صفحه 1 از 6 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 60
Like Tree114تشکر

موضوع: Nikkor AF-S 24-70mm f/2.8G ED

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

پیش فرض Nikkor AF-S 24-70mm f/2.8G ED

خوب اینم معتبر ترین ریویوی این لنز 70-24

کد:
    http://photozone.de/8Reviews/lenses/nikkor_2470_28/index.htm
    فكر میكردم ویگنتینگش عالي باشه ولی نه تا به این حد البته بايد منتظر نتايج تست اين لنز روي D3 بود
    شارپنسش هم دیدنیه لازمه فتوزون حد بالایی گرافهاشو با وجود لنزهای جدید دو كمپانی معتبر تغییر بده

تنها كروماتيك ابريشنش در حد عالي نيست اما بازهم خوبه من كه زور-پرايز شدم
    Persian تشکر می‌کند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر همراه Amin Zarif آواتار ها
    تشکر کرده
    6314

پیش فرض پاسخ: معرفی 2 لنز جدید دیگر از نیكون

تست لنز Nikon 24-70mm f/2.8G ED AF-S توسط popularphotography :

http://www.popphoto.com/cameralenses...g-ed-af-s.html
    امین ظریف مهدیزاده

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

پیش فرض Nikkor AF-S 24-70mm f/2.8G ED

با درود

دیروز این لنز را بلاخره تهیه کردم. با قیمت 1920
    البته ظاهرا باید منتظر قیمت بیشتر این لنز هم باشیم البته اگر جایی پیدا شد!

طبق فرمایشات دوستان و اساتید ، رنج 24-70 در روی دوربین های DX میشود 36-105 اما کادری که من روی D300 دارم اینگونه نیست! یعنی 70 این لنز فقط مقدار ناچیزی ( حدود 10mm شاید ) از فاصله ای که با چشم میبینیم نزدیکتر است

از آنجایی که فاصله 50mm نرمال به حساب می آید و باید فاصله سوژه تا دوربین برابر فاصله چشم با سوژه دیده شود ، پس 70 این لنز کادری شبیه 60 در روی d300 میدهد! حال آنکه باید 105 میشد!

کلا کادری که من با این لنز دارم بیشتر واید است، چه چیزی اشتباه است من قبلا 18-135 داشتم حتی 18 آن هم به وایدی 24 این لنز جدید نیست !

با سپاس
    rezafh و r0otsharp تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

پیش فرض پاسخ: Nikkor AF-S 24-70mm f/2.8G ED

مبارک باشه,منتظر نمونه های این لنز و هنر شما هستیم,رنج خیلی خوب و کیفیت بالایی داره,در برنامه خرید من هم هست.
    منظور از برابری 24-70 روی DX درشت نمایی به اندازه 36-105 نیست. منظور کادر بسته تری است که شما با DX میبینید.(Crop )
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    با درود

طبق فرمایشات دوستان و اساتید ، رنج 24-70 در روی دوربین های DX میشود 36-105 اما کادری که من روی D300 دارم اینگونه نیست! یعنی 70 این لنز فقط مقدار ناچیزی ( حدود 10mm شاید ) از فاصله ای که با چشم میبینیم نزدیکتر است

با سپاس

با سلام
    مبارک باشه.
    یک سئوال معیار مقایسه ای که انجام میدید چگونه است ؟

دوربین نیکون D300 دارای ضریب 1.5 است پس 70 در آن باید معادل 105 باشد.
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

مبارک باشه, فکر میکردم بعد از مدتی که این لنز گران و کمیاب شده بود, قیمتش دوباره به حال عادی (1750) برگشته,نورنگار که تا مدتی پیش به همین قیمت در سایتش گذاشته بود

کلا کادری که من با این لنز دارم بیشتر واید است، چه چیزی اشتباه است من قبلا 18-135 داشتم حتی 18 آن هم به وایدی 24 این لنز جدید نیست !
    انوش جان, با این حرف که کلا ً اولین تئوری های علم اپتیک را زیر سوال بردی, مگر میشود 24 وایدتر از 18 باشد؟
    yasin-m، Amir Tavakoli، rezafh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

با درود

دیروز این لنز را بلاخره تهیه کردم. با قیمت 1920
    البته ظاهرا باید منتظر قیمت بیشتر این لنز هم باشیم البته اگر جایی پیدا شد!

از آنجایی که فاصله 50mm نرمال به حساب می آید و باید فاصله سوژه تا دوربین برابر فاصله چشم با سوژه دیده شود ، پس 70 این لنز کادری شبیه 60 در روی d300 میدهد! حال آنکه باید 105 میشد!

با سپاس
    دوست عزیز شما مطمئنین ؟ حالا درسته که کیفیت این لنز خیلی عالیه ولی اینجوری نیست که 24 میلیمترش از 18 میلیمتر یه لنز دیگه و بر روی یک دوربین واید تر باشه.

به هر حال مواردی که شما اشاره فرمودین از بدیهیات علم اپتیک و مقدمات عکاسی هست و اگه چیزی که شما میبینین خلاف این باشه , عیب از جای دیگه ای هست. اما اگه 24-70 را روی یه دوربین فول فریم تست کرده باشین اون بحثش جداست.

ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

آقا شدیدا تبریک میگم
    خدا قسمت همه بکنه
    اما یه چیزی فرمودید که برای خود من هم سوال بود و خیلی در موردش فکر کردم . آخرش به این نتیجه رسیدم که اصلا کراپ سنسور ربطی به اون بزرگنمایی که ما از لنز میبینیم و از داخل ویزور میبینیم ، نداره ! :biggrin: (نمیدونم درست به نتیجه رسید یا نه ؟ )

در واقع برای یک چشم سالم و عادی (و یا چشمی که ایرادش با عینک تصحیح شده باشد) که از ویزور یک دوربین نگاه میکند ، 50 میلیمتر یک بزرگنمایی برابر با دید چشم خود انسان میدهد (دقت کنید که بزرگنمایی و زاویه دید فرق میکنند و این دو مساله نباید قاطی بشن)
    حالا اینجا هم فکر کنم شما اگر دقت کنید روی 50 میلیمتر لنزتون به اون بزرگنمایی میرسید (مگر اینکه چشمتون دوربین و یا نزدیک بین باشد که در هردو حالت مساله کمی فرق میکنه)

پی نوشت : ممکنه این حرفهای من کاملا اشتباه و یا درست باشه :biggrin:

منتظر شنیدن نظرات اساتید هستیم

ممنون
    AslanAslan و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

منم قاطی کردم انگار..بزرگنمایی یک لنز 150 م م بر روی یک سنسور APS-C بیشتره یا فول فریم ؟ تفاوتی ندارن درسته؟
    وحید بیگدلی

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

دورد

مثل اینکه بیان بد بنده باعث تشویش اذهان عمومی شد

یک مثل بزنم من یک 85mm دارم که چون DX نیست بر روی DX معادل 127mm میشود یعنی از لحاظ نزدیکی به سوژه

مطابق گفته های دوستان و آموزش های اساتید هم این موضوع تایید شده. اما مشکل این است که 24-70 با این اوصاف باید 36-105 بشود. اما اصلا احساس نمیکنم که دارم با 36-105 کار میکنم. بیشتر حس میکنم دارم با 24-70 یا تازه کمی واید تر کار میکنم میدانید این اختلاف زیاد است بیشتر از آن که بشود بپای خطای دید گذاشت. اگر یک لنز Dx داشتم با آن مقایسه میکردم معلوم میشد.

اما در اینکه کادر 36-105 نشده ابدا شک ندارم. چون اگر لنز را روی 70 بگذارم اندکی سوژه از آنچه با چشم غیر مسلح میبینم نزدیک تر است این اندکی را هم حدودا 10mm بیشتر فرض کنید.

شاید باید این موضوع را به حساب این گذاشت که چشم بنده هنوز به فواصل در کادر لنز جدید عادت نکرده یا...:confused:

با سپاس

انوش
    viva_utopia تشکر می‌کند.

صفحه 1 از 6 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین