صفحه 3 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 97
Like Tree245تشکر

موضوع: پیشنهاد لنز برای Canon 5D Mark II

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

پیش فرض پاسخ: پیشنهاد لنز برای CANON 5D Mark II

نقل قول نوشته اصلی توسط FDK نمایش پست ها
    سلام
    من میخام با خرید 5D Mark II از بادی خودمو بیمه کنم ، حالا کم کم تجهیزاتو اضافه میکنم ، بدجوری عاشق خصوصیات 5D شدم. فکر میکنم راحت تا 10 سال جوابگو باشه.
    همیشه لنز ماندگار تر از بدنه می باشد
    ممکن است سال دیگر بدنه ای فراتر از 5 دی معرفی شه ولی به طور مثال لنزی مانند 135L بیش از 12 سال هست که پاسخگو می باشد و نیاز ها را در سطح بسیار خوب جوابگو می باشد

كاربر همراه Nami BH آواتار ها
    تشکر کرده
    208

پیش فرض پاسخ: پیشناهد لنز برای CANON 5D Mark II

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad Benabbas نمایش پست ها
    این نکته را خیلی قبول ندارم. انتخاب یک لنز به عنوان لنز کیت لزوما به این معنی نیست که این لنز بهترین انتخاب برای آن رنج فاصله کانونی برای آن دوربین است!
    مثل اینکه بگوییم چون 550D با لنز کیت 18-55 هست پس حتما این لنز بهترین است!

.
    معمولا سازنده وقتی یه لنز کیت ارایه میکنه با این ذهنیت که با آن لول دوربین متناسب باشه و در درجه بعد برای عکاسی عمومی مناسب باشه . در این صورت برای سری 7دی لنزی مثل ، 15-85 میتونه یه انتخاب عالی باشه و برای 5دی مارک2 که گل سرسبد کنن هست 105-24 و برای 550 دی که سری مبتدی و ارزان قیمت DSLR های کنن است یه لنز ارزون قیمت که اتفاقا به نسبت قیمتش کیفیت خوبی داره و با توجه به نوع کاربری که براش تعریف شده انتخاب خوبیه با اینکه صد البته لنزهای گرونتر و بهتر از اون هم برای 550دی میشه انتخاب کرد.
    F.KamranNia، suzanfire و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه 7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    490

سلام
    من یه آماتورم که یه سه سالی با Powershot G7 سر کردم و حالا قصد دارم یه دونه ، همش یه دونه CANON 5D Mark II بگیرم (البته با اجازه شما ). الان تو انتخاب لنز گیر افتادم. من تقریبا همه جور کاری با دوربین انجام میدم از طبیعت گرفته تا پرتره و حتی ماکرو (اگه با یه لنز میشد همه ی این کارو کرد چی میشد؟) ازعزیزان تقاضا دارم که لنزی بهم معرفی کنن که کل قیمت دوربین و لنز از 3.5 بالاتر نره !!!
    از توجهتون ممنونم
    پیشاپیش

من فکر میکنم شما در انتخاب این دوربین دچار اشتباه شده اید(با توجه به سوابقی که خودتان اشاره کردید).
    میشه دلیل انتخابتونو فرمایید؟:confused:

پ ن: یاد امضای آقای غفاری افتادم: خودنویس خوب ما را به نویسنده خوب بدل نمی کند
    مجید صادقی

كاربر همراه F.KamranNia آواتار ها
    تشکر کرده
    5191

بله
    متاسفانه اون چیزی می ترسیدم داره اتفاق میفته، دوباره دارم دچار شک و تردید درباره دوربین میشم .
    مگه من از یه دوربین چی میخام؟
    اندازه کاغذا که بزرگتر نمیشه !
    نویز این که خوبه ، از پرتاب موشکم که نمیخام عکس بگیر با 1/8000 ، انتظار فیلمبرداری 4K هم که از یه دوربین عکاسی ندارم !
    ایزو هم که بسه دیگه ، تو تاریکی مطلق که نمیخام عکس بگیرم!
    واقعا یه بادی چی متونه غیر از اینا برای من داشته باشه ؟
    دیگه دابل فریمم که نمیخاد بیاد!!!!
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
    ویرایش توسط F.KamranNia : Tuesday 15 June 2010 در ساعت 22:10
    suzanfire و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

آقا اصلا شک نکن .
    این که 5D Mark II اتخابه خوبه شکی نیست . و اگرتصور میکنی که ممکنه این وربین بیش از سطح و نیازت هست اشتباه میکنی .
    چون اگر واقعا چنین باشه ، در حال حاضر اینچنینه . به هر حال روزی با پیشرفت و بالا رفتن سطح ارتقاء و توقعتان ، به داشتن چنین دوربینی نیاز خواهی داشت .
    ولی باز خودتان میدونید . ببینید چه چیزی از عکاسی می خواهید . کمی تامل کنید .
    گفتید از چه دوربینی دارید و دارین شیفت میکنید رو 5D Mark II ؟
    آیا اس ال آر داشتی ؟
    شاید واقعا اینکه یه دوربینی مثل 50دی یا 7 دی داشته باشی با لنز خوب بهتر باشه . خود دانی

كاربر همراه 7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    490

بله
    متاسفانه اون چیزی می ترسیدم داره اتفاق میفته، دوباره دارم دچار شک و تردید درباره دوربین میشم .
    مگه من از یه دوربین چی میخام؟
    اندازه کاغذا که بزرگتر نمیشه !
    نویز این که خوبه ، از پرتاب موشکم که نمیخام عکس بگیر با 1/8000 ، انتظار فیلمبرداری 4K هم که از یه دوربین عکاسی ندارم !
    ایزو هم که بسه دیگه ، تو تاریکی مطلق که نمیخام عکس بگیرم!
    واقعا یه بادی چی متونه غیر از اینا برای من داشته باشه ؟
    دیگه دابل فریمم که نمیخاد بیاد!!!!
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

ببینید اشتباه در این است که خیلی ها فکر می کنند کیفیت عکس خوب را باید در بین بدنه دوربینها پیدا کنند که به نظر من بدنه 30 درصد کار است و70 درصد کار را لنز انجام می دهد.
    من 5D MARK2 را همراه با یک 400D دارم.(اینو از این لحاظ گفتم بدانی که واقعا بدون تعصب و دشمنی نسبت به این بادیها این حرفها رو میزنم).
    و واقعا ترکیب یک لنز 24-105 بر روی یک بدنه کراپ دار عالی است و اون مشکلاتی که این لنز روی فول فریم دارد بر روی کراپ دارها به آن صورت نیست. و105mm درکراپ دارها بالاتر از 160mm بر روی فول فریم است. واگر بعد از مدتی نیاز به یک لنز واید داشتید می توانید یک لنز 22-10 کنون تهیه کنید.
    این لنز با یک بدنه مثل 550Dخیلی خوب است. و می توانید بعد از مدتی نیاز هایان را تشخیص داده ولنزهای بهتری به مجموعتون اضافه کنید.

ولی اگر هنوزم قصد خرید 5D را داری بدان که حداقل به همون اندازه بدنه باید متحمل خرید لنز و فلاش بشی. اگر میتونی بسم الله.......

موفق باشید.
    مجید صادقی

كاربر همراه F.KamranNia آواتار ها
    تشکر کرده
    5191

نقل قول نوشته اصلی توسط 7777 نمایش پست ها
    و واقعا ترکیب یک لنز 24-105 بر روی یک بدنه کراپ دار عالی است و اون مشکلاتی که این لنز روی فول فریم دارد بر روی کراپ دارها به آن صورت نیست
    میتونم بدونم منظورتون چه جور مشکلاتی هست؟
    بلر شدن در کناره ها یا یه همچین چیزی؟

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

سلام
    دوست گرامی

به نظرم اول تکلیف خود را مشخص کنید که فول‌فریم نیاز شماست یا کراپ‌دار. این خیلی مهم‌تر از این است که نگران کمی (خیلی کم) Vignette لنز‌ها روی FF باشیم.

با مقداری افزایش بودجه به ترکیب 7D و 15-85 + 70-200 F4 IS (یا تجهیزات دیگر) هم فکر کنید! (حتی اگر الان موجودی برای خرید لنزی دیگر کفایت نمی‌کند، باز هم با خرید 7D+ 15-85 پس‌انداز معنی‌داری برای خرید لنز بعدی یا تجهیزات دیگر انجام دادید) واقعاً اگر به فول‌فریم نیاز نداشته باشید و بودجه خود را بی هدف خرج این رده کنید، به خود جفا کرده‌اید. این را برادرانه عرض می‌کنم.
    F.KamranNia، Navid7h، suzanfire و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

البته دوستان اونقدر خوب و کامل مسائل رو تشریح کردن که نیازی به دوباره گویی نیست...اما من فکر میکنم خرید فول فریم با محدودیت بودجه منطقی نیست.پیشنهاد من هم 7 دی هست همراه با 85-15 یا هر لنز دیگه ای.مطمئن باشید پشیمانی در کار نخواهد بود.
    F.KamranNia تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    70

با سلام .من مدت يك سال اين دوربين مارك2را داشتم وچيزي كه واقعا اذيتم ميكرد نداشتن فلاش سر خود براي فيل فلاش بود و هميشه بايد يه فلاش نيم كيلويي با خودم حمل ميكردم حتما اين نكته را در خريد مد نظر داشته باشيد
    F.KamranNia تشکر می‌کند.

صفحه 3 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین