صفحه 4 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 75
Like Tree6تشکر

موضوع: سایبر شات یعنی چه؟

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: سایبر شات یعنی چه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shivaaa
    خواهشا یا دوربین توپ توپ زیر 400 خواهشا برام معرفی کنین
    سلام ...

اگه اینطور که گفتین می خواین عکاسی رو جدی دنبال کنید Canon S2 با توجه به اینکه الان قیمتش هم پایین اومده به نظرم انتخاب خوبی می تونه باشه. هم امکانات خوبی داره و هم به خاطر Slr-Like بودن دوربین اگه بعدا SLR بگیرین راحت تر خواهید بود (به خاطر یه سری شباهتها بین SLR ها و SLR-Like ها). و اگر قصد خرید SLR نداشته باشین تا مدت قابل توجهی جوابگوی نیازتون هست و احتیاج به تعویض دوربین ندارین.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

در هر صورت من هم عقيده دارم يک دوربين کوچک هم جمله اول را پوشش ميدهد ضمن اينکه براي جمله دوم و تصميم گيري بهتر به شما زمان ميدهد و در نهايت هم چيز زيادي از دست نميدهيد، قيمت زيادي پرداخت نکرده ايد و هميشه يک دوربين کوجک مورد نياز است
    من هم 100 درصد با صحبتهای بابک جان و جناب عبدالهی موافق هستم......

به نظر من در حال حاضر که اطلاعات زیادی در مورد عکاسی حرفه ای و انتخاب دوربین مناسب برای این کار ندارید اصلا
    به SLR و یا دوربینی در سطح بالا فکر نکنید.....به دلیل گیج شدن...
    بهترین انتخاب برای شما یک دوربین کامپکت یا همان Slr like است که قابلیت هایی نظیر مد دستی ...اولویت شاتر و دیافراگم و از این جور ...داشته باشه ....چرا؟
    کار کردن با دوربینهایی در این سطح نگرش انسان رو به عکاسی عوض میکنه.....بعد از مدتی اگر احساس کردید که این دوربین دیگه جواب گوی کار شما نیست...در آن زمان میتوانید فقط با مشورت دوستان اقدام به خرید کنید...چون در این زمان به تجربه های مهمی در این ضمینه رسیده اید...کمتر در انتخاب گیج و گمراه میشوید....
    برای شروع یک دوربینی در حدود 5 مگاپیکسل با قابلیتهای دستی کاملا مناسب هست.....و اینکه در این رنج قیمت کیفیتها تفاوت چندانی ندارند و فقط از نظر قابلیت با هم متفاوت هستند......
    عکسهای این دوربینها به راحتی تا سایز 30×40 چاپ میشوند و کیفیت خوبی هم دارند.....

بنده هم در ابتدا با یک کانن S2 IS شروع کردم و فکر میکنم اکثر دوستان هم بایک دوربین معمولی شروع به کار کردند...

همانطور هم که بابک جان فرمودند بهای زیادی نمی پردازید که زیاد مورد توجه باشد و میتونید بعدا یک مدل بهتر به همراه همان دوربین قبلی در اختیار داشته باشید.....

راستی جناب کهنسال انشا....5 دی خریدن تون.....چشم حسود کور شه....
    مسعود قدیری

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

یه سوال دیگه میشه لطف کنین و چند تا کتاب خوب درباره عکاسی و دوربین به من معرفی کنین؟
    شيوا خانم! با سلام،
    1- البته مطالعه كتابهاي منتشر شده در رابطه با عكاسي بسيار مفيد و مؤثر است. اما به اعتقاد من در خيلي از موارد مي‌‌توانيد روي مقالات و تاپيكهاي اين سايت حساب كنيد. چون اولاً اغلب خطاهاي احتمالي آنها في‌الفور گوشزد و رفع مي‌شوند و در ثاني متناسب با گذشت زمان تازه و به روز مي‌گردند.
    2- با شرايط فعلي دنياي ديجيتال، فكر مي‌كنم در صورت خريداري دوربين فيلمي كه اسم برديد (و اساساً هر دوربين فيلمي ديگر در حال حاضر)، به شدت پشيمان شده و خود را سرزنش و آرزو خواهيد كرد كه اي كاش بدترين دوربين ديجيتال را از ميان آنها كه معرفي شده‌اند، انتخاب مي‌كرديد!
    3- دوربينهاي معرفي شده همگي در رده خود دوربينهاي خوب و برجسته‌اي هستند (حتي ارزانترينشان). بنابراين فكر مي‌كنم با توجه به بحثهاي مطرح شده بهتر است روي سبكي، ارزاني و نيز زيبايي و خوشدستي (بر اساس سليقه خودتان) مثلاً 2 دوربين را انتخاب كنيد و بعد با طرح دقيقتر نيازهايتان و مشورت دوستان به تصميم نهايي برسيد.
    4- ضمناً خواهش مي‌كنم نام تاپيك را عوض كنيد تا لااقل براي ساير دوستان قابل استفاده تر شود. چون با توجه به موضوعات مطروحه، اين عنوان ممكن است گمراه‌كننده باشد.
    ویرایش توسط yousefmon : Wednesday 7 June 2006 در ساعت 20:28
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط arax30th
    سلام ...

اگه اینطور که گفتین می خواین عکاسی رو جدی دنبال کنید Canon S2 با توجه به اینکه الان قیمتش هم پایین اومده به نظرم انتخاب خوبی می تونه باشه. هم امکانات خوبی داره و هم به خاطر Slr-Like بودن دوربین اگه بعدا SLR بگیرین راحت تر خواهید بود (به خاطر یه سری شباهتها بین SLR ها و SLR-Like ها). و اگر قصد خرید SLR نداشته باشین تا مدت قابل توجهی جوابگوی نیازتون هست و احتیاج به تعویض دوربین ندارین.
    سلام:
    ممنون
    میتونم بپرسم قیمتش الان چنده؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    5

پیش فرض سوالهای یک اماتور

ممنون از همه دوستان که لطف کردن و من رو راهنمایی کردن. سوال دیگه اینکه من از کجا و کدوم فروشگاه برم خرید کنم؟که سرم کلاه نذارن چون من خیلی ناشیم و اطلاعات شما رو در زمینه دوربین ندارم

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط yousefmon
    شيوا خانم! با سلام،
    1- البته مطالعه كتابهاي منتشر شده در رابطه با عكاسي بسيار مفيد و مؤثر است. اما به اعتقاد من در خيلي از موارد مي‌‌توانيد روي مقالات و تاپيكهاي اين سايت حساب كنيد. چون اولاً اغلب خطاهاي احتمالي آنها في‌الفور گوشزد و رفع مي‌شوند و در ثاني متناسب با گذشت زمان تازه و به روز مي‌گردند.
    2- با شرايط فعلي دنياي ديجيتال، فكر مي‌كنم در صورت خريداري دوربين فيلمي كه اسم برديد (و اساساً هر دوربين فيلمي ديگر در حال حاضر)، به شدت پشيمان شده و خود را سرزنش و آرزو خواهيد كرد كه اي كاش بدترين دوربين ديجيتال را از ميان آنها كه معرفي شده‌اند، انتخاب مي‌كرديد!
    3- دوربينهاي معرفي شده همگي در رده خود دوربينهاي خوب و برجسته‌اي هستند (حتي ارزانترينشان). بنابراين فكر مي‌كنم با توجه به بحثهاي مطرح شده بهتر است روي سبكي، ارزاني و نيز زيبايي و خوشدستي (بر اساس سليقه خودتان) مثلاً 2 دوربين را انتخاب كنيد و بعد با طرح دقيقتر نيازهايتان و مشورت دوستان به تصميم نهايي برسيد.
    4- ضمناً خواهش مي‌كنم نام تاپيك را عوض كنيد تا لااقل براي ساير دوستان قابل استفاده تر شود. چون با توجه به موضوعات مطروحه، اين عنوان ممكن است گمراه‌كننده باشد.
    با سلام:
    ممنون از راهنماییتون .منم میخوام اسم تاپیک رو عوض کنم اما بلد نیستم:(

تشکر کرده
    1

سلام:
    ممنون
    میتونم بپرسم قیمتش الان چنده؟
    سلام ...

الان قیمتش حدود 350 تومن هست تو جمهوری، که البته باید براش باطری و شارژر و کیف و کارت حافظه هم بگیرید. که در کل بین 400 تا 450 تومن تموم میشه.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط arax30th
    سلام ...

الان قیمتش حدود 350 تومن هست تو جمهوری، که البته باید براش باطری و شارژر و کیف و کارت حافظه هم بگیرید. که در کل بین 400 تا 450 تومن تموم میشه.
    سلام:
    شرمنده من باز یه سوال دیگه به ذهنم رسید.میخوانم بدونم دوربین اصل کنون ساخت کدوم کشوره و برای کدوم کشور از همه بهتره؟و این دوربینی که فرمودید s2ساخت کدوم کشوره؟که من دقت کنم

تشکر کرده
    1

سلام:
    شرمنده من باز یه سوال دیگه به ذهنم رسید.میخوانم بدونم دوربین اصل کنون ساخت کدوم کشوره و برای کدوم کشور از همه بهتره؟و این دوربینی که فرمودید s2ساخت کدوم کشوره؟که من دقت کنم
    سلام ...

ساخت ژاپنه، و دوربین S2 هم ژاپنی هست.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

پیش فرض پاسخ: سوالهای یک اماتور

سوال دیگه اینکه من از کجا و کدوم فروشگاه برم خرید کنم؟که سرم کلاه نذارن چون من خیلی ناشیم و اطلاعات شما رو در زمینه دوربین ندارم
    خانم شيوا! با سلام،
    1- دوربين S2IS را مي‌توانيد از فروشگاه سناتور (ضلع شمالي جمهوري* قبل از چهارراه حافظ * نبش كوچه رم* شماره 236* تلفن: 708 742 66) با گارانتي پارسه به قيمت 345،000 تومان تهيه كنيد. پرس و جو از دو سه مغازه قبل از مراجعه مستقيم به فروشگاه سناتور شما را متوجه خواهد كرد كه پايينترين قيمت آنها حداقل 30 هزار تومان بالاتر از قيمت فوق است. قيمت 345،000 تومان براي S2IS يك قيمت استثنايي است.
    2- اگر با 5 تا 10،000 تومان بيشتر (همين فروشگاه) گارانتي تعويض دادند، ترجيح دهيد. اما اگر اصلاً گارانتي تعويض نداشت، چندان مهم نيست و بهتر است آن را كاملاً تست كنيد يا بخواهيد فروشنده برايتان تست كند (1- چند عكس در وايدترين حالت لنز، انتهاي تله و چند بار زوم كردن بين وايد و تله همراه با گرفتن عكس، 2- چند عكس با فلاش در مودهاي مختلف مانند Auto، Tv و Av، عكسها را حتماً ببينيد. 3- LCD را در جهات مختلف بچرخانيد و از نبود نقص در حركت و نمايش مطمئن شويد. اگر آن را 180 درجه حول محور افقي بچرخانيد، تصوير هم 180 درجه مي‌گردد تا وارونه ديده‌نشود.) چنانچه در حين تست يا خريد مشكل، ابهام، ترديد يا احياناً پرسشي پيش آمد، با من (09125476423) تماس بگيريد.
    3- بعد از خريد دوربين، به شارژر و باتري خوب نياز خواهيد داشت. اگر به تاپيكهاي مربوط به شارژر و باتري مراجعه كنيد، درخواهيد يافت كه خريد هر شارژ ديگري جز Sony BCG-34HRE4 (البته اصل) احتمال دارد علاوه بر اتلاف وقت و خردي اعصاب، هزينه زيادي هم بر شما تحميل كند و نهايتاً برويد سراغ همان مدل. (نشاني: ضلع غربي حافظ* بالاتر از تقاطع جمهوري* فروشگاه پرشيا. قيمت : 38 تا 40 هزار تومان با 4 باتري همراه آن). ضمناً به 4 باتري يدكي خوب نيز نياز خواهيد داشت.(نشاني: ناصرخسرو* شماره 144* فروشگاه فيلمباران. 2 جفت باتري C.F.L 2500mAh اصل جمعاً به قيمت 7،000 تومان)
    4- به كارت حافظه SD پرسرعت (45X يا بالاتر) با ظرفيت 1 گيگابايت (حداقل) نياز داريد. در اين خصوص اصلاً به اظهارات مخالف فروشنده دوربين در خصوص عدم نياز به سرعت بالا توجه نكنيد. حتماً كارت را از فروشندگان كارت تهيه نماييد. مثلاً: مجتمع پايتخت ميرداماد، فروشگاه اسكار (با سرعت 150X و قيمت تقريبي 65،000 تومان) يا فروشگاه طبقه بالايي اسكار (مارك My Flash با سرعت 60X و قيمت تقريبي 56،000 تومان)
    5- كيف Lowepro مدل TX100 يا مشابه آن كه براي 4 باتري مقر مخصوص دارد و شارژر سوني را هم در خود جاي مي‌دهد، مناسب است. البته قيمتش كمي گران است (در عكسباران واقع در مجتمع اسكان ميرداماد حدود 20،000 تومان است، اما شايد جاي ديگر بتوان با قيمت مناسبتري تهيه كرد.)، ولي محكم و محافظ واقعي دوربين است.
    6- با توجه به موارد فوق قيمت تمام شده دوربين حدوداً 470،000 تومان به شرح زير خواهد بود:
    الف ـ دوربين : 345،000 تومان
    ب ـ شارژر (مدل ياد شده) با 4 باتري سوني همراه آن : 38،000 تومان
    ج ـ 4 عدد (2 جفت) باتري ‍C.F.L 2500mAh : به مبلغ 7،000 تومان
    د ـ كارت SD 1GB پرسرعت: حدود 60،000 تومان
    هـ ـ كيف مرغوب: 20،000 تومان
    با سلام:
    ممنون از راهنماییتون .منم میخوام اسم تاپیک رو عوض کنم اما بلد نیستم:(
    بعد از كليك Edit در اولين مطلب تاپيك وارد محيط ويرايشهاي جزئي مي‌شويد كه براي ويرايشهاي اساسي تر بايد روي Go Advanced كليك كنيد كه در آن صورت وارد محيط مشابهي مي‌شويد كه در سمت چپ بالاي آن امكان ويرايش مجدد عنوان را خواهيد داشت.
    ویرایش توسط yousefmon : Friday 9 June 2006 در ساعت 21:37
    shivaaa تشکر می‌کند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

صفحه 4 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین