صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 47
Like Tree86تشکر

موضوع: تعداد نقاط فکوس

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: ز کدوم نقطه فوکوس دوربینتون بیشتر استفاده میکنید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Daruosha نمایش پست ها
    این چند وقتی که من نبودم انگار دنیا خیلی پیشرفت کرده!!!! Canon EOS 1Ds Mark III کی release شد دیگه؟؟ پس چرا هیچ جا من خبری در این مورد ندیدم؟!؟ اول فکر کردم اشتباه تایپی هست و منظور EOS 1D Mark III بوده، بعد رفتم دیدم که 1D Mark III اصلا سیستم Eye Control نداره!

جریان چیه؟
    به به ببین کی اینجاس ؟

خوش اومدی استاد ، بابا دلمون پوسید کجایی شما ؟

آقا اون s اشتباه تایپی بنده بود....شرمنده......عادت کردیم به Canon EOS 1Ds Mark گفتن.....:)

اما Canon EOS 1D Mark این سیستم رو داره ها ...!
    Daruosha تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

نادر جان و کاوه عزیز، دل من بیشتر برای شما و این فورم تنگش شده بود. ممنون.

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    اما Canon EOS 1D Mark این سیستم رو داره ها ...!

تا جایی که مطالعه کردم (تقریبا اون 63 صفحه white paper را حفظ هستم) همچین سیستمی نداره!! البته حاضرم شرط ببندم:biggrin:
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    14101

نادر جان و کاوه عزیز، دل من بیشتر برای شما و این فورم تنگش شده بود. ممنون.

تا جایی که مطالعه کردم (تقریبا اون 63 صفحه white paper را حفظ هستم) همچین سیستمی نداره!! البته حاضرم شرط ببندم:biggrin:
    اما من فکر میکردم داره ، اگر تو بگی نداره من هم میگم نداره ، اما خیلی جا ها درباره این سیستم خوانده بودم ، داریوش اطمینان داری که نداره ؟ هرچی به مغزم فشار میارم همین دوربین بود ..... چی بگم نمی دونم اصلا!
    Daruosha تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    داریوش اطمینان داری که نداره ؟ هرچی به مغزم فشار میارم همین دوربین بود ..... چی بگم نمی دونم اصلا!
    عرض کردم: "تا جائی که می دانم و مطالعه کردم EOS 1D Mark III سیستم eye control ندارد."

ببین با EOS 3 اشتباه نگرفتی!!
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    14101

عرض کردم: "تا جائی که می دانم و مطالعه کردم EOS 1D Mark III سیستم eye control ندارد."

ببین با EOS 3 اشتباه نگرفتی!!
    نه نداره....

کلی گشتم اما نداره......:(

شاید تو خواب دیدم :biggrin: اما به جان کاوه با مسعود قدیری درباره اش حرف زدم ، با یکی دو نفر از بچه های فروم هم جرف زدم ، عجیبه ، یعنی من با چی اشتباه گرفتم ؟

ندارد........

به نظرم قاطی کردم ، همین بود ها ، اما الان نیست ، چطوریه نمیدونم ، شاید مسعود فکر کرده EOS 3 رو گفتم ، اون داره ؟
    Daruosha و a.g g.a تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

تشکر کرده
    1873

البته هر انسانی گاهی اوقات اشتباه می کند. سخت نگیر. مهم این است که اصلاح شد. فکر کنم تنها بدنه حرفه ای دارای eye control فقط EOS 3 باشد. (45 نقطه AF).

اما در مورد اینکه چرا تعداد نقاط فوکوس بیشتر بهتر است می توان به object tracking بهتر، کادر بندی راحت تر (فوکوس بدون کادر بندی دوباره)، افزایش دقت فوکوس در حالت چند نقطه ای و ... اشاره کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    به به داريوش خان عزيز

توي تاپيك سفرهاي گروهي سراغت رو گرفتم كسي جواب نداد مشكوك شدم. هر چي SMS هم برات فرستادم برگشت خورد گفتم شايد جلاي وطن كرده اي ( آره ؟ )

در هر صورت خوشحال شدم كه اسمتو اينجا آوردم و انگار كه موتو آتيش زدن پيدات شد. :biggrin: ( جناب هژير آذر به خدا توبه ... از off topic زدن توبه :( )

هر چند افتخار دیدار شما را نداشته ام، اما ارادت خاصی برایتان قائل هستم. ممنون که به یاد من هستید.
    Kaveh Ghobadi و farhad44 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

البته هر انسانی گاهی اوقات اشتباه می کند. سخت نگیر. مهم این است که اصلاح شد. فکر کنم تنها بدنه حرفه ای دارای eye control فقط EOS 3 باشد. (45 نقطه AF).

.
    و البته Canon EOS 30 با 7 نقطه:

کد:
    http://www.canon-europe.com/For_Home/Product_Finder/Cameras/SLR/EOS_30/
    Daruosha تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1873

Eos 30 & 30v بدنه های حرفه ای نیستند و نیمه حرفه ای محسوب می شوند.
    farhad44 تشکر می‌کند.

كاربر همراه raffi آواتار ها
    تشکر کرده
    1142

پیش فرض تعداد نقاط فکوس

با سلام به دوستان عزیز

چندین ماه است که این سوال را می خواستم مطرح کنم که اساسا در عکاسی های اسنپ شات یا کاملا روزمره
    عکاس به چند عدد از این نقاط نیاز مند است و ایا برای استفاده از این نقاط به طور صحیح یا بهتر بگویم مناسب دوربین ها توانائی لازم را دارند ؟ . به طور مثال بنده با دوربین دوستم دی 400 هر گاه به طور اتومات در انتخاب نقاط فکوس عکاسی می کنم اعصابم به کلی خورد می شود چرا؟ چون باید چندین مرتبه عمل فکوس انجام شود تا نقطه دلخواه که اکثرا وسط است انتخاب شود یا اینکه به صورت دستی نقطه وسط اانتخاب شود. (در نیکون دی 80 گویا بهتر است چون هر وقت بار دوم شاتر را تا نیمه می فشردم نقطه وسط انتخاب می شد) خب حالا با این تفاسیر به نظر شما تعداد این نقاط برای چه منظوری است ؟ و اصولا این نقاط در چه مواردی تماما فعال می شوند؟
    منون از شما عزیزان

تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: تعداد نقاط فکوس

نقل قول نوشته اصلی توسط raffi نمایش پست ها
    با سلام به دوستان عزیز

چندین ماه است که این سوال را می خواستم مطرح کنم که اساسا در عکاسی های اسنپ شات یا کاملا روزمره
    عکاس به چند عدد از این نقاط نیاز مند است و ایا برای استفاده از این نقاط به طور صحیح یا بهتر بگویم مناسب دوربین ها توانائی لازم را دارند ؟ . به طور مثال بنده با دوربین دوستم دی 400 هر گاه به طور اتومات در انتخاب نقاط فکوس عکاسی می کنم اعصابم به کلی خورد می شود چرا؟ چون باید چندین مرتبه عمل فکوس انجام شود تا نقطه دلخواه که اکثرا وسط است انتخاب شود یا اینکه به صورت دستی نقطه وسط اانتخاب شود. (در نیکون دی 80 گویا بهتر است چون هر وقت بار دوم شاتر را تا نیمه می فشردم نقطه وسط انتخاب می شد) خب حالا با این تفاسیر به نظر شما تعداد این نقاط برای چه منظوری است ؟ و اصولا این نقاط در چه مواردی تماما فعال می شوند؟
    منون از شما عزیزان
    هرچند درست متوجه نشدم اما تعداد نقاط بیشتر گاهی بسیار بسیار راهگشا خواهد بود.

فکر کنید می خواهید بر روی چشم های یک نفر فوکوس کنید.کادر را می بندید و می بینید که هیچ کدام از 9 نقطه فوکوس شما بر روی چشم نیست!چاره چیست؟داشتن یک دوربین با تعداد نقاط فوکوس بیشتر.یا اینکه ابتدا با نزدیک ترین نقطه فوکوس کنید و بعد کادر را به بالا و یا پایین ببرد ( همزمان که دکمه شاتر را تا نیمه فشار داده اید )

بنده هیچ گاه اجازه نداده ام که دوربین تصمیم بگیرد که کجا فوکوس کند اصولا به نظرم کار اشتباهی است.شما هستید که می دانید کجا برایتان هم است و کجا باید شارپ ترین نقطه کادر باشد.

یا مثلا از یک جسم متحرک ( خودرو و یا پرنده و کودک و .... ) می خواهید عکاسی کنید اما اگر تعداد نقاط کم باشد باز هم مشکل خواهید داشت.

اصولا تا به حال به دوربین نسپرده ام که کجا را فوکوس کند.عکاس باید انتخاب کند.در مورد لنداسکیپ شاید این انتخاب خوب باشد اما باز هم بنده استفاده نمی کنم.
    Arash، Mashhadi Vahid، Shafy و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین