صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 33
Like Tree54تشکر

موضوع: Nikon AF-S DX Micro Nikkor 85mm F3.5G VR

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

پیش فرض پاسخ: Nikon AF-S DX Micro Nikkor 85mm F3.5G VR

جناب ابراهیمی
    ۲۴-۱۲۰ نیکون وجود دارد. بدی هم نیست. یقینا با ۲۴-۱۰۵ کانن تفاوت دارد اما تقریبا نصف آن قیمت دارد و رنج بیشتری هم دارد.
    یعنی اگر منظور مصرف عمومی باشد؟ جوابگو خواهد بود. اما اگر نظر من را بخواهید که چرا ۲۴-۱۰۵ کانن اینقدر محبوب شده؟ بخشی از بخاطر کیت بودن و ارزانتر بودن این لنز بود.(که گویا دیگر نیست) دیگر اینکه ۲۴-۷۰ کانن قدیمی است و به گمان من مشکلاتی دارد(البته بین علما هم اختلاف است و نمی‌خوام در این مورد بحث کنم.احتمال داره اشکال کنترل کیفیت باشه و یا لنزهای ورودی به ایران!) اما ۲۴-۷۰ نیکون بسیار با کیفیت است. و اگر فرض بگیریم نیکون ۲۴-۱۰۵ تولید کند با لرزه گیر و دیافراگم ۴ با فیمت ۱.۲ میلیون تومان! در حالی که ۲۴-۷۰ نیکون در حال حاضر بین ۱.۶ تا ۱.۸ قیمت دارد.... اصولا انتخاب من بازهم ۲۴ -۷۰ خواهد بود.
    حالا طراحی ۲۴-۱۲۰ با دیافراگم ۴ که جای خود!!

خلاصه اینکه کسانی که از تولید این لنز خوشحال نیستند؟ دقیقا کسانی هستند که سیستم مورد نظرشون DX نیست! که شما هم اکنون یکی از این افراد هستید. در حالی که این سیستم برای بسیاری ارزشمند است.

اگر قصد کوچ به فول فریم دارید؟ به هر دلیلی؟ حساب خرجهای اون رو بکنید.
    اگر نیکون اف ۴ داشت انتخاب من نبود. دلیل براش زیاده که جای بحثش اینجا نیست.
    پیشنهادم برای ارزان در رفتن در فول فریم 24-120 است همراه با پرایم های ارزان از همان فاصله ای که می‌خواهید.

این تکنیک رو دوستان دی ایکس هم می‌توانند اجرا کنند. مثلا ۱۸-۱۰۵ نیکون (و کسانی که بودجه بیشتری دارند ۱۸-۲۰۰) همراه با فاصله مورد نیازشون برای عکسهای خاص(مثلا ۸۵ ۱.۸ و یا ۳۵ مم ) ترکیب ارزان و ارزشمندی خواهد شد و امکان ثبت عکسهای حرفه‌ای.(البته کمی هم باعث کند شدن عکاسی میشود)
    Amir Mohebi، rezakh، Persian و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال artara74 آواتار ها
    تشکر کرده
    1113

photography bay غوغا کرده:
    کد:
    http://www.photographybay.com/2009/10/27/hands-on-nikon-af-s-dx-nikkor-85mm-f3-5g-ed-vr/?awt_l=AV_Ag&awt_m=1dQUtuqxlv62xu
    Mashhadi Vahid تشکر می‌کند.
    عليرضا تارا

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

بررسی SLR Gear :

کد:
    http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/1301/cat/12
    Sharpness
    The 85mm AF-S ƒ/3.5G VR Micro is a sharp lens, though it must be stopped down to obtain maximal results for sharpness.

Used wide open at ƒ/3.5, the lens shows results in the area of 1.5 blur units across the majority of the frame, with a slight pocket of corner softness in the top left to the tune of 3 blur units. Curiously this corner gets slightly worse at ƒ/4, while the rest of the frame gets slightly sharper, and then at ƒ/5.6 overall sharpness is improved....

Macro
    The main attraction of the lens is its macro functionality; to be specific, a full 1:1 reproduction ratio. Minimum close-focusing distance is 28.6 cm (just over 11 inches). This makes for a comfortable working distance for the lens; just far enough away to avoid scaring away critters, and close enough to make easy adjustments to a static scene. The addition of VRII is also useful, allowing some macro shots to be made without the use of a tripod.

It's worth noting that the maximum aperture of the lens decreases as the lens is focused closer to its minimum distance. We have set out a table which indicates the aperture size

Distance Aperture
    36'' ƒ/3.8
    18'' ƒ/4.0
    15'' ƒ/4.2
    13'' ƒ/4.5
    12'' ƒ/4.8
    11'' ƒ/5.0

Nikon 105mm ƒ/2.8G IF-ED AF-S VR Micro ~$900
    Nikon's ''other'' VR-enabled macro lens, the 85mm ƒ/3.5 shows itself to be sharper at wider apertures, and can achieve sharper performance when stopped down as well. On a sub-frame camera the 105mm operates as a 158mm lens; CA, corner shading and distortion are excellently handled, as well or better than the 85mm. It's a full-frame lens, where the 85mm isn't.

Nikon 60mm ƒ/2.8G ED AF-S Micro ~$550
    For about the same price, the Nikon 60mm ƒ/2.8 micro is an option. Though it doesn't offer vibration reduction, it's a full-frame lens, and slightly sharper than the 85mm ƒ/3.5. CA is slightly higher, but distortion on the D200 was essentially zero; corner shading was really only an issue with the lens mounted on a full-frame body.

Nikon 85mm ƒ/2.8D PC-E Micro Nikkor ~$1,500
    We haven't yet reviewed this lens, but if it's anything like the 24mm ƒ/2.8 PC-E we reviewed, optical quality should be excellent. Clearly, you only need this lens if you're interested in tilt/shift operations.

* * Conclusion
    On its own merits, the Nikon 85mm ƒ/3.5 micro is a good lens; it shows a slight defect in the top left corner that could be distinct to just this sample. Apart from that, it's a sharp lens, especially when stopped down to ƒ/8 or smaller, and the addition of VR is very useful. The overall population of macro lenses in this focal length is becoming quite large, and compared to other lenses in the category, I'm not sure if there is any one feature which would make this lens a must-buy.

تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    Amin Zarif و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

کسی خبری از رسیدن این لنز به ایران داره یا نه؟ اگر قیمتش معقول نباشه که 105 بسیار جذاب تر است.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر جديد
    تشکر کرده
    17

از نمودار های بلور ایندکس مربوط به سایت SLRGear نسبت به مابقی لنز ها و نمودار اونها اینطور برمیاد که لنز فوق العاده شارپی باشه.تنها در گوشه تصویر بلر داره.و بیشترین شارپنس را توی F5.6 داره.لرزه گیر II و 1:1 بودن هم که خیلی عالیه.قیمت هم باید مناسب باشه.اما واسه پرتره فکر نکنم دیاف خوبی داشته باشه.دیاف 3.5 خیلی بسته است.به نظرم به جای خرید 105 میکرو خریدن این لنز و یه 85 1.8 بهتر باشه.کیفیت بالاتری خواهیم داشت.
    .عکاسی نقطه آغاز خوب دیدنم شد.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    17

سلام دوستان

با يه مقايسه ساده در نمودار هاي وضوح تصوير در سايت SLRGear بين نيکون 105 و 85DX و کنون 100L و در يک دياف يکسان 4 به بالاترين شارپنس را به ترتيب لنز کنون و سپس 85DX و بعد از اون 105داشت.
    اما سئوال هاي من که بذاريد به حساب تازه کار بودنم.
    1- ميشه لنز کنون را روي D300s ببندم؟مانت نيکون هم داره مثل سيگما؟
    2-چطور ميشه از بزرگنمايي يک به يک بالاتر رفت؟ مثلا2:1 و بالاتر.تله کانورتي رينگي چيزي....
    3-اگر 105 نيکون را روي D300s ببندم بزرگنمايي 1.5:1 را بايد بهم بده.چون سنسور کوچکتره. اما بوکه و عمق ميدان و ...نبايد تغييري کنه
    4-شارپنس 85DX بيشتر از 105 هست(طبق نظر اون سايته..) و تفاوت در حداقل فاصله فکوس هم بين ايندو حوالي 3 سانت هست(اگر اشتباه نکنم 85DX توي 28 سانت و 105 توي 31 سانت) و در کار ماکرو هم دياف باز عمق ميدان را خيلي کم ميکنه و شايد مجبور بشيم با لنز 105 دياف را مثلا روي 4 ببنديم که ميشه مثل همون 85DX.
    نظر شما چيه؟
    لعنتي هر کدوم يه جاش لنگ ميزنه و يه جاش قوي.من موندم بين بوکه و شارپنس و بزرگنمايي بيشتر و دياف باز و سه سانت دورتر بودن از حشره کذايي و "قيمت" کدومو انتخاب کنم.(اگر قيمت مهم نباشه چي؟)

كاربر همراه shenasi آواتار ها
    تشکر کرده
    3783

باسلام
    1- لنزهای کنون را بخاطر مونت بزرگتر نمیتوان بر روی دوربینهای نیکون بست .اما برای معکوس اینکار گویی مبدل وجود داره .
    2- با تله کانورتور و اکستنشن تیوب میتوان به بزرگنماییهای خیلی بیشتری از 1:1 دست یافت مخصوصا اکستنشن که بزرگنمایی برخی لنزهای ماکرو را حتی بیش از 3:1 میکند .
    3-در ماکرو گرافی آنقدر عمق میدان کم است که بحث بوکه به هیچ عنوان مطرح نیست مگر اینکه کاربرد دوم لنز که همان پرتره است مورد نطرتان باشد که آنوقت 105 میتواند برتر از 85 باشد .
    4- حداقل فاصله فوکوس بیشتر در لنزهای ماکرو یک مسئله خیلی مهم است که هم بتوان از فاصله ای بیشتر از سوژه به بزرگنمایی مناسب دست یافت و هم اینکه امکان نصب اکستنشن بیشتری روی آنها هست .
    دوست گرامی به نظر من لنز 105 تنها جاییش که لنگ میزنه قیمتشه و الا از لحاظ کیقیت هیچ چیز کم نداره .
    85 ماکرو هم باید بیاد و در عمل برادریش رو اثبات کنه .
    100L کنون هم که با تمام کیفیتش همونجاییش لنگ میزنه که 105 نیکون .
    موفق باشید
    Rouzbeh Ehsani، Shahab.s و mOhSeN.Gh تشکر می‌کنند.
    محسن شناسی آذری
    About Me
    هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود ....
    D90

كاربر همراه barca007 آواتار ها
    تشکر کرده
    1249

نقل قول نوشته اصلی توسط Shahab.s نمایش پست ها
    سلام دوستان

با يه مقايسه ساده در نمودار هاي وضوح تصوير در سايت SLRGear بين نيکون 105 و 85DX و کنون 100L و در يک دياف يکسان 4 به بالاترين شارپنس را به ترتيب لنز کنون و سپس 85DX و بعد از اون 105داشت.
    اما سئوال هاي من که بذاريد به حساب تازه کار بودنم.
    1- ميشه لنز کنون را روي D300s ببندم؟مانت نيکون هم داره مثل سيگما؟
    2-چطور ميشه از بزرگنمايي يک به يک بالاتر رفت؟ مثلا2:1 و بالاتر.تله کانورتي رينگي چيزي....
    3-اگر 105 نيکون را روي D300s ببندم بزرگنمايي 1.5:1 را بايد بهم بده.چون سنسور کوچکتره. اما بوکه و عمق ميدان و ...نبايد تغييري کنه
    4-شارپنس 85DX بيشتر از 105 هست(طبق نظر اون سايته..) و تفاوت در حداقل فاصله فکوس هم بين ايندو حوالي 3 سانت هست(اگر اشتباه نکنم 85DX توي 28 سانت و 105 توي 31 سانت) و در کار ماکرو هم دياف باز عمق ميدان را خيلي کم ميکنه و شايد مجبور بشيم با لنز 105 دياف را مثلا روي 4 ببنديم که ميشه مثل همون 85DX.
    نظر شما چيه؟
    لعنتي هر کدوم يه جاش لنگ ميزنه و يه جاش قوي.من موندم بين بوکه و شارپنس و بزرگنمايي بيشتر و دياف باز و سه سانت دورتر بودن از حشره کذايي و "قيمت" کدومو انتخاب کنم.(اگر قيمت مهم نباشه چي؟)
    با سلام
    1.خیر
    2.این تاپیک رو ببینید http://www.akkasee.com/forum/showthr...ht=#post184286
    3.خیر بزرگنمایی 1:1 می دهد
    4.برای ماکروگرافی اصولا باید از دیاف های بسته تر استفاده کنید که از این نظر شاید بین دو لنز تفاوتی نباشه ولی اگر بخواهید از لنز برای پرتره گرافی استفاده کنید دیافراگم بازتر 105 مهم خواهد بود.
    5-تا اونجاییکه من می دونم این لنز تو ایران پیدا نمیشه.شما اطلاعی از وجود این لنز و قیمتش در ایران دارید؟
    Shahab.s تشکر می‌کند.
    بابك طاهري

كاربر همراه shenasi آواتار ها
    تشکر کرده
    3783

لنز های با بزرگنمایی 1:1 بر روی کراپدارهای نیکون مثل D300 بزرگنمایی 1.5:1 میدهند یعنی ضریب کراپ .....
    موفق باشید
    Shahab.s تشکر می‌کند.
    محسن شناسی آذری
    About Me
    هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود ....
    D90

كاربر جديد
    تشکر کرده
    17

.خیر بزرگنمایی 1:1 می دهد
    تا حدی حق با شماست.لنز بزرگنمایی یک به یک را می دهد. اما تصویر حاصله روی سنسور کراپ می شود و مثل این است که تصویر 1.5 برابر بزرگتر است.در واقع تصویر حاصله روی سنسور همان یک به یک کراپ شده است.
    راهنمایی دوستان تا حد بسیار زیادی کمک کرد تا به انتخاب بهتری برسم.امیدوارم که زودتر پای این لنز به ایران باز بشه.
    با توجه به قیمت این دو لنز: 105 و 85 دی ایکس و صرفنظر از دو لنزی شدن, آیا بهتر نیست با مبلغی که برای 105 پرداخت میشه (من که دوربین کراپدار دارم) یه لنز (85mm)F1.8 و این لنز 85DX را خریداری کنم؟(حالا 100 تومن هم کم و زیاد).

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین