صفحه 2 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 84
Like Tree172تشکر

موضوع: انتخاب بين كانن و نيكون براي يك آماتور

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

پیش فرض پاسخ: انتخاب بين كانن و نيكون براي يك آماتور

از نظرات همه دوستان و اساتيد ممنونم. مسلما بايد چنين انتخابي با مطالعه‌ي كافي انجام بشود. شايد به قول يكي از دوستان محترم، "حس" فرد نسبت به يك برند خاص نيز در اين انتخاب موثر باشد. من اين حس را در حال حاضر نسبت به كانن دارم. البته تنها مشكلم با دوربينم (S3is) اين است كه عكسهايش كمي كدر هستند(در حالت Auto). شايد با افزايش اطلاعاتم در مورد تكنيك عكاسي، اين قضيه هم حل شود. بهرحال چشم انتظار نظرات ساير دوستان نيز هستم.
    با تشكر

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

نقل قول نوشته اصلی توسط rezafh نمایش پست ها
    سلام

در مورد آقای دیوید هم چه عرض کنم
    شما اگر قبل از خرید دوربین کمی توی سایت جناب کن راکول مطالعه میکردید و حتی پول یک فول فریم رو بعلاوه ی یک یا چند لنز L داشتید بازهم D40 + 18-55 + SB600 رو تهیه میکردید ....

موفق باشید
    سلام
    من دی40 داشتم با همون لنز کیت....بغیر از مسایل اپشنال مثل موتور فکاس و .... از نظر کیفیت برایم خیلی قابل قبول بود.هنوز هم هستند کسانی که باهمین دوربین یا کنن 350 دی عکسهای فوق العاده ای میگیرند
    M.vatandoost، partow، rezafh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

شاید یه کمی نامربوط باشه: می دونین که نیکون در هر تنظیماتی، نویز ریداکشن اعمال می کند و دست شما نیست؟ ولی کنن اون طور نیست. دلیل این که عکاسان آسمان شب اکثرا به سمت کنن می رن اینه.
    اصلان نورقاسمی

كاربر جديد AliGhz آواتار ها
    تشکر کرده
    226

نقل قول نوشته اصلی توسط aslanaslan نمایش پست ها
    شاید یه کمی نامربوط باشه: می دونین که نیکون در هر تنظیماتی، نویز ریداکشن اعمال می کند و دست شما نیست؟ ولی کنن اون طور نیست. دلیل این که عکاسان آسمان شب اکثرا به سمت کنن می رن اینه.
    شما بر چه مبنايي اين را مي‌گوييد؟ اولين بار است كه چنين چيزي مي‌شنوم. بهتر است به يك منبع معتبر لينك بدهيد.
    AliModami، ashimashi و Aida_Nikon تشکر می‌کنند.
    علي‌اكبر قزويني
    www.alighazvini.com
    Nikon D40/ 18-55; 18-105VR/ Manfrotto 055DB+486RC2/ Nikon ML-L3 Remote
    MacBook Pro 15

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

سلام
    یعنی چی نویز ریداکشن دست شما نیست ؟ چه ربطی داره ؟
    اگر اشتباه نکنم دلیل اینکه عکاسان آسمان شب به طرف نیکون نمی رفتن این بود که سنسور دوربینهای نیکون (بغیر از چند دوربین اخیر مثل دی90 و دی300 و .. ) CCD بودند ولی سنسورهای کانن CMOS و این CCD در نوردهی طولانی دچار مشکل میشدند مثل هاله بنفش که در عکسهای دی60 دیده میشد ( فکر کنم توی تاپیک دی60 و دی40 درموردش بحث شده )
    http://www.akkasee.com/forum/showpos...&postcount=356
    و حالا نیکون به CMOS روی آورده و مشکلی هم نیست (اصلا)
    M.vatandoost، AliGhz و Aida_Nikon تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

http://www.astropix.com/HTML/I_ASTROP/NIK_CAN.HTM

http://astro.umsystem.edu/apml/ARCHI.../msg00002.html

http://www.dl-digital.com/astrophoto...kon-Noise.html

البته منم یکم تند رفتم... ببخشین...
    ولی یه دلیل دیگه هم هست: 14 بیت بودن دوربین های جدید کنون که یک نکته قوی هست در مقابل نیکون. (البته در astrophotography)
    و این که noise ccd ها به صورت نقطه ای هست ولی cmos ها به صورت باز تر و ناحیه ای هست که با صحبت هایی که شد، مهم نیست.
    یه چیز دیگه هم خوندم ولی زیاد مطمئن نیستم: کیفیت پایین تو low pass filter و در نتیجه حساسیت بالاتر کنن به IR نسبت به نیکن (گفتم ها مطمئن نیستم!)

یه چیز به نظر کم اهمیت تر: دوربین هایی مثل 40D کنن، بدنه فلزی و weather proof دارند در حالی که تو اون رنج قیمت و امکانات در نیکون دوربینی نیست. (مثلا D300، قیمتش بالاتره ولی تقریبا هم امکانات هستن)
    این نکته توسط «آکیرا فوجی» بار ها تاکید شده!

البته حرف منم همین جوری از خودم نبود:
    http://www.akkasee.com/forum/showpos...4&postcount=10
    ویرایش توسط AslanAslan : Wednesday 14 January 2009 در ساعت 19:19
    rezafh، AliGhz و Aida_Nikon تشکر می‌کنند.
    اصلان نورقاسمی

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

البته این قدر قاطع نمی تواند نظر داد.

دوربین های جدید ( 3 یا 4 دوربین اخیر ) کانن 14 بیت هستند ( همان طور که دوربین های جدید نیکون هم 14 بیت هستند )

بزرگ ترین تفاوت در بین سنسور ها بود که در حال حاضر نیست.

اما وقتی دوربینی را برای نوردهی بلند مدت و بستن پشت تلسکوپ نیاز دارید بنده 40 دی را پیشنهاد می کنم ( نه 50 دی و نه 450 دی و نه 1000 دی و نه ......... ) خیلی از اینها Cmos هستند اما ایده آل نیستند.خیلی از این ها 14 بیت هستند اما باز هم ایده عال نیستند.خلاصه برای هر کاری وسیله مناسب را انتخاب کنید.

اما اگر نه تفننی و هر از گاهی عکاسی شب می کنید نیکون های جدید ( مثل دی 300 و دی 90 ) بسیار هم عالی هستند.
    shabab، rezafh، AslanAslan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه mazdak آواتار ها
    تشکر کرده
    409

اصلان جان اتفاقا درست گفته بودی.
    نیکون در فایلهای خام دستکاری میکنه.
    البته این موضوغ رو چند بار در جاهای دیگه گفته بودم.علت اینکه عکاسان نجومی از نیکون زیاد استفاده نمی کنن این نیست که چون نیکون سی سی دی بود و کنون سی ماس
    سی ماس هم در نوردهیهای طولانی حاله بنفش تولید می کنه که اصولا ربطی به سی ماس بودن یا سی سی دی بودن نداره.
    نیکون همچنان فایلهای خام رو انگولک میکنه دلیلش هم کاهش نویزه.یعنی اکه حتی نویز ریداکشن رو هم غیرفعال کنید باز هم یک فیلتر نرمافزاری اعمال میشه (حتر در فایلهای رو)که معمولا ستاره ها رو اشتباها حذف میکنه.
    ویرایش توسط mazdak : Wednesday 14 January 2009 در ساعت 22:11
    AslanAslan تشکر می‌کند.
    مزدک مطهری

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

نقل قول نوشته اصلی توسط 1358963 نمایش پست ها
    اسلان جان اتفاقا درست گفته بودی.
    نیکون در فایلهای خام دستکاری میکنه.
    البته این موضوغ رو چند بار در جاهای دیگه گفته بودم.علت اینکه عکاسان نجومی از نیکون زیاد استفاده نمی کنن این نیست که چون نیکون سی سی دی بود و کنون سی ماس
    سی ماس هم در نوردهیهای طولانی حاله بنفش تولید می کنه که اصولا ربطی به سی ماس بودن یا سی سی دی بودن نداره.
    نیکون همچنان فایلهای خام رو انگولک میکنه دلیلش هم کاهش نویزه.یعنی اکه حتی نویز ریداکشن رو هم غیرفعال کنید باز هم یک فیلتر نرمافزاری اعمال میشه (حتر در فایلهای رو)که معمولا ستاره ها رو اشتباها حذف میکنه.

سلام
    البته فکر میکنم که نیکون دست از این کارش برداشته باشه.
    در دی 300 و دی 80 از ایزو 400 ، نویز ریداکشن فعال میشه و نمودارهای دپریوو هم کاملا اینو تایید میکنن.
    ولی بنظر میاد که در دی 90 اینجوری نباشه.

Persian، mazdak، ashkan 78 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه raffi آواتار ها
    تشکر کرده
    1142

با سلام
    به نظر بنده دو عامل تاثیر گذار در انتخاب انسانها وجود دارد اولیش عامل منطق است که وادار به جستجو و مقایسه جنس مورد نظر با رقبا و سبک و سنگین کردن ان است که امری واجب است و می توان برای ان قالب و چهارچوبی در نظر گرفت که مستقیما به شرایط و نیازهای افراد بستگی دارد مثلا برای بنده سرعت فکوس و زمان بین دو عکاسی و...
    اما عامل دوم که به نظر من تاثیر قوی تری دارد اسمش را عامل احساسی می گذارم که هیچ قالب و چهار چوب و منطقی ندارد و برای هر شخص کاملا خصوصی و مشخص می باشد مثل عشق به یک برند یا نام و حتی یک خصوصیت ظاهری که می تواند برای شخصی جذاب و دیگری دافعه ایجاد کند که نمونه ان در این فروم دوستی از ارم قرمز رنگ نیکون متنفر است و برای دیگری زیبا . با این تفاسیر اگر بنده بنا به هر دلیلی از یک مدل از برندی خوشم بیاد هزار ویک دلیل منطقی و غیر منطقی بیاورند که این مناسب و خوب نیست بنده احتمال زیاد به خرجم نخواهد رفت .حالا دوست عزیز شما باید بین این دو نیرو تعادلی بر قرار کنید تا هم احساس شما و هم منطق شما راضی باشد تا در اینده با هر مشکلی به فکر تعویض نیفتید و ختم کلام باید یه جورائی عاشق دوربینتم باشی. (و امروزه هر کدام را انتخاب کنی باور کنید در استفاده های غیر تخصوصی هیچ تفاوتی احساس نمی کنید)
    e_razi تشکر می‌کند.

صفحه 2 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین