صفحه 7 از 11 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 107
Like Tree175تشکر

موضوع: شماره سريال هاي مخدوش و مشكوك

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

پیش فرض پاسخ: شماره سريال هاي مخدوش و مشكوك

جناب جزایری

یک بار دیگر متن خودتان را بخوانید ... اصلا متوجه نشدم سریال بدنه را در سایت نیکون چک کردید و اشتباه است یعنی چی؟
    کدام عکس درست است و کدام تقلبی؟!
    عکسهای دوربین رو با خود دوربین مقایسه کردید یعنی چی و ...
    Amir Mohebi تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه kooshanjazayeri آواتار ها
    تشکر کرده
    338

1 در مورد سریال خب دوستان یه سایتی معرفی کرده بودند برای تست سریال محصولات نیکون

2
    و البته یه لوگو اضافه هم این مدل تقلبی داره که اون علامت دایره ای فلش ها با یه 10 وسطشه
    اگر توی عکسها دقت میکردید معلوم بود ... که عکس پایین مدل تقلبیه!

3 عکسهایی که از دوربین توی دی پریویو قرار داشت رو با دوربین مطابقت دادم ( مثلآ جای پیچها خطهای روی بدنه و غیره )
    Nikon D700
    Nikon 70-200 2.8 II
    Nikon micro AF-D 60mm

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

پیش فرض پاسخ: همه چیز درباره Canon 40D

نقل قول نوشته اصلی توسط kooshanjazayeri نمایش پست ها
    من nikon D40 رو توی اون سایت نیکون تست کردم
    بدنه سریالش اشتباهه ولی لنز درسته

عکسهای دوربین هم با خود دوربینم مطابقت دادم کوچک ترین جزئیات یکیه ولی ! ولی سریال نامبر تعداد عدد هاش متفاووته

همینطور که میبینید تقریبآ 90 درصد چیزها یکیه و استاندارد ها هم یکیست فقط جاشون فرق داره و یه فرق جالبی که باهم داشتن پر بودن مستطیل زیر علامت سطل آشغال مدل به اصطلاح تقلبیه
    و البته یه لوگو اضافه هم این مدل تقلبی داره که اون علامت دایره ای فلش ها با یه 10 وسطشه کسی نمیدونه این چه علامتیه؟
    سلام دوست عزیز
    بیخود نگران نباشید و پر بودن یا خالی بودن مستطیل دلیل تقلبی بودن یا نبودن دوربین نمیشه.
    مطمئن باشید اگر شرکتی توانایی تولید دوربین تقلبی را داشته باشد ، توانایی ساخت برچسبهایی کاملا یکسان با نمونه اصلی را هم حتما دارد.

اون عکس برچسب دوربین که شماره سریالش (60060) هست رو از دپریوو کراپ کردید.
    من عکس زیر رو از برچسب d60 و از همون سایت دپریوو گرفتم که دقیقا مثل برچسب شما هست و اون علامت مجهول الهویه رو هم داره! :biggrin:
    پس میشه نتیجه گرفت که طراحی برچسبها رو خود شرکت نیکون عوض کرده و دوربین تست شده توسط دپریوو متعلق به اوائل تولید و قبل از تغییر بوده.

[IMG]http://i30.*******.com/2cxg8pl.jpg[/IMG]

اگه پستهای قبل رو خونده باشید بیشتر دوستان از اونجایی شک کردن که شماره سریال دوربینشون با شماره موجود در اگزیف تفاوت داشت.
    پس بهتره شماره سریال ها رو چک کنید و به برچسب ها اکتفا نکنید.

شماره سریال پشت دوربین و روی جعبه و سریال موجود در اگزیف عکسها را با هم مطابقت دهید.

[IMG]http://i30.*******.com/169f09s.jpg[/IMG]

اینم اگزیف با نرم افزار GexifView که شماره سریال دوربین رو میشه داخلش دید و با سریال روی دوربین و جعبه مطابقت داد.

[IMG]http://i27.*******.com/fjm1wx.jpg[/IMG]

آف تاپیک: اون total shutter releases منو کشته
    ویرایش توسط Amir Tavakoli : Wednesday 25 June 2008 در ساعت 00:03
    shabab تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

بعضي از دوستان يك فرمايشاتي مي فرمايند كه بنده دود از كله ام بلندذ مي شود...

تقلبي كدام است؟

مگر آدامس شيك است؟ يا مموري كينگستون است؟

آقايان لطفا در فرمايشات خود مقدار بيشتري احتاط به خرج بدهيد.چطور قضاوت مي كنيد كه حتي وزن دوربين ها با هم تفاوت دارد؟

عجب!!!

شايد دوستان تازگي با اين دست مشكلات آشنا شده اند.اما به راحتي مي توانيد از كساني كه تجربه بيشتري دارند سوال بفرماييد.نمونه هاي بسياري از اين دست دوربين ها در بازار ديده ايم.نه فقط از كانن و يا نيكون و يا سوني... از همه مارك ها...

مثلا يك سري محصولات براي نمايش و نه براي فروش در اختيار شركت ها قرار مي گيرند كه به جاي سريال نامبر نوشته شده است ( فقط براي نمايش ) كه بعضي ها در كشور هاي جهان سوم به جاي اينكه آنها را در بين نمايندگي ها توزيع كنند بعد از اينكه سريال نامبر را عوض كردند به صورت انبوه بفروش مي رسانند.

يا مثلا دوربيني در بازار ژاپن توزيع شده سر از انگلستان در مي آورد....

آن علامت دايره و 10 داخل آن هم بدان معني است كه بعد پس از آسياب شدن و تحت شرايط خاص قطعات پلاستيكي پس از 10 سال تجزيه مي شوند و به طبيعت باز مي گردند.اين علامت در محصولاتي كه در اروپا توزيع مي شوند الزامي است.در امريكا و اسيا ( به جز ژاپن ) نيازي به وجود ان نيست.

دوستان لطفا فقط با استناد به منابع دقيق و درست صحبت كنند و شايعات و افكار خودشان را رواج ندهند.....
    ME، bfarahanchi، Babak Borhani و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا faezeh آواتار ها
    تشکر کرده
    5

يك سوال برنامه exif vewerتفاوت internal serial namber با serial namber در چيه
    مال من كه 40 دي است الان سه تا سريال متفاوت دارم
    CANON EOS 40 D + Sigma 18-200 3.5-6.3 dc os +Canon 18-55 is
    CANON EOS 300X + 18-70

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام خدمت دوستان :
    از یكی از معتبرترین نمایندگیهای پنهان کنون در ایران انحصارا در مورد کنون 40دی سوال کردم با نشان دادن پروفرما به من ، اظهار داشت که بعضی از محصولات کنون مستقیما از کنون خاورمیانه وارد نمیشود که روی جعبه سریال داشته باشد بلکه از شرکت ثالث در کشورهایی مانند چین-اندونزی-مالزی و... خریداری میشود که از نظر کنون فقط باید در همان کشورها فروش روند. اما چون میتوانند این محصولات را خیلی ارزانتر از کنون خاورمیانه وارد کنند این کار را انجام میدهند اما در نهایت سریال روی کارتن حذف میشود. (اسم شرکت ثالث و مبدا کاملا مشخص بود).
    Babak Borhani تشکر می‌کند.

كاربر آشنا faezeh آواتار ها
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط platinium2006 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان :
    از یكی از معتبرترین نمایندگیهای پنهان کنون در ایران انحصارا در مورد کنون 40دی سوال کردم با نشان دادن پروفرما به من ، اظهار داشت که بعضی از محصولات کنون مستقیما از کنون خاورمیانه وارد نمیشود که روی جعبه سریال داشته باشد بلکه از شرکت ثالث در کشورهایی مانند چین-اندونزی-مالزی و... خریداری میشود که از نظر کنون فقط باید در همان کشورها فروش روند. اما چون میتوانند این محصولات را خیلی ارزانتر از کنون خاورمیانه وارد کنند این کار را انجام میدهند اما در نهایت سریال روی کارتن حذف میشود. (اسم شرکت ثالث و مبدا کاملا مشخص بود).
    بالاخره با این توصیفات پس دوربین ما قبلا استفاده شده است
    یا تعمیری استیا نخیر
    پس بلند شدن روكش آن و پیچهای آچار خورده كه دوستان فرمودند چی می شه
    CANON EOS 40 D + Sigma 18-200 3.5-6.3 dc os +Canon 18-55 is
    CANON EOS 300X + 18-70

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

خوب بنده قبلا یك 20d داشتم هنگام تحویل برچسب گارانتی داشت ، خودم آنرا باز كردم ، یك قسمت از روكش آن جدا شده بود ، خودم با دست آنرا دوباره چسباندم و در طول دو سال داشتن آن دیگر كنده نشد. سریال دوربین هم با جعبه آن كاملا یكسان بود. ولی پیچ باز شده یا از این قبیل را اطلاع ندارم .

كاربر همراه usef آواتار ها
    تشکر کرده
    4817

بعد از مدتها تحقیق و دودلی و مرور مجدد پستهای فروم دیروز برای خرید 40D اقدام کردم از طریق یکی از فروشنده های نسبتا آشنا سفارش دادم که با گارانتی آ..نگار برای من تهیه کرد .

دوربین body no روی جعبه نداشت با توجه به توضیحات دوستان نمیخواستم قبول کنم اما پس از صحبت با نماینده آن شرکت و همچنین یکی دو شرکت اسم و رسم دار دیگر در تهران و همینطور یکی از دوستان با تجربه فروم دوربین را خریدم .
    همه این آقایان به مسئله واردات از کانال غیر مجاز -غیر از کنن خاورمیانه - بدلیل ارزانتر تمام شدن قیمت دوربین اشاره کردند و اینکه با خیال راحت دوربین را بخر چرا که در حال حاضر این نوع دوربین با همه نوع گارنتی-بدون سریال روی جعبه- در بازار وجود دارد .
    شرکت های گارانتی کننده تاکید داشتند که مهم مطابقت سریال زیر بدنه با برگه گارانتی است که همرا دوربین ارائه میشود و اینکه خود آنها هم به راحتی میتوانن چنین برچسب های را تولید و به دوربین الصاق نمایند! به هرحال دوربین را خریدم سریال دوربینی که خریدم هشت رقمی بود خیلی دقت کردم که آثار احتمالی استفاده قبلی و یا تعمیر بدنه را پیدا کنم و البته از این لحاظ مشکلی نبود این مسئله چنان ذهن مرا درگیر کرد که تا بررسی مجدد دوربین در خانه متوجه یک ایراد واضح دیگر در این دوربین نشدم , یک عدد پیکسل سوخته در LCD

امروز صبح دوربین رو به فروشنده برگردوندم با دلخوری قبول کرد که مرجوع کنه و یکی دیگه برام از همون شرکت تهیه کنه ( البته اینبار حق انتخاب گارانتی دیگری رو ندارم ) . فروشنده میگفت که نظیر این مشکل رو قبلا هم زیاد دیده و هیچ ربطی به مسئله سریال بدنه دوربین نداره و مسئله کاملا اتفاقی بوده !

واقعا نمیدونم این مسئله تا چه اندازه به مشکل سریال بدنه دوربین و حرف حدیث پیرامون آن و یا خوش شانسی ذاتی من مربوط میشه فقط خواستم به دوستان این مورد رو اطلاع بدم شاید کمک کنه در هنگام خرید بهتر تصمیم بگیرند.
    ویرایش توسط usef : Tuesday 15 July 2008 در ساعت 23:44
    mazdak، aksavaran و alirezaaa تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

نقل قول نوشته اصلی توسط usef نمایش پست ها
    همه این آقایان به مسئله واردات از کانال غیر مجاز -غیر از کنن خاورمیانه - بدلیل ارزانتر تمام شدن قیمت دوربین اشاره کردند
    مبارک باشه

این ارزانتر تمام شدن قیمت واردات چقدر به نفع شماست؟
    منظورم اینه که چقدر تفاوت قیمت با دوربینی که از کانال مجاز وارد کشور شده برای شما وجود داره؟
    آیا این تفاوت قیمت آنقدر چشمگیر است که اقدام به خرید جنس به ظاهر قاچاق کنید؟
    در ضمن جالب است به کیفیت ساخت شارژر و حتی چاپ دفترچه راهنما و کارتن هر دو مدل هم دقت کنید.
    usef تشکر می‌کند.

صفحه 7 از 11 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین