صفحه 6 از 9 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 84
Like Tree172تشکر

موضوع: انتخاب بين كانن و نيكون براي يك آماتور

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    خواهش میکنم
    چیزی که من می بینم خروجی آنقدر به هم نزدیک است که زیاد ارزش وقت صرف کردن و مقایسه های میلی متری ندارد. البته متاسفانه پست های قبلی را مطالعه نکردم و نمی دانم شما دوربین را برای چه نوع عکاسی احتیاج دارید اما در حالت کلی یک عکاس آماتور (به معنای تازه کار و همانطور که از نام تاپیک بر می آید) در شرایط میدانی قرار نیست کاری را با یکی از این دو مدل دوربین انجام دهد که با دیگری نتوان انجام داد. برای شخص من در انتخاب بدنه، ارگونومی آن ، نوع ارتباطی که من به عنوان عکاس با بدنه دوربین برقرار می کنم ، موجود بودن و اقتصادی بودن لنز های وابسته به آن و ... از چند درصد رزولوشن یا دینامیک رنج کمتر یا بیشتر بسیار مهم تر هست چون شما هنگام عکاسی در کنار دانش فنی و سواد بصری مقدار زیادی نیاز به ایجاد شدن حس هنری و دید خلاقانه دارید و در این مواقع یک بدنه که شما با آن حس خوبی دارید قطعا خودش را نشان خوهد داد.

موفق باشید.
    باز هم ممنون از لطفتان
    بیشتر علاقه مند هستم که کار پرتره در فضای داخلی و پرتره محیطی در فضای باز بیرون انجام دهم
    DELL تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    باز هم ممنون از لطفتان
    بیشتر علاقه مند هستم که کار پرتره در فضای داخلی و پرتره محیطی در فضای باز بیرون انجام دهم
    در این صورت منطقی تر این است که مبنای انتخاب خود را بر اساس لنز هایی که می توانید تهیه کنید قرار دهید چون در این ژانر اختلاف خروجی دو دوربینی که مورد بحث هستند به سختی به چند درصد می رسد ولی لنز تاثیر بسیار مهمی در خروجی شما خواهد داشت.
    hossein_ashrafi تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

سلامی دوباره ببخشید دوباره مزاحمتون میشم
    بعد از فرمایش دوستان رخصوص مقایسه عکس های راو دوربین ها متوجه شدم که تفاوت های خیلی خفیفی بین عکس های کنون و نیکون وجود داره تو نمونه فایل های Raw هر دو برند
    اما ظاهرا سنسور کنون تقریبا حدود 20% داینامیک رنج پایین تری داره و تو عکاسی منظره طیف بالای داینامیک رنج به درد می خوره - حالا با این حساب
    1- اگر این طوری هست اون وقت همه باید نیکون رو انتخاب کنند که تو فایل Raw تفاوتی ملموسی بین خروجی فایل راو کنون و نیکون نیست ولی نیکون داینامیک رنج بالاتری داره و به جاش به درد می خوره ( نه ؟ ) آیا به این شکل نیست ؟ پس چرا گزینه انتخاب فنی کنون پیش می یاد ؟؟؟؟؟؟؟
    2- اگر موضوع اختلاف لنزهای هر دو برند کنون و نیکون باشه ظاهرا شاید بیش از 90% لنزهای پر کاربرد و هر دو برند داره . خوب الان اختلاف کیفیت و مشخصات لنزهاشون خیلی باهم متفاوته که باعث میشه هر کسی یکی از برند ها رو انتخاب کنه ؟ یا قیمت ؟ یا صرفا حس اولیه ؟
    واقعا چیه با این حساب موضوع انتخابش ؟؟؟؟
    خوب کسی که می خواد انتخاب کنه باید یه آینده نگری هم بکنه

كاربر همراه
    تشکر کرده
    951

بعد از فرمایش دوستان رخصوص مقایسه عکس های راو دوربین ها متوجه شدم که تفاوت های خیلی خفیفی بین عکس های کنون و نیکون وجود داره تو نمونه فایل های Raw هر دو برند
    اما ظاهرا سنسور کنون تقریبا حدود 20% داینامیک رنج پایین تری داره و تو عکاسی منظره طیف بالای داینامیک رنج به درد می خوره - حالا با این حساب
    1- اگر این طوری هست اون وقت همه باید نیکون رو انتخاب کنند که تو فایل Raw تفاوتی ملموسی بین خروجی فایل راو کنون و نیکون نیست ولی نیکون داینامیک رنج بالاتری داره و به جاش به درد می خوره ( نه ؟ ) آیا به این شکل نیست ؟ پس چرا گزینه انتخاب فنی کنون پیش می یاد ؟؟؟؟؟؟؟
    2- اگر موضوع اختلاف لنزهای هر دو برند کنون و نیکون باشه ظاهرا شاید بیش از 90% لنزهای پر کاربرد و هر دو برند داره . خوب الان اختلاف کیفیت و مشخصات لنزهاشون خیلی باهم متفاوته که باعث میشه هر کسی یکی از برند ها رو انتخاب کنه ؟ یا قیمت ؟ یا صرفا حس اولیه ؟
    سلام
    اگر قبلا از ه برندی دوربین داشتین شاید انتخاب مجدد اون برند کمک میکنه به راحتی کار
    همین
    هر دو برند دوربین هایی در یک سطح دارند و لنزهای خوب و بد
    خلاصه حس اولیه و اینکه دوستان شما چه برندی دارند که بتونین لنز قرض بگیرید
    در هر سطحی که بخواین کار کنید هردو برند محصولات مشابه با حدود قیمتی یکسان دارند
    hossein_ashrafi تشکر می‌کند.
    Nikon D750

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

و هنوز شما درگیری !!
    1. همه چیز که دینامیک رنج نیست !
    2. بستگی به ژانر مورد نظر داره. گاهاً در یک ژانر لنزی خاص از یک برند خاص برتری داره بعنوان مثال 14-24 نیکون در ژانر منظره

من هنوزم رو حرفم هستم، انتخاب بین کنون و نیکون، انتخاب بین پژو و سمنده. والسلام.
    iman sabbaghian، peacekeeper و hossein_ashrafi تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

این سوالها انقدر هم اماتوری نیست!
    حتی حرفه ای ها هم به این مسایل اهمیت نمیدن برادر من!
    ملاک درست برای اماتور اینه که بره دوربین فروشی محل، هر برند آفر های بهتری داشت، یا تخفیف بهتری میدادن بگیرتش خلاص!

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.Zallaghi نمایش پست ها
    گاهاً در یک ژانر لنزی خاص از یک برند خاص برتری داره بعنوان مثال 14-24 نیکون در ژانر منظره
    یا مثلا 11-24 کنون در همین ژانر
    DELL، Amin Zarif، Nima Sadigh و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

تفاوت در زمینه های دیگر نیز وجود دارند. مخصوصا نحوه کار با دوربین. کافی هست یک بار بدنه ها را دست بگیرید تا ببینید نحوه تغییر تنظیمات در کدام یک منطقی تر است. مثلا در یک از این برند ها برای تغییر برخی تنظیمات نیاز به گرفتن همزمان یک دکمه و چرخاندن یکی از چرخنده هایش را دارید. در دیگری، تغییر تنظیمات به این شکل دیده نمی شود.
    چیدمان منوها و پیچیدگی آنها هم می توانید برخی را کلافه کند.

من شخصا یکی از دلایلم برای اینکه برند x را بیشتر قبول داشته باشم همین موارد بالا است. البته در روز اولی که دوربین را خریدم شاید به دلایل دیگری به سمت آن برند کشیده شدم.
    Dariush Chegini، Mahdi.A.Tabar و hossein_ashrafi تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    مثلا در یک از این برند ها برای تغییر برخی تنظیمات نیاز به گرفتن همزمان یک دکمه و چرخاندن یکی از چرخنده هایش را دارید.
    البته آقا نیما بعنوان مثال فرمودن ولی جهت اطلاع عزیزان یه گزینه توی منو هست که میشه این مورد رو کنسل کرد و میشه فقط با یکبار فشردن و رها کردن دکمه (مثلأ ایزو)، با چرخانک مقدارش رو تغییر داد

ارادت داریم نیما خان
    Nima Sadigh، MahBaz، peacekeeper و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.Zallaghi نمایش پست ها
    2. بستگی به ژانر مورد نظر داره. گاهاً در یک ژانر لنزی خاص از یک برند خاص برتری داره بعنوان مثال 14-24 نیکون در ژانر منظره
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    یا مثلا 11-24 کنون در همین ژانر
    احتمالا 14-24 رو با توجه به آپرچر 2.8 و قیمت بسیار پایین تر گفتن وگرنه اگر پول باشه و نیاز به دیافراگم 2.8 نباشه 11-24 چرا که نه.....

واقعا لنز 11-24 لنز جالبیه اگر بخوایم تو کراپدار معادل این 11 رو داشته باشیم باید یک لنز با فوکال 6.875 داشته باشیم.
    Mahdi.A.Tabar و hossein_ashrafi تشکر می‌کنند.
    مهدی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

خوب با این حساب یه نظر دسته جمعی دوستان بفرمایند بدون احتساب لنز ها (چون بررسی اون جای دیگه ای هست . انتخاب بر اساس لنز مورد نظر برای انتخاب برند دیگه میشه موضوع لنزها) کیفیت خروجی بادی های هم رده کنون و نیکون تفاوت ملموسی دارند یا ندارند ؟

خوب وقتی Jpeg و یا Raw عکاسی می کنید ؟
    تا حالا انصافا کسی بوده که بدون احتساب بحث مالی (چون در اینجا تو خرید اول انتخاب میشه) دوست داشته باشه بره به سمت اون یکی برند و به نا به دلایلی ؟؟؟( اگر دوست داشتین تو صفحه شخصی هم میشه جواب بدید) و به چه دلیلی؟

به نظر بنده کارکردن با منو و تنظیمات و آرگنومی به مرور تبدیل به عادت و ازبر میشه اونی که مهمه اینه که :

بعدا نگیم اه اینو نمی دونستم کاش با اون یکی برند شروع می کردم یا جلو می رفتم ؟ خوب تغییر برند شاید خنده دار و یا خیلی پر هزینه باشه

صفحه 6 از 9 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین