صفحه 19 از 24 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 181 تا 190 , از مجموع 232
Like Tree470تشکر

موضوع: انتخاب بین 70 - 200 ها

كاربر همراه mohamad.k آواتار ها
    تشکر کرده
    593

سلام

فکر میکنید چه قدر f /2.8 به کارت می آید من که فکر نمیکنم زیاد مورد استفاده قرار بگیرد اما لرزش گیر خیلی جاها به کار می آید که کمابیش با آن مواجه شده ایم میشود بوکه 2.8 را با نزدیک شدن به سوژه بدست آورد و کم بود نوررا هم با فلاش اما به خیلی از سوژه ها نمیشود گفت حرکت نکنید ( از جمله حیوانات ) شما هم که از سه پایه استفاده نمیکنید پس بنا براین همان f/4 با لرزش گیر بهتر است تا 2/8 بدون لرزش گیر لرزش گیر دار آن را هم که اگر قیمت کرده باشی می دانی هزینه اضافی تقریباً 1.5 میلیونی را روی دست تان خواهد گذاشت که فکر نمیکنم واقعاً لازم باشد مگر شخص پول زیادی داشته باشد و الا آخر 200-70 f/4 is هم سبک هم کارا و هم خوش قیمت نصبت به به مدل دیگر میباشد من از این نمونه لنز دارم و از آن راضی هستم .
    yaghoobi و nima n تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2467

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad.k نمایش پست ها
    سلام

فکر میکنید چه قدر f /2.8 به کارت می آید من که فکر نمیکنم زیاد مورد استفاده قرار بگیرد اما لرزش گیر خیلی جاها به کار می آید که کمابیش با آن مواجه شده ایم میشود بوکه 2.8 را با نزدیک شدن به سوژه بدست آورد و کم بود نوررا هم با فلاش اما به خیلی از سوژه ها نمیشود گفت حرکت نکنید ( از جمله حیوانات ) شما هم که از سه پایه استفاده نمیکنید پس بنا براین همان f/4 با لرزش گیر بهتر است تا 2/8 بدون لرزش گیر لرزش گیر دار آن را هم که اگر قیمت کرده باشی می دانی هزینه اضافی تقریباً 1.5 میلیونی را روی دست تان خواهد گذاشت که فکر نمیکنم واقعاً لازم باشد مگر شخص پول زیادی داشته باشد و الا آخر 200-70 f/4 is هم سبک هم کارا و هم خوش قیمت نصبت به به مدل دیگر میباشد من از این نمونه لنز دارم و از آن راضی هستم .
    با سلام
    تا جایی که خاطرم هست و اساتید میگویند:لرزشگیر حرکات دوربین رو اصلاح میکنه نه سوژه را
    ثانیا با دیاف بازتر میتونید سرعت شاتر بالاتری داشته باشید و فریز کردن حرکت بهتر انجام میشود.
    با تشکر
    علی قربان زاده
    NIKON D3100
    Lens 18-105

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad.k نمایش پست ها
    سلام

با سلام
    لرزشگير لنز، لرزش دست عكاس را جبران مي كند...ارتباطي به حركت سوژه ندارد.
    mohamad.k تشکر می‌کند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر همراه farhad_k آواتار ها
    تشکر کرده
    872

با سلام
    لرزشگیر بسته به نوعش بین 2 تا 4 استپ امکان افزایش سرعت شاتر را به شما میدهد.
    پس در واقع اگر سوژه حرکتی هم داشته باشد با افزایش سرعت شاتر امکان فریز کردن ان بیشتر فراهم میشود.
    البته بعضی مواقع فقط f پایین به کار شما میاید مثل عکاسی در تئاتر و یا مکانهایی که امکان استفاده از فلاش وجود ندارد.
    البته f باز هم امکان افزایش سرعت شاتر را میدهد ولی بعضی اوقات عمق میدان کوتاه حاصله باب میل نیست .
    mohamad.k و nima n تشکر می‌کنند.
    فرهاد کرمی
    Nikon D610 -Nikon 12-24 F/4 & Nikon 24-120 F/4 N & Nikon AF-s 300 f/4 & AF Nikon 80-200 f/2.8 D speedlight 600 & TC14

كاربر همراه mohamad.k آواتار ها
    تشکر کرده
    593

نقل قول نوشته اصلی توسط K_NMT نمایش پست ها
    با سلام
    لرزشگير لنز، لرزش دست عكاس را جبران مي كند...ارتباطي به حركت سوژه ندارد.
    سلام

شما کاملاً درست میفرمایید از اینکه اشتباه توضیح دادم پوزش میخواهم اما باز هم میگویم 200-70 f/4 با لرزش گیر به تر از 200-70 f/2.8 بدون لرزش گیر هست.

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad_k نمایش پست ها
    با سلام
    پس در واقع اگر سوژه حرکتی هم داشته باشد با افزایش سرعت شاتر امکان فریز کردن ان بیشتر فراهم میشود.
    البته بعضی مواقع فقط f پایین به کار شما میاید مثل عکاسی در تئاتر و یا مکانهایی که امکان استفاده از فلاش وجود ندارد.
    البته f باز هم امکان افزایش سرعت شاتر را میدهد ولی بعضی اوقات عمق میدان کوتاه حاصله باب میل نیست .
    دوست عزيز
    در ليست لوازم شما، حداقل يك لنز لرزشگير دار مي بينم كه اميدوارم تا كنون، به عملكردش واقف بوده ايد و ...
    چگونه لرزشگير لنز شما، امكان افزايش سرعت شاتر را به شما داده است؟
    اصلا منطق لرزشگير، براي افزايش سرعت شاتر است يا اينكه قوانين فيزيك در دوربين و لنزهاي ما وارونه عمل مي كند؟
    لطفا توضيح دهيد
    Haji Shahkaram، nima n و l6912d تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر همراه qorashi آواتار ها
    تشکر کرده
    824

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad_k نمایش پست ها
    با سلام
    وجود لرزشگبر باعث امکان استفاده از سرعت های کمتر شاتر می شه.
    l6912d تشکر می‌کند.

كاربر همراه farhad_k آواتار ها
    تشکر کرده
    872

با عرض پوزش بابت اشتباهم
    دوستان صحیح میفرمایند.استفاده از لرزه گیر امکان استفاده از سرعت های پایین را میدهد که بنده اشتباها بالا گفتم و در فریز سوژه نقشی ندارد.
    K_NMT، Vahid و qorashi تشکر می‌کنند.
    فرهاد کرمی
    Nikon D610 -Nikon 12-24 F/4 & Nikon 24-120 F/4 N & Nikon AF-s 300 f/4 & AF Nikon 80-200 f/2.8 D speedlight 600 & TC14

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

سلام
    200 70 f2.8 امروز 2850 و 200 70 f4 is امروز 2250 قیمت گرفتم ...
    طبق گفته دوستان کمبود نور رو خیلی وقتا میشه با فلاش جبران کرد البته مکانهایی مثل سالن تِئاتر و از این قبیل دستتون بسته میمونه ولی شما چقدر میخواین از این قببیل جاها عکاسی کنید ؟ اگه استفاده اصلیتون طبیعته یا میخواین عکاسی حیات وحش کنید فکر میکنم نور کافی در اغلب اوقات در اختیار داشته باشید ولی چیزی جبران نبود لرزه گیر رو نمیکنه جز سه پایه که فرمودید کمتر استفاده میکنید ... لنز 200 70 با f2.8 لنز سبکی نیست بخصوص که وزن تنه دوربین شماهم به اون اضافه میشه و توی مدت طولانی باعث خستگی دست شما و در نتیجه لرزش بیشتر میشه ... من اگه توی این 2 گزینه شک میکردم f4 is انتخابم میبود ....
    البته یه بار توی یکی از برنامه های عکاسی که با دوستان فروم جمع بودیم یکی از بچه ها f2.8 داشت و میگفت مدل بدون is شارپتر از is دارشه ... خواستم از دوستانی که تجربه استفاده از این لنزهارو دارم بپرسم درسته این حرف ؟
    saman_ti_ti، nima n و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

كاربر جديد
    تشکر کرده
    26

سلام
    الان که اومدم و دیدم اینهمه دوستان زخمت کشیدن و بدون هیچ چشم داشتی من و راهنمایی کردن به بودن در اینجا افتخار کردم ...
    تشکر بابت پاسخهای همتون ...
    با توجه به مطالبی که ذکر شد و بررسی بیشتر خودم و نوع کارم فکر میکنم وجود لرزشگیر برام مفیدتر از داشتن f2.8 باشه ... فقط مسئله ای کگه ذهن من و به خودش درگیر کرده اینه که ایا وقتی F4 IS و F2.8 توی یک دیاف و فاصله کانونی و شرایط یکسان باشند عملکرد برابری دارن ؟ شارپنسشون یکسانه ؟
    ممنون میشم از پاسختون ...
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

صفحه 19 از 24 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... آخرینآخرین