صفحه 2 از 12 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 116
Like Tree421تشکر

موضوع: Canon EF 85mm f/1.8 USM

كاربر همراه Maisam.H آواتار ها
    تشکر کرده
    2471

سلام
    با توجه به قيمت 2700000 توماني لنز 85 1\2
    و اختلاف بيش از دو ميليون تومان با 85 1\8 به نظر من خريد اين لنز بجز
    در موارد خاص براي استفاده حرفه اي منطقي نيست
    نكته ديگه اين هست كه اين دو لنز عملا تفاوت خروجي خيلي زيادي ندارند
    البته اين مطلب به معناي برابري و عدم تفاوت اين دو لنز نيست
    Javid، ali759، NetNegar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ...

كاربر همراه Maisam.H آواتار ها
    تشکر کرده
    2471

سلام
    با توجه به قيمت 2700000 توماني لنز 85 1\2
    و اختلاف بيش از دو ميليون تومان با 85 1\8 به نظر من خريد اين لنز بجز
    در موارد خاص براي استفاده حرفه اي منطقي نيست
    نكته ديگه اين هست كه اين دو لنز عملا تفاوت خروجي خيلي زيادي ندارند
    البته اين مطلب به معناي برابري و عدم تفاوت اين دو لنز نيست
    NetNegar تشکر می‌کند.
    ...

كاربر فعال Javid آواتار ها
    تشکر کرده
    4245

با توضیحاتی که دوستان دادند برای افرادی که به صورت آماتور و تفریحی کار می کنند خرید معقولی نخواهد بود.
    البته امیدوارم تکنولوژی لنز با سرعت بیشتری پیشرفت کند تا روزی که ّF1 یک مساله عادی بشود روی لنز.

اين لنزو من دارم
    اگر براتون مقدور هست یکی دو تا عکس با این لنز بگذارید .
    NetNegar و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

دیدن این مقایسه هم خالی از لطف نیست
    http://www.juzaphoto.com/eng/article..._85mm_f1-8.htm
    همونطور که میبینید تفاوت خروجی این دو لنز خیلی کم هست.حتی به نظر میاد 85 اف 1.8 روی گوشه ها بهتر عمل کرده و ca کمتری هم داره.این لنزی هست با استفاده های خاص یرای افرادی که به اون مقدار گشودگی دیافراگم نیاز دارن.وگرنه خرید این لنز با اختلاف قیمت 2 میلیونی برای کسی که به قول شما تفریحی عکاسی میکنه عاقلانه نیست.نکته دیگه وزن یک کیلوگرمی این لنز هست که اینهم بسیار قابل توجه هست.در مقابل وزن 400 گرمی اف 1.8 با این حساب 85 اف1.8 نازنین بهترین انتخاب هست.با کیفیت خروجی واقعا خوب.
    ویرایش توسط lamagra : Tuesday 3 May 2011 در ساعت 16:33
    Javid، M. Beyrami، a.g g.a و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    دیدن این مقایسه هم خالی از لطف نیست
    http://www.juzaphoto.com/eng/article..._85mm_f1-8.htm
    همونطور که میبینید تفاوت خروجی این دو لنز خیلی کم هست.حتی به نظر میاد 85 اف 1.8 روی گوشه ها بهتر عمل کرده و ca کمتری هم داره.این لنزی هست با استفاده های خاص یرای افرادی که به اون مقدار گشودگی دیافراگم نیاز دارن.وگرنه خرید این لنز با اختلاف قیمت 2 میلیونی برای کسی که به قول شما تفریحی عکاسی میکنه عاقلانه نیست.و همون 85 اف1.8 نازنین بهترین انتخاب هست.با کیفیت خروجی واقعا خوب.
    در ادامه تحلیل و نتیجه گیری درست این عزیز :

دلایل برتری f/1.2

Wider aperture f/1.2 vs f/1.8

At its widest, the EF 85mm f/1.2L II USM captures much more light, 1,2 f-stops

دلایل برتری f/1.8
    Cheaper 402,90 € vs 1.990,00 €

Narrower aperture f/22 vs f/16

At its narrowest, the 85mm f/1.8 USM goes 0,9 f-stops narrower
    Lighter 422 g vs 1 kg

2.4x lighter
    Slightly shorter 71 mm vs 84 mm

Around 20% shorter
    Slightly smaller diameter 75 mm vs 91 mm

Around 20% smaller lens at the end
    Slightly more magnification 1:7 (0.1x) vs 1:9 (0.1x)

Take macro shots with subjects around 30% larger in your photo
    ویرایش توسط Miri : Tuesday 3 May 2011 در ساعت 16:36
    Javid، M. Beyrami، lamagra و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Shadow1 آواتار ها
    تشکر کرده
    141

باسلام خدمت دوستان و عرض پوزش از اون دوستانی که چند تا سوال داشتن
    خدا را شکر بقیه دوستان جوابشون رو به صورت کامل گفتن فقط من یک نکته اضافه می کنم که کارکردن با لنز فیکس حال و هوای خواصی داره شما راحت نمی تونید کادر تون رو ببندید و بدتر این که اگه سوژه هاتون تو عکس جا نشن وشما جای عقب رفتن نداشته باشید ...
    اگر می خواهید این لنز و بخرید یک چند روز لنز رو 85 م.م. بگذارید و به هیچ وجه دست نزنید بعد با حال و هواش بیشتر آشنا میشید !!
    ولی به هیچ وجه این موارد چیزی از شایسته گی های این لنز کم نمی کنه !
    در جواب اون دوستانی که میگن F 1.2 با F 1.8 فرق آنچنانی نداره من فقط به همین نکته بسنده می کنم که اگه حتی شرکت کانن هم قیمت خیلی الکی گفته اون عکاس هایی که می خوان این همی پول هزینه کنن که دقت بیشتری رو این مطلب دارن تا ما ها و مسلما باید پشیمون بشن و اون وقت پرونده این لنز هم بسته می شود و این لنز دیگه تولید نمی شد و این در حالی ست که این این لنز هنوز در بازار جای خودش رو داره
    ولی من هم معتقدم این قیمت براش زیاده و از طرف دیگه برای استفاده معمولی وحتی حرفه ای همان F 1.8 عالی است
    Canon EOS Kiss X3 - EF-S 18-55mm IS Kit
    5Ds r - 16-35 F4 - samyang 8mm F3.5

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

کارکردن با لنز فیکس حال و هوای خواصی داره شما راحت نمی تونید کادر تون رو ببندید و بدتر این که اگه سوژه هاتون تو عکس جا نشن وشما جای عقب رفتن نداشته باشید ..
    اینکه کارکردن با لنز فیکس کاربردهای خاصی دارد فکرکنم جمله مناسبتری باشه چون حال و هوای خاص داره جنبه احساسی پیدا می کنه .
    اینکه شما می خواهید با احساس و هوای دل عکاسی کنید جای خود رو داره ولی دیگه انتقال نوع احساستون دریک تاپیک تخصصی جنبه علمی نداره .
    اگر می خواهید این لنز و بخرید یک چند روز لنز رو 85 م.م. بگذارید و به هیچ وجه دست نزنید بعد با حال و هواش بیشتر آشنا میشید !!
    منظورتون رو کامل از این جمله نفهمیدم !
    یعنی اگه بعد از خرید چند رو با لنز کار نکنیم می تونیم بهتر این لنز رو بشناسیم .

درمورد این لنزها

EF 85mm f/1.2L II
    EF 85mm f/1.2L
    EF 85mm f/1.8

(لنز 85 سه نوع می باشد )

این هم نمودار مقایسه این لنزها

این هم تفاوت عملکرد دیافراگمها

این هم نمونه ای از ثبت همین لنزها

خوب حالا می شه با چشم معمولی هم تفاوت این لنزها رودید

اینکه شما این تفاوت رو زیاد نمی دونید و ارزش اینکه بیشتر هزینه کنید رو هم اگرنداشته باشه ،
    با بعضی از افراد حرفه ای که کیفیت اینقدر مهم هست که فکر هزینه این لنزها نیستند و بیشتر عقیده دارن لنز بهتر باید هزینه ی بیشتر هم داشته باشه حتی اگر اون لنز مقداری کمی فرق داشته باشه چون دوست دارن همیشه از ابزار و وسایل بهتری استفاده کنند .
    ولی برای افراد دیگه مثل من هزینه مهمتره چون دوست دارم درمقابل هزینه ای که می کنم تفاوت بیشتری ببینم . ( البته این مورد منظورم شما نیستید جناب Shadow1 و منظورم از این جمله شخص خودم بود.)

موفق باشید
    Kaveh Ghobadi و mhamid تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

سوژه هاتون تو عکس جا نشن وشما جای عقب رفتن نداشته باشید
    دوست عزیز کسی که لنزهای 50 یا 85 یا 135 رو میخره دیگه میدونه واسه چه ماری می خواهد واین دنبال و عقب یا چه میدونم عکس های چند نفری این چیزها براش مطرح نیست یعنی نه که مطرح نباشه ولی مسلما با چنین لنزی عکس دست جمعی نخواهد گرفت
    لنزهای 85 و 135 لنزهای پرتره هستند و مهم ترین ویزهگی آنها عمق میدان بسیار و در نتیجه بکگراند بلر و محو که برای عکس های پرتره ایده آل می باشد
    ولی عکس های چند نفره و دست جمعی با چنین لنزهای عملا با مشکل مواجه خواهد شد چون نمیتوان تمام چهره ها را در عکس فوکس کرد باور کنید به اندازه دوسانت هم در چنین لنزهای عمق میدان خودش رانشان میدهد چه برسد به چند سانت

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

دوستان به این سوال جواب بدن،چه چیز این لنز ارزش اختلاف قیمت بیش از 2 میلیون تومانی رو داره؟! اپتیک این لنز واقعا به قدر 2 میلیون تومان از ورژن1.8 بهتر هست؟!!
    به هیچ وجه اینطور نیست! گشودگی دیافراگم و پس زمینه محوتر این لنز جای خود اما با نرم افزار به راحتی به همین محوی نمیشه رسید؟ میتونید 20 تا مقایسه دیگه هم ببینید ولی اگر دقت کنید به همین نتیجه خواهید رسید!
    رقیب سر سخت دیگر این لنز 85اف 1.4 سیگماست که با قیمتی کمتر از نصف کاملا ارزش خرید و صرف نظر از این لنز رو داره به نظر من.با اختلاف نیم استاپی در دیافراگم چه در نور چه در بوکه اختلاف اونقدر نیست که به راحتی دیده بشه و تبدیل به وزنه بشه برای انتخاب 85اف 1.2 .
    امیدوارم این قضاوت دوستان فقط بر اساس قیمت این لنز نباشه که چون مثلا فلان قیمت رو داره پس حتما می ارزه و کنون یه چیزی میدونسته و از این حرفها...امیدوارم دست کم بر اساس مشاهدات بی طرفانه و صحیح باشه.چون تقریبا ناممکنه کسی این لنز رو با رقباش مقایشه کنه و اختلاف رو به قدر 2 یا 1 میلیون و اندی ببینه...
    در ادامه دیدن این مقایسه هم خالی از لطف نیست و میتونه کمکی به ادامه بحث باشه...
    http://www.the-digital-picture.com/R...ns-Review.aspx
    پ.ن: در جواب دوستمون shadow ...
    اون عکاسهایی که میفرمایید دقت بیشتر باید انجام بدن(یا میدن) دقیقا خود ماها هستیم که در حال بررسی دقیق ابزار برای صرف صحیح هزینه بر اساس استفاده و مصرف هستیم.برای همینه که این بحث در جریانه و نظرات رو با هم در اشتراک میگذاریم.
    در ادامه بحث پرونده این لنز لطفا به پایین این صفحه هم نگاهی بندازید و ببنید کدوم لنز رو میون اون لنزها میبینید؟
    http://www.the-digital-picture.com/R...s-Reviews.aspx
    Kaveh Ghobadi، behzad_milad، M.R.Mir و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

با فرمایشات عقیل جان بسیار موافقم.

مدتی بود در فکر خرید 85 f 1.2 بودم.اما به درستی نمی توانستم اختلاف 2 میلیون تومانی را برای خودم توجیه کنم.

85 اف 1.2 از نظر ساختار بدنه و کیفیت و فوکوس و کلی موارد دیگر واقعا لنز بسیار جذاب و ارزشمندی است ولی ایکاش محدوده قیمت اش 1500 تا 1700 بود.

اصولا بدنه اش که عالی است هم از نظر کیفیت ساخت و هم از نظر سیلینگ و هم از نظر قیافه و هندلیسنگ ( جز محبوب ترین لنز ها است مثل 200 اف 2 ! )

دیافراگم اش هم که بسیار باز است و از این نظر شاهکار است.

کیفیت خروجی از نظر شارپنس و دیتیل بخصوص با دیافراگم های باز و همین طور جنس بوکه باز هم عالی است.

در یک کلام بسیار شاخص است.

اما 85 اف 1.8 هم لنز بسیار خوبی است.به جز بدنه ضعیف و دیافراگم بسته و سرعت فوکوس و گیجی فوکوس مشکل چندانی ندارد.مهم کیفیت اپتیکی است که در رتبه پایین تری است اما باز هم بسیار عالی است.

در کانن نداشتن یک 84 اف 1.4 و جای خالی اش به شدت احساس می شود. مثل 50 اف 1.4 که حد فاصل بین 1.8 و 1.2 را به خوبی پر کرده است.

اما وقتی 85 اف 1.4 سیگما معرفی شد و بعد از دیدن سمپل های و تست ها و بدنه اش به شدت به آن علاقمند شدم.احتمالا تا چند وقت دیگر این لنز را بخرم.البته به امید قیمت معقول ( مثلا 1میلیون تومان ) هم از ظر کیفیت در حد و اندازه های اف 1.2 است و هم از نظر بدنه بسیار زیبا است.فقط امیدارم که فوکوس اش مناسب باشد و مشکلی ایجاد نکند.البته در تمام تست ها گفته شده که مشکلی ندارد.
    rodentia، behzad_milad، M.Mobin و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 2 از 12 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین