صفحه 2 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 97
Like Tree245تشکر

موضوع: پیشنهاد لنز برای Canon 5D Mark II

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

پیش فرض پاسخ: پیشناهد لنز برای CANON 5D Mark II

ن فکر میکنم اگر 5D Mark II بخرم 99% با همان 24-105 استفاده خواهم کرد.
    به دلایل زیر :
    1- وزن کمتر
    2- وجود IS
    3- رنج بیشتر ( امکان استفاده به عنوان لنز همه کاره )
    4- ارزانتر بودن
    5- کیفیت بسیار مناسب برای من
    بعلاوه دلایل بالا که آقا نوید ذکر کرد :یک نکته هم هست که این دوستمون گفته
    حداقل تا دو سال نمیتونم لنز دیگه ای بگیرم
    به نظرم اگر عکس و عکاسی رو 55% در نظر بگیریم 45% مابقی پروسس نهایی عکس در کامپیوتر و نحوه پرزانته هست.
    راست نوید جان این عکس پرچم آرژانتینت :biggrin:منو کشته یک پیام بده چطوری اضافه کردی منم اضافه کنم این روزای جام جهانی
    F.KamranNia، suzanfire و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Nami BH آواتار ها
    تشکر کرده
    208

[

((من فکر میکنم اگر 5D Mark II بخرم 99% با همان 24-105 استفاده خواهم کرد.
    به دلایل زیر :
    1- وزن کمتر
    2- وجود IS
    3- رنج بیشتر ( امکان استفاده به عنوان لنز همه کاره )
    4- ارزانتر بودن
    5- کیفیت بسیار مناسب برای من))

من هم باقای حسینیان موافقم، اگر قراره فقط یک لنز بخرید ( که البته در این نوع آپ گرید شدنتان هم حرف وجود داره و بیشتر به یه نوع فرض محال شبیه که دوستان هم توضیحش رو دادند) ، انتخاب جامع الشرایط 105- 24 است و بس. اینکه 70-24 از بعضی لحاظ بهتره درش حرفی نیست اما در یک مجموعه لنز تعریف میشه که معمولا در کنار 35-16 و 200-70 f/2.8 (مخصوصا از نوع جدیدش) برای یک انتخاب حرفه ایی با کاربرد مصارف عمومی، الویت داره. توی این مجموعه الویت اول حداکثر کیفیت و کارآیی است ، قیمت، وزن در الویت نیستند.
    نکته بعد در نظر گرفتن پیش فرض خود کمپانی تولید کننده است که به هزار و یک دلیل لنز کیت این دوربین را 105-24 در نظر گرفته نه 70-24 و یا هر لنز دیگری که فرض بفرمایید.
    موفق باشید
    F.KamranNia، suzanfire، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Mehrdad Benabbas آواتار ها
    تشکر کرده
    1521

نقل قول نوشته اصلی توسط namibh نمایش پست ها
    نکته بعد در نظر گرفتن پیش فرض خود کمپانی تولید کننده است که به هزار و یک دلیل لنز کیت این دوربین را 105-24 در نظر گرفته نه 70-24 و یا هر لنز دیگری که فرض بفرمایید.
    موفق باشید
    این نکته را خیلی قبول ندارم. انتخاب یک لنز به عنوان لنز کیت لزوما به این معنی نیست که این لنز بهترین انتخاب برای آن رنج فاصله کانونی برای آن دوربین است!
    مثل اینکه بگوییم چون 550D با لنز کیت 18-55 هست پس حتما این لنز بهترین است!

ولی در کل پیشنهاد من هم برای این دوستمون 24-105 هست (به عنوان تک لنز) من خودم هم نزدیک 6 ماه این لنز را داشتم و فقط به علت احساس نیاز به f/2.8 آنرا فروختم و 24-70 گرفتم که البته 24-70 بخصوص در گوشه ها کیفیت بهتری نسبت به 24-10 دارد.
    mreza1001، F.KamranNia، Navid7h و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهرداد بن عباس

5D mark II + BG-E6 / 15 f2.8 fisheye / 24-70 f2.8 L / 70-200 f2.8 IS L II / 50 f1.8 / 580 EX II / 4x PW Plus II / Manfrotto 7302YB & 055XPROB + 303SPH

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

پیش فرض پاسخ: پیشنهاد لنز برای CANON 5D Mark II

سلام دوست عزیز،

اول که بهتون تبریک می گم بابت این آپگرید بسیار عالی! اما من تجربه های خودم رو در مورد لنز و دوربین می گم، شاید به انتخاب شما کمک کنه.
    وقتی به سراغ فول فریم اومدید، اول چیزی که باید در نظر بگیرید اینه که دیگه همه کاری رو نمیشه با یک مجموعه انجام داد. پس باید کمی توقعاتتون رو دسته بندی کنید. اگه بخواهید از ماکرو تا تله خیلی زوم بالا رو با یک ست آپ داشته باشید، بهترین انتخاب SX20 IS خواهد بود.
    اما برای عکاسی طبیعت (منظره و نه پرندگان و حیات وحش)، پرتره و یک جورایی ماکرو (در واقع ماکرو شبیه سازی شده با زوم نه ماکرو واقعی) با در نظر گرفتن شرایطی که شما مطرح کردید انتخاب فقط بین 24-105 و 24-70 دارید.
    لنز 24-70 از تمامی جهات تکنیکی کیفیت عکس، بهتر از 24-105 ارزیابی شده. مثلا در واید 24، لنز 24-70 تقریبا تصویر تخت به شما میده، در حالی که 24-105 انحنای بشکه ای Barrel Distortion قابل توجهی داره. مقدار افت نور در گوشه های تصویر Vignetting لنز 24-105 به مراتب بیشتره. رزولوشن کناره های تصویر در 24-70 زیاد افت نمی کنه ولی در 24-105 افت نسبتا قابل توجه هستش.
    همه اینها یک طرف، داشتن یک stop نور بیشتر به دلیل دیافراگم 2.8 هم به شما امکان عکاسی در فضاهای داخلی رو بیشتر می ده، هم عمق میدان کمتر که برای پرتره و ماکرو خیلی به درد می خوره. تازه لطافت بخشهای خارج از فوکوس Bokeh زیباتری هم می ده.

اما همه چیز هم همین مسائل تکنیکی نیست. لنز 24-70 اولا گرونتره، دوما Image Stabilizer نداره و اگه شما دست قوی و بدون لرزش نداشته باشی، همه اون برتری های تکنیکی لنز با لرزش دست از بین می ره. سوم اینکه سنگین تره و با توجه به اینکه شما از دوربین Point & Shoot به DSLR فول فریم اومدی، یکباره یک وزن خیلی سنگین که حملش هم خیلی سخته ممکنه اصلا انگیزه شما رو از اینکه توی خیلی شرایط دوربینتون رو با خودتون بیرون ببرید از بین ببره! یک چیز دیگه هم هست اون هم اینه که 24-70 زوم معکوسه یعنی در حالت واید کامل 24mm کاملا باز می شه و در حالت زوم 70mm بسته می شه! با توجه به اینکه معمولا استفاده از واید بیشتره، این یعنی که طول لنز شما بیشتر اوقات به اندازه لنز باز شده 24-70 هست که خیلی بزرگه.

در نهایت من باز پیشنهاد می کنم که خودتون با در نظر گرفتن بودجه، اهمیت IS و یک مقدار زوم بیشتر، وزن کمتر و ابعاد کوچکتر در مقابل دیافراگم بازتر و کیفیت تصویر بهتر یکی رو انتخاب کنید. از انتخاب هیچ کدوم پشیمون نمی شید.

موفق باشید.
    علیرضا
    F.KamranNia، barca007، suzanfire و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

دقیقا همینطوره که دوستمون میگن...از انتخاب هیچ کدوم پشیمون نمیشید.فقط یه سوال برای من پیش میاد اینه که مثلا اگر 70-24 بخرید وقرار باشه تا یه مدت طولانی لنزی خریداری نکنید دامنه کوتاه اون آزارتون نمیده؟.من تجربه استفاده از 105-24 رو روی فول فریم نداشتم اما روی بدنه خودم واقعا لذت بخشه.
    F.KamranNia، obsidiyan و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه F.KamranNia آواتار ها
    تشکر کرده
    5191

سلام
    واقعا انجمن خوبی دارید !
    به همه تبریک میگم ، انتظار این همه پاسخ خوب و درست درمونو نداشتم!!
    ممنون.
    من خودم چون الان با یه پاره آجر دارم عکس میگیرم ، بیشتر به پروسس بعد از گرفتن عکس وابسته ام ، یعنی به حدی رسیدم که از هیچی یه چیزی تو مایه های عکس در بیارم ، بنابراین فکر میکنم با انتخاب 24-105 بتونم انحنای گوشه ها و معایب دیگه ای رو که عزیزان ذکر کردم رفع کنم ،
    یه سوال دیگه (شاید عجیب باشه ) :
    نمیشه با یه تومن دو تا لنز گرفت که هر دو محدوده رو پوشش بده؟
    یعنی به جای 24-105 تنها دو تا لنز امکان داره تو همون محدوده قیمت؟
    من چون با لنزا سر و کار نداشتم اینا رو می پرسم ، شرمنده
    suzanfire و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط FDK نمایش پست ها
    سلام
    واقعا انجمن خوبی دارید !
    به همه تبریک میگم ، انتظار این همه پاسخ خوب و درست درمونو نداشتم!!
    ممنون.
    من خودم چون الان با یه پاره آجر دارم عکس میگیرم ، بیشتر به پروسس بعد از گرفتن عکس وابسته ام ، یعنی به حدی رسیدم که از هیچی یه چیزی تو مایه های عکس در بیارم ، بنابراین فکر میکنم با انتخاب 24-105 بتونم انحنای گوشه ها و معایب دیگه ای رو که عزیزان ذکر کردم رفع کنم ،
    سلام

جدا از بحث لنز چرا اصرار به خرید 5D Mark II با محدودیت بودجه دارید؟
    توجه کنید به جز خرید لنز و دوربین شما به فلاش هم احتیاج خواهید داشت.

شاید خرید بدنه ای مثل 7D و یا از برندهای دیگر دست شما را درخرید تجهیزات دیگر ( لنزهای دیگر و تجهیزات جانبی دیگر ) باز بگذارد
    Golden، F.KamranNia، suzanfire و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه Mehrdad Benabbas آواتار ها
    تشکر کرده
    1521

همونطور که فرمودید سوالتون خیلی عجیب هست!!!

اولا اگر منظورتون اینه که همین محدوده 24mm تا مثلا 100mm را بجای یک لنز با دو لنز و همین قیمت و کیفیت پر کنید ، جواب منفی است.
    نه اینکار را میتوانید بکنید نه اگر همچین انتخابی داشتید با یک میلیون تومان میشد این کار را کرد.

ترکیبهای دو تایی که میشه داشته باشید 24-70 (یا 24-105) با یکی از 70-200 ها هست (مجموع قیمت حداقل حدود 2.5 میلیون)
    یا مثلا 16-35 (یا 17-40) با یکی از 70-200 ها (مجموع قیمت باز هم بالا)
    اگر هم لنز پرایم بخواهید مثلا با 4 لنز می توانید (مثلا 24mm , 35mm , 50mm, 85mm) که دیگه قیمت خیلی میره بالا.
    F.KamranNia، suzanfire، ali.ehsany و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهرداد بن عباس

5D mark II + BG-E6 / 15 f2.8 fisheye / 24-70 f2.8 L / 70-200 f2.8 IS L II / 50 f1.8 / 580 EX II / 4x PW Plus II / Manfrotto 7302YB & 055XPROB + 303SPH

كاربر همراه F.KamranNia آواتار ها
    تشکر کرده
    5191

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    سلام

جدا از بحث لنز چرا اصرار به خرید 5D Mark II با محدودیت بودجه دارید؟
    توجه کنید به جز خرید لنز و دوربین شما به فلاش هم احتیاج خواهید داشت.

شاید خرید بدنه ای مثل 7D و یا از برندهای دیگر دست شما را درخرید تجهیزات دیگر ( لنزهای دیگر و تجهیزات جانبی دیگر ) باز بگذارد
    سلام
    من میخام با خرید 5D Mark II از بادی خودمو بیمه کنم ، حالا کم کم تجهیزاتو اضافه میکنم ، بدجوری عاشق خصوصیات 5D شدم. فکر میکنم راحت تا 10 سال جوابگو باشه.
    suzanfire و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Nami BH آواتار ها
    تشکر کرده
    208

سلام
    من میخام با خرید 5D Mark II از بادی خودمو بیمه کنم ، حالا کم کم تجهیزاتو اضافه میکنم ، بدجوری عاشق خصوصیات 5D شدم. فکر میکنم راحت تا 10 سال جوابگو باشه.
    این یک آرزوی خوش خیالانه ست که 10 سال با یه بادی DSLR از داشتن یه جدیدش بی نیاز باشی! برای مثال همین بدنه که هیچ بعید نیست یه آپگرید براش تا چند ماه دیگه بیاد حالا چند ماه دیگه نه اصلا 2 سال دیگه یه دوربین رو دستش میاد که این کاخ مارک 2 رو آنچنان زیرو رو کنه که ادامه کار با قدیمیه فقط در صورتی میسر خواهد بود که نسبت به پیشرفتهای تکنولوژی و دوربینهای جدید حساس نباشی.
    مقصود از همه این حرفا اینه که نوع آپگریدت خیلی منطقی نیست و بعد از یه کامپکت بهتره به slr سبکتر (حداکثر 7دی) بگیری و تا میتونی روی لنزای ارزشمند برای آخرتت سرمایه گزاری کنی .
    ویرایش توسط Nami BH : Tuesday 15 June 2010 در ساعت 19:33
    maany_A، F.KamranNia، barca007 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 2 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین