صفحه 11 از 12 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 119
Like Tree438تشکر

موضوع: لنز مناسب برای عکاسی حیات وحش

كاربر همراه Kasrajam آواتار ها
    تشکر کرده
    272

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    یک سرچ کنید ببینید سیلینگ سیگما نسبت به تامرون چطوره؟
    در بازار که اختلاف قیمتی نزدیک 500 هزار تومان با هم دارند و تامرون گرانتره! (البته من در نمایشگاه قیمت گرفتم)
    در خصوص فیلتر هم بنده نظرم به شما خیلی نزدیکه! ولی با این دهنه لنز بزرگ، ریسک آسیب پذیری هم افزایش خواهد یافت و در نتیجه برای حافظ از لنز استفاده از فیلتر اجتناب ناپذیره!
    در ضمن کلیه لنزها هم با هود عرضه می شوند.
    ارادتمند
    منظورم این بود که هودشون تو بازار قابل تهیه هست؟ آخه تو تاپیک های مربوطه تماما صحبت از نصب فیلتر برای این لنز ها بوده تصورم این بود شاید پیدا کردن هود این دو لنز ساده نباشه .
    ممنون از راهنماییتون حتما بازم راجع به این دو لنز و مقایسه هاشون مطالعه میکنم .
    6D,70D,1100D
    24-70mm f2.8L II, 400mm f5.6L, 70-200mm f4L, 50mm f1.8 STM, 55-250mm STM

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Erawin نمایش پست ها
    منظورم این بود که هودشون تو بازار قابل تهیه هست؟ آخه تو تاپیک های مربوطه تماما صحبت از نصب فیلتر برای این لنز ها بوده تصورم این بود شاید پیدا کردن هود این دو لنز ساده نباشه .
    ممنون از راهنماییتون حتما بازم راجع به این دو لنز و مقایسه هاشون مطالعه میکنم .
    هود این لنز ها مثل لنزهای تله کنون بر روی بدنه بسته می شود نه روی رینگ فیلتر. بنابراین مشکلی برای استفاده از هود بصورت همزمان با فیلتر و باز و بسته کردن آنها وجود نخواهد داشت.

بنظر بنده خیلی روی دو مدل مناسب قیمت و تامرون حساسیت نشان ندهید! اگر قیمت سیگما ارزانتر باشه، صرف با اون است و اگر نه همان تامرون خوبه!
    شاید بزرگترین مزیت سیگما به قابلیت استفاده از DOCK LENS برای بروزرسانی فریم ور و تنظیمات فوکوس باشه که البته اگر بر روی این لنز جواب بده قابلیت بالاتری از تامرون خواهد بود و البته نیاز به خرید مجزا داره
    ارادتمند
    nejadi، M.Kazemi، nicebluesky و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    272

هود این لنز ها مثل لنزهای تله کنون بر روی بدنه بسته می شود نه روی رینگ فیلتر. بنابراین مشکلی برای استفاده از هود بصورت همزمان با فیلتر و باز و بسته کردن آنها وجود نخواهد داشت.

بنظر بنده خیلی روی دو مدل مناسب قیمت و تامرون حساسیت نشان ندهید! اگر قیمت سیگما ارزانتر باشه، صرف با اون است و اگر نه همان تامرون خوبه!
    شاید بزرگترین مزیت سیگما به قابلیت استفاده از DOCK LENS برای بروزرسانی فریم ور و تنظیمات فوکوس باشه که البته اگر بر روی این لنز جواب بده قابلیت بالاتری از تامرون خواهد بود و البته نیاز به خرید مجزا داره
    ارادتمند
    یعنی سری c سیگما و تامرون خیلی تفاوت در خروحی ندارند در شارپنس؟ حقیقتا از گرمی و مود رنگ ها در نمونه سیگمایی بیشتر لذت بردم در سمپل های ارایه شده اما این قضیه بقول دوستان شانسی بودن لنز های سیگما اذیت میکنه! آدم دردسر طلبی نیستم دوست دارم خرید مطمینی داشته باشم اما خب حرف شما هم درسته وقتی تفاوت شارپنس و خروجی چندان نیست ذخیره 500 تومان برای خرید دیگر موارد حرکت عقلانی هست . این شانسی بودنه چطوره دقیقا؟! :D
    6D,70D,1100D

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

یعنی سری c سیگما و تامرون خیلی تفاوت در خروحی ندارند در شارپنس؟ حقیقتا از گرمی و مو رنگ ها در نمونه سیگمایی بیشتر لذت بردم در سمپل های ارایه شده اما این قضیه بقول دوستان شانسی بودن لنز های سیگما اذیت میکنه! آدم دردسر طلبی نیستم دوست دارم خرید مطمینی داشته باشم اما خب حرف شما هم درسته وقتی تفاوت شارپنس و خروجی چندان نیست ذخیره 500 تومان برای خرید دیگر موارد حرکت عقلانی هست . این شانسی بودنه چطوره دقیقا؟! :D
    با سری جدید تولیدات سیگما، من چندان عبارت شانسی بودن رو ماسب تولیداتشون نمیدونم... کلا از زمان عرضه سری آرت خیلی چیزها عوض شده. مطمئن باشید در هر صورت سیگما خیلی قابل اعتمادتر از تامرون هست در حال حاضر.
    Dariush Chegini و Kasrajam تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    با سری جدید تولیدات سیگما، من چندان عبارت شانسی بودن رو ماسب تولیداتشون نمیدونم... کلا از زمان عرضه سری آرت خیلی چیزها عوض شده. مطمئن باشید در هر صورت سیگما خیلی قابل اعتمادتر از تامرون هست در حال حاضر.
    درود
    در خصوص قابل اعتماد تر بودن محصولات سیگما نسبت به تامرون باهاتون خیلی موافق نیستم!
    در همین رنج لنز (حیات وحش) تا حدود 6 الی 12 ماه بود که تنها محصول مناسب قیمت تامرون بود! لنز سیگما تقریبا بعد از 6 ماه معرفی شد و طبیعیه که خیلی از مشکلات رقیبش را رفع کرده باشه وگرنه بازاری برای فروش نخواهد داشت.
    با این حال اگر یک تست در شرایط یکسان داشته باشید مشاهده می کنید تفاوت لنز تامرون با عرضه قبل تر نسبت به محصول سیگما با عرضه جدید خیلی کمه!
    این مسئله در محصولات تامرون شانسی نبوده و مثلا لنز 50-17 بدون لرزشگیر این شرکت که خیلی سال پیش عرضه شده در زمان خودش در باربر تمام هم رده های سیگما عملکرد بهتری داشت و در حال حاضر نیز با محصول جدید تر 50-17 سیگما دارای لرزش گیر برابری داره!
    البته تامرون در حوزه فیکس عملکرد قابل توجهی نداره در حالی که سیگما بسیار عالی در این رنج فعاله.
    در نهایت اینکه انتخاب محصولات Third-Party همیشه با حساسیت و دقت خاص باید انجام شود.
    حتی در خصوص محصولات سری Art که عملکرد خیلی خوبی تا به حال از خود نشان داده است.
    اراتمند
    M.Kazemi، Kasrajam و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

درود
    در خصوص قابل اعتماد تر بودن محصولات سیگما نسبت به تامرون باهاتون خیلی موافق نیستم!
    در همین رنج لنز (حیات وحش) تا حدود 6 الی 12 ماه بود که تنها محصول مناسب قیمت تامرون بود! لنز سیگما تقریبا بعد از 6 ماه معرفی شد و طبیعیه که خیلی از مشکلات رقیبش را رفع کرده باشه وگرنه بازاری برای فروش نخواهد داشت.
    با این حال اگر یک تست در شرایط یکسان داشته باشید مشاهده می کنید تفاوت لنز تامرون با عرضه قبل تر نسبت به محصول سیگما با عرضه جدید خیلی کمه!
    این مسئله در محصولات تامرون شانسی نبوده و مثلا لنز 50-17 بدون لرزشگیر این شرکت که خیلی سال پیش عرضه شده در زمان خودش در باربر تمام هم رده های سیگما عملکرد بهتری داشت و در حال حاضر نیز با محصول جدید تر 50-17 سیگما دارای لرزش گیر برابری داره!
    البته تامرون در حوزه فیکس عملکرد قابل توجهی نداره در حالی که سیگما بسیار عالی در این رنج فعاله.
    در نهایت اینکه انتخاب محصولات Third-Party همیشه با حساسیت و دقت خاص باید انجام شود.
    حتی در خصوص محصولات سری Art که عملکرد خیلی خوبی تا به حال از خود نشان داده است.
    اراتمند
    درود
    اگه آف تاپیک نشه میخواستم بگم کیفیت محصولات تامرون تا حالا که خیلی خوب نشون دادن.
    ضمنأ من خودم لنز 90 ماکرو تامرون دارم. بدون تعصب میگم چیزی از 100 ال کانن کم نداره. البته تو سایت های معتبر هم همه به این موضوع اعتراف کردن. چند نمونه از عکس های ماکرو که گرفتم تو تاپیک ماکرو موجوده.
    یا حق
    msh2200، M.Kazemi، Kasrajam و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

تشکر کرده
    272

یکم آف تاپیک هست ولی میخواستم بدونم در حال حاصر سیگل 150-600 سی رو با چه قیمتی عرضه میکنه؟!
    و یک سوال فنی من کلا تا به حال هر خریدی داشتم اینترنتی انجام دادم اما مسئله این هست که در صورت خرید حضوری از نمایندگی ها امکان تست قبل خرید وجود داره؟!
    6D,70D,1100D

تشکر کرده
    4653

یکم آف تاپیک هست ولی میخواستم بدونم در حال حاصر سیگل 150-600 سی رو با چه قیمتی عرضه میکنه؟!
    و یک سوال فنی من کلا تا به حال هر خریدی داشتم اینترنتی انجام دادم اما مسئله این هست که در صورت خرید حضوری از نمایندگی ها امکان تست قبل خرید وجود داره؟!
    درود
    قبل از مراجعه باهاشون تلفنی صحبت کنید. تو آشفته بازار ایران ممکنه بگن در لنز باز بشه مال شماست! ولی معمولا تست در محل شرکت را قبول می کنند.
    برخی از فروشنده ها هم حتی ممکنه با پست بسته را بفرستند که می توانید با فروشنده طی کنید مثلا 24 یا 48 ساعت از زمان تحویل مهلت تست داشته باشید.
    ارادتمند
    Kasrajam و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

برخی از فروشنده ها هم حتی ممکنه با پست بسته را بفرستند که می توانید با فروشنده طی کنید مثلا 24 یا 48 ساعت از زمان تحویل مهلت تست داشته باشید.
    ارادتمند
    مصطفی جان نمیتوان به سادگی فروشنده ای پیدا کرد که مهلت تست را بپذیرد. من دو بدنه و دو لنز از بچه های فروم خریدم و همگی نیز مهلت تست رو پذیرفتن (برای ما که مصرف کننده ایم و نه فروشنده و دلال مساله حل شده است) اما به قول خودتون توی این آشفته بازار ایران و اون هم این فروشنده هایی تجهیزات عکاسی که فقط به فکر سود خودشون هستن سخته فروشنده با انصافی را یافت که این موضوع را بپذیرد.
    یکی از دوستان از یکی از سایت ها یک لنز 55-250 خرید و وقتی رسید دید جعبعه لنز همراهش نیست و جالب ابنکه پس از تماس با شرکت به ایشان گفته شد که برای حمل و نقل مجبورند که جعبعه را جدا کنند! و جالب اینکه لنز در یک کارتن مخصوص پست و بدون حفاظت خاصی رها شده بود. نکته جالب تر اینکه حاظر به پس گرفتن هم نبودند.
    البته این یک نمونه است و ممکن است برای همه صدق نکند چون مثلا سایت دیگری که همه میشناسیم مهلت تست و مرجوعی را برای همه اجناسش از جمله تجهیزات عکاسی قرار داده است
    به نظر شما آیا میتوان امید داشت که روزی همه فروشندگان تجهیزات ما بپذیرند که مصرف کننده حق دارد جنس را پیش از خرید تست کند؟
    msh2200، Kasrajam و ebadi360 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

سلام

١٠٠-٤٠٠ جديد گزينه فوق العاده اي است. به خصوص اينكه با 7dII هم با تله كانورتور ١.٤ نتيجه بسيار خوب است. در مورد ١٥٠-٦٠٠ تأمرون چيزي كه من ديده ام تا فوكال ٤٠٠ پا به پاي ١٠٠-٤٠٠ قديمي پيش مي رود. اما در بالآي ٤٠٠ افت مي كند. اگر بودجه شما به ١٠٠-٤٠٠ جديد نمي رسد، ٤٠٠ فيكس كنون گزينه فوق العاده اي از نظر كيفيت نسبت به قيمت است. ضمنا وزن و ابعاد بسيار خوبي دارد. به خصوص براي عكاسي روي دست و عكاسي از پرندگان در حال پرواز. در مورد فاصله همه چيز بستگي به شرايط و تكنيكهايي كه براي نزديك شدن به سوژه استفاده مي كنيد، دارد. بعضي وقتها در كومه يا در درون آب، ٤٠٠ ميلي متر هم زياد است. اما در حالت عادي اگر بخواهيد به سوژه نزديك شويد، براي همان سوژه و دامنه ترس آن ٨٠٠ ميلي متر هم ناكافي باشد.
    msh2200، Fereidoon، nejadi و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

صفحه 11 از 12 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 آخرینآخرین