صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 35
Like Tree109تشکر

موضوع: لامپ کمکی فکوس در کنون

كاربر همراه LightBox آواتار ها
    تشکر کرده
    1414

پیش فرض پاسخ: لامپ کمکی فکوس در کنون

سلام جناب قشقایی.

بنظرم این تفاوت در سیستم ها آنقدر حیاتی نیست که یا اینگونه بگویم میتواند به سلیقه های متفاوت و کاربردهای خاص بستگی داشته باشد
    البته که این مورد حیاتی نیست و بعید میدانم کسی یکی از این دو دوربین را بخاطر نوع سیستم کمکی فکوسشان انتخاب کند( کنن و نایکون تفاوتهای مهمتر و تاثیر گذارتری دارند).
    ولی به نظرم عجیبه که اگر این مورد را به سلیقه افراد واگذار کنیم تعداد زیادی به سیستم انتخابی کنون رای بدهند. من که اصلا دوست ندارم وقتی که دارم در یک محیط عمومی و کم نور از کسی یا چیزی عکاسی میکنم تا شعاع چند ده متری تمام افراد متوجه عکاسی من شوند. شما چطور؟ از اینکه ناگهان تمام سرها به سمت شما برگردد احساس بدی پیدا نمیکنید؟
    Mashhadi Vahid، shabab، farshad_k و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش سلطانی

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

اما در مورد تفاوت سرعت و دقت فوکوس در این دو سیستم چیزی به چشمم نخورده (ولی احتمال زیاد میدهم که در همانجا هم برتری ندارد).
    pentax k20D هم رگبار فلاشی است. من تا به حال نشده از دوربینی که چراغ کمکی داشته باشد در شرایط کم نور استفاده کنم که بتونم مقایسه کنم اما از رگبار فلاش راضی نیستم. کما اینکه در K7 هم این مورد اصلاح شده و چراغ کمکی تعبیه گردیده است. اغلب از چراغ قوه کوچک نقطی ای استفاده می کنم چون رگبار فلاش باعث گیج زدن لنز میشه (شایدم با لنز های من اینجورییه)

سوالی که همیشه تو ذهنم بود اینه که چراغ کمکی بردش چه قدر است مثلا؟
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها

بردش در حدود 4 الی 5 متر هست و معمولا برای نماهای Indoor خیلی مناسبه به خصوص که نورش برای دیگران اصلا آزار دهنده نیست.

كاربر همراه LightBox آواتار ها
    تشکر کرده
    1414

سلام.

تا حدود 20 متر بدون هیچ مشکلی عمل می کند. البته با دوربینهایی که من آزمایش کردم.

با تشکر.
    mreza1001 و Navid7h تشکر می‌کنند.
    آرش سلطانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

http://www.dpreview.com/learn/?/Glos...st_lamp_01.htm

These lamps usually only work over a relatively short range, up to about 4 meters.
    طبیعتا به دوربین هم بستگی دارد.

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

بعد از اینکه از نیکون به کانن کوچ کردم، یکی از مواردی که دلخوری من رو از بدنه جدید موجب می شد، همین رگبار فلاش بود. (اگر من بجای کمپانی سازنده بودم، هرگز فکر این سیستم را هم به ذهنم راه نمی دادم)
    در حالی که لامپ کمکی نیکون حتی در فواصل دور (همان حدود 20 متر و در تاریکی محض) بسیار کارگشا بود. حتی براحتی در بیابان و در شب از جانوران عکاسی می کردم.

آیا در بین این همه وسایل جانبی مختلف، لامپ کمکی فوکوس برای کانن تولید شده است؟ که مثلا بتواند از محل کفشک فلاش یا جای دیگری تغذیه کند و یا هدایت شود؟

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط ATalebi نمایش پست ها
    آیا در بین این همه وسایل جانبی مختلف، لامپ کمکی فوکوس برای کانن تولید شده است؟ که مثلا بتواند از محل کفشک فلاش یا جای دیگری تغذیه کند و یا هدایت شود؟
    نه دقیقا ً, تنها وسایل کمکی در این مورد فلاشها و ترنسیمتر ST-E2 کنن هستند, البته یک شرکت چینی به اسم Yong Nuo هم یک ترنسیمتر عرضه کرده که میتواند در این مورد استفاده شود:

کد:
    http://www.flickr.com/groups/strobist/discuss/72157622932819223/
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ME، Meisam، shabab و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط LightBox نمایش پست ها
    .....
    من که اصلا دوست ندارم وقتی که دارم در یک محیط عمومی و کم نور از کسی یا چیزی عکاسی میکنم تا شعاع چند ده متری تمام افراد متوجه عکاسی من شوند. شما چطور؟ از اینکه ناگهان تمام سرها به سمت شما برگردد احساس بدی پیدا نمیکنید؟
    البته من چون به ندرت از فلاش پاپ آپ دوربين استفاده مي كنم مشكلي ندارم ( خدا سالم نگه داره 580 نازنين رو ) ولي فكر هم نمي كنم در يك محيط عمومي كم نور بتوان از فلاش پاپ آپ دوربين استفاده كرد كه اين قضيه مشكل ساز بشه ولي روي هم رفته مطمئنم كه برد رگبار فلاش چند برابر نور كمكي فوكوس باشه.

بايد سر فرصت بگرديم و فلسفه ي اين قضيه رو پيدا كنيم. از وقتي پست وحيد رو ديدم و متوجه شدم كنن هم اول از اون يكي سيستم استفاده مي كرده براي من هم سوال شده چون تا حالا فكر مي كردم شايد چون از اول از اين سيستم استفاده مي كرده نخواسته عوضش كنه ولي حالا مطمئن شدم يه كاسه اي زير نيم كاسه اش هست :biggrin:

در D30 هم بوده.

The AF assist lamp on the D60 will automatically illuminate the subject if light levels are too low for the AF system to make a good focus. It has an approximate range of 3.8m (12.5ft
    ).
    Kaveh Ghobadi، QashQai، Super Oli و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    pentax k20D هم رگبار فلاشی است. من تا به حال نشده از دوربینی که چراغ کمکی داشته باشد در شرایط کم نور استفاده کنم که بتونم مقایسه کنم اما از رگبار فلاش راضی نیستم. کما اینکه در K7 هم این مورد اصلاح شده و چراغ کمکی تعبیه گردیده است. اغلب از چراغ قوه کوچک نقطی ای استفاده می کنم چون رگبار فلاش باعث گیج زدن لنز میشه (شایدم با لنز های من اینجورییه)

بستگی به نوع دوربین دارد.

مثلا در دوربین های سونی تا 30 متر هم کاربردی است ( چرا که از نور مرعی فلاش خبری نیست و به کمک نور قرمز مانند لامپ های کمکی فلاش های اکسترنال و به کمک خطوط کمکی فوکوس انجام می شود )
    mreza1001 و Navid7h تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه Akazemi آواتار ها
    تشکر کرده
    303

در D30 هم بوده.
    فرهاد جان اگر درست یادم باشه رو 300d هم بود.
    و باز هم اگر اشتباه نکنم تا فلاش رو باز نمیکردی از لامپ استفاده می کرد و بعد از باز کردن فلاش از فلاش.(دقیق یادم نیست،انگار نه انگار که 2 سال با این دوربین سر کردم.)
    farhad44، mreza1001، Navid7h و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Digital Body With Canon & Sigma Lenses
    Mamiya 35mm Gear

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین