صفحه 166 از 176 نخستنخست ... 66 116 156 162 163 164 165 166 167 168 169 170 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,651 تا 1,660 , از مجموع 1758
Like Tree2162تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي کانن

كاربر همراه Amin.S آواتار ها
    تشکر کرده
    1227

درود محضر اساتید گرام ....
    سوالی داشتم ،اما از اونجا که دقیقا نمیدونم کجا بپرسم و اینکه امیدی به راه حل ندارم خیلی وقته نپرسیدم ... امشب (البته سحر شده دیگه) بالاخره تصمیم گرفتم بپرسم.... شاید یاری کننده ای مرا یاری کند...
    ا
    این ترم عکاسی معماری دارم و تنها ابزارم همین هست که توی امضا نوشتم ... یعنی G16 و یهک عدد 3پایه .
    اما به دلیل ژانر عکاسی معماری نیازمند لنز واید هستم ولی ... به علت مشکلات مالی امکان تهیه دوربین و لنز واید رو ندارم

اما سوال
    پیشنهاد کم هزینه ای هست که دوستان داشته باشن؟
    و
    آیا مبدل برای دوربین g16 خودم پیدا میشه که نخوام فعلا اقدام به خرید کنم و با همین دوربین بشه فعلا کارمو انجام بدم تا در آینده لنز واید و دوربین حرفه ای تهیه کنم؟
    البته میدونم که مبدل ساخت کنون و واید کانورتر ساخت شرکت های جانبی واسش وجود داره، منظورم اینه که امکان تهیه تو ایران وجود داره؟

رابط:
    Canon LA-DC58L Conversion Lens Adapter for PowerShot 6927B001

واید کانورتر:
    Wide Angle and Macro Lens for Canon Powershot G16
    http://www.amazon.com/PowerShot-Incl.../dp/B00CXXVUMO

پیشاپیش سپاس
    Canon G16 , MeFoto A1350Q1 Tripod

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.S نمایش پست ها
    سوالی داشتم ،اما از اونجا که دقیقا نمیدونم کجا بپرسم و اینکه امیدی به راه حل ندارم خیلی وقته نپرسیدم ... امشب (البته سحر شده دیگه) بالاخره تصمیم گرفتم بپرسم.... شاید یاری کننده ای مرا یاری کند...
    ا
    این ترم عکاسی معماری دارم و تنها ابزارم همین هست که توی امضا نوشتم ... یعنی G16 و یهک عدد 3پایه .
    اما به دلیل ژانر عکاسی معماری نیازمند لنز واید هستم ولی ... به علت مشکلات مالی امکان تهیه دوربین و لنز واید رو ندارم

اما سوال
    و
    آیا مبدل برای دوربین g16 خودم پیدا میشه که نخوام فعلا اقدام به خرید کنم و با همین دوربین بشه فعلا کارمو انجام بدم تا در آینده لنز واید و دوربین حرفه ای تهیه کنم؟
    البته میدونم که مبدل ساخت کنون و واید کانورتر ساخت شرکت های جانبی واسش وجود داره، منظورم اینه که امکان تهیه تو ایران وجود داره؟

رابط:

واید کانورتر:
    Robot Check

پیشاپیش سپاس
    سلام
    اگر كانورتر پيدا نكرديد مي توانيد به روش پانوراما عكاسي كنيد و به كيفيتي بالاتر از كانورتر هم برسيد. با كمي سعي و خطا نودال پوينت در وايدترين حالت لنزتان را پيدا كنيد تا در هنگام تركيب كردن عكس ها و تشكيل عكس پانوراميك به مشكل برنخوريد.
    ارادت
    M.Nouri، Majix و Amin.S تشکر می‌کنند.

كاربر همراه AMinAM آواتار ها
    تشکر کرده
    335

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.S نمایش پست ها
    ا

اما سوال
    و

رابط:

واید کانورتر:
    Robot Check

پیشاپیش سپاس
    با سلام.
    دقیقا یه زمانی دوستانی داشتم که با جی 7 و جی9 این ژانر رو دنبال میکردند.
    دوربین شما که در برابر اونها اینترپرایزه!
    حتی به نظرم نیاز به این کانورتورها هم نیست و با همین روشی که جناب چگینی فرمودن میشه به بهترین نتیجه ها رسید.
    مخصوصا با نرم افزارهای پانورامیک مثل ptgui که کار بسیار راحت شده.
    یا علی
    M.Nouri و Amin.S تشکر می‌کنند.
    مژده ای دل که مسیحا نفسی می آید..............که ز انفاس خوشش بوی کسی می آید
    از غم هجر مکــن ناله و فریــاد که دوش..............زده ام فــــالی و فریادرســــــی مـی آید

كاربر همراه Amin.S آواتار ها
    تشکر کرده
    1227

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    اگر كانورتر پيدا نكرديد مي توانيد به روش پانوراما عكاسي كنيد و به كيفيتي بالاتر از كانورتر هم برسيد. با كمي سعي و خطا نودال پوينت در وايدترين حالت لنزتان را پيدا كنيد تا در هنگام تركيب كردن عكس ها و تشكيل عكس پانوراميك به مشكل برنخوريد.
    ارادت
    نقل قول نوشته اصلی توسط AMinAM نمایش پست ها
    با سلام.
    دقیقا یه زمانی دوستانی داشتم که با جی 7 و جی9 این ژانر رو دنبال میکردند.
    دوربین شما که در برابر اونها اینترپرایزه!
    حتی به نظرم نیاز به این کانورتورها هم نیست و با همین روشی که جناب چگینی فرمودن میشه به بهترین نتیجه ها رسید.
    مخصوصا با نرم افزارهای پانورامیک مثل ptgui که کار بسیار راحت شده.
    یا علی
    درود
    ممنون از هر دو بزرگوار
    استاد چگینی عزیز که از روز اول ثبت نامم تو این فروم همیشه مزاحمشون بودم و همیشه استفاده کردم از راهنمایی هاتتون.

باید عرض کنم که عکاسی پانوراما رو باهاش انجام میدمو معمولا خوب میشه
    از این نرم افزار هم استفاده میکنم PanoramaStudio 2 Pro
    اما خب زمانبره و اگه میشد با یک شات به همچین نتیجه ای رسید خوب بود

مثلا این عکس که مربوط به یکی از پروژه های بازسازی هست رو ببینید
    توی هر مرحله از کار یه عکس میگرفتم تا روند پیشرفت کار مشخص بشه
    گاهی اوقات به علت ازدحام و فرصت کم نمیشه همه رو واسه زمان طولانی بیرون کرد تا سر فرصت عکس گرفت
    حالا شما فرض کنید من این کار رو بخوام واسه قسمت های مختلف پروژه و از زوایای مختلف انجام بدم
    فوق العاده وقت گیر میشه
    توی این عکس هر کاری کردم اون نصفه آدم رو نتونستم حذف کنم

پ.ن: البته این عکس تقریبا 270 درجه رو پوشش داده که میدونم به هیچ لنز یا کانورتری ممکن نیست

3.jpg
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.
    Canon G16 , MeFoto A1350Q1 Tripod

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام دوستان من بین لنز های 24mm f2.8 stm و 50mm f1.8 stm نمیدونم کدوم انتخاب کنم از نظر شارپ کدوم بهتره

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

فرضا که یکی از دیگری شارپتر باشه،با فاصله کانونی متفاوت این دو دیافراگم متفاوت و یکی فول فریم و دیگری کراپ دار بودن اینها و اینکه روی چه بدنه ای برای چه کاری قراره استفاده بشه مشکلی ندارید؟
    Amir Tavakoli، Dariush Chegini، 47amir و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

سلام
    یک لنز دست دوم هست:
    ef 75-300mm f/4-5.6 iii
    که میخوام بخرم. قبل از اون میخوام بدونم روی دوربینم که 550D هست نصب میشه؟ اگر نه حلقه رابطی براش وجود داره و اگر وجود داره قیمتش چجوریه و آیا از کارایی لنز کم میکنه یا نه.
    و اینکه این لنز is نیست. این موضوع چقر مهمه؟ خودم فکر کردم ممکنه در عکاسی با حد اکثر بزرگنمایی دچار مشکل بشم. آیا همینطوره؟
    و نکته دیگه اینکه اگر قرار بر خرید شد اینجور قطعات دست دوم رو معمولا چقدر زیر قیمت میدن؟ و شرایط خریدشون چیه؟ مثلا میشه مهلت تست درخواست کرد؟
    اگر ممکنه سریع پاسخ بدید. بفروشنده گفتم سریعتر تصمیمم رو نهایی میکنم.

كاربر همراه MAHosseini آواتار ها
    تشکر کرده
    5515

نقل قول نوشته اصلی توسط moein1987 نمایش پست ها
    سلام
    یک لنز دست دوم هست:
    ef 75-300mm f/4-5.6 iii
    که میخوام بخرم. قبل از اون میخوام بدونم روی دوربینم که 550D هست نصب میشه؟ اگر نه حلقه رابطی براش وجود داره و اگر وجود داره قیمتش چجوریه و آیا از کارایی لنز کم میکنه یا نه.
    و اینکه این لنز is نیست. این موضوع چقر مهمه؟ خودم فکر کردم ممکنه در عکاسی با حد اکثر بزرگنمایی دچار مشکل بشم. آیا همینطوره؟
    و نکته دیگه اینکه اگر قرار بر خرید شد اینجور قطعات دست دوم رو معمولا چقدر زیر قیمت میدن؟ و شرایط خریدشون چیه؟ مثلا میشه مهلت تست درخواست کرد؟
    مشکلی نداره و روی دوربین شما نصب میشه .

جدا از مسئله اپتیک این لنز ، بدون لرزشگیر کار سخت میشه ، بهتره به فکر یکی از مدلهای 55-250 کنون باشید و یا اگر بودجه رو بالاتر

ببرید 70-300 تامرون و کنون هم لنزهای خوبی هستند .
    مهدی حسینی 500px

كاربر همراه AMinAM آواتار ها
    تشکر کرده
    335

نقل قول نوشته اصلی توسط moein1987 نمایش پست ها
    سلام
    یک لنز دست دوم هست:
    ef 75-300mm f/4-5.6 iii
    با سلام.
    همونطور که دوستان گفتند کار بدون لرزشگیر در این فوکال سخته اما بالاخره این لنز با این استایل تولید شده و مطمئنا کاربران خودش رو داره.
    کاش در کنار توضیحاتتون به کاربری هم اشاره میفرمودید.اگر به این رنج نیاز دارید و معمولا شرایط نوری مناسبی در اختیار دارید باهاش به مشکی نخواهید خورد.
    اما درباره قیمت هم با توجه شرایط نابسامان این روزهای بازار برای اقلام اینچنینی 30درصد زیر قیمت آکبندش خریداری بفرمایید فیمت معقولی به حساب میاد.اما بیشتر نه.
    یا علی
    مژده ای دل که مسیحا نفسی می آید..............که ز انفاس خوشش بوی کسی می آید
    از غم هجر مکــن ناله و فریــاد که دوش..............زده ام فــــالی و فریادرســــــی مـی آید

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

دوستان من الان لنز کیت 18-135 stm دارم
    اگر بخوام لنز بلندتری مثلا 200 یا 300 بگیریم که کیفیتش برای عکاسی پایین تر از لنز فعلیم نباشه چه لنزی پیشنهاد می دید و اینکه حدود قیمتش چقدره؟
    درضمن دوربینم هم 70d کانن هست