شود هم براي كاربر هم براي سوژه.
    البته چندين وقت شايعه اي است كه ساميانگ لنز اتوفوكوس توليد خواهد كرد.
    yaghoobi، lamagra، a.g g.a و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    اتفاقا خودم هم همین امروز داشتم چند لنز پیچی قدیمی رو با تبدیل روی 6دی امتحان میکردم که یک 135مم اف 2.8 هم بینشون بود...برای کار پرتره بسیار کار طاقت فرسایی بود! فقط شاید به درد سوژه های ثابت بخوره که دوربین روی 3 پایه باشه و وقت کافی برای فوکوس و بررسی اون،در غیر این صورت خیلی سخته.حتی با لنز 58مم هم سخت بود.
    به نظر من هم برای فیلمبردارها شاید جالبتر باشه که زیاد با فوکوس دستی سر و کار دارند.
    منم مدتیه منتظر معرفی 85 و 135 آرت هستم،اونها با توجه به لنزهای قبلی خودشون واقعا باید شاهکار بشن...
    Persian، yaghoobi، sohrab-gh و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

من گاهی با لنز 85 1/4 سیگما پرتره میگیرم. با اینکه لنز من فکوس خیلی خوب و دقیقی دارد برای پرتره همیشه ترجیح میدهم از لایو ویو یا فکوس دستی روی سه پایه استفاده کنم. چون معمولا کنترل فکوس در اف 1/4 با استفاده از اتوفکوس خیلی هم ساده نیست و بهرحال فوکوس اتوماتیک هم در این روزنه باز بی نقص هم نیست! بیشتر وقتی هم که صرف میکنم برای پز دادن به مدل است تا فکوس! البته برای مصارف دیگر فکوس سریع اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد.
    به همین دلیل این لنز ها (زایس ها، سامیانگ ها و ...) برایم جالب هستند منتها با قیمتی حدود 1/3 نمونه اصلی. اگر این لنز را با قیمت 300$ عرضه کنند یکی میخرم. وگرنه اگر حدود قیمت 600$ فعلی باشد حتما ترجیحم 135 کنون خواهد بود.
    Persian، yaghoobi و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

من به شخصه با لنز Samyang 85 F/1.4 بابت فوکوس خیلی مشکل خاصی نداشتم.

در بدنه های نیکون فکر کنم باید گزینه ی Range Finder رو روشن کنید ، بعد از این مورد داخل Viewfinder
    علامت های کمکی فوکوس رو دریافت میکنید ، مثل فوکوس اتوماتیک نقطه مورد نظر برای فوکوس رو
    انتخاب میکنید و بعد شروع به گرداندن رینگ فوکوس لنز میکنید هر وقت سوژه داخل فوکوس باشد یک چراغ گرد روشن خواهد شد.
    در بدنه های کنون هم ، لااقل در 7D ظاهرا این گزینه دائم فعال هست هر وقت سوژه در فوکوس باشد Beep میزند.

با این روش غیر از مواردی که اشتباه از بنده بوده یا سوژه متحرک بوده
    بیش از 90 درصد عکسها در فوکوس بودند و مشکلی نبوده ، از جایی که منظره یاب 7D هم بزرگ هست نیازی به Live View نداشتم.

توسط Magic Lantern هم میشود عکس به صورت خودکار گرفت که البته ظاهرا یک چیپ EMF نیاز هست.
    yaghoobi، MahBaz، kiavash و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط D.Daneshmand نمایش پست ها
    من به شخصه با لنز Samyang 85 F/1.4 بابت فوکوس خیلی مشکل خاصی نداشتم.

در بدنه های نیکون فکر کنم باید گزینه ی Range Finder رو روشن کنید ، بعد از این مورد داخل Viewfinder
    علامت های کمکی فوکوس رو دریافت میکنید ، مثل فوکوس اتوماتیک نقطه مورد نظر برای فوکوس رو
    انتخاب میکنید و بعد شروع به گرداندن رینگ فوکوس لنز میکنید هر وقت سوژه داخل فوکوس باشد یک چراغ گرد روشن خواهد شد.
    در بدنه های کنون هم ، لااقل در 7D ظاهرا این گزینه دائم فعال هست هر وقت سوژه در فوکوس باشد Beep میزند.

با این روش غیر از مواردی که اشتباه از بنده بوده یا سوژه متحرک بوده
    بیش از 90 درصد عکسها در فوکوس بودند و مشکلی نبوده ، از جایی که منظره یاب 7D هم بزرگ هست نیازی به Live View نداشتم.

توسط Magic Lantern هم میشود عکس به صورت خودکار گرفت که البته ظاهرا یک چیپ EMF نیاز هست.
    احتمالا شما روی اپچرهای بسته عکس می گرفتید. به نظر من در اپچرهای باز، فوکوس دقیق با سیستم phase detect با 85 سامیانگ(حتی با بدنه نیکون +چیپ تایید فوکوس) غیر ممکن است.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    احتمالا شما روی اپچرهای بسته عکس می گرفتید. به نظر من در اپچرهای باز، فوکوس دقیق با سیستم phase detect با 85 سامیانگ(حتی با بدنه نیکون +چیپ تایید فوکوس) غیر ممکن است.
    لنزی با Aperture 1.4 رو که مسلما برای استفاده در 5.6 که نمیگیریم نیما جان
    نکته ی عکاسی با همان آپشن این هست که دقیقا باید مثل سیستم فوکوس خود دوربین عمل کنید.
    یا به قولی همان اصطلاح شکار فوکوس یا Hunting رو باید انجام بدید.

از جایی که رینگ فوکوس لنز های سامیانگ جدای نرم بودن خیلی طولانی هستند (این لنز فکر کنم 270 درجه) تمرکز بیشتری خواهید داشت.
    کار آسانی نیست و الزاما دقیق هم نیست منتهی با کمی تمرین نتایج خوبی خواهید گرفت.

این ویدئو رو جهت دیدن نتایجِ استفاده از همین روش رو حتما ببینید.
    کد:
    https://www.youtube.com/watch?v=9wlORsLWE_0
    ویرایش توسط D.Daneshmand : Monday 12 January 2015 در ساعت 14:36
    yaghoobi، Nima Sadigh، MahBaz و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Amin Naderi آواتار ها
    تشکر کرده
    289

دوستان اینجا تاپیک اخبار شایعات و واقعیت هست نه بحث در مورد لنز !! لطفا رعایت کنید

zzzzzzzzzzzz.jpg

شایعاتی در مورد دوربین جدید کنون به گوش میرسه آپدیتی برای 5d با پسوند S یا شاید دوربینی جدید با نام EOS 3D در راه است
    سنسور بسیار پیشرفته 53 مگاپیکسلی که احتمال خیلی قوی در بهمن ماه در نمایشگاه CP+ رونمایی خواهد شد
    ویرایش توسط Amin Naderi : Monday 12 January 2015 در ساعت 17:30
    yaghoobi، a.g g.a و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.