صفحه 534 از 689 نخستنخست ... 34 434 484 524 530 531 532 533 534 535 536 537 538 544 584 634 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,331 تا 5,340 , از مجموع 6884
Like Tree33617تشکر

موضوع: شايعات يا واقعيات

كاربر همراه hosein60 آواتار ها
    تشکر کرده
    948

دوربین جدید دانشگاه MIT مانع نورگیری بیش از حد دوربین عکاسی می‌شود .

محققان انستیتو فناوری ماساچوست (MIT) دوربینی طراحی کرده‌اند که قادر است در تمام شرایط نوری، تصویری با نور مناسب ثبت کند. Module Camera، برخلاف دوربین‌های معمولی با قابلیت HDR که چند تصویر را با چندین اکسپوژر ثبت می‌کنند، تنها به یک اکسپوژر برای ثبت تصویر نیازمند است.

715afa9f41bb8eb7eab029b6794aaf79_XL.jpg

برای درک بهتر عملکرد این دوربین بهتر است کارکرد ماژول کمرا را با دوربین‌های معمولی با ذکر مثالی گویا تشریح کنیم. در دوربین‌های معمولی جمع‌آوری فوتون‌ها شبیه به جمع آوری قطرات باران با استفاده از سطلی است که با پر شدن آن دیگر جایی برای قطرات جدید نیست. تصویر ثبت شده در این حالت نور را در شدیدترین حالت خود ثبت خواهد کرد، چراکه فوتون‌ها بصورت حداکثری توسط سنسور جذب شده‌اند.
    diagramcomparison.jpg

در Module Camera، هر سطل به محض پر شدن، خالی می‌شود و قطرات یا به عبارت بهتر فوتون‌ها مجددا درون مخزن مورد نظر جمع می‌شوند. پس از پایان یافتن اکسپوژر (در معرض نور قرار گرفتن سنسور) هر سطل به اندازه‌ای از فوتون‌ها را در اختیار خواهد داشت. در این مرحله فناوری MIT وارد گود شده و با محاسبه‌ی تعداد دفعات پر و خالی شدن هر مخزن و میزان اطلاعات موجود، روشنایی هر پیکسل را تعیین می‌کند .
    نمونه‌ ای از تصاویر ثبت شده با استفاده از الگوریتم ام آی تی
    before2a.jpg
    before2b.jpg

جالبه، این تکنولژی خیال عکاس رو برای تصاویر اُور اکسپوژر راحت میکنه ولی هنوز برای تصاویر اندر اکسپوژ نمیشه کاری کرد .

منبع: MIT Created a Camera That Will Never Overexpose a Photograph
    ehssanehs، Babak Borhani، yaghoobi و 31 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه esfandiyar2002 آواتار ها
    تشکر کرده
    194

درود

از شایعات چنین بر می آید که شرکت کنون در حال تفکر جدی پیرامون دوربین های بدون آینه خود می باشد.به نحوی که برای سال آتی میلادی ، این شرکت مصمم است تا بدنه EOS M4 خود را در سطح جهانی و نه منطقه ای که همراه با لنزهای جدیدتر برای این بدنه همراه خواهد بود ، معرفی نماید. به احتمال قوی بدنه جدید نیز APS-C خواهد بود.

منبع:

Canon eventually getting serious with the EOS M system? [CW2] - CanonWatch

نکته جالب تر اینکه بر طبق گفته DP Review امکان ساخته شدن برمبنای تطابق دوربین بدون آینه فول فریم با لنزهای موجودی فعلی رده EF-M توسط کنون فعلا امکان پذیر نمی باشد و اگر کنون بخواهد راه سونی را پیشه کند و در وادی ساخت دوربین بدون آینه فول فریم گام بردارد باید به فکر خط تولیدی جدید لنز برای این رده بوده باشد:

The EF-M mount is 58mm in diameter, with a flange distance of 18mm from the bayonet to the sensor. As the image above clearly shows it's matched specifically to the APS-C sensor size. So don't expect a future full frame EF-M mount camera - it's not going to happen

منبع:

Canon EOS M hands-on preview: Digital Photography Review

بدرود تا درودی دیگربار
    yaghoobi، usef، dariush_hastam و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    احتمال عرضه canon eos m3 در بازار آمریکا... به زودی
    کنون آمریکا بازگشت خانواده بدون آینه خود را (m3 و لنزهای ef-m) اکتبر سال جاری اعلام کرد. قیمتها فعلا بالاتر از ژاپن هستند اما کمتر از دو ماه تا جمعه سیاه وقت دارند!
    Canon U.S.A. Welcomes the Newest Member of the EOS Family – The EOS M3 Digital Camera | Business Wire
    yaghoobi، Nima Sadigh، esfandiyar2002 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    194

نقل قول نوشته اصلی توسط bf نمایش پست ها
    کنون آمریکا بازگشت خانواده بدون آینه خود را (m3 و لنزهای ef-m) اکتبر سال جاری اعلام کرد. قیمتها فعلا بالاتر از ژاپن هستند اما کمتر از دو ماه تا جمعه سیاه وقت دارند!
    Canon U.S.A. Welcomes the Newest Member of the EOS Family – The EOS M3 Digital Camera | Business Wire
    درود..

خبر بسیار خوش آیندی است.بنده این خبر را در تارنمای شایعات کنون canonwatch مشاهده نمودم و تا تصمیم به درج پست مربوطه در این قسمت گرفتم،شما زحمت آن را پیشاپیش کشیده بودید..

در ادامه باید متذکر شوم که همراه با بدنه دوربین فوق،لنزهای زیرین نیز در نمایندگی کنون امریکا عرضه خواهند شد:

EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM, pre-order at $399
    EF-M 22mm f/2 STM, pre-order at $249.99 ورژن نقره ای
    EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM, pre-order at $349.99

منبع:

Canon EOS M3 coming to the USA - CanonWatch
    و
    Canon U.S.A. : Consumer & Home Office : EOS M3 EF-M 18-55mm IS STM Kit

همچنین ذکر این خبر نیز ضروری است که شرکت کنون جهت سیستم های EOS M درصدد توسعه ELECTRONIC TILT-SHIFT ADAPTER می باشد:

Canon patent for Electronic Tilt-Shift Adapter for EOS M system? - CanonWatch

البته شاید گفتن این نکته ضرورتی نداشته باشد،اما بعد از مصاحبه جناب Masaya Maeda که بنده در چندین پست پیشین در همین بخش درج کرده بودم،بدلیل فراغت از تحصیل از مدرسه عکاسی در شهر محل زندگی و همچنین عضویت در کنون کانادا،نامه ای با ایمیلی حاوی پسوند مدرسه عکاسی و همچنین پسوند کنون به کنون کانادا،امریکا،و دفتر مرکزی در ژاپن ارسال کردم و خواستار بهبود و اصلاح عرضه سیستم های بدون آینه گردیدم..همچنین در آن نامه خاطر نشان کرده بودم که اگر سری سوم این دوربین در بازار امریکا عرضه نشود،چگونه کاربران راضی به خرید یا ارتقای دوربین خود به نسل چهارم خواهند بود،وقتی بدلیل نبود این بدنه،میزان تجربه کار با این سری از دوربین های عکاسی در بازارهای امریکا گسترده نبوده است.آیا عدم ارائه نسل سوم نمی تواند شکست/کمی فروش احتمالی عرضه نسل چهارم را رقم بزند؟

همچنین گفته بودم که همان جناب Masaya Maeda خاطرنشان کرده اند که این تصمیم شرکت کنون امریکا است که مانع ارائه و عرضه فروش این دوربین است.

پس از ارسال چند ایمیل،پاسخ جالبی که دریافت کردم آن بود که شرکت کنون حتما این رده از گفته ها را مدنظر قرار خواهد داد.این گفته دقیقا یک هفته پیش برایم در قالب ایمیل ارسال شد.اگرچه هنوزهم مطمئن نیستم این ایمیل تاثیر گذار بوده است،ولی تصورم برآن است که ایمیلهایی از این دست کم نبوده اند که بسوی شرکت کنون امریکا ارسال شده اند.

اگر کمی بدگمان باشم،بخود خواهم گفت که فروش دوربین رده سوم در بازارهای جهانی چندان موفقیت آمیز نبوده است و اکنون کنون امریکا می رود که میزان فروش بازمانده بدنه های فروش نرفته در سطح جهانی را در بازار امریکا تا پایان سال میلادی جاری بیازماید،بلکه فرجی حاصل آید.این مهم را از روی تعداد Reconditioned/Refurbished/Restocked می توان سنجید.

بدرود تا درودی دیگربار
    yaghoobi، Nima Sadigh، MahBaz و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط esfandiyar2002 نمایش پست ها

EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM, pre-order at $399
    این قیمت عالیه... به نظر من یکی از بهترین لنزهای اولترا واید برای سنسورهای کراپ هستش مخصوصا بین میررلسها. هنوز اولین لنز در لیست خریم هست:

Canon EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM
    yaghoobi، a.g g.a، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

@esfandiyar2002
    از نظر من هم خبر خوبیست. اگر نگاهی به واکنش کاربران به خبر رویکرد کنون به m4 و یا بازگشت m3 به آمریکای شمالی در سایت CR بیندازید این خبرها واکنش خوبی از کاربران این سایت دریافت کردند. هردو نزدیک به 100 پاسخ داشتند که برای یک مجصول بدون آینه در سایت انگلیسی زبانی که محوریت آمریکای شمالی دارد آمار خوبی بود- بیشتر از خبرهای مشابه در یکی دو سال گذشته. شاید کنون هم به این نتیجه رسیده بازار آمادگی بیشتری برای این محصولات دارد. البته من به ادبیات و شنوایی شرکت کنون انتقاد دارم اما ظاهرا کنون هم میشنود!

@nima13195:
    من انتظار بیشتری دارم! زمانیکه ef-m11-22 لنز کمیابی در بازار جهانی بود من در آمریکا بودم و آن را از یک فروشگاه کانادایی به نام vistek خریداری کردم. قیمت با محاسبه هزینه پست کانادا و 3% تبدیل دلار برای من 390$ آمریکا تمام شد که 10$ ارزانتر است. این لنز جعبه رنگی و گارانتی آمریکای شمالی داشت. در این یک سال به صورت جعبه سفید در ebay قیمت های بهتری پیدا میکردید. این لنزها از کیتهای eos m2 جدا شده بودند. فکر میکنم اگر این محصولات به صورت وسیع در آمریکا پخش شوند نهایت تا تابستان قیمتهای بهتری ببینیم.
    Nima Sadigh، esfandiyar2002، a.g g.a و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    194

نقل قول نوشته اصلی توسط bf نمایش پست ها
    من انتظار بیشتری دارم! زمانیکه ef-m11-22 لنز کمیابی در بازار جهانی بود من در آمریکا بودم و آن را از یک فروشگاه کانادایی به نام vistek خریداری کردم. قیمت با محاسبه هزینه پست کانادا و 3% تبدیل دلار برای من 390$ آمریکا تمام شد که 10$ ارزانتر است. این لنز جعبه رنگی و گارانتی آمریکای شمالی داشت. در این یک سال به صورت جعبه سفید در ebay قیمت های بهتری پیدا میکردید. این لنزها از کیتهای eos m2 جدا شده بودند. فکر میکنم اگر این محصولات به صورت وسیع در آمریکا پخش شوند نهایت تا تابستان قیمتهای بهتری ببینیم.
    درود..

البته جسارت مزید علت است..ولی از شرکت نامناسبی هم خریداری کرده اید..بنده یک بار توسط vistek نقره داغ شدم..یعنی براحتی گاهی خر کریم را نعل می کنند..بگذریم..خوشحالم که به عافیت خرید کرده اید.

نکته جالبتر اینکه در داخل خاک امریکا از کانادا خریداری کرده اید..مالیات 13 کانادا یا 8 درصدی امریکا را به همراه حق گمرک و Brokerage fee را هم احتمالا پرداخت کرده اید..
    اکنون که این مطلب را برایتان می نویسم،بدلیل افت نسبتا قابل توجه دلار کانادا در مقابل دلار امریکا اصلا نمی توان نزدیک Ebay جهت انجام خرید شد و یا از سایت های امریکایی خرید انجام داد!

از همه اینها که بگذریم و برای اینکه آف تاپیک نشود عرض می کنم: بازار نیکون که در کانادا اصلا مقبول نیست،بازار کنون هم نیمه جان است.از همسایه جنوبی یعنی امریکا خبر ندارم،ولی برایم جالب خواهد بود که بدانم در داخل خاک کانادا چه میزان استقبالی از این محصول خواهد شد،بخصوص که در سراسر سال 2015 کنون بسیار در داخل کانادا کم کار شده است و تنبل! قیمت ها هم که همیشه بالاتر از ارزش اسمی همسایه جنوبی مان! با تجربه چهارساله ای که کسب کرده ام،بسختی می توانم گمان کنم که برای کریسمس این دوربین افت قیمت خوبی را تجربه کند..البته مورد اشاره من امریکا نیست،کانادا است!

بدرود تا درودی دیگربار
    bf  و a.g g.a تشکر می‌کنند.

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

نقل قول نوشته اصلی توسط esfandiyar2002 نمایش پست ها
    درود..

البته جسارت مزید علت است..ولی از شرکت نامناسبی هم خریداری کرده اید..بنده یک بار توسط vistek نقره داغ شدم..یعنی براحتی گاهی خر کریم را نعل می کنند..بگذریم..خوشحالم که به عافیت خرید کرده اید.

نکته جالبتر اینکه در داخل خاک امریکا از کانادا خریداری کرده اید..مالیات 13 کانادا یا 8 درصدی امریکا را به همراه حق گمرک و Brokerage fee را هم احتمالا پرداخت کرده اید..
    اکنون که این مطلب را برایتان می نویسم،بدلیل افت نسبتا قابل توجه دلار کانادا در مقابل دلار امریکا اصلا نمی توان نزدیک Ebay جهت انجام خرید شد و یا از سایت های امریکایی خرید انجام داد!

از همه اینها که بگذریم و برای اینکه آف تاپیک نشود عرض می کنم: بازار نیکون که در کانادا اصلا مقبول نیست،بازار کنون هم نیمه جان است.از همسایه جنوبی یعنی امریکا خبر ندارم،ولی برایم جالب خواهد بود که بدانم در داخل خاک کانادا چه میزان استقبالی از این محصول خواهد شد،بخصوص که در سراسر سال 2015 کنون بسیار در داخل کانادا کم کار شده است و تنبل! قیمت ها هم که همیشه بالاتر از ارزش اسمی همسایه جنوبی مان! با تجربه چهارساله ای که کسب کرده ام،بسختی می توانم گمان کنم که برای کریسمس این دوربین افت قیمت خوبی را تجربه کند..البته مورد اشاره من امریکا نیست،کانادا است!

بدرود تا درودی دیگربار
    جالب است بدانید که این فروشگاه حتی 10$ هم برای تطبیق قیمت با فروشگاه دیگری در کانادا به من تخفیف داد. بر طبق پیمان NAFTA گمرک و مالیات هم اخذ نشد. همه این موارد با گفتگوی تلفنی چک شده بود و خوشبختانه به من سرویس بسیار سریعی دادند.
    البته من برای خرید لنز تله همین دوربین فروشگاههای کانادا را در چند مقطع زیر نظر داشتم و با فرمایش شما کاملا موافق هستم که قیمت گذاری و سیاست های فروشگاهها قابل مقایسه با آمریکا نیستند. در مورد ef-m 55-200 من قیمت مناسبی پیدا نکردم. شاید قیمت فروشگاه آنلاین کنون معققول تر بود که آن هم روش شفافی برای خرید خارجی ارائه نمیداد.
    yaghoobi و esfandiyar2002 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755
    yaghoobi، Nima Sadigh، lamagra و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

واقعاً تمرون حرکاتش همگی رو به جلوست، نوآوری همراه با کیفیت و قیمت مناسب. برند مورد علاقه ی منه.
    VC بر روی پرایم غیر مکرو، قیمت مفت!
    فقط نمی دونم چرا انقدر لنزاش قوی هیکل میزنه، توی عکس یکی به آخر یا دست عکاس کوچکه با این لنز خیلی بزرگ.
    Niaz، yaghoobi، saber.pix و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.