صفحه 9 از 9 نخستنخست ... 5 6 7 8 9
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 85 , از مجموع 85
Like Tree116تشکر

موضوع: انتخاب لنز براي canon 40d

كاربر آشنا nematyar آواتار ها
    تشکر کرده
    30

پیش فرض پاسخ: انتخاب لنز براي canon 40d

نقل قول نوشته اصلی توسط setareh نمایش پست ها
    سلام

دوستان لطفا راهنمایی کنند

من 40 دی دارم و میخوام واسه یه لنز خوب هزینه کنم همه از 200-70 IS f4 تعریف میکنند و همه جا میگن فوق العادست اما خوب دوربین من کراپ داره پس رنج 112 به پایین رو از دست دادم اما میتونم در کنارش یه 70-17 سیگما داشته باشم که اون رنج رو هم داشته باشم ....حالا موندم یه 105-24 بگیرم یا این دوتا لنز رو ...خواهشن کمک کنید
    سلام. شايد بتونم کمکتون کنم.
    1- لنز خوب واسه چه کاري؟ خوب از نظر شما يعني Luxury يا کار راه بنداز؟ براي indoor يا outdoor؟ و مسلماً خيلي از فاکتورهاي ديگه هست که شما را به انتخابتان نزديک مي کنه. يه متد ژاپني هست تو حل مسأله بهش مي گويند: نازِ ناز آناليزيس که به فارسي مي شه: آناليز چرا چرا؟ فهرست 5 تا لنز اولتون را به رديف توي يک ستون بنويسيد و جلوش هم مثلاً 5 تا چرا بگذاريد و يک سئوال عمومي راجع به هر 5 تا بپرسيد! بعد گسترش بدبيد و از جواب هر کدوم يک چراي ديگه و همينطور الي آخر تا در نهايت جوابي براي گفتن نداشته باشيد. گمانم ظرف حداکثر نيم ساعت مي دانيد چه لنزي مي خواهيد!!! اين از اين.
    2- به شخصه 24-105 برام ارجحيت داره به چند دليل: کيفيت بالا، محدوده نسبتاً مناسب، قيمت به نسبت مناسب و آينده نگري!!! 24- 70 خوبه اگه قرار باشه شما فقط ايندور کار کنيد، يا منظور خاصي داشته باشيد مکرر از اِف پايين استفاده کردن و اگه برا بيرون بخواهيدش که بايد حتماً تمرين گردن و کول با هالتر را حتماً تو برنامه عکاسيتون بگنجانيد! ( پوزش مي خوام) در ضمن يه راه حل ساده مي گه براي وايد تر شدن کادر مي شه با يک يا چند قدم عقب رفتن مشکل را حل کرد. زوم هم که يا وقعاً لازمه که اگه اينجوريه تو اولويت اول نيست يا برا خيلي ها تا مدت ها لازم نيست. خيلي ها البته با ديگرون پيش مي رند. چون همه 24-105 دارند، مي خرند. توصيه مي کنم هر چقدر راجع به بدنه تحقيق مي کنيد راجع به لنز 4 برارش تحقيق کنيد! واقعاً بشينيد ببينيد چه لنزي مي خواهيد!
    3- به نظرم اگه کسي نخواد نيم فريم را زود رها کنه، ترکيب 24-105 و 17-55 با هر بدنه اي از کنون نيم فريم ايده ال ترينه. اف 2.8 17-55 برا ايندور بي نظيره و برا بيرون هم 24-105. 17-55 لنز اِليه که فقط رينگ قرمز نداره و متأسفانه تنها عيبش اينه که داست ميگيره که البته خيلي مهم نيست(بستگي به يوزر داره). وقتي پرش کرديد به فول فريم، با يه 16-35 دنيا را فتح مي کنيد و نيم کادر با 17-55 هم نگه مي داريد. ببخشيد.
    ياحق
    AslanAslan تشکر می‌کند.
    i can feel the world through the thirsty eyes, but with my mind i can see

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina60 نمایش پست ها
    با داشتن لنزهاي سيگما 20-10 و کانن (اف:4 آي-اس) 200-70مناسبترین مکمل چه لنزي است؟

بيشترين استفاده را در مراسم عروسي دارم

حدود 1 ميليون ميتوانم هزينه کنم

انتخاب خودم 105-24 کانن ميباشد آيا گزينه بهتري دارم؟

چون در چنین مکانی امکان تعویض لنز دشوار است

ضمننا دوربينم Canon 40Dمیباشد
    سلام
    105-24 و 70-24
    ولی قیمت 70-24 بیشتر از یک میلیون هست.
    ویرایش توسط Amir Tavakoli : Saturday 14 March 2009 در ساعت 16:07
    FarshadPix تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    51

اختلاف قیمت در ایران چقدر میباسد؟
    ویرایش توسط Sina60 : Saturday 14 March 2009 در ساعت 21:26

كاربر همراه
    تشکر کرده
    51

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام: عکاسی در آن مراسم با فلش خواهد بود؟! فلش خود دوربین یا اکسترنال ؟ یا با نورپردازی ؟ یا نور محیط؟
    فلاش speedlight 580EXII دارم

در نور محیط آزاد در شب بیشتر استفاده دارم

اما در فضای آزاد روز و بعضا در آتلیه(خانگی) هم کم و بیش استفاده میکنم

مزایا و معایب این دو لنز نسبت به هم چیست؟

در کل کدام گزینه بهتر است؟

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina60 نمایش پست ها
    فلاش speedlight 580EXII دارم

در نور محیط آزاد در شب بیشتر استفاده دارم

اما در فضای آزاد روز و بعضا در آتلیه(خانگی) هم کم و بیش استفاده میکنم

مزایا و معایب این دو لنز نسبت به هم چیست؟

در کل کدام گزینه بهتر است؟
    سلام: چون ثبت هایتان را با فلش انجام میدهید تفاوت دیافراگم در قیاس با لرزشگیر و مازاد فوکال لنت از 112 تا 168 تا حدودی کم اهمیت خواهد بود ...

عمده تفاوتی اگر بین کنتراست و رزولوشن این دو لنز باشد روی فول فریم خواهد بود روی کراپ تقریبا رفتار اپتیکی این دو لنز مشابه یکدیگر است .

تفاوت های این دو لنز جدای از دیافراگم ( که از دیده من با استفاده از فلش در مقایسه با دیگر لنز کمرنگ خواهد شد ) لرزشگیر روی 105-24 است. و دیگری وزن 70-24 حدود یک کیلوگرم وزن آنست اما 105-24 جدودا 300 گرم از آن سبک تر خواهد بود در نظر داشته باشید که بطور کل 105-24 ارزان تر است از 24-70

و حال یک نکته میماند از دیده من با توجه با ارنج لنزهایتان منطقی است که 70-24 مکملی برایتان خواهد بود که در این ارنجمنت اورلپی از بابت پرداخت هرینه اضافی نخواهید داشت البته این فقط روی کاغذ است در اصل نوع عکاسی شما و کاربرد فوکال لنت از معادل 38.4 تا تا 168 در محدوده معادل 112 تا 168چقدر مورد نیاز شماست که شما را مجبور به تعویض لنز نکند؟ این مورد را فقط شما میدانید :)

نتیجه نهایی :

تفاوت دیافراگم در این حالت کمرنگ خواهد بود
    .
    وزن یک کیلو 70-24 تا حدود 680 گرم 105-24 کدام برایتان قابل قبول تر است؟
    .
    لرزشگیر برایتان کاربردی تر است ؟
    .
    یک نکته دیگر آنکه 70-24 را حتما با گارانتی مطمین خریداری کنید. خبری مبنی از خرابی نسخه هایی از این لنز روی موتور آلتراسونیک آن بگوش میرسد ( منظور نسخه هایی از این لنز است که ممکن است بعد از مدتی دچار این مشکل شوند .... اینکه چرا اینگونه هست این مورد نیاز به بررسی زیادی دارد و اظهار نظر پیرامون آن به همین راحتی نیست و به نوعی پیامد منفی از سیاست کارخانه ها و قرار داد با شرکت های جنبی و....... بخاطر اینکه از موضوع منحرف نشویم این مورد را اگر اجازه دهید ادامه ندهیم ) اما با دقت به سال ساخت و سریال پشت لنز و بررسی در فروم ها با احتیاط بیشتری میتوانید این لنز مقبول و با کیفیت را خریداری کنید

من اگر خودم میخواستم خریدی در این زمینه انجام دهم انتخاب برای من 70-24 بود چون اولا بیماری علاقه به دیافراگم باز دارم :) دوم شرایط و جنس عکاسی من جوری است همیشه نمیتوانم فلش همراه خود داشته باشم. در محدوده بین فوکال لنت 112 تا 168 تعویض لنز برایم مهم نیست. و اینکه هر لحظه ممکن است به سمت فول فریم بروم

اما به گمانم با همین برداشتی که از پست شما داشتم 105-24 برایتان گزینه مناسبی باشد مگر آنکه مواردی دیگر که من به آنها آگاهی نداشته باشم.....

اینها یک پیشنهاد است تصمیم نهایی با شماست من فقط مواردی را که فکر میکردم ممکن است بدردتان بخورد عنوان کردم امیدوارم اینگونه بوده باشد.

موفق باشید :)
    Hajiabadi و FarshadPix تشکر می‌کنند.

صفحه 9 از 9 نخستنخست ... 5 6 7 8 9