صفحه 15 از 15 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15
نمایش نتایج : از شماره 141 تا 144 , از مجموع 144
Like Tree461تشکر

موضوع: Canon EF 50mm f/1.4 USM

كاربر آشنا Bbakhteary آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    اگر درست متوجه سوال شده باشم پاسخ خیر هست. در یک صحنه ثابت، با لنز و مشخصات عکاسی یکسان، خروجی عکس دوربین ف.فریم و کراپ یک میزان روشنایی خواهند داشت. تفاوت عکس اونها در میزان عمق میدان، و پرسپکتیو عکس هست.

بستگی به هدف شما از ثبت عکس داره. باز کردن اپرچر نویز عکس رو افزایش نمیده ولی عمق میدان رو کاهش می ده و دقت فوکوس هم معمولا در دیاف های پایین کاهش پیدا می کنه. افزایش ایزو هم نویز عکس رو بالا میبره و جزئیات عکس رو کاهش میده.
    پس از تحقيق متوجه شدم كه فرمايش شما صحيح نيست
    دوربين فول فريم بخاطر بزرگتر بودن سنسورهاي حساس به نورش نسبت به كراپ در نورگيري عملكرد بهتري دارند و همچنين در كنترل ايزو در مقادير بالا

Sent from my iPhone using Tapatalk

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط Bbakhteary نمایش پست ها
    پس از تحقيق متوجه شدم كه فرمايش شما صحيح نيست
    دوربين فول فريم بخاطر بزرگتر بودن سنسورهاي حساس به نورش نسبت به كراپ در نورگيري عملكرد بهتري دارند و همچنين در كنترل ايزو در مقادير بالا

برای اطمینان مجددا این مسئله را با شرایط مساوی بین دو سنسور فول فریم (تصویر بالا) و کراپ (تصویر پایین) تست کردم. نتیجه از قرار زیر هست:

IMG_1594-2.jpg

IMG_3032-2.jpg

چیزی که من می بینم این است که از نظر روشنایی تفاوت معناداری بین تصویر حاصل از سنسور فول فریم و کراپ وجود نداره. در مورد نویز سنسورهای فول فریم وضعیت بهتری از سنسور های کراپ دارن ولی این قضیه ارتباطی به موضوع بحث نداشت. اگر میخواین در مورد تفاوت‌های بین دوربین فول فریم و کراپ یاد بگیرید این تاپیک رو از اول تا آخر بخونید جواب همه سوالات احتمالی شما اونجا هست :
    فول فریم : برتري ها و محدوديت ها

كاربر آشنا Bbakhteary آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    برای اطمینان مجددا این مسئله را با شرایط مساوی بین دو سنسور فول فریم (تصویر بالا) و کراپ (تصویر پایین) تست کردم. نتیجه از قرار زیر هست:

IMG_1594-2.jpg

IMG_3032-2.jpg

چیزی که من می بینم این است که از نظر روشنایی تفاوت معناداری بین تصویر حاصل از سنسور فول فریم و کراپ وجود نداره. در مورد نویز سنسورهای فول فریم وضعیت بهتری از سنسور های کراپ دارن ولی این قضیه ارتباطی به موضوع بحث نداشت. اگر میخواین در مورد تفاوت‌های بین دوربین فول فریم و کراپ یاد بگیرید این تاپیک رو از اول تا آخر بخونید جواب همه سوالات احتمالی شما اونجا هست :
    فول فریم : برتري ها و محدوديت ها
    از نظر نور دو عكس بالا در وضعيت قابل قبولي هستن ، لطف ميكنيد اگر در نور كم اين تست رو انجام بدين

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    108

نقل قول نوشته اصلی توسط Bbakhteary نمایش پست ها
    ايا دوربين فول و كراپ داخل نور گيري فرقي دارند ؟ اگر دارند به چه ميزان ؟

درود. در دوربین های دیجیتال تعیین مشخصات مثلث نوردهی به عوامل زیادی بستگی دارد و به سادگی بر اساس سایز سنسور قابل قضاوت نیست. مثلاً الگوریتم Firmware ، معماری سنسور (لایه های میکرولنز، فیلترهای رنگی و...) همچنین طراحی، تعداد و نسل پردازنده دوربین. برای مقایسه نیاز به شرایط آزمایشگاهی با ثابت بودن نور، سوژه و لنز هست که در این لینک می تونید ملاحظه و مقایسه بفرمایید:

https://www.dpreview.com/reviews/ima...dget=1&x=0&y=0

توجه بفرمایید که 5D mIII با وجود فول فریم بودن و سایز پیکسل بزرگ در تعیین مثلث نوردهی عملکردی ضعیف تر از 77D که APS-C جدیدتر هست به نمایش می گزارد. یا عملکرد 7D mIII که APS-C هست در نور کم عملکردی بهتر از هر سه مورد دیگر و در نور زیاد مشابه 6D mII ارایه می دهد.

در مورد رابطه نویز با ISO در سنسورهای مختلف هم می توانید این مقالات رو مطالعه بفرمایید:

https://www.dpreview.com/articles/81...urces-of-noise

https://www.dpreview.com/forums/thread/4019491

https://www.dpreview.com/articles/53...sizes-on-noise

بابت آف تایپک شدن از اساتید بزرگوار عذرخواهی می کنم.

صفحه 15 از 15 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15