صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 73
Like Tree207تشکر

موضوع: مقایسه لنز های 15-85 وکیت 18- 55

كاربر همراه AliShamshirian آواتار ها
    تشکر کرده
    493

نقل قول نوشته اصلی توسط داريوش چگيني نمایش پست ها
    با سلام
    ممكنه لطفاً توضيح بدين منظورتون از دون دون چيه؟ منظور نويزه؟ آيا استفاده از لرزش گير نويز رو افزايش ميده؟
    با احترام
    فعال بودن لرزشگير در زمان استفاده از سه پايه و سرعت پايين، خود لرزش ايجاد مي كند، و پيشنهاد ميشود خاموش شود (البته فقط مختص 15-85 نيست)، ولي نويز؟....
    داريوش چگيني تشکر می‌کند.

spideer
    Guest

سلام دوستان من بودجه انچنانی برای خرید و تعویض لنز ندارم ولی با این حال به شارپنس بالا در عکس اهمیت میدم میخواستم بدونم آیا شارپنس و کیفیت عکس با لنزنیکون 18- 55 خیلی پایینتر و متفاوت تر لنز های مشابه دیگره یعنی اگه تفاوت چشمگیری داره میخواهم بدونم ممنون

كاربر جديد ts.phot0graphy آواتار ها
    تشکر کرده
    6

دوستان بین دو لنز 18-135 و لنز 18-55 برای بدنه 60d از لحاظ شارپنس و کیفیت خروجی کدام یک رو پیشنهاد میدید؟

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط spideer نمایش پست ها
    سلام دوستان من بودجه انچنانی برای خرید و تعویض لنز ندارم ولی با این حال به شارپنس بالا در عکس اهمیت میدم میخواستم بدونم آیا شارپنس و کیفیت عکس با لنزنیکون 18- 55 خیلی پایینتر و متفاوت تر لنز های مشابه دیگره یعنی اگه تفاوت چشمگیری داره میخواهم بدونم ممنون
    لنز 18-55د از فاصله کانونی 18 م م تا حدود 35 م م شارپنس قابل قبولی (و نه عالی) دارد ولی از 35 م م تا 55 م م شارپنس به شدت افت می کند. برای مقایسه با لنز های مشابه باید دید منظور چه بازه قیمتی است. در قیاس با 18-135 و 18-200، تفاوت محسوسی از نظر شارپنس بین 18-55 و لنزهای یاد شده نیست. در مقایسه با لنزهای 15-85 و 17-85، به نظرم شارپنس دو لنز یاد شده بیشتر از 18-55 است.
    yaghoobi و ts.phot0graphy تشکر می‌کنند.

كاربر همراه photographِer آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

لنز 15-85 لنز بسيار فوق العاده ايه. مدتي دستم بود. اما فكر كنم با توجه به تله ي معموليش و محدوده اپرچرش قيمت بسيار گزافي داره. از كيفيت ساخت بي نظير و همه ي خوبي هاي ديگش نميشه گذشت اما با 2400 ميشه يه 18-55 و يه 50 م م 1.4 هلو خريد تازه بازم 600 ميمونه برات
    ویرایش توسط photographِer : Monday 18 March 2013 در ساعت 13:46
    BraveKnight تشکر می‌کند.
    باید که جمله جان شوی، تا لایق جانان شوی
    گر سوی مستان میروی، مستانه شو،مستانه شو

سید مهدی تقوی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    35

با سلام
    برای بهبود کیفیت عکاسی مجالس در اتاق و تالار نیازمند فلاش هستم ، حالا شاید ربطش به این تاپیک اینه که:
    به بدنه 550 و لنز 18-55 ام
    (گزینه اول):فلاش نایسین 866 مارک 2 آکبند(یا 430 کارکرده) و یک لنز کار آمدتر مثل(نهایتا15-85 کارکرده تا این قیمت) اضافه کنم(و 18-55 خودم را بفروشم) یا
    (گزینه دوم):فلاش بهتر مثل 580 exII کارکرده (که این فلاش از نظر رنج قیمت 430 & 866 را هم پوشش میده) و با 18-55 عملا پول لنز را ذخیره کنم
    (گزینه سوم)=پیشنهاد دوستان و اساتید

-کار تجاری انجام نمیدم و چاپ سایز بزرگ هم نمی خوام ولی به کیفیت خروجی عکس هام وسواس دارم!
    منتظر نظرات شما هستم
    Canon 550D+BG+ 18-55 & 55-250

كاربر همراه AliHamze آواتار ها
    تشکر کرده
    97

نقل قول نوشته اصلی توسط armanss نمایش پست ها
    با سلام
    برای بهبود کیفیت عکاسی مجالس در اتاق و تالار نیازمند فلاش هستم ، حالا شاید ربطش به این تاپیک اینه که:
    به بدنه 550 و لنز 18-55 ام
    (گزینه اول):فلاش نایسین 866 مارک 2 آکبند(یا 430 کارکرده) و یک لنز کار آمدتر مثل(نهایتا15-85 کارکرده تا این قیمت) اضافه کنم(و 18-55 خودم را بفروشم) یا
    (گزینه دوم):فلاش بهتر مثل 580 exII کارکرده (که این فلاش از نظر رنج قیمت 430 & 866 را هم پوشش میده) و با 18-55 عملا پول لنز را ذخیره کنم
    (گزینه سوم)=پیشنهاد دوستان و اساتید

-کار تجاری انجام نمیدم و چاپ سایز بزرگ هم نمی خوام ولی به کیفیت خروجی عکس هام وسواس دارم!
    منتظر نظرات شما هستم
    دوست من،اگه برای اتاق عقد و سالن میخوای که به نظر من نور کافی هست و استفاده از فلاش باعث ایجاد سایه های تند میشه.اما اگه نیاز داری کرایه کن ببین کدوم بیشتر به دردت میخوره بعد هزینه کن و یدونه بخر.اما نظر من روی فلاش EX600 و EX430
    armanss تشکر می‌کند.
    همه چیز عالیه.

ارادتمند-علی حمزه

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    35

نقل قول نوشته اصلی توسط AliHamze نمایش پست ها
    دوست من،اگه برای اتاق عقد و سالن میخوای که به نظر من نور کافی هست و استفاده از فلاش باعث ایجاد سایه های تند میشه.اما اگه نیاز داری کرایه کن ببین کدوم بیشتر به دردت میخوره بعد هزینه کن و یدونه بخر.اما نظر من روی فلاش EX600 و EX430
    مرسی از جوابتون
    به نظرم فلاش 600 خیلی واسم کارایی نداره و گرون هم میشه
    نور کافی هم که فکر کنم در بعضی شرایط با دیاف 5 به بالا خیلی تامین نشه چه برسه به مواقعی که سرعت شاتر بالا می خوام !
    از بابت >سایه های تند< هم فکر کنم با بانس کردن و دیفیوزر و ... خیلی مشکلی پیش نیاد!
    کرایه کردن هم هیچ جا سراغ ندارم (و از اطرافیان هم بخاری بلند نمیشه که قرض کنم)

منتظر نظر بقیه دوستان هم هستم!
    Canon 550D+BG+ 18-55 & 55-250

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط AliHamze نمایش پست ها
    اگر استفاده از فلاش را بلد باشند سايه تندي ايجاد نخواهد شد.
    اصولا هم براي همين فلاش اكسترنال ميخرند و تفاوت فلاش سر خود و فلاش اكسترنال در همين است.
    M. Beyrami، m.a.i، M.Barani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

من در اکثر استفاده ها از فلاش هیچ مشکلی با سایه ها نداشتم. فلاش از دیوار یا از سقف یا از یک تکۀ کاغذ یا بانسر، بانس می کنه و نور سافت خوبی میده. خرید فلاش فصل جدیدی از عکاسی رو به روی شما باز می کنه. من با فلاش و لنز 55-18 هم عکسهای بسیار خوبی تونستم بگیرم. برای فیل فلاش هم بسیار بهتر از فلاش پاپ آپ عمل می کنه.
    من یک بار با مشکل اساسی مواجه شدم. در عکاسی از یک همایش، سالن سقف بسیار بلندی داشت، دیوار ها هم از افراد روی سن بسیار دور بودند و بانس نمیشد داشته باشیم و سایه ها خودشون رو نشون می دادن. در بقیۀ موارد من مشکلی در استفاده از فلاش نداشتم. من داشتن فلاش رو به داشتن لنز بهتر ترجیح میدم. لنز در خروجی عکس موثر است، اما تاثیرش توی کارهای روزمره و غیر تخصصی (که نیاز به داشتن تجهیزات خیلی گران قیمت دارد) آنچنان نمود پیدا نمی کند که داشتن فلاش پیدا می کند.
    m.a.i، armanss، Kane و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیرحسین

صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین