صفحه 169 از 176 نخستنخست ... 69 119 159 165 166 167 168 169 170 171 172 173 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,681 تا 1,690 , از مجموع 1758
Like Tree2162تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي کانن

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

بازم ممنون عذرمیخوام من مجدد سوال می کنم چون آخر ماه قصد خرید دارم و واقعآ گیج شدم با مقایسه عکس های گرفته شده و پیشنهادهای که شده. به نظر شما منطقی هست به جای 50mm f1.8 stm من لنز 50mm f1.4 usm رو بخرم؟ باتوجه به مشکل خنگ زدن فوکوس که شایع هست در f1.8 و شارپ نبودن تصاویر تو شرایط نوری ضعیف indoor. به نظر شما 50mm 1.4 تصاویر شارپ تر چه در محیط داخلی چه خارجی میده که ارزش هزینه بیشتر رو داشته باشه؟ چون اولویت خرید لنز جدید برای من عکاسی پرتره قدی و صورت و اشیا چه در محیط داخل چه بیرون هست و تصاویر بسیار شارپ و بوکه زیبا اهمیت زیادی برام داره و باقی نیازها عکاسی منظره رو میشه با 55-18 سازش کرد تا بعد. و اینکه یه دوستی 85mm f1.8 usm رو پیشنهاد داده بود. به نظر شما دوستان عزیز که قطعآ تجربه بیشتری دارید و با این لنزها عکاسی کردید خرید کدوم منطقی تره؟ بادی 700d

كاربر همراه naghli آواتار ها
    تشکر کرده
    668

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanm نمایش پست ها
    بازم ممنون عذرمیخوام من مجدد سوال می کنم چون آخر ماه قصد خرید دارم و واقعآ گیج شدم با مقایسه عکس های گرفته شده و پیشنهادهای که شده. به نظر شما منطقی هست به جای 50mm f1.8 stm من لنز 50mm f1.4 usm رو بخرم؟ باتوجه به مشکل خنگ زدن فوکوس که شایع هست در f1.8 و شارپ نبودن تصاویر تو شرایط نوری ضعیف indoor. به نظر شما 50mm 1.4 تصاویر شارپ تر چه در محیط داخلی چه خارجی میده که ارزش هزینه بیشتر رو داشته باشه؟ چون اولویت خرید لنز جدید برای من عکاسی پرتره قدی و صورت و اشیا چه در محیط داخل چه بیرون هست و تصاویر بسیار شارپ و بوکه زیبا اهمیت زیادی برام داره و باقی نیازها عکاسی منظره رو میشه با 55-18 سازش کرد تا بعد. و اینکه یه دوستی 85mm f1.8 usm رو پیشنهاد داده بود. به نظر شما دوستان عزیز که قطعآ تجربه بیشتری دارید و با این لنزها عکاسی کردید خرید کدوم منطقی تره؟ بادی 700d
    قطعا هر چه بیشتر پول بدید بیشتر آش میخورید.البته خوشحالم که به این نتیجه رسیدید.لنز 85mm از کیفیت عکس و شارپنس بهتری برخوردار هست و فوکال این لنز برای پرتره هم بهتر و تخصصی تره.اما جهت استفاده از این لنز جهت پرتره قدی در محیط داخل بدلیل فوکال بلندی که داره و کمبود جا برای گرفتن فاصله مناسب از سوژه و اینکه دوربین شما که فول فریم نیست،نسبت به 50mm مشکل ساز خواهد بود.البته من خودم هنگام خرید بین این دو لنز خیلی تحقیق کردم.برخی دوستان از کیفیت خروجی عکس و کندی فوکوس 50mm F1.4 گلایه داشتند ولی از 85mm خیر.
    در نهایت من 85mm گرفتم و بسیار راضیم. و برای فضاهای داخلی هم 50mm F1.8 STM(البته فوکوس این لنز هم اونقدرها که میگن گیج نمیزنه.شاید دوستان با نسخه قدیمیش اشتباه گرفتن!)
    Nima Sadigh و ehsanm تشکر می‌کنند.
    Ehsan Parsania
    Canon EOS 70D +Eos m3+ Lens EF 70-200 F/2.8 IS II +Lens EF-s 18-135 STM + EF 85mm F/1.8 USM + EF 50mm F/1.8 STM + Sunpak 5000AF TTL Flash + Manfrotto MK190XPRO4+MHXPRO 3Way

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanm نمایش پست ها
    از قضا فوکوس 50 نسخه اس تی ام از نسخه اف 1.4 دقیق تر و تر و تمیز تر هست و همچنین از نظر شارپنس هم در دیاف های باز تفاوت خاصی با نسخه 1.4 ندارد (اینجا را ببینید) .اما به طور کلی لنز 50 برای پرتره قدی مناسب نیست و اونطور که شما میخواهید سوژه را از پس زمینه جدا نمی کند. برای این کار به نظر من بهتر هست اگر بودجه اجازه می دهد سراغ 85 اف 1.4 برند های غیر کنونی بروید و اگر نه 85 کنون همانطور که فرموندند انتخاب مناسبی هست .
    M.Nouri، naghli و ehsanm تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

لنز 50میلیمتری کنون f/1.4 برای 24 سال پیش است. زمانی لنز خوبی بود و خیلی ها ار آن راضی بودند. ولی الان با توجه به قیمت، ارزش خرید آن کم شده است و کاربران راضی کمتری دارد.
    کنونی ها از این نظر دچار کمبود لنز نرمال هستند. البته روی دوربین کراپ، این لنز معادل 85 می شود که لنز تله محسوب می شود.
    85 1.8 یکی از بهترین لنزهای کنون به نسبت قیمت است. اگر با تله بودن بیش از حد آن روی دوربین 700d مشکل نداشته باشید انتخاب بسیار خوبی می باشد.
    DELL، masoud_cpu، naghli و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

سلام
    دوستان من واقعا گیج شدم میخوام اولین لنز زوم را برای دوربین 70d کنون خریداری کنم و نظرم روی لنز Canon EF 70-200mm F/2.8L IS II USM می باشد اما یکی میگه در بعضی دیاف ها اوضاش داغونه یکی میگه مشکل فوکوس دارن واقعا موندم بخرم یا نخرم واقعا کمکم کنید من تجربه خرید ندارم و اینکه اشکالات تخصصی را تشخیص نمیدهم لطفا راهنمایی بفرمایید مهمتر اینکه از اینرنت خریداری میکنم . البته 50 مم و 18-135 کیت هم دارم . اگر کیفیت f با هم فرق میکنند کام بهترین کیفیت را دارد . میدونم نمیشود نسخه پیچید (جمله ای که قبل از هر راهنمایی در این انجمن زیاد به چشم میخورد ) سپاس

كاربر فعال Afshin.Prt آواتار ها
    تشکر کرده
    6024

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud_cpu نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من واقعا گیج شدم میخوام اولین لنز زوم را برای دوربین 70d کنون خریداری کنم و نظرم روی لنز Canon EF 70-200mm F/2.8L IS II USM می باشد اما یکی میگه در بعضی دیاف ها اوضاش داغونه یکی میگه مشکل فوکوس دارن واقعا موندم بخرم یا نخرم واقعا کمکم کنید من تجربه خرید ندارم و اینکه اشکالات تخصصی را تشخیص نمیدهم لطفا راهنمایی بفرمایید مهمتر اینکه از اینرنت خریداری میکنم . البته 50 مم و 18-135 کیت هم دارم . اگر کیفیت f با هم فرق میکنند کام بهترین کیفیت را دارد . میدونم نمیشود نسخه پیچید (جمله ای که قبل از هر راهنمایی در این انجمن زیاد به چشم میخورد ) سپاس
    درود
    من نمیدانم کاربردتون چست ولی پیشنهاد میکنم کمی بیشتر جستوجو کنید، شما یک راست رفتید سراغ لامبورگینی!
    من جای شما بودم و اگر به فاصله کانونی بیشتر از 135 نیاز داشتم از لنز خوب 55-250 (NIFTY 2 Fifty) آغاز میکردم .
    پاینخد باشید
    DELL تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام و خسته نباشید
    بنده برای طبیعت و گاهی هم پرتره میگیرم ، دوربین 40d
    میخواستم بدونم برای این کار این لنز چطور هستش ؟
    Canon EF 50mm F/1.8 STM
    طبیعتا فک کنم برای پرتره خوب باشه ، اما آیا برای طبیعت هم مناسب هستش ؟
    ممنون از شما

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط arashmgs نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید
    بنده برای طبیعت و گاهی هم پرتره میگیرم ، دوربین 40d
    میخواستم بدونم برای این کار این لنز چطور هستش ؟
    Canon EF 50mm F/1.8 STM
    طبیعتا فک کنم برای پرتره خوب باشه ، اما آیا برای طبیعت هم مناسب هستش ؟
    ممنون از شما
    برای پرتره لنز بسیار خوبیست و کاملا ارزش قیمت پرداختی را دارد ولی برای طبیعت کمی فاصله کانونی آن روی کراپ بلند است.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

سلام دوستان گرامی

من بتازگی وارد عکاسی با دوربین های لنز خور شدم

نیاز به راهنمایی بابت خرید لنز دارم

برای شروع دوربین کانن 1300دی با لنز 18-55 آی اس2 خریدم

ی لنز همه کاره میخام،برای طبیعت و پرتره و عکاسی تبلیغاتی (عکس از فرش)
    باید دقت و وضوح بالایی داشته باشه و رنگ ها رو خیلی خوب نمایش بده با کمترین میزان تاری و محوشدگی
    و فوکوس دقیقی داشته باشه
    و مناسب عکس گرفتن توی سوله کارخانجات از ماشین آلات و خط تولید قالیبافی باشه (اصولا نور سوله مزخرفهفتوسط پرژکتور نورپردازی میکنن)
    و قابلیت فوکوس دستی داشته باشه

سال بعد هم بدنه کانن 6دی میخرم، میخام کاملا در حد و اندازه اون هم باشه، نهایتا تا دو میلیون

ی لنز هم تا یک و دویست معرفی کنید که اگه نتونستم دو تومنی رو بخرم،اینو جایگزینش کنم

ممنون
    ویرایش توسط smr_sajadi : Friday 14 April 2017 در ساعت 02:49

كاربر همراه BRAD آواتار ها
    تشکر کرده
    645

دوست عزیز از اونجایی که میخواید سال بعد فول فریم بخرید بهتره از الان یه لنز EF بگیرید که بتونید هم روی 1300d و هم روی 6d استفاده کنید. البته قیمتش از دو میلیوت تومن بیشتره ولی الان لنز دیگه یی به ذهنم نمیرسه که همه کاره باشه و ارزون باشه
    اگه بخواید عکاسی پرتره کنید لنز خوبیه ولی بخاطر فاصله کانونیش برای طبیعت آنچنان جوابگو نیست

رنگها و تاری و محوشدگی که شما مد نظرت بود بیشتر به عکاسی و عکاس و مهارتش برمیگرده.. نه اینکه لنز و دوربین دخیل نباشه، ولی تأثیر عکاس خیلی زیاده مخصوصاً روی خروجی رنگها
    smr_sajadi تشکر می‌کند.
    ال سی دی دوربین با کیفیت‌ترین ال سی دی دنیاست!