صفحه 10 از 10 نخستنخست ... 6 7 8 9 10
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 97 , از مجموع 97
Like Tree353تشکر

موضوع: Canon EF 50mm F1.8 STM

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

با سلام به دوستان عزیز انجمن بنده مدتی بود به فکر خرید لنز بودم اما متاسفانه وضعیت مالی مناسبی نداشتم در نتیحه نه دوربینم را که مشکل دارد می توانستم عوض کنم و نه می توانستم لنز مناسبی بخریم تا اینکه به صورت اتفاقی این لنز را در اینترنت دیدم و بعد از مقداری جستجو دل را به دریا زدمو خریدم دیروز به دستم رسید و اتفاقا دیشب به همراه تنی چند از دوستان به تفریح و صفاسیتی رفتم و موفق شدم لنز را تست کنم و این هم نمونه تصویر

IMG_6587.JPG

شاتر 13ثانیه و دیافراگم 1.8 ایزو1600
    havokh تشکر می‌کند.

كاربر آشنا pouria7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    33

سلام دوستان .

چند روز پیش من لنز ef 1.8 مارک دو رو استفاده کردم ( کانن 600d ) برای فیلمبرداری از خودروی در حال حرکت ولی خیلی گیجی فوکوس داشت و وقتی فیلم رو تو لپتاپ دیدم متوجه شدم توی نصف فیلم ماشین کلا تار هست! میخواستم بدونم این مشکل رو توی مدل stm هم خواهم داشت یا نه . ممنون

كاربر همراه mohsen.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2345

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria7777 نمایش پست ها
    سلام دوستان .

چند روز پیش من لنز ef 1.8 مارک دو رو استفاده کردم ( کانن 600d ) برای فیلمبرداری از خودروی در حال حرکت ولی خیلی گیجی فوکوس داشت و وقتی فیلم رو تو لپتاپ دیدم متوجه شدم توی نصف فیلم ماشین کلا تار هست! میخواستم بدونم این مشکل رو توی مدل stm هم خواهم داشت یا نه . ممنون
    سلام
    مشکل اولا از آنجایی هست که 600d فوکوس اتومات در زمان فیلمبرداری ندارد!
    پس خودتون با قرار دادن فوکوس دستی باید فوکوس کشی انجام بدهید.

لنز های stm موتور فوکوس بهبود یافته بیشتر برای بی صدا بودن در زمان فوکوس هستن و البته کمی فوکوس بهتر هست (البته هیچ وقت به پای لنز هایی که موتور فوکوس usm دارند نمی رسد!)

شما باید از دوربینی استفاده کنید که فوکوس ممتد در زمان فیلمبرداری داشته باشد

چون تست کردم هم 80d و هم 750d کانن رو.
    با اینکه فوکوس ممتد در زمان فیلمبرداری 750دی هم خوب بود ، اما در 80d واقعا به نظر بسیار عالی شده بود و بسیار نرم و عالی فوکوس ممتد کارایی داشت.
    pouria7777 تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

سلام دوستان .

ازنظرفوکوس ، نسخه STM لنز 50 با نسخه معمولی تفاوت زیادی دارد. اگر از دوربین های 700دی به بعد استفاده کنید ، در فیلمبرداری فوکوس بسیار دقیق ، سریع و نرم هست
    M.Nouri، a.g g.a و mohsen.sh تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا pouria7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    ازنظرفوکوس ، نسخه STM لنز 50 با نسخه معمولی تفاوت زیادی دارد. اگر از دوربین های 700دی به بعد استفاده کنید ، در فیلمبرداری فوکوس بسیار دقیق ، سریع و نرم هست
    من بیشتر برای عکس استفاده میکنم از دوربین و مدل دوربین خودم هم 550d هست . برای عکسبرداری به نظر شما با توجه به تفاوت قیمت این دو لنز خرید لنز stm به صرفه هست؟ یکم هم سخت هست الان خرید stm برای من ولی اگر واقعا تفاوت زیاد باشه مجبورم این کار رو بکنم...

كاربر آشنا akbar-agha آواتار ها
    تشکر کرده
    68

من بیشتر برای عکس استفاده میکنم از دوربین و مدل دوربین خودم هم 550d هست . برای عکسبرداری به نظر شما با توجه به تفاوت قیمت این دو لنز خرید لنز stm به صرفه هست؟ یکم هم سخت هست الان خرید stm برای من ولی اگر واقعا تفاوت زیاد باشه مجبورم این کار رو بکنم...
    STM شارپتره، فوکوس دقیقتری داره و بوکه بهتری و صدای کمتری موقع فوکوس
    ام بی تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

از نظر کیفیت ساخت نسخه stm خوش ساخت تر و کوچک تر هست و تجربه کاربری بسیار بهتری از نسخه عادی دارد. از نظر شارپنس و کنتراست مطلقا تفاوتی بین نسخه معمولی و stm نیست و از نظر بوکه به مقدار جزئی از نسخه معمولی بهبود پیدا کرده ، در کل ، اگر تجربه کاربری و فوکوس اولویت شماست بدون شک خرید 50stm یک تجربه لذت بخش و دلپذیر برای شما خواهد بود اما اگر اولویت شما بحث مالی است، با خرید نسخه معمولی چیز خاصی را از دست نخواهید داد .
    موفق باشید
    mohsen.sh و obsidiyan تشکر می‌کنند.

صفحه 10 از 10 نخستنخست ... 6 7 8 9 10