صفحه 5 از 12 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 116
Like Tree421تشکر

موضوع: Canon EF 85mm f/1.8 USM

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط Herati نمایش پست ها
    با عرض سلام
    بعد از 50 و 30 1.4 رفتم سراغ 85 که در بررسی های که در سایت ها و ریویو ها و همچنین جیبم داشتم کانن 85 1.8 برنده نهایی شد

برتری هایی که این لنز برای من در مقابل رقبای خود چون سیگما 1.4 و کانن 1.2 داشت وزن و قیمت مناسب بود(به دلیل بزرگی و سنگینی بیش از حد سیگما 50 1.4 بود که ردش کردم بره و بزودی سراغ کانن 50 1.4 خواهم رفت)

اما در مورد کانن 85 1.8:
    در 200 دانه عکس اولیه که باهاش گرفتم متوجه نکات ذیل شدم
    اندکی سافت بودن در دیاف های اولیه (1.8 تا 2.8) در دیاف 1.8 از سیگما 50 1.4 شارپ تر است اما از سیگما 30 1.4 سافت تر(البته شاید این مقایسه درست نباشد ولی من همین سه لنز پرایم رو بیشتر نداشتم)
    موتور فوکسusm این لنز برتری بر hsm سیگما نداره حتی در فضاهای تاریکتر بخصوص شب گیج میزنه و سیگما 30 1.4 بهتر عمل میکنه
    از این ها که بگذریم این لنز برای کار من بسیار مناسب است و در کل برای پرتره آن هم با هزینه کم و کارهای نه چندان حرفه ای (منظور از حرفه ای یعنی کسانی که کار تجاری نمیکنند و پولی ازش در نمیارند)عالی است

البته یک مقایسه ای هم با 135 2.5
    از آنجا که این لنز بر روی کراپ معادل 135 بر روی فول فریم می باشد و من تجربه کار با 135 2.5 کانن رو دارم(تا 6 ماه پیش هم باهاش کار میکردم ولی حالا گرفتار دیجیتالیزه شدم)
    باید بگم 135 2.5 یک چیز دیگری است و 85 با دیاف 1.8 باز هم بازنده خواهد بود

بعد از تست و گرفتن عکس های بیشتر نظر نهایی را خواهم گفت
    سلام جناب هراتی، متشکر از مقایسه ی کاملی که بین پرایم ها انجام دادید. بعد از گذشت بیش از 1.5 سال این پست همچنان برای من کاربردی است.
    با توجه به اینکه تخصص شما در عکاسی candid می باشد خوشحال می شوم نظر نهاییتون را پس از مدتی استفاده از این لنز اعلام نمایید و همچنین مقایسه ای در جنبه های دیگر(مخصوصا فاصله کانونی) با 50 کنون و 30 سیگما داشته باشید.
    Javid-Aj تشکر می‌کند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    سلام جناب هراتی، متشکر از مقایسه ی کاملی که بین پرایم ها انجام دادید. بعد از گذشت بیش از 1.5 سال این پست همچنان برای من کاربردی است.
    با توجه به اینکه تخصص شما در عکاسی candid می باشد خوشحال می شوم نظر نهاییتون را پس از مدتی استفاده از این لنز اعلام نمایید و همچنین مقایسه ای در جنبه های دیگر(مخصوصا فاصله کانونی) با 50 کنون و 30 سیگما داشته باشید.
    بعد اون زمان من این لنز رو فروختم و در کل تمام پرایم هامو فروختم و به یک باره تصمیم گرفتم که دیگه دنبال عکاسی خیابانی نرم
    اما !!!!
    امان از عشق دیرین ، دیری نکشید که دوباره رفتم سراغ پرایم ها
    الان لنزهای 40 پنکک و 50 سیگما و 85 1.8 کانن رو دارم ، واقعا برای من خیلی سخته انتخاب یکی از اینها
    برای پرتره 85 عالیه
    برای ایندور 50 عالیه
    برای تک لنز و اوتدور 40 عالیه
    بازم اگه خواستین دقیق تر مقایسه کنم در خدمتم

كاربر همراه mojtaba79 آواتار ها
    تشکر کرده
    606

نقل قول نوشته اصلی توسط Herati نمایش پست ها
    بعد اون زمان من این لنز رو فروختم و در کل تمام پرایم هامو فروختم و به یک باره تصمیم گرفتم که دیگه دنبال عکاسی خیابانی نرم
    اما !!!!
    امان از عشق دیرین ، دیری نکشید که دوباره رفتم سراغ پرایم ها
    الان لنزهای 40 پنکک و 50 سیگما و 85 1.8 کانن رو دارم ، واقعا برای من خیلی سخته انتخاب یکی از اینها
    برای پرتره 85 عالیه
    برای ایندور 50 عالیه
    برای تک لنز و اوتدور 40 عالیه
    بازم اگه خواستین دقیق تر مقایسه کنم در خدمتم

ببخشید جناب هراتی سوال میکنم.
    دوربین شما کراپ دار هست یا فول فریم؟

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba79 نمایش پست ها
    ببخشید جناب هراتی سوال میکنم.
    دوربین شما کراپ دار هست یا فول فریم؟
    هر دو ، ولی خوب روی فول فریم خیلی بهتر از کراپ هست

كاربر همراه Niaz آواتار ها
    تشکر کرده
    1154

سوال از استادم جناب مبین و سایر دوستانی که ترکیب 6D و 85mm f1.8 رو دارند

آیا در f1.8 و در نور آفتاب شدید و آسمان بدون ابر، آیا امکانش هست که سرعت شاتر 6D برای کار با این لنز کم بیاره و نیاز به سرعت سریعتر از 1/4000 داشته باشیم؟

تا به امروز با همچین محدودیتی مواجه شدید؟ نیاز به ND بوده؟
    a.g g.a تشکر می‌کند.
    instagram: niazch

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط Niaz نمایش پست ها
    سوال از استادم جناب مبین و سایر دوستانی که ترکیب 6D و 85mm f1.8 رو دارند

آیا در f1.8 و در نور آفتاب شدید و آسمان بدون ابر، آیا امکانش هست که سرعت شاتر 6D برای کار با این لنز کم بیاره و نیاز به سرعت سریعتر از 1/4000 داشته باشیم؟

تا به امروز با همچین محدودیتی مواجه شدید؟ نیاز به ND بوده؟
    سلام
    تفاوت يك استاپ در سرعت شاتر خيلي زياد نيست.مثلا اگر در ٥دي با ايزو ١٠٠ و اف ١.٨ ميتوانيد در آن نور عكاسي كنيد،همان عكس را در ٦دي با اف ١.٨ و ايزو ٥٠ ميتوانيد بگيريد ولي اگر اين اختلاف بيشتر از يك استاپ باشد (كه حتما در شرايطي كه گفتيد هست) نياز به فيلتر nd خواهيد داشت(چه در ٥دي و چه در ٦دي)
    البته توصيه ميكنم در اين شرايط مخصوصا با اين لنز عكاسي نكنيد(به خاطر ca زياد در شرايط نوري بد)
    Niaz، yaghoobi، ALI.Barutkub و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

سلام به همه

امروز با لطف یکی از دوستان این لنز رو خریدم ، قیمتش نسبت به چند ماه پیش افت قابل توجهی داشته ....اگرچه لنز آکبند بود ولی با کمی نور تابوندن توی لنز چند تا گرد و غبار یا یه چیزایی شبیه اون!! داخل لنز بود و میشد پیداشون کرد ...خب زیاد حساس نشدم چون با این لنز بیشتر در دیاف باز عکاسی میشه و در اون شرایط هم خبری از لکه نخواهد ( البته امیدوارم بیشتر نشن ).......
    خیلی سال هست که در مورد این لنز میشنیدم که شارپنس بسیار خوبی داره ولی هر وقت توی سایت the - digital- picture میرفتم و تست image qulity رو میدیدم نا امید میشدم و برام باور کردنی نبود که این لنز اینقدری که میگن شارپ باشه .....تا امروز که لنز بدستم رسید و اونرو با لنز 100L خودم مقایسه کردم و یه تست کوچولویی زدم ....البته در فواصل زیادی چه روی پایه و چه روی دست تست گرفتم اما واسه اینکه حوصله شما سر نره فقط بعضی از اونها رو توی دیاف پایین میزارم ........

واقعا عملکرد این لنز برام جالب بود ! شارپنس عالی این لنز حتی وقتی روی دست عکس میگیری ....در دیاف 2.8 به بالا که این لنز فوق العادست و اصلا جای صحبتی نمیزاره ...اما در دیاف پایین هم عملکرد این لنز به نظر شخصی من استثنایی هست ....در دیاف 2.0 و 1.8 بسیار بوکه زیبایی به شما میده و عکس ها شارپ هستند ...عملکرد این لنز و سرعت فوکوسش بسیار عالی و من گیجی ازش ندیدم .... فکر کنم برای دوستانی که علاقه به عکس های پرتره داشته باشن با این قیمت و کارایی بسیار لنز ارزشمندی خواهد بود

85---f2.8.jpg
    f1.8---85
    100---f2.8.jpg
    100----f2.8

85--f2.8--2.jpg لنز 85 در f2.8

100---f2.8--2.jpg لنز 100 در f2.8

85--f4.0.jpg لنز 85 در f4.0

100--f4.0.jpg لنز 100 در f4.0

میبینید که عملا تفاوت آنچنانی بین این دو لنز از لحاظ شارپنس نیست...البته در گوشه ها در دیاف باز برنده بی چون چرا 100 ال بود
    ویرایش توسط nejadi : Tuesday 31 December 2013 در ساعت 23:55
    yaghoobi، usef، Fereidoon و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1978

85--f1.8.jpg

85 در دیاف 1.8

85- f2.0.jpg

85 در دیاف 2.0

85---f1.8.jpg

بوکه در دیاف 1.8

85----f2.0.jpg

بوکه در دیاف 2.0

یه خورده شرایط جوی امروز بد بود و هوا ابری بود با این وجود هیچگونه دستکاری توی عکس ها نشده مگر در بعضی جاها تصحیح نور انجام شده ....امیدوارم کمکی کرده باشم به دوستانی که این لنز رو میخوان تهیه کنن
    eksir، yaghoobi، usef و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    16535

لنز محشریه. من 4 ساله که دارمش. هم روی APS-C و هم روی فول فریم خروجی بسیار خوبی می‌ده.
    Niaz، usef، mh.noori و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1978

چقدر اين سايت canonrumors حسوده !! تا ديد ما رويو زديم رفته بعد از ٢٠ سال از اين لنز رويو گذاشته !!!! خالي از لطف نيست خوندنش ( به نتيجه من رسيده !!)

http://www.canonrumors.com/reviews/r...-ef-85mm-f1-8/
    Niaz، yaghoobi، usef و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 5 از 12 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین