صفحه 6 از 11 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 107
Like Tree175تشکر

موضوع: شماره سريال هاي مخدوش و مشكوك

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

پیش فرض پاسخ: همه چیز درباره Canon 40D

نقل قول نوشته اصلی توسط atlas نمایش پست ها

بدنه اصلی را 1200 قیمت دارم و تقلبی را 900
    بدنه مقاوم منیزیومی این دوربین یکی از دلایل بالا بودن قیمتش هست، با توجه به اختلاف وزن و همسانی کیفیت عکسهای هر دو، حدس من اینست که قطعات ژاپنی این دوربین جایی خارج از ژاپن بر روی بدنه هایی به جز بدنه مقاوم اصلی مونتاژ میشه.
    دوستان این مورد تقریبا منتفی است. من این دوربین را پارسال خریدم. و برای منهم اینگونه است. منتها دوربینی که 3 الی 4 ماه از تولید آن گذشته باشد بدنه های تقلبی؟ بسیار بعید است. حال اگر اجناس مرجوعی باشد منطقی تر است. در پست های پیشین بطور کامل در مورد آن بحث شد. که چگونه میتواند باشد. اما در مورد بدنه کاملا این موضوع از دیده من منتفی است. وسایل داخل دوربین که از کارخانه جداگانه فروخته نمیشود که بدنه را جداگانه تولید کنند.... این مورد منتفی است. اگر شک دارید این اختلاف وزن با یک ترازو دقیق و چند دوربین 40D قابل بررسی است.

پیش تر هم گفتم. در بعضی از کشورها جهت حمایت از مصرف کننده و تبلیغ های جورواجور بعضی از فروشگاه ها اجناسشان را یک ماه قابل تعویض میکنند موردی که ممکن است از مصادیق گارانتی کارخانه نباشد. این یکی از چندین حالت آن است. و الی آخر...........

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

فرهاد عزیز فقط موضوع برچسب نیست! متریال کار شده در دو دوربین با هم تفاوت داره دوربین تقلبی اندکی از لحاظ وزن سبکتر!
    اما به احتمال زیاد قطعات داخلی شاید اصل باشد !
    نه آقا اين خيلي بعيده شايعه درست نكنيد.

اينها بدنه هاي refurbished يا استوك يا ... بوده اند كه به همان دليل شماره سريال نداشته اند و بر چسب نخورده بوده اند و عده اي سودجو برچسب تقلبي چاپ كرده اند و .....
    shabab، Amir Tavakoli، QashQai و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

نقل قول نوشته اصلی توسط atlas نمایش پست ها
    برای اطلاع بیشتر دو عکس را با هم مقایسه کنید. به تفاوت لیبل ها توجه کنید، عکس بالا 40 دی تقلبی ! و عکس پایین 40 دی اصلی :::big grin:::
    برای این میگم تقلبی زیرا من که از نزدیک هر دو را با هم مقایسه کردم به وضوح جنس و کیفیت ساخت هر دو با هم فرق داشت، حتی جنس و چاپ جعبه دوربین.
    مثل گوشی های موبایل نوکیا ساخت فنلاند و چین !
    [IMG]http://i25.*******.com/2m7g3u1.jpg[/IMG]

امیدوارم بعضی از دوستان آزرده خاطر نشوند، فقط برای روشن شدن موضوع و انتخاب صحیح خریداران این دوربین این مطالب را بیان کردم. از عکاسی لذت ببرید .....

سلام دوست عزیز

شما جنس و کیفیت این 2 تا دوربین که عکس شو انداختی رو از نزدیک باهم مقایسه کردید؟!؟!؟!؟!؟!!؟!؟

چطور ممکنه این کا رو کرده باشی آخه این دوربینی هست که در سایت dpreview تست شده وتمامی عکس هاش با شماره سریال اونجا هست !!!!!!!!!!! اینم لینک هاش، دوستان حتما ببینند

کد:
    http://a.img-dpreview.com/reviews/CanonEOS40D/Images/base.jpg

کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/canoneos40d/page6.asp
    kamyar، shabab، M.vatandoost و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    12

مشخصا اون دوربین نه، اما 40 دی اصلی را دارم. و جز اعداد سریال هیچ فرقی با نمونه عکس dpreview نداره..

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

لطفا دقيقا وزن کنيد اين مورد خيلي مهمه و نتيجه رو اعلام کنيد بد نيست يکي از دوستان Email به کنون هم بزنه و جواب رو بگيره البته بعد از وزن کردن دقيق اگر مقدور هست
    يک احتمال ديگه هم هست وازده هاي خط توليد که تو سيستم کنترل کيفي سخت گيرانه کنون به دلايل بعضا معمولي مثلا خوب رزوه نبودن جاي پيچها و يا ... از خط خارج ميشوند بعد دست افراد نا اهل ميوفتن
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    47

دوستان اينقدر اين دوربين رو ضايع نکنيد

40D يکي از بهترين دوربينهايي است که canon تاکنون به بازار عرضه کرده مگر قالب سازي دوربين الکيه که دو روزه يک شرکت بره تقلبي اونو بسازه
    در ضمن در مورد موبايل هم که ذکر کرديد فروش موبايل قابل قياس با دوربين حرفه اي Slr نيست بنابراين صرف ميکنه که تقلبي اون مثل Nokla به بازار بياد

تازه همون nokla n95 تقلبي هم که به بازار اومد نه دوربينش 5mp بود و نه GPS داشت بنابراين فقط کپي شکل ظاهري نيست (تازه شکل ظاهريش هم فرق هاي جزي داشت)

بنابراين به دلتون بد راه ندين فکر مي کنم اين دوربينها دوربينهاي تعمييري يا refurbished شده باشه که پس از تعمير برد اصلي به دليل عوض شده شماره سريال مجبور به تغيير label زير دوربين شده باشند. و ممکنه با قيمت خيلي پايين دورباره وارد بازار شده باشند.

من خودم دوربينمو با گارنتي شرکت ايدآل از جمهوري خريدم 920 در ضمن به قول شما تقلبي هم نيست.
    شماره سريال 10 رقمي داره که با exif عکسهاي گرفته شده برابر است و وزنش هم 822 گرم است

در ضمن اين دو سايت هم بد نيست ببينيد کلي دوربينها و لنزهاي refurbished شده canon رو با قيمت مناسب مي فروشند:

کد:
    http://www.adorama.com/catalog.tpl?op=searchresults&searchinfo=Refurbished%20By%20Canon
    http://bestcamera1.stores.yahoo.net/caeos5d12med.html
    ویرایش توسط M.R.Shahbazi : Tuesday 24 June 2008 در ساعت 09:30
    mazdak و alirezaaa تشکر می‌کنند.
    محمد بارفروشي

Canon Eos 40D + Sigma 17 - 70 + Sigma 70 - 300 + Naneu Pro C100

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام: دوستان یک مورد آنکه این بحث تنها پیرامون این دوربین نخواهد بود. این داستان چون به وضعیت بازار و

محصولات عکاسی برمیگردد احتمالا تمامی آنها را شامل خواهد شد. همانطور که دوستان پیشتر اشاره داشتند در

کشورهایی با قوانین فروش مدون فروشنده ملزوم به رعایت قوانین و بیان این موضوع ضمن فروش اینگونه اجناس

است. اما ظاهرا در بازار ما رعایت نمیشود. شاید اگر این بحث در تاپیک نگاهی به وضعیت .......بود دوستانی که از

دوربین های دیگری استفاده میکنند بهتر میتوانستند در مورد دوربینهایشان بگویند. راستی دوستانی که از دوربینهایی

دیگر استفاده میکنند. این تجربه را داشته اند؟. به احتمال زیاد این موضوع سراغ 450d هم خواهد رفت. یا 400d

ممکن است این تجربه را طی کرده باشد. یا دوربین هایی از برند های دیگر ........

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    12

در جواب دوستان عزیزم....
    من با usa canon مکاتبه کردم، نمونه عکس از بدنه را هم فرستادم، اما با گذشت 4 روز جوابی نگرفتم.

من اون دوربین رو قبل از اینکه وزنش کنم پس فرستادم و دسترسی بهش ندارم.:confused:
    تمام عرایض بنده جهت راهنمایی و هوشیاری دوستانی بود که قصد خرید دارند و بر خود واجب دانستم اطلاعات خود را در اختیار سایرین قرار دهم. تنها توجه به سریال زیر بدنه و تطابق آن با سریال و بارکد زیر و روی جعبه( عکس پیوست) شما را از هر اشتباهی مصون میدارد و احتیاجی به همراه بردن ترازو موقع خرید نیست..
    با تشکر از همگی
    shabab و aksavaran تشکر می‌کنند.

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

من فکر میکنم بهتره که دنبال این قضیه رو از کنون مالزی بگیریم چون فکر میکنم تمام این دوربینها از اونجا خریداری شده.

کسی هست که مالزی آشنایی داشته باشه که به نمایندگی اونجا زنگ بزنه ؟
    babakdin543 تشکر می‌کند.
    محمد امدادی

كاربر همراه kooshanjazayeri آواتار ها
    تشکر کرده
    338

من nikon D40 رو توی اون سایت نیکون تست کردم
    بدنه سریالش اشتباهه ولی لنز درسته

عکسهای دوربین هم با خود دوربینم مطابقت دادم کوچک ترین جزئیات یکیه ولی ! ولی سریال نامبر تعداد عدد هاش متفاووته

[IMG]http://i29.*******.com/mu7t3l.jpg[/IMG]

همینطور که میبینید تقریبآ 90 درصد چیزها یکیه و استاندارد ها هم یکیست فقط جاشون فرق داره و یه فرق جالبی که باهم داشتن پر بودن مستطیل زیر علامت سطل آشغال مدل به اصطلاح تقلبیه
    و البته یه لوگو اضافه هم این مدل تقلبی داره که اون علامت دایره ای فلش ها با یه 10 وسطشه کسی نمیدونه این چه علامتیه؟

[IMG]http://i27.*******.com/2vblxjk.jpg[/IMG]
    Nikon D700
    Nikon 70-200 2.8 II
    Nikon micro AF-D 60mm

صفحه 6 از 11 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین