صفحه 159 از 176 نخستنخست ... 59 109 149 155 156 157 158 159 160 161 162 163 169 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,581 تا 1,590 , از مجموع 1758
Like Tree2162تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي کانن

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    108

نقل قول نوشته اصلی توسط niknam_eh نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم. نمیدونم سوالم رو در جای درستی مطرح کردم یا نه. اگه اشتباه کردم پیشاپیش پوزش میطلبم.

بنده قصد خرید دورین 70دی رو دارم. اصلی ترین کار من عکس های لنداسکیپ و منظره است. و گاهی هم پرتره. البته همین پرتره ها هم در فضای باز . کلا کاری به استدیو و سالن ندارم به همین دلیل فکر میکنم به f هاب پایین بیشتر نیاز داشته باشم.لنز همراه دوربین 18 135 است. ظاهرا هم برای منظره مناسبه هم برای پرتره. ولی آیا F 3.5-5.6 برای این کار مناسبه؟ ایا نمیشه با مثلا دو تا لنز با f های کمتر به حدود این فاصله کانونی رسید؟ از طرفی میخوام از همین اول لنز خوب بگیرم تا این که بعدا نخوام لنز عوض کنم. یا حد اقل برنامه ریزی کنم الان یه لنز بگیرم بعدن یکی دیگه که تکمیلش کنم. با شرایط فعلی حداکثر 5 ملیون بودجه دارم برای بدنه و لنز.

سوال دوم این که در مورد لنز های پرایم ، چون تا حالا فقط با لنز زوم کار کردم درکش برام خیلی سخته که فقط مجبور باشم با فوکال ثابت عکس بگیرم. به نظر شما جذابیت های این لنز ها به حدی هست که بتونم بهش عادت کنم؟

سوال سوم چند جا شنیدم که از لنز ماکرو برای عکس پرتره استفاده میکنند. مثلا با ماکرو 100 برای پرتره مناسبه؟ محاسن و معایبش چیه؟ برای کار من که خارج از اتلیه هستم چطور؟

ببخشید سوالاتم زیاد شد . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    سلام
    در مورد دیافراگم که فرمودید، فکر میکنم الزامی ندارید برای اف های ثابت آنهم اف های باز!(بخوانیم گران!) برای طبیعت، چه بسا برای رسیدن به شرایط هایپرفوکال مجبور خواهید بود دیافراگم رو تا حد مطلوب ببندید.مگر اینکه بخاطر پرتره و ایزوله کردن سوژه از بک گراند نیازمند دیاف باز باشید. (غرض تنها دوری از هزینۀ بیش از حده و الا در صورت عدم وجود مشکل در مورد هزینه همیشه خواهم گفت بهترین(گران ترین!) و به روز ترین رو تهیه کنند دوستان)

در مورد 100 ماکرو بله. 100، به علت نوع تصویری که لنزهای بلند در پرتره (شات بسته حتی در حد چوکر! تا سرو شانه..) ایجاد میکنند (تفاوت مثلاً 70-80 مم با 200 مم کاملاً واضحه) و ماکرو، تنها به خاطر نمایش هرچه بیشتر جزئیات موجود در چهره، به این معنا که ماکرو رو بیشتر در پرتره های پر آرایش به کار میگیرند آنهم به دلایل تبلیغاتی کار که مد نظر مشتریست. بنابراین شاید گاهی با استفادۀ بیجا، منجر به دردسر بیشتر عکاس برای رفع عیوب پوست و ... در پست پروسس هم بشود.

موفق باشید.
    ویرایش توسط *HMN* : Wednesday 25 November 2015 در ساعت 01:53

كاربر همراه niknam_eh آواتار ها
    تشکر کرده
    244

نقل قول نوشته اصلی توسط *HMN* نمایش پست ها
    سلام
    در مورد دیافراگم که فرمودید، فکر میکنم الزامی ندارید برای اف های ثابت آنهم اف های باز!(بخوانیم گران!) برای طبیعت، چه بسا برای رسیدن به شرایط هایپرفوکال مجبور خواهید بود دیافراگم رو تا حد مطلوب ببندید.مگر اینکه بخاطر پرتره و ایزوله کردن سوژه از بک گراند نیازمند دیاف باز باشید. (غرض تنها دوری از هزینۀ بیش از حده و الا در صورت عدم وجود مشکل در مورد هزینه همیشه خواهم گفت بهترین(گران ترین!) و به روز ترین رو تهیه کنند دوستان)

در مورد 100 ماکرو بله. 100، به علت نوع تصویری که لنزهای بلند در پرتره (شات بسته حتی در حد چوکر! تا سرو شانه..) ایجاد میکنند (تفاوت مثلاً 70-80 مم با 200 مم کاملاً واضحه) و ماکرو، تنها به خاطر نمایش هرچه بیشتر جزئیات موجود در چهره، به این معنا که ماکرو رو بیشتر در پرتره های پر آرایش به کار میگیرند آنهم به دلایل تبلیغاتی کار که مد نظر مشتریست. بنابراین شاید گاهی با استفادۀ بیجا، منجر به دردسر بیشتر عکاس برای رفع عیوب پوست و ... در پست پروسس هم بشود.

موفق باشید.
    پس با این حساب نظرتون راجب ترکیب 18-135 و یه پرام 50 یا 85 چیه؟
    یا این که مثلا 15 85 و یه پرام سریع ؟
    قطعا میدونم که 15 85 به علت واید بودنش برای لند اسکیپ خیلی مناسبه ولی با توجه به اختلاف قیمت قابل ملاحظه ای که با 18 135 داره، آیا به صرفه هست؟
    اگه به فرض 18 135 بگیرم، تا چ حد جواب گو خواهد بود و آیا بعدا مجبور میشم که به فکر لنز های بهترباشم؟
    تا مپنداری فلک روزی به کس ارزان دهد
    جان ستاند در بها گردون به هر کس نان دهد
    ابر و گل در پرده گویندت حدیثی کاسمان
    سازدت گریان گرت یک دم لب خندان دهد

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

جواب سوال شما برای انتخاب لنز به این بستگی داره که چقدر به عکسهایتان اهمیت میدهید. اصلا چقدر عکسهای شما برایتان مهم است و اینکه میخواهید عکسهای خوب بگیرید یا عکسهای عالی!
    اگر با ارزشترین عکسهایتان عکسهای اسنپ شانتتان و یا عکسهایی که در مسافرت یا مهمانی میگیرید هستند همان ۱۸-۱۳۵ مناسب است. ولی اگر به دنبال عکسهای خیلی خوب هستید شاید ترکیب ۱۰_۱۸ و۸۵ یا ۵۰ مم مناسب باشد. اگر نگران این فاصله خالی هستید شاید یک ۱۸_۵۵ کار را راه بیندازد.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    61

سلام عرض ارادت خدمت دوستان
    یک بدنه 70D برای یکی از دوستان دارم میگیرم ،برای لنزش الان یک لنز ۱۵-۸۵ دست دو، یکی از سایت ها برای فروش گذاشته به قیمت ۱ میلیون ،به گفته فروشنده لنز سالمه و ۶ماه هم گارانتی میکنن البته میگن آثار کارکرده بودن روش مشخصه،به نظرتون خرید این لنز معقول هست ؟یا عطا ۱۵-۸۵ رو به لقاش ببخشیمو همون کیتو بگیریم
    اگر نظرتون به خرید ۱۵-۸۵ هست برای تست چیا رو چک کنم؟
    محمد ایرانی شاد
    Canon SX210 IS

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    108

اگر تجربۀ کافی در کار با تجهیزات عکاسی بویژه لنز ها رو ندارید به هیچ وجه لنز دست دوم نخرید.
    البته در عین حال مطالب مفیدی در این مورد با جستجو در اینترنت پیدا میشه که البته به زبان بیگانگان است.
    MBIS تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط MBIS نمایش پست ها
    سلام عرض ارادت خدمت دوستان
    یک بدنه 70D برای یکی از دوستان دارم میگیرم ،برای لنزش الان یک لنز ۱۵-۸۵ دست دو، یکی از سایت ها برای فروش گذاشته به قیمت ۱ میلیون ،به گفته فروشنده لنز سالمه و ۶ماه هم گارانتی میکنن البته میگن آثار کارکرده بودن روش مشخصه،به نظرتون خرید این لنز معقول هست ؟یا عطا ۱۵-۸۵ رو به لقاش ببخشیمو همون کیتو بگیریم
    اگر نظرتون به خرید ۱۵-۸۵ هست برای تست چیا رو چک کنم؟
    چیزهایی که باید تست کنید اول از همه بررسی هرگونه خط و خش روی بدنه لنز و المان های جلو و عقب ، لق نبودن رینگ فوکوس و زوم ، چک کردن مانت لنز که آثار ضربه نداشته باشد ، چک کردن گرد و غبار داخل لنز، و بعد فوکوس کردن در بازه های نزدیک و دور و چک کردن به لحاظ نداشتن فرانت یا بک فوکوس ، چک کردن نمایشگر فاصله فوکوس روی لنز ،نداشتن هرگونه صدای مشکوک ، چک کردن لرزشگیر بوسیله عکاسی در سرعت های پایین ، عکاسی با اعداد مختلف دیافراگم و بررسی عکس ها روی مانیتور بزرگ هستند.
    MBIS، M.Nouri و Hamed Ziyaei تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

بلاخره بعد از کلی تحقیق دل به دریا زدیم و این دوربین استوره ای رو خریدیم البته فقط بدنه چون از قبل یه دونه لنز 55-250 اس تی ام خریده بودم فقط میتونم بگم فوقلعادس وقتی دوربین در دست میگیری متوجه میشید که با یه دوربین حرفه ای طرف هستید . حالا اگه بخوام یه لنز دیگه برای 7D M II بخرم شما چه پیشنهادی میدین بودجه تا یک تومن فکر نمیکتنم با داشتن 55-250 خرید 18-135 کار عاقلانه ای باشه با تشکر

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط saddegh نمایش پست ها
    بلاخره بعد از کلی تحقیق دل به دریا زدیم و این دوربین استوره ای رو خریدیم البته فقط بدنه چون از قبل یه دونه لنز 55-250 اس تی ام خریده بودم فقط میتونم بگم فوقلعادس وقتی دوربین در دست میگیری متوجه میشید که با یه دوربین حرفه ای طرف هستید . حالا اگه بخوام یه لنز دیگه برای 7D M II بخرم شما چه پیشنهادی میدین بودجه تا یک تومن فکر نمیکتنم با داشتن 55-250 خرید 18-135 کار عاقلانه ای باشه با تشکر
    این تاپیک در مورد راهنمایی خرید لنز نیست.
    لنز مناسب براي دوربين هاي کانن
    ارادت

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط saddegh نمایش پست ها
    اسطوره‌ای؟!! حرفه ای شاید اما اسطوره‌ای نگمانم
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    85

دوستان من میخواستم یه جایگزین برای 18-55 تهیه کنم تا 2 تومن چه لنزهایی(چه کنون چه سازنده های دیگه) رو پیشنهاد میکنید؟