صفحه 38 از 39 نخستنخست ... 28 34 35 36 37 38 39 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 371 تا 380 , از مجموع 389
Like Tree733تشکر

موضوع: Canon EF 50mm f/1.8 II

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

دوستان من یک مشکلی با این لنز دارم. در خیلی از مواقع به خصوص توی شرایط نوری که کمی با ایده آل فاصله داره، این لنز اصلا نمیتونه فوکوس بکنه و وقتی هم که می کنه خیلی مواقع جلوتر یا عقب تر از سوژه فوکوس (دهانه باز) می کنه!! اینا طبیعیه یا یه جای کار می لنگه؟ چون من با لنز کیتم مشکل خاصی ندارم. دوربینم کنون 1100 هستش.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

با این لنز فقط در حالت لایو ویو کار کنید دوست عزیز.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    با این لنز فقط در حالت لایو ویو کار کنید دوست عزیز.
    چرا آخه؟! یعنی لنز خود کانن نباید بتونه درست با بدنه کانن کار کنه؟!

كاربر همراه nicebluesky آواتار ها
    تشکر کرده
    4361

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    دوستان من یک مشکلی با این لنز دارم. در خیلی از مواقع به خصوص توی شرایط نوری که کمی با ایده آل فاصله داره، این لنز اصلا نمیتونه فوکوس بکنه و وقتی هم که می کنه خیلی مواقع جلوتر یا عقب تر از سوژه فوکوس (دهانه باز) می کنه!! اینا طبیعیه یا یه جای کار می لنگه؟ چون من با لنز کیتم مشکل خاصی ندارم. دوربینم کنون 1100 هستش.
    برای لنز من هم همین مسئله وجود داره و طبیعیه که یک لنز ارزان قیمت نقاط ضعفی داشته باشه
    بهنام ورشوساز
    Canon EOS 600D , EF-S 18-55 IS II , EF 50 f/1.8 II , EF-S 55-250 IS STM , Hahnel Triad 40 Tripod

كاربر جديد tasnim2 آواتار ها
    تشکر کرده
    34

با سلام
    من برای کار پرتره در آتلیه به دنبال لنز مناسب هستم.
    الان با دوربین canon 70D و لنز 18-135stm دارم کار میکنم.
    میخواستم بپرسم این لنز در محیط آتلیه بهتر از لنزی که الان دارم جواب خواهد داد؟

تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط tasnim2 نمایش پست ها
    با سلام
    من برای کار پرتره در آتلیه به دنبال لنز مناسب هستم.
    الان با دوربین canon 70D و لنز 18-135stm دارم کار میکنم.
    میخواستم بپرسم این لنز در محیط آتلیه بهتر از لنزی که الان دارم جواب خواهد داد؟
    در یک کلمه به عنوان دارنده این لنز می گویم خیر. این لنز آن چنان بوکه دلپذیری ندارد، اتوفوکوس مشکل داری دارد، جنس بدنه پلاستیک و ضعیف و... اینها هیچکدام مناسب کار پرتره نیست.
    nicebluesky تشکر می‌کند.

كاربر همراه I.Givili آواتار ها
    تشکر کرده
    1572

در یک کلمه به عنوان دارنده این لنز می گویم خیر. این لنز آن چنان بوکه دلپذیری ندارد، اتوفوکوس مشکل داری دارد، جنس بدنه پلاستیک و ضعیف و... اینها هیچکدام مناسب کار پرتره نیست.
    رسول عزیز جنس بدنه که خیلی برای آتلیه در اولویت نیست ، و اما در مورد اتوفوکوس ، تا آنجای ک اطلاع دارم و شخصا یک روز کامل با این لنز کار کردم ، مشکل فوکوس در این لنز مشاهده نکردم ، نکته بعدی بوکه است که فکر میکنم برای محیط indoor در اتلیه که معمولا از فلاش و دیاف بالا استفاده میشود ، بوکه خیلی مورد استفاده قرار نمیگیرد.
    شارپنس این لنز با در نظ گرفتن قیمتش هم قابل تحمل است . اگر دوستمون قصد استفاده از لنز های فیکس رو ندارند فکر میکنم با حدود 1 میلیون تومان گزینه مناسب تری در دسترس نباشه ، البته میتوان نیم نگاهی هم به لنز ارزشمند 15-85 هم داشت .

پ.ن : بنده خودم لنر 50mm f1.4 رو دارم و چند روز قبل برای دوستی 50mmf1.8 II را خریداری کردم و چندساعتی کار کردم ، به غیر از جنس بدنه پلاستیکی و بوکه نه چندان دلجسب ایرادی به این لنز با این رنج قیمت (330 تومان) وارد نیست ، و میتوان به عنوان یک لنز مکمل ارزان قیمت با دیاف باز و شارپنس مناسب در آتلیه برای کادر های بسته استفاده نمود
    mSafdel و azari kei تشکر می‌کنند.
    "آیدین گیویلی"
    www.idingivili.ir
    Canon 70D + 100mm macro L , 50mm F1.4 , 10-18mm , Speedlite 600ex-rt

تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط idin.offline نمایش پست ها
    رسول عزیز جنس بدنه که خیلی برای آتلیه در اولویت نیست ، و اما در مورد اتوفوکوس ، تا آنجای ک اطلاع دارم و شخصا یک روز کامل با این لنز کار کردم ، مشکل فوکوس در این لنز مشاهده نکردم ، نکته بعدی بوکه است که فکر میکنم برای محیط indoor در اتلیه که معمولا از فلاش و دیاف بالا استفاده میشود ، بوکه خیلی مورد استفاده قرار نمیگیرد.
    شارپنس این لنز با در نظ گرفتن قیمتش هم قابل تحمل است . اگر دوستمون قصد استفاده از لنز های فیکس رو ندارند فکر میکنم با حدود 1 میلیون تومان گزینه مناسب تری در دسترس نباشه ، البته میتوان نیم نگاهی هم به لنز ارزشمند 15-85 هم داشت .
    والا با حدود 1 تومن فکر می کنم بهتر است سراغ سامیانگ 85 بروند. البته تخصص بنده نیست، دوستان آتلیه کار بهتر میتونند نظر بدند.

پ.ن: اتوفوکوس این لنز منو بیچاره کرده. یک کم کنتراست کم باشه یا بک لایت داشته باشی تمومه.

كاربر همراه I.Givili آواتار ها
    تشکر کرده
    1572

والا با حدود 1 تومن فکر می کنم بهتر است سراغ سامیانگ 85 بروند. البته تخصص بنده نیست، دوستان آتلیه کار بهتر میتونند نظر بدند.
    رنج 85mm در دوربین های کراپدار میشود 136mm که به هیچ عنوان مناسب پرتره indoor نمیباشد . با یک تومان برای لنز های فیکس گزینه های خیلی بهتری و با رنج مناسب تر در برند کانن موجود است . همین 50mm F1.8 یه عتوان لنز مکمل درکنار 18-135 مناسب هستش
    جسارتا خواهش میکنم دوستان را به این شکل راهنمایی نکنید ! واقعا سامیانگ 85mm برای عکاسی indoor در آتلیه ! (مشکلات اتو فوکوس و کیفیت ساخت لنزهای third party هم که جای خود)
    ویرایش توسط I.Givili : Saturday 13 June 2015 در ساعت 19:47
    "آیدین گیویلی"
    www.idingivili.ir
    Canon 70D + 100mm macro L , 50mm F1.4 , 10-18mm , Speedlite 600ex-rt

تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط idin.offline نمایش پست ها
    رنج 85mm در دوربین های کراپدار میشود 136mm که به هیچ عنوان مناسب پرتره indoor نمیباشد . با یک تومان برای لنز های فیکس گزینه های خیلی بهتری و با رنج مناسب تر در برند کانن موجود است . همین 50mm F1.8 یه عتوان لنز مکمل درکنار 18-135 مناسب هستش
    جسارتا خواهش میکنم دوستان را به این شکل راهنمایی نکنید ! واقعا سامیانگ 85mm برای عکاسی indoor در آتلیه ! (مشکلات اتو فوکوس و کیفیت ساخت لنزهای third party هم که جای خود)
    من که همون اول گفتم پرتره تخصص من نیست و دوستان دیگه نظر بدند و نظر خودم رو درباره لنز 50 گفتم. جالبه که شما که به قول خودتون یک روز این لنز دستتون بوده اینقدر راحت درباره اش حکم میدید و نظر دارندگان این لنز رو به راحتی رد می کنید. موفق باشید.

صفحه 38 از 39 نخستنخست ... 28 34 35 36 37 38 39 آخرینآخرین