صفحه 4 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 73
Like Tree207تشکر

موضوع: مقایسه لنز های 15-85 وکیت 18- 55

كاربر همراه saed_violin آواتار ها
    تشکر کرده
    904

نقل قول نوشته اصلی توسط Herati نمایش پست ها
    دوست عزیز من نه لابراتواری دارم و نه منبعی که تست انجام بدهم
    ولی تجربه شخصی با دوربین و لنزهای متفاوت و تحقیقاتی که در این مدت انجام دادم به من ثابت کرده که تفاوت ها بسیار کمتر از هزینه ای است که پرداخت می شود
    بطور مثال من دوربین کانن 400دی دارم که دوربین زیاد خوبی نیست و بسیار نویزی می باشد و کمتر کسی این روزها باهاش عکس می گیره و من هم به دلایلی از اون شاکی بودم و نیکون دی 7000 رو انتخاب کردم و نتیجه اخلاقی باید بگم تفاوت در همین حدود 20 در صد بیشتر نیست و طوری نیست که آدم رو ارضاع کنه
    در مورد لنز هم باید بگم فرقی نداره و تفاوت در همین حد است .من لنزهای زیادی رو با هم مقایسه کردم

البته اگر دو پست قبلی من رو بخونید

دوست عزیز تفاوتش شاید برای کسی بیشتر از ده برابر باشد و ارزش پرداختش رو داشته باشه ولی من که نیاز خودمو نمی شناسم آن موقعیت های خواص رو هم نمی دانم
    تمام لنز هایی که تو پست قبلی نام بردم رو بنده دارم ، با همه هم کار کردم ، اگر هم چیزی نوشتم دال بر تجربه های من هست

تشکر کرده
    904

نقل قول نوشته اصلی توسط Herati نمایش پست ها
    همین دو رده دوربین که شما نام بردید بیشتر از 10 برابر تفاوت قیمت دارند ولی اگر از نظر کیفیت عکس و خروجی نگاه کنید تفاوت بسیار اندک است
    دوست عزیزم
    قطعا تفاوت اندکی ندارند !!!!

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

موضوعیت این تاپیک زیر سؤاله!

کسی هست بین 18-55 و 15-85 گیر کرده باشد؟
    کسی می‌خواهد 15-85 بخرد اما فعلاً بودجه کافی ندارد، می‌خواهد نتیجه بگیرد 18-55 چیز خاصی از 15-85 کم ندارد؟
    هدف این است بگوییم که کسی با 15-85 عکاس نمی‌شود؟

چه و چی؟

تعریف کیفیت چیست که بگوییم 10 برابر، نه اصلاً 1000 برابر است؟
    به هر حال قطعاً هزینه 10 برابری، افزایش پارامترهایی مانند شارپنس، رزلوشن و... را به همان میزان به دنبال نخواهد داشت!

همانطور که گفتند کم کم باید منتظر مقایسه‌هایی از جنس D3 و 550D بود!
    Daruosha، Herati، Amir Abdolpanah و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط saed_violin نمایش پست ها
    دوست عزیزم
    قطعا تفاوت اندکی ندارند !!!!
    بله جان برادر
    برای شما و من و .....تفاوت بسیار است.برای من در انتخاب لنز اندکی کنترل بهتر فلر بسیار ارزش دارد حتی اگر به اندازه همان 20 در صد باشد.و یا بخاطر زیاد بودن گرد و غبار در شهر ما
    سیلینگ بهتر برام خیلی با ارزش باشه ولی اگر در آتلیه کار می کردم اصلا به این چیزها اهمیت نمی دادم نه کنترل فلر و نه سیلینگ بهتر
    بطور مثال من مدتی 3 ماهی میشه که لنز 50 1.4 سیگما رو خریدم (بسیار لنز با ارزش است -رزولوشن بالا - شارپنس-کنتراست بالا- وفوکس خوب)ولی از خرید خود زیاد راضی نیستم بدلیل سیلینگ نامناسب آن که برای ژانر مورد نظر من بسیار آزاردهنده است و به همین دلیل کمتر بیرون باهاش عکس می گیرم و به جرات میگم سیلینگ 18-105 از آن بهتر است.با اینکه لنز 18-105 زیاد لنز مناسبی نیست برای کارهای جدی (اگر حرفه ای بگم شاید جسارت باشد)ولی چون بودجشو نداشتم برام انتخاب خوبی است نسبت به قیمت
    ولی اگر بودجشو داشتم بجز 14-24 لنز رویایی من دیگر هیچ نمی خریدم(البته سوتفاهم نشود دوستان بهترین رنج برای عکس های مستندو خیابانی رنج واید است و منظور من در کنار دیگر لنزهام از جمله همین 18-105 تنها لنزی که فعلا بهش فکر میکنم لنز 14-24 است واگر مجبور بشم دیگه به 10-24 تن خواهم داد)

تشکر کرده
    904

نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid نمایش پست ها

کسی می‌خواهد 15-85 بخرد اما فعلاً بودجه کافی ندارد، می‌خواهد نتیجه بگیرد 18-55 چیز خاصی از 15-85 کم ندارد؟

چه و چی؟

تعریف کیفیت چیست که بگوییم 10 برابر، نه اصلاً 1000 برابر است؟
    به هر حال قطعاً هزینه 10 برابری، افزایش پارامترهایی مانند شارپنس، رزلوشن و... را به همان میزان به دنبال نخواهد داشت!

همانطور که گفتند کم کم باید منتظر مقایسه‌هایی از جنس D3 و 550D بود!
    بنده در مورد هزینه 10 برابر ذکر نکردم ، در مورد کیفیت بین دو لنز بود
    بنده هر دو لنز را موجود دارم و کار هم میکنم
    حتی در مورد لنز های سری ال هم که صحبت کردم اونها رو هم دارم
    به نظر شما کجای این بحث به انحراف کشیده شده ؟
    همیشه قرار نیست همه بحث ها در مسیر مستقیم که من یا شما فکر میکنیم بره جلو
    من نظر خودم رو گفتم و نظر بنده هم با توجه به تجربه و تجیهزاتی است که دارم و کار کردم
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    قطعا کسی با تجهیزات خوب عکاس خوب نمیشود که اگر اینطور بود من الان عکاس خیلی خوبی بودم

كاربر همراه MSRS آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

به نظر من هم این مقایسه اشتباه نیست
    در جای خودش کیفیت عکس این دو لنز قابل مقایسه است. هر چند بدون مقایسه هم نتیجه معلوم است. سوال این است که آیا پرداخت این تفاوت 7 برابری قیمت مساوی با 7 برابر کیفیت هست یا نه. که بازهم جواب مشخص است که "نه"
    اما کسی که در زمینه کاری و علاقه اش به این لنز و کیفیت آن احتیاج دارد مسلما این لنز را میخرد.ولی برای کسی که شاخه علاقه اش در عکاسی را نشناسد و صرفا چون این لنز گرانتر است پس حتما بهتر است آن را میخرد، به نظر من خرید آن کاملا غلط است و نتیجه اش میشود:

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    فرض کنید لنز 18-55 را باز کردید و یک لنز 15-85 بستید. روز اول میگید عجب لنز خوش ساختی با این هودش چقدر دوربینو زیبا کرده (وای من چقدر حرفه ای شدم و ...) دو سه تا عکس با فلاش هم میگیرید و کاملا از خریدتون و شارپنسش راضی هستید. اما فردا به خودتون میگید خوب برم چنتا عکس بگیرم تازه اینوقته که مشکل مشخص میشه. وقتی از واید لنز استفاده میکنید میگید عجب وایدیه ولی کاش یکم وایدتر بود مثلا اندازه 10-22، بعد یه سوژه دور میبینید روش زوم میکنید بعد بخودتون میگید تله هم بیشتر شده اما کاش یکم بیشتر بود مثلا اندازه یه 70-300 یا اون 70-200 ارزونه. موقع عکاسی پرتره بخودتون میگید کاش اندازه 50 مم و 85 مم دیافش باز بود. اخر روزم که عکساتونو تو کامپیوتر نگاه میکنید بخودتون میگید خوب افزایش شارپنس هم فقط تو کراپ 100% مشخصه بعد از دو سه روز احتمالا به این نتیجه میرسید که انتخاب این شترمرغ چیزی به عکسهای شما اضافه نکرده (البته دوربین حرفه ای تر شده ) و شاید بهتر بود این پولو جور دیگه هزینه میکردید.
    اینهم ناگفته نمونه که من دوستی دارم که هر وقت میخواستم وسوسش کنم که لنز بخره میگفت 15-85 برای تیپ عکاسیش کاملا کافیه، هنوزم لنز دیگری نخریده
    در نهایت میرسیم به این سخن حکیمانه که : تا نیازت را نشناختی در صدد رفع آن مباش

در کل به نظر من برای کسی که هنوز شاخه علاقه اش را نمیشناسد بهترین پیشنهاد لنزهایی با دامنه کانونی زیاد است مثل Sigma 18-250
    rustumee تشکر می‌کند.

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط MSRS نمایش پست ها
    سوال این است که آیا پرداخت این تفاوت 7 برابری قیمت مساوی با 7 برابر کیفیت هست یا نه. که بازهم جواب مشخص است که "نه"
    دوست عزیز هرگز در تجهیزات عکاسی این چنین نیست
    واقعیت اینه که شاید شما با پرداخت دو برابر حداکثر 5یا 10 درصد بیشتر نصیبتون بشه

نقل قول نوشته اصلی توسط MSRS نمایش پست ها
    در نهایت میرسیم به این سخن حکیمانه که : تا نیازت را نشناختی در صدد رفع آن مباش
    در کل به نظر من برای کسی که هنوز شاخه علاقه اش را نمیشناسد بهترین پیشنهاد لنزهایی با دامنه کانونی زیاد است مثل Sigma 18-250
    از نظر من این کار هم برا همه قابل توصیه نیست چون اینها لنز هایی نیستن که کسی طولانی مدت نگهشون داره
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر همراه MSRS آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

نقل قول نوشته اصلی توسط beh_b7 نمایش پست ها
    دوست عزیز هرگز در تجهیزات عکاسی این چنین نیست
    واقعیت اینه که شاید شما با پرداخت دو برابر حداکثر 5یا 10 درصد بیشتر نصیبتون بشه
    beh_b7 عزیز اگر پست مرا که خودتان نقل قول کردید ببینید، من هم دقیقا همین موضوع را گفتم که افزایش قیمت برابر با افزایش کیفیت به همان نسبت نیست

در ضمن دلیل شما برای این جمله تان چیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط beh_b7 نمایش پست ها
    از نظر من این کار هم برا همه قابل توصیه نیست چون اینها لنز هایی نیستن که کسی طولانی مدت نگهشون داره

كاربر فعال Afshin.Prt آواتار ها
    تشکر کرده
    6024

سلام
    اتفاقن بحث جالبی شده، فقط ای کاش چند ماه پیش مطرح میشد!

نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid نمایش پست ها

من چند ماه پیش دقیقن سر همین دو راهی بودم، و مشکل این بود که بودجه ای به اندازه یک لنز داشتم بین خرید 15-85 یا نگه داشتن 18-55 و خرید 10-22 مونده بودم! که در نهایت هم 15-85 رو گرفتم (و از خریدم هم کاملن راضی هستم، هر چند به علت وزن و حجم بیشترش باید بفکر یک کیف مناسب هم باشم) ولی هنوز مشکل واید و تا حدودی دیستورشن رو با اون دارم، و همش وسوسه میشم برم سراغ یکی از این لنزهای FishEye!

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    در مورد بهتر بودن این لنز شکی نیست.
    روز اول میگید عجب لنز خوش ساختی با این هودش چقدر دوربینو زیبا کرده (وای من چقدر حرفه ای شدم و ...) دو سه تا عکس با فلاش هم میگیرید و کاملا از خریدتون و شارپنسش راضی هستید. اما فردا به خودتون میگید خوب برم چنتا عکس بگیرم تازه اینوقته که مشکل مشخص میشه. وقتی از واید لنز استفاده میکنید میگید عجب وایدیه ولی کاش یکم وایدتر بود مثلا اندازه 10-22، بعد یه سوژه دور میبینید روش زوم میکنید بعد بخودتون میگید تله هم بیشتر شده اما کاش یکم بیشتر بود مثلا اندازه یه 70-300 یا اون 70-200 ارزونه.
    یکی از این دوستان عکاس میگفت عکاسی مثل یه چاه میونه که ته نداره و اگه بیوفتی توش هیچ وقت به تهش نمیرسی (یا هرچی پول توش بریزی پرنمیشه)

پاینده باشید.
    yaghoobi، m.daneshpayeh، BraveKnight و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط APR19 نمایش پست ها
    سلام
    اتفاقن بحث جالبی شده، فقط ای کاش چند ماه پیش مطرح میشد!

من چند ماه پیش دقیقن سر همین دو راهی بودم، و مشکل این بود که بودجه ای به اندازه یک لنز داشتم بین خرید 15-85 یا نگه داشتن 18-55 و خرید 10-22 مونده بودم! که در نهایت هم 15-85 رو گرفتم (و از خریدم هم کاملن راضی هستم، هر چند به علت وزن و حجم بیشترش باید بفکر یک کیف مناسب هم باشم) ولی هنوز مشکل واید و تا حدودی دیستورشن رو با اون دارم، و همش وسوسه میشم برم سراغ یکی از این لنزهای FishEye!

یکی از این دوستان عکاس میگفت عکاسی مثل یه چاه میونه که ته نداره و اگه بیوفتی توش هیچ وقت به تهش نمیرسی (یا هرچی پول توش بریزی پرنمیشه)

پاینده باشید.

خوب 10-22 + 18-55 یک چیز است و «مقایسه لنز های 15-85 وکیت 18- 55» چیزی دیگر.

15-85 یک لنز همراه است که خوب هم همراهی می‌کند اما 10-22 + 18-55 یک رنجی را می‌سازد که بیشتر به عنوان مثال دوای درد جویندگان مناظر است.

در حال حاظرم چیزی را از دست ندادید، فروش 15-85 ـ به دلیل خوش‌نامی که دارد ـ آسان و تقریباً کم ضرر است. می‌توانید سوئیچ کنید به همان 18-55 و 10-22.
    Afshin.Prt تشکر می‌کند.
    .

صفحه 4 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین