صفحه 7 از 8 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 73
Like Tree207تشکر

موضوع: مقایسه لنز های 15-85 وکیت 18- 55

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    35

نقل قول نوشته اصلی توسط armanss نمایش پست ها
    با سلام
    برای بهبود کیفیت عکاسی مجالس در اتاق و تالار نیازمند فلاش هستم ، حالا شاید ربطش به این تاپیک اینه که:
    به بدنه 550 و لنز 18-55 ام
    (گزینه اول):فلاش نایسین 866 مارک 2 آکبند(یا 430 کارکرده) و یک لنز کار آمدتر مثل(نهایتا15-85 کارکرده تا این قیمت) اضافه کنم(و 18-55 خودم را بفروشم) یا
    (گزینه دوم):فلاش بهتر مثل 580 exII کارکرده (که این فلاش از نظر رنج قیمت 430 & 866 را هم پوشش میده) و با 18-55 عملا پول لنز را ذخیره کنم
    (گزینه سوم)=پیشنهاد دوستان و اساتید

-کار تجاری انجام نمیدم و چاپ سایز بزرگ هم نمی خوام ولی به کیفیت خروجی عکس هام وسواس دارم!
    مرسی از دو دوست بالا (پستم اومد صفحه بعد)
    همچنان منتظر نظرات بقیه دوستان برای کمک در انتخاب گزینه هام هستم
    ویرایش توسط armanss : Friday 7 June 2013 در ساعت 17:41 دلیل: D
    Canon 550D+BG+ 18-55 & 55-250

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

نقل قول نوشته اصلی توسط armanss نمایش پست ها
    با سلام
    برای بهبود کیفیت عکاسی مجالس در اتاق و تالار نیازمند فلاش هستم ، حالا شاید ربطش به این تاپیک اینه که:
    به بدنه 550 و لنز 18-55 ام
    (گزینه اول):فلاش نایسین 866 مارک 2 آکبند(یا 430 کارکرده) و یک لنز کار آمدتر مثل(نهایتا15-85 کارکرده تا این قیمت) اضافه کنم(و 18-55 خودم را بفروشم) یا
    (گزینه دوم):فلاش بهتر مثل 580 exII کارکرده (که این فلاش از نظر رنج قیمت 430 & 866 را هم پوشش میده) و با 18-55 عملا پول لنز را ذخیره کنم
    (گزینه سوم)=پیشنهاد دوستان و اساتید

-کار تجاری انجام نمیدم و چاپ سایز بزرگ هم نمی خوام ولی به کیفیت خروجی عکس هام وسواس دارم!
    منتظر نظرات شما هستم
    درود
    راستش از 15-85 که نمیشه گذشت.البته اگر پرتره ها و عکس های دیگرتون به صورت دست جمعی باشه شاید هیچ وقت رنج بالاتر از 55 میلی متر به کارتون نیاد.و در این صورت ممکنه با خودتون بگید که خرید لنزی با این قیمت به صرفه هست یا نه
    پیشنهاد من نگه داشتن همین لنز کیت و خرید دو عدد فلاش (چون نمیدونم مجالسی که میگید در چه حدی هست اما اگر کار عروس و داماد میکنید و مجالس عروسی.داشتن دو عدد فلاش خیلی دستتون رو برای خلق جلوه های نوری بازتر میکنه) و همین طور خرید یک لنز پرایم مثل 50mm/f1.8 هست.
    تو عکاسی داخل خونه و در کل ایندور تا جایی که من فهمیدم نمیشه از تله استفاده کرد و دور بودن نسبت به سوزه (اگر فلاش رو مستقیم به دوربین وصل کنید) باعث کم بودن نور میشه و همین طور مشکلاتی از قبیل محدودیت عقب گرد و ....
    جدا از این نمیشه برای عکس های تکی و یا دو نفره از فوکال هایی پایین استفاده کرد.
    -------------------------------------------

من تا به حال این تاپیک رو ندیده بودم (البته مطمن نیستم) اما وقتی مطالب رو خوندم به این فکر افتادم که چه خوب شد قبل از خرید 15-85 این جا رو نخوندم.
    متاسفانه تجربه ی کار با پرایم ها رو نداشتم و از این لحاظ دیدم نسبت به کیفیت خروجی و شارپنس در حد دو تا لنزی بوده که داشتم و کمی هم کارهای دوستان (که البته تازه کارها تو این موارد شارپنس و کیفیت بیشتر کمک میکنند چون حرفه ای ها با هر لنزی عکس های خوبی میگیرند)
    حدود 8 ماه میشه که 15-85 خریدم و قبل از اون با 18-55 قدیمی کار میکردم.نمیدونم با این بدنه که الان جزو فسیل ها حساب میشه چطور میشه بر آورد خوبی انجام داد ولی میتونم بگم که 90 درصد مشکلات من با این میکس لنز خوب و بدنه ی اوراق حدودا" حل شده.
    90 درصد عکس هام فوکوس مناسبی دارند.حتی تو نور کم.
    90 درصد عکس هام شارپنس قابل قبولی دارند.
    میتونم سریع تر عکاسی کنم.حتی توی مود وان شات.
    به قول دوستمون این شترمرغ باعث شده نسبت به دوربین و کمی هم عکس هام دید بهتری داشته باشم.جدا از این که بقیه هم به کارهام جدی تر نگاه میکنند.با بدی ها و خوبی هاش کنار اومدم اما مشکلات تله ی بلندتر و واید بیشتر کماکان هست.همون طور که ممکنه برای همه اتفاق افتاده باشه.
    نمیدونم انتظارات بقیه از خرید یک لنز چی هست ولی برای من مقایسه و گفتن این که 18-55 دست کمی از 15-85 نداره کمی غیر منطقی و کم لطفی هست.
    خلاصه این که بارها به این فکر اتفادم که بفروشمش و دو تا پرایم 50 و 85 میلی متری بخرم.منتها نتونستم خودم رو قانع کنم که جوابگوی همه ی نیازهام هست و از این لحاظ این افکار میمونه برای بعد از پول دار شدن ما
    خوش باشید
    SHOK53، m.a.i، armanss و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    35

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein137 نمایش پست ها
    درود
    راستش از 15-85 که نمیشه گذشت.البته اگر پرتره ها و عکس های دیگرتون به صورت دست جمعی باشه شاید هیچ وقت رنج بالاتر از 55 میلی متر به کارتون نیاد.و در این صورت ممکنه با خودتون بگید که خرید لنزی با این قیمت به صرفه هست یا نه
    پیشنهاد من نگه داشتن همین لنز کیت و خرید دو عدد فلاش (چون نمیدونم مجالسی که میگید در چه حدی هست اما اگر کار عروس و داماد میکنید و مجالس عروسی.داشتن دو عدد فلاش خیلی دستتون رو برای خلق جلوه های نوری بازتر میکنه) و همین طور خرید یک لنز پرایم مثل 50mm/f1.8 هست.
    تو عکاسی داخل خونه و در کل ایندور تا جایی که من فهمیدم نمیشه از تله استفاده کرد و دور بودن نسبت به سوزه (اگر فلاش رو مستقیم به دوربین وصل کنید) باعث کم بودن نور میشه و همین طور مشکلاتی از قبیل محدودیت عقب گرد و ....
    جدا از این نمیشه برای عکس های تکی و یا دو نفره از فوکال هایی پایین استفاده کرد.
    -------------------------------------------

من تا به حال این تاپیک رو ندیده بودم (البته مطمن نیستم) اما وقتی مطالب رو خوندم به این فکر افتادم که چه خوب شد قبل از خرید 15-85 این جا رو نخوندم.
    متاسفانه تجربه ی کار با پرایم ها رو نداشتم و از این لحاظ دیدم نسبت به کیفیت خروجی و شارپنس در حد دو تا لنزی بوده که داشتم و کمی هم کارهای دوستان (که البته تازه کارها تو این موارد شارپنس و کیفیت بیشتر کمک میکنند چون حرفه ای ها با هر لنزی عکس های خوبی میگیرند)
    حدود 8 ماه میشه که 15-85 خریدم و قبل از اون با 18-55 قدیمی کار میکردم.نمیدونم با این بدنه که الان جزو فسیل ها حساب میشه چطور میشه بر آورد خوبی انجام داد ولی میتونم بگم که 90 درصد مشکلات من با این میکس لنز خوب و بدنه ی اوراق حدودا" حل شده.
    90 درصد عکس هام فوکوس مناسبی دارند.حتی تو نور کم.
    90 درصد عکس هام شارپنس قابل قبولی دارند.
    میتونم سریع تر عکاسی کنم.حتی توی مود وان شات.
    به قول دوستمون این شترمرغ باعث شده نسبت به دوربین و کمی هم عکس هام دید بهتری داشته باشم.جدا از این که بقیه هم به کارهام جدی تر نگاه میکنند.با بدی ها و خوبی هاش کنار اومدم اما مشکلات تله ی بلندتر و واید بیشتر کماکان هست.همون طور که ممکنه برای همه اتفاق افتاده باشه.
    نمیدونم انتظارات بقیه از خرید یک لنز چی هست ولی برای من مقایسه و گفتن این که 18-55 دست کمی از 15-85 نداره کمی غیر منطقی و کم لطفی هست.
    خلاصه این که بارها به این فکر اتفادم که بفروشمش و دو تا پرایم 50 و 85 میلی متری بخرم.منتها نتونستم خودم رو قانع کنم که جوابگوی همه ی نیازهام هست و از این لحاظ این افکار میمونه برای بعد از پول دار شدن ما
    خوش باشید
    با سلام و ضمن تشکر از راهنمایی شما،
    باید عرض کنم که بنده هنوز کار تجاری(اعم از عروس-داماد! و...) انجام نمیدم و ضمنا تنها گزینه ای که تا حالا با این بودجه بهش فکر نکرده بودم خرید دو فلاش بود ،چون احتمال می دادم که نظر اکثر دوستان (مانند قسمتی از مطلب شما) یک فلاش و یک لنز باشه ...
    (قسمتی از اعداد مغزم 15-85 18-135 580 866 430 28-135 17-85 18-55)
    Canon 550D+BG+ 18-55 & 55-250

كاربر همراه
    تشکر کرده
    108

لنز 15-85 تو 15 میلیمتر دیستوریشنش چجوریه؟ برای عکاسی معماری مناسبه یانه کلا با دو میلیون و خرده ای بهترین انتخاب برای عکاسی معماری و پرتره چیه؟

كاربر جديد ملیسا آواتار ها
    تشکر کرده
    16

سلام دوستان ...
    من می خوام دوربین 60 دی کانن رو بخرم ...با مطالعه ای که توی اینترنت داشتم به این نتیجه رسیدم که دوربین خوبیه در مقایسه با 650 دی ...اما چند روز پیش نظراتی رو در مورد این دوربین خوندم که یک کمی من رو به شک انداخت ...مثلا تو یکی از نظرات گفته بودن که 60 دی توی ایزوهای بالا ی 800 نویز داره و کیفیت عکس رو خراب می کنه ...با توجه به این که من یه مبتدی هستم و از عکاسی تقریبا هیچی نمی دونم ، به من بگید می تونم با خریدن یه لنز خوب مثل 85-15 کیفیت عکس رو جبران کنم ؟؟؟؟؟چون اون فردی که این نظر رو داده بود با لنز 135-18 عکاسی کرده بود ...( لطفا به مقدار پولی که قراره برای دوربینم خرج کنم کاری نداشته باشید و فقط پاسخ سوالم رو بدید. )

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط ملیسا نمایش پست ها
    سلام دوستان ...
    من می خوام دوربین 60 دی کانن رو بخرم ...با مطالعه ای که توی اینترنت داشتم به این نتیجه رسیدم که دوربین خوبیه در مقایسه با 650 دی ...اما چند روز پیش نظراتی رو در مورد این دوربین خوندم که یک کمی من رو به شک انداخت ...مثلا تو یکی از نظرات گفته بودن که 60 دی توی ایزوهای بالا ی 800 نویز داره و کیفیت عکس رو خراب می کنه ...با توجه به این که من یه مبتدی هستم و از عکاسی تقریبا هیچی نمی دونم ، به من بگید می تونم با خریدن یه لنز خوب مثل 85-15 کیفیت عکس رو جبران کنم ؟؟؟؟؟چون اون فردی که این نظر رو داده بود با لنز 135-18 عکاسی کرده بود ...( لطفا به مقدار پولی که قراره برای دوربینم خرج کنم کاری نداشته باشید و فقط پاسخ سوالم رو بدید. )
    شما با خرید لنزی که روزنه بازتری دارد مثلا 17-50 2.8 میتوانید در شرایط مشابه از ایزوی پایینتر استفاده کنید و نویز کمتری داشته باشد اما بطور کلی مشکل نویز سنسور را نمیتوان حل کرد. مشکل نویز مشکل کلی تمام دوربینها است و به این مدل خاص محدود نمیشود. 650دی و 60دی هردو از یک سنسور استفاده میکنند و خروجی مشابهی دارند. در انتخاب 60دی شک نکنید.
    Amateurism و Majix تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

شما وقتی ميتونی با لنز مشکلات ايزو بالا رو حل کنيد که از لنز های با ديافراگم باز مثل 2.8 1.8 1.4 1.2 استفاده کنيد که نيازی به استفاده از ايزو بالا نداشته باشيد
    اين 2 تا لنزی که شما گفتيد از اين نظر اختلاف انچنانی با هم ندارند
    فکر نميکنم شما احتياجی به ايزو خيلی بالا داشته باشيد مگر اينکه فقط در شب و جاهای تاريک عکاسی کنيد
    اختلاف نويز ايزو اين دوربين ها با هم هم در حدی نيست که شما يکی رو به اون يکی ترجيح بدی

در کل خودتون رو خيلی درگير اعداد نکنيد بله دوربين 60 دی با 5 دی مارک 3 خيلی تفاوت داره اما در حد 60 650 600 550 اختلاف در حدی نيست که اينقدر خودتون رو درگيرش کنيد و خيلی از قابليت ها شايد اصلاً به کار شما نياد
    به نظر من بريد از نزديک تست کنيد و ببينيد کدوم تو دستتون راحت تره همون رو بگيريد

** ببخشيد پست همزمان شد
    yaghoobi، SHOK53، Amateurism و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

نقل قول نوشته اصلی توسط ملیسا نمایش پست ها
    سلام دوستان ...
    دوست عزیز خاطرم هست زمانی بصورت کامل خدمتتان توضیحاتی دادم و البته گفتم مطالعه بفرمایید
    شما قبل از خرید مطالعه بفرمایید بعد بهتر میتوانید انتخاب کنید و خدای نکرده کلاه فرشونده برسر نمیگذارید !

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

با سلام!
    مدتیه 600D کنون با لنز کیت 18-55 خریدم + لنز پرایم 50mm/f1.8 II واسه کارای پرتره!
    بالای 1000 تا شات زدم ولی خیلی از شارپنس 18-55 راضی نیستم و دنبال ارتقاء اونم که واسم موندگار باشه, ضمن اینکه دنبال زوم بالا نیستم!
    کل این تاپیکم خوندم ومیخواستم بدونم دوستان بجز 15-85 چه لنزی پیشنهاد میدن که کمی شارپنس و کیفیت عکسام واضح تر و زنده تر بشن؟
    ببخشید اینجا مطرح کردم چون تاپیک "چه لنزی بخرم؟ " رو ندیدم !
    با تشکر
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط SHOK53 نمایش پست ها
    با سلام!
    مدتیه 600D کنون با لنز کیت 18-55 خریدم + لنز پرایم 50mm/f1.8 II واسه کارای پرتره!
    بالای 1000 تا شات زدم ولی خیلی از شارپنس 18-55 راضی نیستم و دنبال ارتقاء اونم که واسم موندگار باشه, ضمن اینکه دنبال زوم بالا نیستم!
    کل این تاپیکم خوندم ومیخواستم بدونم دوستان بجز 15-85 چه لنزی پیشنهاد میدن که کمی شارپنس و کیفیت عکسام واضح تر و زنده تر بشن؟
    ببخشید اینجا مطرح کردم چون تاپیک "چه لنزی بخرم؟ " رو ندیدم !
    با تشکر
    18-135STM
    SHOK53، armin1374 و Aghaeifar تشکر می‌کنند.

صفحه 7 از 8 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین